Şimdi Ara

ve AMD X2 (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
229
Cevap
0
Favori
5.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • valla ıstedıgınız kadar yalakca dıyebılırsınız ama burda kımse Candostum a laf soylemesın ayıptır yaw bu forumda yenı bu ıse baslayan tabırı yerındeyse acamılere onunkadar yardımcı olan baska bırı varmı acaba.lutfen bıraz daha dıkkat edelım sozlerımıze
  • Evet süperim , mükemmelim.... CanDostum , tpo@team vs.. bu forumun ufkunu actı , orb ilk sayfaya bir türk takımı soktuk ugrastıgın kişilere dikkat et....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brandybuck -- 4 Temmuz 2005, 10:43:50 >
  • Anlamsız bir kısır döngü içinde tartışılıp duruluyor. Konu x2 ve fx55'lerden açılıp, kim neden anlar, kim oc yapar yapmaza v.s geldi. İnanın bu forumda çok sevdiğim ve saygı duyduğum birkaç arkadaşım olmasa ben de cevap yazmayı bırakacağım. Nedense çoğu arkadaş eleştiri dozunu kaçırıp kırıcı oluyorlar. Çok üzücü valla 3 kuruşluk donanımlar için.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ozan Baseski

Anlamsız bir kısır döngü içinde tartışılıp duruluyor. Konu x2 ve fx55'lerden açılıp, kim neden anlar, kim oc yapar yapmaza v.s geldi. İnanın bu forumda çok sevdiğim ve saygı duyduğum birkaç arkadaşım olmasa ben de cevap yazmayı bırakacağım. Nedense çoğu arkadaş eleştiri dozunu kaçırıp kırıcı oluyorlar. Çok üzücü valla 3 kuruşluk donanımlar için.

ozan yukarıda yazdım fx55 bahane diye.

@rosstheboss

kardeş topic sonlara doğru iyi gidiyordu ltf sana kim ocyi bilmiyosun demişsse eski postlardan sağdan solda bişeyler koyarsın olur biter.birkaç ss yeter ama senin yüzünden topic kilitlenecek olmuyor bu tarzın.
  • Arkadaşlar,konuyu takip ediyorumda bence hiç böylesi bir tarza dönüşmesine gerek yok.Keyifler bilir,herkes serbesttir kimin ne yi kaça alıp oc ettiği sadece kendini ilgilendirir.Kimse kimsenin elindeki donanımı aşağılama hakkına sahip değildir.herkes parasını kendisi ödüyor.
    Ayrıca herkesin oc mantalitesi farklıdır.Kimisi tekeden süt çıkarmaya çalışarak oc yapar kimide doğrudan gider parayı bastırır en kral Hollanda sağmalını alır ve hedefine ulaşır.Buna kimse bişey diyemez.Sanane kardeşim denir adama.Keyif benim para benim.Zamanında bende çok para harcadım oc işine.Pol ile gayet seviyeli ve zevkli bir çekişmemiz vardı.Ben hep daha fazla harcayarak oc yaptım ama pol hep daha azından daha çoku nasıl çıkarırım mantığıyla oc yaptı.Ben intel işlemcilere zamanında iyi paralar verirken o ucuz ama canavar amd işlemciler bularak devam etti.Aynı şekilde ben dışarıdan ram getirtirken o oem ramlarin kodlarını araştırarak benim 3 te 1 fiyatıma mal ederek aynı işi çıkardı.9700 prolar TR yokken ben Amerikadan 9700 pro getirip birde üstüne üstlük gümrüğe takılarak 2 katına mal ettiğimde o çok daha uygun zamanlamayla çok daha ucuza kartlar aldı.(Bu arada gümrük konusundaki yardımları için bir kez daha kendisine teşekkür ediyorum) Yani bu böyle sürüp gidiyor.Kısaca Pol ile benim oc mantığımız farklıydı ama hiç bir zaman tartışma konusu bile etmezdik.Sadece o beni geçtiğinde kafama azıcık çivilerdi "55 usd lik işlemcinin yaptığına bak< diyerek o kadar.Bunlarda olacak ki zaten tadı çıksın bu işin.

Yani arkadaşlar isteyen istediğin yapsın,alsın hepinize ben saygı duyuyyorum ve takdir ediyorum.Dileyen çok para/oc mantığıyla dileyen de az para/oc mantığıyla oc yapar,herkesin kendi seçimi.Konunun daha fazla kırıcı mecralara gitmemesi dileğiyle....

• quote:

Orjinalden alıntı: Brandybuck

Evet süperim , mükemmelim.... CanDostum , tpo@team vs.. bu forumun ufkunu actı , orb ilk sayfaya bir türk takımı soktuk ugrastıgın kişilere dikkat et....

Benim anlamadığım nokta bu insanların birşeyleri başarmış olan kişilere laf sokmaktan ne tür bir zevk aldığı. Bu yapılan tek kelimeyle AYIP. "Sen neler yaptın şimdiye kadar" diye soranlara da "sen hala skordasın" diye cevap veriliyor, yuh artık

@RossTheBoss: Bu insanları istediğin kadar karalayıp kendince dalga geçmeye çalışabilirsin, fakat bu forumdaki herkes onların neler başardıklarının farkında. Senin ise adını duyan yok herhalde ki kıskançlıktan onları karalamaya çalışıyorsun, halbuki forumdaki diğer insanlar onları destekleyip onlardan birşeyler öğrenmeye çalışıyorlar, onlar da sağolsunlar bizlerle bilgilerini paylaşıp yardımcı oluyorlar. Onları karalamayı bırak artık

• quote:

Orjinalden alıntı: meke

Oh be titre ve kendine gel.

yavrum benim, kim tutar seni brundbucky'm benim.

Nasıl, yeterince yalak ve birbirimizin arkadaşlığını destekler bir post oldumu?

olmadı çok yapay.mekecim kimlerin ne olduğunu biliyoruz boşverfakat brandybucky her post atışında bir adım geri gidiyoruz

------------1.soru--------------------------
    bi kere extreme oc dediğimiz şeyin adnı koyalım bu nedir?
    1-)En pahalı donnımlarla oc limitlerinde gezmek mi?
    2-)Hangi donanım olursa olsun limtlerde gezmek mi?

---------------2.soru----------------------
    stok soğutma sistemi ile extreme oc olurmu?(
    1-)olur
    2-)olmaz

benim cevabım 2-2
    burda görş faklılıkları olacaktır.

civil,police,Brandy,pegasus,meke,865pe,candostum,x-gen,ozan baseski,sturmovik,tansel,yildiz,ziwro,sharloot, aklıma gelen ocye takılan arkadaşlar bunlar tabiki unuttuklarım çok 1 yada 2 diye post atarsanız sizden ricam biraz daha yol almış olucaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nemesis returned -- 5 Temmuz 2005, 9:34:24 >

• ya cevap yazmayayım, kendi kendine kuruyup düşsün diyeceğim ama oda olmuyor, bir kere kaptırdık.

quote:

Orjinalden alıntı: RossTheBoss

@Meke ,dostum verdiğin örnek alakasiz ve bu işlerin fiyat mantiğini daha kavriyamadiğin belli...
    Ferrari genelde 400HP den güçlü arabalar üretir ve reel de verdiğin paranin sonuna kadar karşılığını verdirir...(Gerek performansi gerek karizmasi...)Burdaki FX55 işi,ayak üstü pompayla balonu şişirmekten başka bir şey değildir...Yok işlemci mimarisi farkliymiş,yok 1MB Cache i varmiş,geçiniz bu işleri geçiniz...6 ay 1 seneye kadar çıkacak ve FX55 in 15 te 1 i fiyatiyla satilacak işlemciler FX55'le eş performans veya daha hızlı işlemciler olacak...Örneğe dökersek-->Ama bu gün üretilen ve 550HP gücünde olan bir Ferrari,5 sene sonra bile Mercedes'in en baba arabasindan daha hizli olacak...(Seri üretim son kullanici modelleri için geçerli)

bu mükemmel tespitin için sana teşekkür ederim.

neden 400 beygirlik bir ferrari almak yerine (FX 55) kendine daha ucuza bir subaru impreza turbo (Venice) veya BMW M3 (SD) almıyorsun?

onları da modlayıp çok kolay 400 beygir yaparsın ve belki de ferrari ile kapışırsın, hatta geçersin.

bu da bir nevi oc olur, böylece fiyat/performans oranını yakalayabilirsin, ne gerek var ferrari (FX 55) almaya değilmi?

tabiki değil, ve sende yukarıda aynı mükemmel tespiti yapmışsın.

Gelelim esas senin idrak edemediğin küçük hicvime.

Madem Ferrari reel de verdiğin paranin sonuna kadar karşılığını verdiriyor...(Gerek performansi gerek karizmasi ile...) , FX 55'in de aynı durumda olduğunu anlamaman, bu topicteki saldırı ve cümle kurma üslubundan zeki olduğunu düşündüğüm şahsiyetine biraz tezat düşüyor.

ne dersin?

• quote:

Orjinalden alıntı: nemesis returned

1-)olur
    2-)olmaz

bence
    1)-2
    2)-1 ve 2 (neden olmasın, aletin sınırı hava ile kullanılabilir haldeyse extreme oc olmuş olur, dibine kadar zorlasın. Ama göreceli olarak benzer cihazlar daha fazla gidebiliyorsa onlara nazaran extreme olmayabilir)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meke -- 4 Temmuz 2005, 12:44:42 >
  • quote:

quote:

civil,police,Brandy,pegasus,meke,865pe,candostum,x-gen,ozan baseski,sturmovik,tansel,yildiz,ziwro,sharloot, aklıma gelen ocye takılan arkadaşlar bunlar tabiki unuttuklarım çok 1 yada 2 diye post atarsanız sizden ricam biraz daha yol almış olucaz.

bence 2

sağol aklıma bişey geldi edit yapıcam cevaıbnıı gözden geçirirsen iyi olur.

• quote:

Orjinalden alıntı: lazo

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: lazo

ha bu arada 2. el de buranın çok tanınmış kişilerinden de ben satış ilanı gördüm çift nick ile
    daha 1. postuna hayırlı satışlar hemen zat-ı muhteremler tarafından yazılabiliyor

kasıtlı bakış açısı...

durumunu farkındayım, benden kaçamazsın demektir o post, anlayana..

aha suç işleniyor ve buna göz yumuluyor diyorum ihale bana kalıyor.....
    bu arada forumun ufku nasıl genişletildiki ??
    ne genişletildi ??
    winbond chipli ramler konusuylamı ?? dfi kullanma rehberiylemi ??

Siz bu kafayla devam edin , gecen yıl bu zamanlar xtremedekileri agzı acık izliyordu herkes , bugun ise onlardan fazla bir eksigimiz kalmadı , ayrıca dfi kullanma rehberi ve winbond chipleri makalelerini hazırlayan arkadaslara tesekkurler , emege saygı gosterin sende yazda bizde alkuıslayalık herseye muhalefet yapmakla olmaz bu işler...

• quote:

ya cevap yazmayayım, kendi kendine kuruyup düşsün diyeceğim ama oda olmuyor, bir kere kaptırdık.

quote:

Orjinalden alıntı: RossTheBoss

@Meke ,dostum verdiğin örnek alakasiz ve bu işlerin fiyat mantiğini daha kavriyamadiğin belli...
    Ferrari genelde 400HP den güçlü arabalar üretir ve reel de verdiğin paranin sonuna kadar karşılığını verdirir...(Gerek performansi gerek karizmasi...)Burdaki FX55 işi,ayak üstü pompayla balonu şişirmekten başka bir şey değildir...Yok işlemci mimarisi farkliymiş,yok 1MB Cache i varmiş,geçiniz bu işleri geçiniz...6 ay 1 seneye kadar çıkacak ve FX55 in 15 te 1 i fiyatiyla satilacak işlemciler FX55'le eş performans veya daha hızlı işlemciler olacak...Örneğe dökersek-->Ama bu gün üretilen ve 550HP gücünde olan bir Ferrari,5 sene sonra bile Mercedes'in en baba arabasindan daha hizli olacak...(Seri üretim son kullanici modelleri için geçerli)

bu mükemmel tespitin için sana teşekkür ederim.

neden 400 beygirlik bir ferrari almak yerine (FX 55) kendine daha ucuza bir subaru impreza turbo (Venice) veya BMW M3 (SD) almıyorsun?

onları da modlayıp çok kolay 400 beygir yaparsın ve belki de ferrari ile kapışırsın, hatta geçersin.

bu da bir nevi oc olur, böylece fiyat/performans oranını yakalayabilirsin, ne gerek var ferrari (FX 55) almaya değilmi?

tabiki değil, ve sende yukarıda aynı mükemmel tespiti yapmışsın.

Gelelim esas senin idrak edemediğin küçük hicvime.

Madem Ferrari reel de verdiğin paranin sonuna kadar karşılığını verdiriyor...(Gerek performansi gerek karizmasi ile...) , FX 55'in de aynı durumda olduğunu anlamaman, bu topicteki saldırı ve cümle kurma üslubundan zeki olduğunu düşündüğüm şahsiyetine biraz tezat düşüyor.

ne dersin?

fx55 hava atılabilecek bir işlemci ve karizmatik.ferrari örneği ile aynı ise.yani bu işlemci oc olmasada varlığı yeter.evet burda böyle

• quote:

quote:

olmadı çok yapay.mekecim kimlerin ne olduğunu biliyoruz boşverfakat brandybucky her post atışında bir adım geri gidiyoruz

1-)olur
    2-)olmaz

benim cevabım 2-2

1. sorunun cevabı elbette ki hangi donanım olursa olsun limitlerde gezmek. Yanlız burada şöyle birşey var.

Brandy ve Tender'ın Fx-55 ve diğer donanımlara onca para harcamasının nedeni dünya çapında rekorlar kırmaktır Yoksa 3700 SD veya 3000 Venice'in de suyunu çıkarabilirler. Ama öyle yapmalarının bir esprisi yok çünkü rekor kırmaları imkansız.

Yani burada ki olay ne için overclock yapıyorsunuz mevzusu. Bir hedef mi var? Yoska elimdekilerle en iyisini yapmaya çalışıyorum mu?

Imkanı olan insanların Fx-55 vb. pahalı bileşenler alarak extreme skorlar almaları çok güzel birşey. TR'nin adını başka türlü duyurmamız imkansız. Yoksa kim bakar 40k bile yapan çıkmamışsa TR'den

2.soru içinse;

stock soğutma ile overclock olur ama sadece kendini tatmin etmek olur bana göre. Çok ta bir esprisi yok

Bir de TR'de ki kullanıcılar ile ilgili hala anlayamadığım önemli birşey var. Yabancı forumlarda ki kişilerin imzalarına bakıyorum.

Örneğin; AMD 2500 Mobile - 2x256MB Mushkin BL2 Bh-5 - BFG 6800gt - 520 watt OCZ ve Mach 2

Yani overclockçu adamın öncelikle çok iyi bir soğutma sistemi olmalıdır bana göre yoksa almışım 3700 SD ama havayla kasıyorum neyime yarar. Extreme şeyler yapmak istiyorsak öncelikle soğutma diyorum ben.

Belki biri de çıkıp diyebilir ki bugüne kadar senin su soğutma bile kullandığını görmedim. Evet doğru, benim şuana kadar kullandığım en iyi soğutma CM Hyper6 idi. Bunun nedeni ise maddi imkanlarım elbette. Yoksa şuanda 3700 SD alacak param olsa, kesinlikle almam. Onun yerine öncelikle bir Waterbox alırım en azından sonra da 3000 Venice işlemci alırım. Overclock o zaman overclocktur benim için

• quote:

Orjinalden alıntı: X-GeN

quote:

quote:

1-)olur
    2-)olmaz

benim cevabım 2-2

1. sorunun cevabı elbette ki hangi donanım olursa olsun limitlerde gezmek. Yanlız burada şöyle birşey var.

Brandy ve Tender'ın Fx-55 ve diğer donanımlara onca para harcamasının nedeni dünya çapında rekorlar kırmaktır Yoksa 3700 SD veya 3000 Venice'in de suyunu çıkarabilirler. Ama öyle yapmalarının bir esprisi yok çünkü rekor kırmaları imkansız.

Yani burada ki olay ne için overclock yapıyorsunuz mevzusu. Bir hedef mi var? Yoska elimdekilerle en iyisini yapmaya çalışıyorum mu?

Imkanı olan insanların Fx-55 vb. pahalı bileşenler alarak extreme skorlar almaları çok güzel birşey. TR'nin adını başka türlü duyurmamız imkansız. Yoksa kim bakar 40k bile yapan çıkmamışsa TR'den

2.soru içinse;

stock soğutma ile overclock olur ama sadece kendini tatmin etmek olur bana göre. Çok ta bir esprisi yok

Bir de TR'de ki kullanıcılar ile ilgili hala anlayamadığım önemli birşey var. Yabancı forumlarda ki kişilerin imzalarına bakıyorum.

Örneğin; AMD 2500 Mobile - 2x256MB Mushkin BL2 Bh-5 - BFG 6800gt - 520 watt OCZ ve Mach 2

Yani overclockçu adamın öncelikle çok iyi bir soğutma sistemi olmalıdır bana göre yoksa almışım 3700 SD ama havayla kasıyorum neyime yarar. Extreme şeyler yapmak istiyorsak öncelikle soğutma diyorum ben.

Belki biri de çıkıp diyebilir ki bugüne kadar senin su soğutma bile kullandığını görmedim. Evet doğru, benim şuana kadar kullandığım en iyi soğutma CM Hyper6 idi. Bunun nedeni ise maddi imkanlarım elbette. Yoksa şuanda 3700 SD alacak param olsa, kesinlikle almam. Onun yerine öncelikle bir Waterbox alırım en azından sonra da 3000 Venice işlemci alırım. Overclock o zaman overclocktur benim için

+1

• evet xgen çok sağol.
    +1

2-2 cevap anadım yazından
  • quote:

evet xgen çok sağol.
    +1

evet 2-2. ama anlattığım gibi rekor için en pahalısı şart bana göre

şuan param olsa. öncelikle alacağım bileşenler aynen şöyle:
    fx-55 ve gaz soğutma (mümkünse dual cascade)

zaten bir tek dual cascade eksik o da yakında mete abim sayesinde olur inşallah
  • quote:

quote:

evet xgen çok sağol.
    +1

tamamda niye fx55 57lerde coldbug rastamlanmamış 4000 falan yapmışlar geçen gene farumdan bir arkadaş koymuştu linki. yani -60 larda stabilite problemi yaşamamış lar ki fx57 lerin imc+sse3+200$ fark var bence 200dolara değer.

rekor için değilde en yükseğiiçin desek daha doğru olur herhalde rekorlar kendi aralarında ayrlıyor duruma göre göreceli yani.

• quote:

önce onu satın almak isteyen müşteriyi bulmak lazım

belki adanadan, belki mersinden

• quote:

quote:

önce onu satın almak isteyen müşteriyi bulmak lazım

belki adanadan, belki mersinden

mersin mi valla onu bilemiyorum da adana ağır basıyor yakışır abime

• zaten sonbahar topicleri şöyle olur,

hava soğutma mı yoksa su soğutmamı, gaz mı yoksa cascade'mı?

gaz kullananlar extreme soğuturmu, biz eskiden suyla neler yapardık, hava soğutma fiyat/performans konusunda en iyisidir, cascade takozdur
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.