Şimdi Ara

vaio 13' SSD takma ve garanti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
1.784
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

yeni aldığım sony vaio 13" notebook'a intel 180gb SSD takmak ve RAM arttırmak istiyorum. sony desteği telefon ile aradığımda bu işlemi servislerden yaptırmam gerektiğini yoksa ürünün garanti dışı kalacağını söylediler. bu durumda sadece hard disk ve ram in garanti dışı kalması gerekmiyor mu. tüm makineyi kapsaması saçma geldi. daha önceden benzer işlem yapan oldu mu acaba?
    Ayrıca istanbul'daki yetkili servis cihan elektroniği aradım bu işlem için ne kadar para alıyorsunuz dedim, mail atmam gerektiğini söylediler. Mail attım ama iki gündür cevap yok. servis bu işlemler için ne kadar ister? bilgisi olan var mı?

• bu sorunun cvbını bende merak ediyorum
  • valla servis garanti dışı kalıyor dedilerse kalır sonuçta makinen ilerde bozulursa gideceğin yer cihan elektronik...
  • quote:

Orijinalden alıntı: halloven

valla servis garanti dışı kalıyor dedilerse kalır sonuçta makinen ilerde bozulursa gideceğin yer cihan elektronik...
    Vallahi güzel iş.. Cihazın arkasına kapak koymuşsun "kullanıcı erişimli bölüm" olarak.. Burada pil, bellek, disk ve Wi-Fi kartı var..

Güzel de kardeşim ben belleğimi takar kullanırım, diskimi değiştirir kullanırım nasıl iş bu ya.. Optik sürücüyü söküp oraya disk taksam eyvallah, ya da erişilemez bir bölgeye müdahale etmek için uğraşsam ona da eyvallah.. Ama benim önümde duran ve belleği takıp çıkartırken temas ettiğim diski değiştirmem garantiyi bozuyor, ne güzel!

Sonra servisi ara sor, mail atın desin.. Devlet sırrı mı bu ya! Adam gidecek 150-200 TL'ye SSD alacak ondan sonra serviste sadece bunu takmak için 100 TL ücret alacaklar (bu arada Cihan Elektronik'in bu işlem için alacağı ücret budur, sorabilirsiniz)

Ne anladım ben bu işten. Ben makinamı aldığım donanımla garantilidir kardeşim, sonradan taktığım SSD ya da bellek onları bağlamaz. Sen bunları takıp çıkartırken başka bir parçaya zarar verirsen o ayrı..

Ama bu gerçekten çok anlamsız bir uygulama. Sony S serisi makinanız var, götürdünüz toplamda 2 adet kapak için, 4 adet de disk için 6 vida söküp takacaklar. Ayıp yani, birde bu cihazı alırken aynı donanım için neredeyse iki katı para verdiğinizi düşünürseniz ne anladım ben Sony kalitesinden. Daha çok para, daha az hizmet!

• quote:

Orijinalden alıntı: bhdrzrn

Vallahi güzel iş.. Cihazın arkasına kapak koymuşsun "kullanıcı erişimli bölüm" olarak.. Burada pil, bellek, disk ve Wi-Fi kartı var..

Güzel de kardeşim ben belleğimi takar kullanırım, diskimi değiştirir kullanırım nasıl iş bu ya.. Optik sürücüyü söküp oraya disk taksam eyvallah, ya da erişilemez bir bölgeye müdahale etmek için uğraşsam ona da eyvallah.. Ama benim önümde duran ve belleği takıp çıkartırken temas ettiğim diski değiştirmem garantiyi bozuyor, ne güzel!

Sonra servisi ara sor, mail atın desin.. Devlet sırrı mı bu ya! Adam gidecek 150-200 TL'ye SSD alacak ondan sonra serviste sadece bunu takmak için 100 TL ücret alacaklar (bu arada Cihan Elektronik'in bu işlem için alacağı ücret budur, sorabilirsiniz)

Ne anladım ben bu işten. Ben makinamı aldığım donanımla garantilidir kardeşim, sonradan taktığım SSD ya da bellek onları bağlamaz. Sen bunları takıp çıkartırken başka bir parçaya zarar verirsen o ayrı..

Ama bu gerçekten çok anlamsız bir uygulama. Sony S serisi makinanız var, götürdünüz toplamda 2 adet kapak için, 4 adet de disk için 6 vida söküp takacaklar. Ayıp yani, birde bu cihazı alırken aynı donanım için neredeyse iki katı para verdiğinizi düşünürseniz ne anladım ben Sony kalitesinden. Daha çok para, daha az hizmet!

Alıntıları Göster
    Hangi laptopa taktırmak istiyorsunuz acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Hepsisony

vpcsb4se, gittigidiyordan aldığım ürün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AthloN

sonuna kadar haklısın. attığım maile daha cevap gelmedi. dvd bölmesini çıkarıp hdd yi bu bölüme takmayı da sordum, o kısımda tıkandılar galiba.

• quote:

Orijinalden alıntı: ersinitu

quote:

Piyasadan yaptırın hiç uğraşmayın yüksek fiyat çekicekler.Garantiye gelince ram garanti dışı kalıyor sadece o değiştirdiğiniz bölgeler garanti dışı kalıyor bilginize.
  • quote:

Piyasadan yaptırın hiç uğraşmayın yüksek fiyat çekicekler.Garantiye gelince ram garanti dışı kalıyor sadece o değiştirdiğiniz bölgeler garanti dışı kalıyor bilginize.

Yani RAM ve HDD değişimi yaptığımızda servislik bir işi olduğunda sadece RAM ve HDD ile ilgili şeyler mi garanti dışı kalıyor?

Eğer öyleyse mantıklı. Sonuçta adam ürettiği donanıma garanti veriyor, kasanın içindekilere değil. Haricen RAM ve HDD değişikliği yaparsan onlarla ilgili sorunlar seni bağlar, üreticiyi bağlamaz.

Böyleyse eyvallah, başımın üzerinde yeri var.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ersinitu

quote:

cevap geldi 4 gb ram upgrade'i 200tl ssd disk değişimi de arkadaşın dediği gibi 100 tl . bu fiyatlarla işlem yaptırmak pek mümkün değil.

• Eğer Selçuk Bey'in dediği gibiyse bence sorun yok.. Sonradan takılan parça ile ilgili sorunlar serviste garanti kapsamında işlem görmüyorsa eyvallah.. Ama cihaz komple garanti dışı kalıyorsa eyvahlar olsun
  • bu konuyu takipteyim.
    garanti kitapçığını incleyelim. sonra mevzuatı inceleyim. birlikte hareket edelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: iski

bu konuyu takipteyim.
    garanti kitapçığını incleyelim. sonra mevzuatı inceleyim. birlikte hareket edelim

bende takipteyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: TinyAngel

quote:

bu konuyu takipteyim.

bende takipteyim

Alıntıları Göster
    ya arkadas takıp garantıye nıye soyluyorsunuz kı ıcınden cıkardıklarınızı garantıye yollarken geri takıp yollayacaksınız az akıllı davranın
  • quote:

Orijinalden alıntı: i Am Not Dead

ya arkadas takıp garantıye nıye soyluyorsunuz kı ıcınden cıkardıklarınızı garantıye yollarken geri takıp yollayacaksınız az akıllı davranın

Alıntıları Göster
    Vidaları açtığın anlaşıldıktan sonra hangi parçalar ile yolladığın fark etmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: bhdrzrn

Vidaları açtığın anlaşıldıktan sonra hangi parçalar ile yolladığın fark etmez

Alıntıları Göster
    konu sony çağrı merkezi ile görüşülmüştür.

yazılı mail ile teyid de alınmıştır.

netice şudur :

---------------------------------
    Sayin Iskender ....,
    Bizimle iletisime gectiginiz icin tesekkur ederiz.

Kullanmakta oldugunuz ------------- seri numarali SVE1511Y1ESI CEU model Sony bilgisayarinizin hard diskini SSD ile degistirme islemi esnasinda cihaza herhangi bir donanimsal zarar gelmedi takdirde bilgisayarin hard diski haric diger parcalar garanti kapsamindadir.

Bu degisiklik cihazi donasimsal olarak garanti kapsamindan cikarmamaktadir.

Saygilar

Yasar Turgut
    Sony VAIO Link Support Team
    ------------------------

• quote:

konu sony çağrı merkezi ile görüşülmüştür.

yazılı mail ile teyid de alınmıştır.

netice şudur :

---------------------------------
    Sayin Iskender ....,
    Bizimle iletisime gectiginiz icin tesekkur ederiz.

Kullanmakta oldugunuz ------------- seri numarali SVE1511Y1ESI CEU model Sony bilgisayarinizin hard diskini SSD ile degistirme islemi esnasinda cihaza herhangi bir donanimsal zarar gelmedi takdirde bilgisayarin hard diski haric diger parcalar garanti kapsamindadir.

Bu degisiklik cihazi donasimsal olarak garanti kapsamindan cikarmamaktadir.

Saygilar

Yasar Turgut
    Sony VAIO Link Support Team
    ------------------------

Alıntıları Göster
    peki ben size bir soru sorayım :

ben temiz format atmak istiyorum cihazıma.
    bi yerlerden resmi "windows 7 home premium 64 bit Türkçe windows" bulup, seri numarasını girip mi yapıcam bu işi ?

eğer öyle ise bunu nereden bulacağım ??

teşekkürler

• quote:

peki ben size bir soru sorayım :

ben temiz format atmak istiyorum cihazıma.
    bi yerlerden resmi "windows 7 home premium 64 bit Türkçe windows" bulup, seri numarasını girip mi yapıcam bu işi ?

eğer öyle ise bunu nereden bulacağım ??

teşekkürler

Alıntıları Göster
    @iski işlemleri yapmadan öncede harddiskteki recorvy alanını kesinlikle yedeklemenizi tavsiye ediyorum.FN Tuşları içinde forumda birçok konu var forumda cevapladığımız.

• quote:

@iski işlemleri yapmadan öncede harddiskteki recorvy alanını kesinlikle yedeklemenizi tavsiye ediyorum.FN Tuşları içinde forumda birçok konu var forumda cevapladığımız.

sevgili Hepsisony,

orjinal fabrika recovery'sini 4 dvdye aldım.
    FN tuşu sorunlarını ve çözümünü de forumdan okudum ve inceledim.

bu durumda dediğim yöntemle temiz format atıp sürücülerini yükleyebiliriz sanırım.

ama işte resmi "windows 7 home premium 64 bit Türkçe windows" bulmam lazım sanırım
  • quote:

quote:

sevgili Hepsisony,

orjinal fabrika recovery'sini 4 dvdye aldım.
    FN tuşu sorunlarını ve çözümünü de forumdan okudum ve inceledim.

bu durumda dediğim yöntemle temiz format atıp sürücülerini yükleyebiliriz sanırım.

ama işte resmi "windows 7 home premium 64 bit Türkçe windows" bulmam lazım sanırım

bilgisayarın altında kod varya o kodu gir :) ama tabi o kod jome premium koduysa

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.