Şimdi Ara

ve AMD X2 (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
229
Cevap
0
Favori
5.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brandybuck -- 4 Temmuz 2005, 14:33:08 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Brandybuck

cascade mı? hımmm..

Yok sana yasak

Ayrıca imzaya da bir el atsan, ne kaldı ki

• quote:

Orjinalden alıntı: sturmovik

quote:

Evet süperim , mükemmelim.... CanDostum , tpo@team vs.. bu forumun ufkunu actı , orb ilk sayfaya bir türk takımı soktuk ugrastıgın kişilere dikkat et....

Benim anlamadığım nokta bu insanların birşeyleri başarmış olan kişilere laf sokmaktan ne tür bir zevk aldığı. Bu yapılan tek kelimeyle AYIP. "Sen neler yaptın şimdiye kadar" diye soranlara da "sen hala skordasın" diye cevap veriliyor, yuh artık

@RossTheBoss: Bu insanları istediğin kadar karalayıp kendince dalga geçmeye çalışabilirsin, fakat bu forumdaki herkes onların neler başardıklarının farkında. Senin ise adını duyan yok herhalde ki kıskançlıktan onları karalamaya çalışıyorsun, halbuki forumdaki diğer insanlar onları destekleyip onlardan birşeyler öğrenmeye çalışıyorlar, onlar da sağolsunlar bizlerle bilgilerini paylaşıp yardımcı oluyorlar. Onları karalamayı bırak artık

Sturmovik,öncelikle yazdıklarının geçerli bir mantalitesi yok çünkü benim gerek Brandy,gerek Candostum gerek Yazıcıoğlu ile yaptığım tartı$malardan haberin yok onun için böyle yakla$ımlarda bulunmanı doğal kar$ılıyorum...

Ayrıca ben o insanları karalamıyorum aksine destekliyorum,Türk isminin inanin orb larda gözükmesi kadar güzel birşey yok...

Ama onlarla anla$amadığımız nokta zaten o/c dan beklentiler,,,onlar o/c en yüksek skoru almaktır derler ben de en az para harcayarak ideal günlük kullanımı bulma derim...Fikirlermiz burda çeli$iyor zaten,,,

Benim üzerlerine gitmemin asil sebebi,ele$tiri kabul etmemeleri...bir $ey söyleniyor topluca kar$ılık veriliyor...ele$tiriyi yapan bu i$ten anlamayan oluyor,ayrica laf kalabalığı yapan oluyor...birde üstüne mesela senin gibi her defasinda 2-3 ki$i çikiyor övüyorlor,yok onlar $öyle bilgili böyle bilgili...zaten onlarin bilgisiz olduğunu savunan da yok...bilmiyen de yok...onlardan daha bilgiliyiz diyen de yok...

Sonuçta bu topic'im asil amacai AMD X2 ve Diego...Extreme o/c için halen FX55-57 den daha iyi bir i$lemci yoktur...Ama günlük kullanimda ve ortalama o/c da diegolar kesinlike çok daha iyilerdir...En büyük sorun burda,biz FX55 i değerlendirirken günlük kullanıma bakariz,FX55 sahipleri ise biz 3200 MHZ yaptik diyorlar,onun için FX55 Dieogo ve X2 den daha iyi diyorlar...Yani burda fazlasiyla ileti$im eksikliği var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YıldırımMuharebe -- 4 Temmuz 2005, 14:53:28 >

• quote:

Orjinalden alıntı: lazo

siz olmasanız bizler naapardık türkiş overkulokun efsane isimleri

Kimse burada tebrik beklemiyor merak etme , bu işi yapan zevk için yapıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brandybuck -- 4 Temmuz 2005, 15:08:10 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: RossTheBoss

quote:

quote:

Evet süperim , mükemmelim.... CanDostum , tpo@team vs.. bu forumun ufkunu actı , orb ilk sayfaya bir türk takımı soktuk ugrastıgın kişilere dikkat et....

Benim anlamadığım nokta bu insanların birşeyleri başarmış olan kişilere laf sokmaktan ne tür bir zevk aldığı. Bu yapılan tek kelimeyle AYIP. "Sen neler yaptın şimdiye kadar" diye soranlara da "sen hala skordasın" diye cevap veriliyor, yuh artık

@RossTheBoss: Bu insanları istediğin kadar karalayıp kendince dalga geçmeye çalışabilirsin, fakat bu forumdaki herkes onların neler başardıklarının farkında. Senin ise adını duyan yok herhalde ki kıskançlıktan onları karalamaya çalışıyorsun, halbuki forumdaki diğer insanlar onları destekleyip onlardan birşeyler öğrenmeye çalışıyorlar, onlar da sağolsunlar bizlerle bilgilerini paylaşıp yardımcı oluyorlar. Onları karalamayı bırak artık

Sturmovik,öncelikle yazdıklarının geçerli bir mantalitesi yok çünkü benim gerek Brandy,gerek Candostum gerek Yazıcıoğlu ile yaptığım tartı$malardan haberin yok onun için böyle yakla$ımlarda bulunmanı doğal kar$ılıyorum...

Ayrıca ben o insanları karalamıyorum aksine destekliyorum,Türk isminin inanin orb larda gözükmesi kadar güzel birşey yok...

Ama onlarla anla$amadığımız nokta zaten o/c dan beklentiler,,,onlar o/c en yüksek skoru almaktır derler ben de en az para harcayarak ideal günlük kullanımı bulma derim...Fikirlermiz burda çeli$iyor zaten,,,

Benim üzerlerine gitmemin asil sebebi,ele$tiri kabul etmemeleri...bir $ey söyleniyor topluca kar$ılık veriliyor...ele$tiriyi yapan bu i$ten anlamayan oluyor,ayrica laf kalabalığı yapan oluyor...birde üstüne mesela senin gibi her defasinda 2-3 ki$i çikiyor övüyorlor,yok onlar $öyle bilgili böyle bilgili...zaten onlarin bilgisiz olduğunu savunan da yok...bilmiyen de yok...onlardan daha bilgiliyiz diyen de yok...

Sonuçta bu topic'im asil amacai AMD X2 ve Diego...Extreme o/c için halen FX55-57 den daha iyi bir i$lemci yoktur...Ama günlük kullanimda ve ortalama o/c da diegolar kesinlike çok daha iyilerdir...En büyük sorun burda,biz FX55 i değerlendirirken günlük kullanıma bakariz,FX55 sahipleri ise biz 3200 MHZ yaptik diyorlar,onun için FX55 Dieogo ve X2 den daha iyi diyorlar...Yani burda fazlasiyla ileti$im eksikliği var...

Neymiş tartışma,,,,
    Ben söyliyeyim,bizim algıladığımız anlamda overclockta uzun süren stabilite aranmaz.
    Siz uzun süreli stabiliteyi,overclockun esası olarak göstermeye çalıştınız.
    Sizin söylediğiniz,günlük kullanım için performans elde etmeye yarar.
    Kaldıki öne sürdüğünüz testlerin,uzun kullanımda stabilite belirlemekte yetersiz kalacağını ifade ettik,
    Zaman zaman tartışma alevlendi,,,,
    Abuk subuk konuşmanın saldırmanın anlamıyok,git tedavi ol,
    Psikiyatr ada "ben de davranış bozukluğu var "dersin.
    Neymiş cevabımı aldığım arkadaşım,sen kimsin bana eleman diyeceksin.
    Çok gördüm ben senin gibi çoluk çocuk ,,,,,
    Hadi işine.......

• quote:

Orjinalden alıntı: CanDostum

quote:

quote:

quote:

Neymiş tartışma,,,,
    Ben söyliyeyim,bizim algıladığımız anlamda overclockta uzun süren stabilite aranmaz.
    Kaldıki öne sürdüğünüz testlerin,uzun kullanımda stabilite belirlemekte yetersiz kalacağını ifade ettik,
    Hadi işine.......

"eleman" tabirini mesaji editleyip deği$tirmiştim,hemen postu attiktan sonra,Brandy tepki göstermeden evvel,,,ilk attığımda farketmemi$tim o kadar...

eski konuyu açma eski konuda kesinlikle haksizsiniz...yazdıklarimi anlamadan konuya giriştiniz,ortaya stabileteyi atarak kendinizi kurtarmaya çalı$tınız ama ba$aramadiniz...kar$ındakinin fikirlerine ve dü$üncelerini hiçe sayarsan sallanmayan eleman olursun...he bak bu forumda sallanan biri olabilirsin,,,yerin makamamın beni hiç ilgilendirmez...abuk subuk dü$ünceleri ortaya atan her kim olursa olsun cevabini alir...en azindan bana "sen nerden çiktin o/c dan anlamiyorsun " diyen birine cevabımı veririm...

,reel yada sanal olarak forumda sallamadiğim insanlardan biri olduğun için tepki göstermeye bile gerek duymuyorum hakkımda yukarıda yazdığın tabirlere...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YıldırımMuharebe -- 4 Temmuz 2005, 16:56:09 >

• Forum kabadayılığı yapma,milletin huzurunu kaçırdın.
    PM atıyorum,yiğitsen gel msn e konuşalım.
  • rosstheboss_99@hotmail.com
  • quote:

Orjinalden alıntı: meke
    açıkcası bende pek hatırlamıyorum neler yaptığını, gerçi Pol'ü de veya civil'i de okumuş değilim, ama hemen her postlarında emekli olduklarını ve daha evvelden yapılanları bir şekilde dem vurdukları için geçiyorum.

gereksiz laf atma olmasın dicem ama, hemen her postunda bir kabullenememe seziyorum. neymiş sonra birşeyler yapana saygıymış; hedehodoymuş. saygı duymayana kim duyacak saygıyı? yok yok, saygı duyulmak için mantıklı tartışmayla arkadaşlığı karıştırıp, kendi kendine ortalığı geren ukala bir avukat güruhuna mı dahil olmak gerekiyor acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PoL--E 2½ -- 4 Temmuz 2005, 17:47:34 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: PoL--E 2½

quote:

Orjinalden alıntı: meke
    açıkcası bende pek hatırlamıyorum neler yaptığını, gerçi Pol'ü de veya civil'i de okumuş değilim, ama hemen her postlarında emekli olduklarını ve daha evvelden yapılanları bir şekilde dem vurdukları için geçiyorum.

gereksiz laf atma olmasın dicem ama, hemen her postunda bir kabullenememe seziyorum. neymiş sonra birşeyler yapana saygıymış; hedehodoymuş. saygı duymayana kim duyacak saygıyı? yok yok, saygı duyulmak için mantıklı tartışmayla arkadaşlığı karıştırıp, kendi kendine ortalığı geren ukala bir avukat güruhuna mı dahil olmak gerekiyor acaba?

olabilir, aynen senin yaptığın gibi.

civil ile seni takdir ettiğimi ve yaptıklarınızı okumamış olmama rağmen aynen anlattığınız gibi olduğunu kabul ettiğimi, sizlere güvendiğimi anlamalısın o posttan.

Allahım, Baybars bana bunu yapma yaa

• arkadaslar konunun devamini MSN den tartışacağız:

rosstheboss_99@hotmail.com

forumdaki hal ve bu konu hakkında herkesi direk msn den tartışmaya çağırıyorum...
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: CanDostum

quote:

quote:

quote:

Neymiş tartışma,,,,
    Hadi işine.......

"eleman" tabirini mesaji editleyip deği$tirmiştim,hemen postu attiktan sonra,Brandy tepki göstermeden evvel,,,ilk attığımda farketmemi$tim o kadar...

eski konuyu açma eski konuda kesinlikle haksizsiniz...yazdıklarimi anlamadan konuya giriştiniz,ortaya stabileteyi atarak kendinizi kurtarmaya çalı$tınız ama ba$aramadiniz...kar$ındakinin fikirlerine ve dü$üncelerini hiçe sayarsan sallanmayan eleman olursun...he bak bu forumda sallanan biri olabilirsin,,,yerin makamamın beni hiç ilgilendirmez...abuk subuk dü$ünceleri ortaya atan her kim olursa olsun cevabini alir...en azindan bana "sen nerden çiktin o/c dan anlamiyorsun " diyen birine cevabımı veririm...

,reel yada sanal olarak forumda sallamadiğim insanlardan biri olduğun için tepki göstermeye bile gerek duymuyorum hakkımda yukarıda yazdığın tabirlere...

Önce adam olmasını, konuşmasını öğreneceksin, öyle konuşacaksın. Yazdıklarını okudukça ne kadar haklı olduğumu farkediyorum Ayrıca o insanların eleştiri kaldırmadığı konusuna kesinlikle katılmıyorum. Kendi eksikliklerini farkettiklerinden genelde eleştiri yapan pek çıkmıyor. Özeleştiri yapabiliyorlar yani

Onların yaptığı overclock değil EXTREME OVERCLOCK'tur. Yani sınıralrı zorlamak. Umut abi(X-GeN)'in de söylediği gibi rekorlar kırmak için de FX55 gibi üst uç işlemciler gerekir Senin bahsettiğin fiyat-performans için yapılan overclock ise apayrı bir olay, onların yaptığı ile alakasız.

Unutmadan:

quote:

Orjinalden alıntı: X-GeN

1. sorunun cevabı elbette ki hangi donanım olursa olsun limitlerde gezmek. Yanlız burada şöyle birşey var.

Brandy ve Tender'ın Fx-55 ve diğer donanımlara onca para harcamasının nedeni dünya çapında rekorlar kırmaktır Yoksa 3700 SD veya 3000 Venice'in de suyunu çıkarabilirler. Ama öyle yapmalarının bir esprisi yok çünkü rekor kırmaları imkansız.

Yani burada ki olay ne için overclock yapıyorsunuz mevzusu. Bir hedef mi var? Yoska elimdekilerle en iyisini yapmaya çalışıyorum mu?

Imkanı olan insanların Fx-55 vb. pahalı bileşenler alarak extreme skorlar almaları çok güzel birşey. TR'nin adını başka türlü duyurmamız imkansız. Yoksa kim bakar 40k bile yapan çıkmamışsa TR'den

2.soru içinse;

stock soğutma ile overclock olur ama sadece kendini tatmin etmek olur bana göre. Çok ta bir esprisi yok

Bir de TR'de ki kullanıcılar ile ilgili hala anlayamadığım önemli birşey var. Yabancı forumlarda ki kişilerin imzalarına bakıyorum.

Örneğin; AMD 2500 Mobile - 2x256MB Mushkin BL2 Bh-5 - BFG 6800gt - 520 watt OCZ ve Mach 2

Yani overclockçu adamın öncelikle çok iyi bir soğutma sistemi olmalıdır bana göre yoksa almışım 3700 SD ama havayla kasıyorum neyime yarar. Extreme şeyler yapmak istiyorsak öncelikle soğutma diyorum ben.

Belki biri de çıkıp diyebilir ki bugüne kadar senin su soğutma bile kullandığını görmedim. Evet doğru, benim şuana kadar kullandığım en iyi soğutma CM Hyper6 idi. Bunun nedeni ise maddi imkanlarım elbette. Yoksa şuanda 3700 SD alacak param olsa, kesinlikle almam. Onun yerine öncelikle bir Waterbox alırım en azından sonra da 3000 Venice işlemci alırım. Overclock o zaman overclocktur benim için

+1

• Pol , senin zamanında yaptıgın işe saygı duyuyorum ama overclock mantelitesi de değişti , senin savundugun fikir yani ucuz parcalarla yüksek performans alma olayı bana göre tarihe karıstı , zira şuan cıkan yeni nesil işlemcileri overclock etmeye gerek yok bu mantıkla cunku zaten yeterli bir performans sunabiliyor hepsi , benim overclock manteliteme göre ki bana özeldir , overclock artıktamamıyla bir hobi olmustur ve insanlar bu hobiye paralar harcayıp bir nevi kendini tatmin ediyor , metenin veya tpo@team in mantıgı ise bu hobide en iyisi olmak ve yurtdısında yapılanları türkiyeye taşımak...

Yani bende şunu anlamıyorum , niçin bu işe para harcamaya karşısınız , nitekim cok pahalı bir hobi oldugu görüşünde değilim , cok daha pahalı hobilerde var bugun araba modifikasyonuna harcanlan parayla neler yapılır zevk meselesi tamamen....

Nemesis arkadasımın sorusunada buradan cevap vereyim bence extreme overclock elindeki mevcut parcaları sonuna kadar zorlamaktan ötedir , niye derseniz bugun bir A64 3000+ ile nereye kadar extreme o/c yapılabilir ki... benim extreme o/c kavramım dunya standartında benchmarkdır... komple herseyi ile sistem overclock dur .....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brandybuck -- 4 Temmuz 2005, 18:09:48 >

• quote:

....benim overclcok manteliteme göre ki bana özeldir ...

ben de aynen ve aynen bunu söylüyorum, ancak burda "fx55 alan salaktır" gibi bir post yokken "fx55 almam, takozdur" diyene "ahaha salak saaalak" moduna geçiliyor. tartışılmayacaksa açılsın bir t.o. forumu daha, takılınsın orda içiçe, salaklar kalsın bu forumda..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PoL--E 2½ -- 4 Temmuz 2005, 18:09:36 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ocosgun

ben bu forumda bırak(may)ın gruplaşmayı aynı kişinin 8-10 nick ile girdiğini biliyorum, ve hepsinin rütbelerinide yükseltmiş, bir konu açıyor, sonra diğer nicklerinden cevap veriyor, bir müddet sonra kendi işlemcisi, rami, anakartı vs. gibi malzemelerine takrar kendi talip oluyor, ''ram için PM attım neden cevap vermiyorsun'' gibisinden mesajları gören kişilerle pazarlığa oturup işte o 300 verdi sen 200 veriyorsun kusura bakma diyip hayali kişilerle kapalı arttırma yapan adamları TANIYORUM...

burada gözden kaçan daha önemli bir konu var ama gördüğüm kadarıyla kimsenin dikkatini çekmemiş bence fx55 ten daha önemlisi bu tür kişileri forumdan dışlamak hatta banlamak gerektiğine inanıyorum

• Kac zamandir boyle hararetli bir tartisma gormemistim. Aradaki SINEKLERI cikarirsak gercekten guzel bir tartisma.candostum,brandy,civil,pol,meke takdir ettigim insanlardirBen CANDOSTUM dan vede BRANDY den cok sey ogrendim bu arada YAZICIOGLU ve ARBITER ide katmadan gecemiyecegim.Post atarken karsinizdaki bilin vede oyle atin. Tecrubelerinden yaralanabilecegimiz insanlari kusturmeyelim
  • asında daha msj atmıcamdım ama kendi bilmezler çıkmış içimde kalmasın dedim
    ama
    Allah izin vermedi tam yazı yazarken px 2 kere restart attı
    Allah yazmamı istemedi bende bişe demiyorum

ama şunu diyim
    işini gücünü bırakıp dh forumlarındaki o asayişi sağlanayan yönetim nerde ??
    içinde hiç bi sakınca olmayan konuları kapatırken kimi zaman şiddetin seviyei artıyorken neden topic i kapatmadılar ??

aaa yoksa birileri kapatmayın mı dedi
    aaa şimdi olmadı koca dh yönetimi böyle imiş yazık yazık
  • Bende yorumumu yazayım:
    Ferrari güzel arabadır ama ona sürat yapması için uygun asvalt gerekir. Köy yolunda ferrari kullanmak abes kaçar.

(ha alan demez mi ferrari benim, istediğim yerde kullanırım. Tabiki kullanır,kendi bileceği iş.)
  • @Brandybuck

quote:

Emekli Overclocker

az kaldı biraz daha uğraşırsak dönecekkk...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kermit

X2'ye dönelim mi?
    Sırf süperpi'de daha hızlı diye FX55 daha iyi denemez, doğru dürüst multithreaded programlarda X2 gerçekten iki misline yakın performans veriyor.

e millet ALU larını yarıştırma peşinde SuperPi de hala.. Nerede real life performans , nerede kompleks yapılı uygulamalar + oyunlar..(DirectX bileşenlerinin özellikle yeni gelen 10 sürümünde multithreaded olmasına özen gösterilecek, zira ses ve grafik işlemleri aldı başını yürüdü)

Şimdi single thread da herşey yolunda ama işi yürütecek olan x2 gibime geliyor.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.