Şimdi Ara

VB'de dosya linki verme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
777
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar. Bi program yaptım ve programa bi buton ekledim bu butonda benim yaptığım programla bi dosya yükleniyor c:/program files e ve butona tıklayınca açılıyor. Ama bu programı adam başka biyere yüklemek istese D:/dosyalarım gibi o butona basınca dosya bulunamadı diyor . Yani butonun linki sadece belirli bir adrese gidiyor onu program nereye yüklenirse yüklensin o dosya adresine ulaşsın. Bunu nasıl yapabiliriz. ? Değişken dosya adresleri için kod falan var mı ?

• Bi ara ben de merak etmiştim ve bulmuştum.

ya
     System.Diagnostic.Process.Start("Çalıştıralacak_dosya") 
    idi,

ya da
     Shell("Çalıştırılacak Dosya") 
    idi

Şimdi merak ettim.

Takipteyim.
  • Kardeşim bende öyle yaptım yaptığım kod bu
     System.Diagnostics.Process.Start("C:\Program Files\A\yardim.chm") 

Ama işte biri 64 bit pc ye kurarsa o zaman klasörler değişiyor ve program hata veriyor :S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -trowzeen- -- 17 Mayıs 2013; 16:04:28 >
  • Bu dosyayı senin exe ile hep aynı klasöre koysan olmaz mı? :) O zaman Shell(App.path & "\" & Dosya_adi) şeklinde çalıştırabilirsin. Senin exe nerede olursa olsun, dosya böylelikle çalışır Ya ben soruyu tam anlamadım ya da başka bir bit yeniği var

Edit : İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smartcard -- 15 Ekim 2012; 16:34:01 >
  • Evet kardeşim anlatmak istediğim çalıştıracak exe ile o açacağım dosyanın aynı yerde olması ama işte bi kodla nereye kurulursa kurulsun hata vermemesi gerekiyor. Shell(App.path & "\" & yardim.chm)
    olmadı bu :S hatalar şunlar;

Hata	1	'App' bildirilmemiş. Korunma düzeyine bağlı olarak erişilemez olabilir.	 

Hata	2	'yardim' bildirilmemiş. Korunma düzeyine bağlı olarak erişilemez olabilir.	 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -trowzeen- -- 17 Mayıs 2013; 16:05:07 >
  • Olayı inan tam anlamış değilim. Sen VB 6.0'da mı geliştirdin bu yazılımı yoksa VB.NET'de mi? Ayrıca Bu harici dosya nerde duruyor, nereye nasıl kopyalayıp çalıştırmak istiyorsun?Eğer tam bir açıklama yaparsan yardım etmeye çalışırım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.