Şimdi Ara

ve AMD X2 (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
229
Cevap
0
Favori
5.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Acharad

quote:

Orjinalden alıntı: Kermit

X2'ye dönelim mi?
    Sırf süperpi'de daha hızlı diye FX55 daha iyi denemez, doğru dürüst multithreaded programlarda X2 gerçekten iki misline yakın performans veriyor.

e millet ALU larını yarıştırma peşinde SuperPi de hala.. Nerede real life performans , nerede kompleks yapılı uygulamalar + oyunlar..(DirectX bileşenlerinin özellikle yeni gelen 10 sürümünde multithreaded olmasına özen gösterilecek, zira ses ve grafik işlemleri aldı başını yürüdü)

Şimdi single thread da herşey yolunda ama işi yürütecek olan x2 gibime geliyor.

O dediklerinin desteklenmesine daha en az 1 yıl var, x2 için aceleye gerek yok. Daha DX10 çıkmış bile değil, dereyi görmeden paçaları sıvamamak lazım

• Valla benden demesi,böyle bişeyin gelmesi yakındır. bunun için donanım desteği dahi geldi. Mesela çift çekirdekli gpu lar dahi hazır edilmeye başlandı bile(Sli ve CF değil).

Bkz: R520 , Bkz : G70 (7800GTX)
  • Dijital audio ile uğraşıyorum ve benim için benç menç değil Cubase'deki performans önemli, ve bu noktada da X2 gerçekten FX'lerin iki misli performans sağlıyor. O zaman FX MFX dinlemem.
    Bu arada "multithread çalışan doğru dürüst uygulama yok" lafı komik olmuş. Grafikler ve sesle uğraşanlar için sürüyle uygulama mevcut yıllardır. Serverlar da cabası.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kermit

Dijital audio ile uğraşıyorum ve benim için benç menç değil Cubase'deki performans önemli, ve bu noktada da X2 gerçekten FX'lerin iki misli performans sağlıyor. O zaman FX MFX dinlemem.
    Bu arada "multithread çalışan doğru dürüst uygulama yok" lafı komik olmuş. Grafikler ve sesle uğraşanlar için sürüyle uygulama mevcut yıllardır. Serverlar da cabası.

Ben günlük uygulamalardan bahsediyorum, yoksa Pentium PRO'lardan beri çift işlemci de var, dual core teknolojisi de yeni bir teknoloji değil. Intel ve AMD'nin amacı dual core işlemcileri masaüstü kullanımında yaygınlaştırmak. Bunun içinse oyunların, ofis uygulamalarının vb. dual core desteği vermesi gerekiyor. Kimse parasını sokağa atmak istemez, bahsettiğim uygulamalarda performans getirisi olmadan dual core işlemci alınmamalı bence

• OK, doğrusun :)
    Ofis uygulamalarında çoğunlukla P2 bile yeterli aslında.
    Bu arada postumun O/C forumuna pek uygun olmadığını farketttim, o zaman başka bir noktaya geçeyim : artık doğru dürüst multithreaded benchmarklara ihtiyacımız var performans değerlendirmelerinde. Yoksa gerçek dünya-benchmark arasındaki uçurum çok açılacak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: PoL--E 2½

quote:

Orjinalden alıntı: Brandybuck

....benim overclcok manteliteme göre ki bana özeldir ...

ben de aynen ve aynen bunu söylüyorum, ancak burda
    "fx55 alan salaktır" gibi bir post yokken "fx55 almam, takozdur"
    diyene "ahaha salak saaalak" moduna geçiliyor. tartışılmayacaksa
    açılsın bir t.o. forumu daha, takılınsın orda içiçe, salaklar kalsın
    bu forumda..

Bu foruma 2003 yılı başından beri ortalama hergün 1-2 saat takılırım
    ve bu zaman içerisinden beri o/c a da hep ilgim vardı ve yine bu
    forumdan tonla alışveriş yaparak hayalimdeki sistemi zamanla
    (en azından imkan dahillerinde) kurup elimden geldiğince bişeyler
    yapmaya çalıştım..elimde 10larca donanım geldi geçti...

Ve ben çok iyi hatırlıyorum pol--e ozamandan beri gerek teknik
    bilgisi olsun gerekse yaptıklarıyla bu forumda o/c sevdiren
    kişilerden biridir..Ve yine eminimki bnm gibi tonla insanda
    onun bilgisindende faydanmıştır...

Anlayamadığım husus: Forumun ve özellikle o/c forumunun
    müdavimlerinden olduklarını düşündüğüm ve sevdiğim, saygı
    gösterdiğim insanların bööle birbirleriyle alakasız ve olmaması
    gereken tavırlarla atışmaları...

Herkes bu bnm görüşümdür ben bööle düşünüyorum diyebilir.
    ..Ve yine anlıyamadığım olay..herkez "olay fx55 deil ben
    onun davasında deilim" diyor fakat görüyorumki her fx55
    karşıtı birşey yazıldığında atışmalar başlanıyor...

Herksin kendi bilecei iştir isteyen istediği parçaya istediği
    parayı verir..gördüğüm kadarıyla kimsede "bu işlemciyi
    alan mantıksızdır" gibi bi ibare kullanmamış..

Ben şahsen bu tartışmaların artık yersiz olduunu düşünüyorum...
    Lütfen herkes kendi görüşünü savunsun ama başkalarını karalama
    olaylarına bir son verin...Olay neredeyse sağ sol çatışmasına dönücek

..........................................................................................................
    ..........................................................................................................
    ......................................................................................................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi operaciumut -- 5 Temmuz 2005, 17:20:28 >

• çift çekirdeklerin şmdilik bir artısı olacağını sanmıyorum çünkü bırakın çift çekirdek destekleyen yazılımları daha 64 bit destekleyeni bile yok
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: X-GeN
    evet 2-2. ama anlattığım gibi rekor için en pahalısı şart bana göre

şuan param olsa. öncelikle alacağım bileşenler aynen şöyle:
    fx-55 ve gaz soğutma (mümkünse dual cascade)

zaten bir tek dual cascade eksik o da yakında mete abim sayesinde olur inşallah

önce onu satın almak isteyen müşteriyi bulmak lazım

belki adanadan, belki mersinden

he heee... buldun bileenee... ben mersinliyim....
    aslında şu soğutma hakkında sizinle biraz konuşsak iyi de olur yaniii...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocosgun -- 5 Temmuz 2005, 18:42:37 >
  • su soğutma al artık şu fpmw leri coşturalım abi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oksıjen -- 5 Temmuz 2005, 19:10:12 >
  • sen acele etme, ben @meke'den soğutma hakkındaki tiyoları alim, sonra karar veririz su, gaz, kurubuz, vs...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ocosgun

sen acele etme, ben @meke'den soğutma hakkındaki tiyoları alim, sonra karar veririz su, gaz, kurubuz, vs...

zaten bu işlemcileri iyi bir kastırmak için çok güzel bir soğutma gerekiyor elimizdekiler yeterli değil
  • ooo çok sıcak bir topik olmuş burasıyarısı burda yarısı msn de devam ediyor galiba. hadi hayırlısı
  • devam edıyorda x2 nerde kımsede yok mu x2
  • 1-2 gün bakmadık millet galeyana gelmiş..

Forumun tüm eskilerini burada görmek güzel oldu valla.
  • quote:

ooo çok sıcak bir topik olmuş burası yarısı burda yarısı msn de devam ediyor galiba. hadi hayırlısı

abii msn'den ziyade oxıjen bana çok yakın, bir telefon 2 dakika içinde beraberiz...
    ama havalar çok sıcak... insana o/c yerine gölete balık avlamaya gitmek daha zevkli geliyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ocosgun

sen acele etme, ben @meke'den soğutma hakkındaki tiyoları alim, sonra karar veririz su, gaz, kurubuz, vs...

tiyo verecez de sen msn de yoksun? ya da karşılaşmıyoruz.

senin de msn performansın pek bir takozmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meke -- 6 Temmuz 2005, 0:28:34 >
  • ne yapalım, eşim izin vermiyor PC başına geçmeme...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Diabelica

1-2 gün bakmadık millet galeyana gelmiş..

Forumun tüm eskilerini burada görmek güzel oldu valla.

Abi seni de görmek güzel Arada bir uğra
  • özgür bu topiği açmakla iyi bir iş yapmışsın ilk başta çok tepki gördün ama bak tüm overclokcular buraya toplanmış. bence hiç de fena olmamış. bu arada x2 ler ve fx57 ler de takoz çıkabilir siz ne dersiniz
  • fx57 dry ice ile 3700mhz 32m almıs xtremede pek de takoz gozukmuyor...
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.