Şimdi Ara

ve AMD X2 (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
229
Cevap
0
Favori
5.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orjinalden alıntı: mosquito

amd

Aha post arttırmaya çalışanlardan biri daha, biz burada ciddi ciddi birşey tartışıyoruz, adamın yaptığına bak
  • quote:

Orjinalden alıntı: sturmovik

quote:

Orjinalden alıntı: {PeGaSuS}

quote:

Orjinalden alıntı: Kermit

X2'ye dönelim mi?
    Sırf süperpi'de daha hızlı diye FX55 daha iyi denemez, doğru dürüst multithreaded programlarda X2 gerçekten iki misline yakın performans veriyor.

x2 ler kesınlıkle Fx55den iyiler uygulamasına göre...Ama iş sadece mhze bakan uygulamalarda fx55 2600mhz default ile gecer x2lerı..sırf mhz gerektıren durumlarda gecebilir yani x2yi..ama multi işlemci desteklı bır programda x2ler özellıkle 4400 we 4800 fxlerı ve tüm işlemcileri katlarlar

+1 Fakat henüz dual core destekleyen adam gibi uygulama olmadığı için şu anda FX55, dual core işlemcilerden daha önde. Zaten daha 64 bit'i bile destekleyen doğru dürüst program yok, dual core destekleyen programların yaygınlaşması en az 1 yılı bulur kanaatindeyim.

dual core destekyeen program var.windows xp pro.Hem video sıkıştırıp hemde oyun oynayabilirisın.hayal gibi ama gerçek.ne biliyim hem rarlama yapıp hemde mp3 yapabilirsin hemde herbiri ne bir işlemci düşer.

fakat senin istediğin uygulamalar 1 program tek başına 2 işlemciyide kullnıp netice itibari ile 1 program tek işlemcide olduğu gibi ama o programında %90 civarı daha hızlı çalışması.media playerlar falan çıkmaz.işletim sistemide çıkmaz böyle.çıkrsa anca pro uygulamalar(seni beni pek bağlamayan) vede oyunlar.oyunlar x2 destekli olsun yeter.bildiğime göre unreal engine 3 çift core destekli gelecek.1 ilşlemci yapay zeka bir işlemci grafik ünitesineyardım+fizik motoru şeklinde olur.zaten başka türlüde bi işe yaramaz.

• quote:

Orjinalden alıntı: ocosgun

sayemde konu AMD X2'den çıkıp FX55'e geldi ve takıldı, neyse artık iyisiyle kötüsüyle tartıştık konuştuk, bazen sinir katsayımız yükselse de iyi oldu sanırım (en azından bence),

açıklamak istediğimi bir şey daha var, ben kimseyi kırmak rencide etmek istemedim, sadece FX55 e laf attım, bu benim görüşüm, ister katılın ister katılmayın, şunu biliyorum FX55 dünyanın en iyi işlemci(sidir)lerinden biridir; fakat o/c için düşüneceğim en son işlemcidir, çünkü fiyatı çok yüksek ve sadece o fiyat ile kalmıyor stok fan ile o/c yapmak zor gibi görünüyor, ama bunun yanında bir 3000+ veya 3200+ yada SD ile o/c performanslarını kıyaslarsak her zaman FX55 fiyat/performans bileşeninde sınıfta kalıyor.

bir arkadaşın imzasıydı, yanlış hatırlamıyorsam;
    DÜŞÜK FİYAT+YÜKSEK PERFORMANS = OVERCLOCK

Bakın dediğim gibi herkesin görüşü kendini bağlar, sizin oc için düşüneceğiniz son işlemci olabilir belki çünkü hava soğutma ve kısıtlı bir bütçe ile oc yapmak için fx işlemci almak anlamsızdır ama, overclock ile ciddi olarak uğraşan dünya üzerindeki insanlara bakarsanız bir çoğu fx serisi işlemciler kullanmaktadırlar, bu da tesadüf olamaz. Fiyat/performans diyorsanız zaten fx serisinin mantığını kavrayamamışsınız demektir ki bunu da önceki mesajlarımda belirtmiştim. O/c performanslarını kıyaslarsanız fx'in de gerekli ortam sağlandığında ciddi bir oc yüzdesine sahip olduğunu göreceksiniz. Şimdi diyebilirsiniz ki o ortamı sağlamak çok paraya mal olur ama unutmayın ki fx serisi de pahalı bir seridir ve gülü seven dikenine katlanır. Normal ev kullanıcısının kendi halinde yapmaya çalıştığı overclock deneyimleri ile bunu karıştırmayalım lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozan Baseski -- 3 Temmuz 2005, 16:33:32 >

• "There are some things we feel like commenting on from a performance point of view. If your applications benefit from dual core processors - see our benchmarks - the Athlon 64 X2 is superior to the Pentium D 840 in a vast majority of our benchmarks. In addition, it is not any slower than its single core counterpart Athlon 64 4000+. Please note that we used a processor based on the old Clawhammer core, which explains the performance handicap when compared to the X2. The latest San Diego core will perform exactly as the X2."

Bu son cümle durumu gayet iyi özetliyor bence (En son çıkan San Diego'lar X2 ile tamamen aynı performansı gösterecektir).

Bunun sebebi de dual core destekleyen uygulamaların azlığı.

Bu arada Windows XP'nin dual core işlemcileri tanıyıp çalıştırdığının ben de farkındayım, burada desteklemekten kastım yazılımların dual core işlemcilere uygun iş bölümü yapabilmesi.

Oyunlara gelince, A64 işlemciler çıkalı 1 sene oluyor, ben 64 bit destekleyen bir tek FarCry'ı gördüm, onun için de yama gerekiyordu zaten. Dual core işlemcilere oyunlar tarfından destek verilmesinin 64 bit'e destek verilmeye başlanmasından daha çabuk gerçekleşeceğini tahmin etmiyorum, bu yüzden tam olarak desteklenmesinin en az 1 yıl süreceği tahmininde bulundum

(kaynak: THG)

http://www.tomshardware.com/cpu/20050509/cual_core_athlon-20.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sturmovik -- 3 Temmuz 2005, 16:53:09 >

• Senelerdir Intel'e kazik atildi denildi,bide bunu diyenler AMD ciler sözde...Fx serisi pazarlama taktiği ve gerçi çok satamasada en azindan her firmada olan adam kaziklama stratejisinin ürüne yansimiş olduğu bir seridir...Bana mimari den falan filan bahsetmeyin...Evt AMD salaktida zaten FX serisini Athlon64 serisi ile aynı mimaride yapacakti...Alt tarafi elektronikte 1-2 değişiklik,sonra bizimkilrde bide böyle ciddi ciddi yaziyor ya,FX55 FARKLI BİR MİMARİDE ÜRETİLİYOR...Yaa bari siz sözde bu işten anliyosunuz siz bari düşmeyin böyle şeylere... FX55'in(diegolar hariç) Winchester 3000+ den +yüksek mhz ve +512 Cache den başka hiçbir farkı yoktur...+800MHZ ve 512Cache eye +1000$ veriyorsunuz...

@Meke ,dostum verdiğin örnek alakasiz ve bu işlerin fiyat mantiğini daha kavriyamadiğin belli...
    Ferrari genelde 400HP den güçlü arabalar üretir ve reel de verdiğin paranin sonuna kadar karşılığını verdirir...(Gerek performansi gerek karizmasi...)Burdaki FX55 işi,ayak üstü pompayla balonu şişirmekten başka bir şey değildir...Yok işlemci mimarisi farkliymiş,yok 1MB Cache i varmiş,geçiniz bu işleri geçiniz...6 ay 1 seneye kadar çıkacak ve FX55 in 15 te 1 i fiyatiyla satilacak işlemciler FX55'le eş performans veya daha hızlı işlemciler olacak...Örneğe dökersek-->Ama bu gün üretilen ve 550HP gücünde olan bir Ferrari,5 sene sonra bile Mercedes'in en baba arabasindan daha hizli olacak...(Seri üretim son kullanici modelleri için geçerli)

@Ozan Baseski,dünya üzerindeki extreme o/c cularin hepsi FX serisi kullaniyor demişssin...Bu hiçbirşeyi bağlamaz...Yani onlarin FX serisi kullanmalari FX serisini yüceltmez...Ayrica FX serisi veya EE edition serisi kullanmaları gayet doğaldir,çünkü onlar en hizliya ulaşmak isteyen kullanicilardir,dolayisiyla her zaman en hizlisini alirlar...Bu gun FX55 alan,yarin FX57 alacaktir..Yani burda olağan üstü ters bir durum yok...Pararlarida var bilgileride var sonuçta...

Neyse iş dediğim gibi yine daha önce yazdıklarima geliyor...FX55 ciler hala değişik fikir üretmiyorlar...Doğaldir, o kadar para verdiğin bir şeyin kötülenmesini istemezsin...FX55'in gemisi çoktan battı(San Diegolar çıktığında),batan gemiyi kurtaramazsinizzzzzzzz...

(NOT: Extreme o/c cular FX57 ile birlikte artik FX55 lerini satışa sunmuşlar]

• mekenin örneği espri amaçlıydı.tam yerine otursun diye vermemiştir.

@sturmovik

aynı şeyleri söylemişiz aslında benim postuma tam bakarsan.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ocosgun

sayemde konu AMD X2'den çıkıp FX55'e geldi ve takıldı, neyse artık iyisiyle kötüsüyle tartıştık konuştuk, bazen sinir katsayımız yükselse de iyi oldu sanırım (en azından bence),

açıklamak istediğimi bir şey daha var, ben kimseyi kırmak rencide etmek istemedim, sadece FX55 e laf attım, bu benim görüşüm, ister katılın ister katılmayın, şunu biliyorum FX55 dünyanın en iyi işlemci(sidir)lerinden biridir; fakat o/c için düşüneceğim en son işlemcidir, çünkü fiyatı çok yüksek ve sadece o fiyat ile kalmıyor stok fan ile o/c yapmak zor gibi görünüyor, ama bunun yanında bir 3000+ veya 3200+ yada SD ile o/c performanslarını kıyaslarsak her zaman FX55 fiyat/performans bileşeninde sınıfta kalıyor.

bir arkadaşın imzasıydı, yanlış hatırlamıyorsam;
    DÜŞÜK FİYAT+YÜKSEK PERFORMANS = OVERCLOCK

-topic dışı-

foruma takıldığım dönemlerde varmıydın bilmiyorum ama, bizim eski sola yatkın overclock tayfası hamurundan geldiğin aşikar; overclock mantalitemiz tutuyor.

bazı forum kullanıcılarının sana ve bu mantaliteye gösterdiği tepkiyi de anlayabiliyorum, sonuçta herkes kendisinin düşünce yapısı itibariyle haklıdır. ama her ne olursa olsun; "fx55 amd'nin ürettiği en takoz işlemcidir" lafını altında kalmadan sindirerek söyleyebilen birinin hala buralarda olması şahsen beni çok sevindirdi.

bu arada, insanların karşıt düşüncelerinin masaya yatırıldığı zamanlarda ileriye gidilir, paylaşım efektiflik kazanır; forum mantalitesi amacına ulaşır.

• @PoL--E 2½
    senin gibilerin varlığı bu forumda insana her zaman cesaret veriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocosgun -- 3 Temmuz 2005, 18:34:04 >
  • Hangi sol Pol? Bizim zamanımızda(70 lerde) insanın hobisinin olması bile lümpenleşmek ile eşdeğer tutulurdu,bırakalım bunları,Türkiye de sol da yoktu sağ da.....neyse konu dışı..

Overcloctan bahsediyorduk sanırım.

İsteyen istediği işlemci ile overclock yapar...yalnız overclock yapar.
    Laf üretmez.

Formula pistine ,fiat performans arabası ile çıkmaya niyetim yok.

Tek kelime,,,lütfen görelim şu fiat performans işlemcileri neler yapabiliyormuş,emin olun mutluluk duyarım.
    Canlanma olur forumda netekim(eski overclockçuların bu meşhur netekimini belki siz canlı duymadınız.Ben bizzat dinledim.Boğasım gelerek)
  • sol derken bence az para ile değirmenni ödürmek demek istemiş olabilir siyasi bi anlam yok bence.
  • konuyu ateşilicek gibi olucak ark. lar ama konuyu nerdeyse şimdi baştan sona okudum rabesantra ile (not: ben pasif adamlarım post larını es geçtim ondan daha hızlı bitirdim )

şimdi gelelim olaya
    candostum u az çok forumdan tanırım ve gayet sevidiğim bi büyüğümdür
    hakkındaki kişisel görüşüm parası ile exterm ürünler alıp oc yapan
    ancak yaptığı işin hakkını veren bi büyğümdür
    brandy yi de tanırım oda bu işe çok para harcayıp
    bu işin hakkını veren bi ark. mız
    tender,arbiter,meke
    bunlarda bu işin hakkını veren kişiler

birde gelelim diğer tayfaya
    elinde gene de çok ii sistemi olan hatta tr nin en ii si tpo team a kafa tutacak bi sistemi olupda daha bi bench bile alamayan ark. lamırmız var
    elinde fx55 olupda oc yapıyorum die geçinin ark. larımız var
    ( @865pe lafım sana deil seni tebrik ederim olaya hiç girişmemişsin bile )
    fx55 kullanan diğer ark. lar istedeiği üstüne alınabilir o onların sorunu

oc pc bana yetmiyor diyip de yapılmaz
    ha elinde 256mb ram li p400 makina vardır bunu 700mhz yaparsın tamm

ama elinde a64 3000+ venice var x800xt pe var yada onun ayarında bişe yada daha düşük bişe
    bunu bana yetmiyor die oc yapıyorum diyimpde ortalıkda ahkam kesmeye gerek yok
    benim cpu um 2800mhz yapıyo
    neyini yapıyo ya hani nerde ?
    bi orb mi ? var
    eğer sen a64 3000+ ı alıp oc yapıyorsan ben buna extrerm oc derim kardeşim
    ve sen bi başarı başarıyı geçtik bech yapamıyorsan
    git galata köprüsünde balık tut ne diyim sana

peki sen ne yaptın ?
    ben bu işe çok çok para harcayan biri si deil im
    ancak kendime göre gene çok fazla para harcadım bu işe
    elimdeki sistem belli 2800E 2*256 bh5 agp 6600gt asus p4p800se
    şuan kullandığım kart ile geçen sizde görmüşsünüzdür 10k aldım ki bu socket 478 kullanan tüm orb ler arasında sanırım 3. en ii skor du
    daha önce 9550 im vardı orb1 idim
    fx5700 vardı orb1 idim

elime ne geçti ise en ii sini yaptım
    diğer oc ciyim diyenler ne yaptı ?

forumda msj yazmak çok basit bi olay ipini koparan geliyor zaten baya bi soğumuştum bu forumdan
    eski nick im nedeni bilinmeyen bi sebebden dolayı ban lanınca ii ce soğmuştum zaten
    baya dır da nete girmiyordum geri döndüğümde ise forum almış başını gitmiş çoluk çocuk
    amd amd amd
    sanki amd babalarını malı kullandınız da bağrıyorsunuz dimi onun hakkını verdiniza konuşuyorusnuz

şimdi gelelim fx55 davasına
    fx55 evet oc olmaya bilir
    ama zaten onu alan kişi mhz için almıyor skor için alıyor
    evet hız olmya bilir ancak gel görki skor veriyor kardeşim napaılım
    ne ile soğutacağına karışmam önemli olan skor u alması

sonuçta bu işi exterm bi şekilde yapıcaz
    orb yi zorlucaz bi venice bunu yapmaya imkan vermiyo
    herhangi bi p4 de imkan vermiyor sd verirmi bilmm
    yani en ii olmak istiyorsan en ii lerini almak zorundasın
    tabi bilgide şart
    alıpda soliter oynamak oda farklı bi fantazy taibki orası beni bağlmaz

bu konuya ve foruma artık msj atmayı düşünmüyorum
    sadece gelicem okucam başka da bir şey yapmayı düşünmüyorum

forumda zati çivi kalmamış zaten artık oc de yapmıyorum gerek yok post atmaya
    eğer yönetim in böyle bi yetkisi varsa SebA_StiAn ve sebi_gokhan ın yaklaışk 4000post u olacakdı
    onları hayrına diğer ark. lara dağıtabilirsiniz

nası olsa pek bişe yaptığınız yok
    millet post için msj atmasın bari peşin peşin alsın

• katıldığım yerler var.bakalım dedim orb1 5600xt koyayim dedim koymamıştım hiç bide orb3 koydum 2 kişi haricinde bitane tebirk mesajı yok.(görmeyenlere lafım yok)sonra gelip anlatmasın kimse xtreme ocyapanları soğtuyorsunuzda ısıtıyosunuzda külahıma anlatın.ortada herşey senin saydıkların hariç geresi bırak ocyi ; bilgisayar bilgisi ,bilgisayar kültürü tartişilır.brandy candostum 865pe(fx55 ile ortaya bişey koymasada mazisi çok parlak şüphem yok.sonuçta xtreme oc amacı ile aldı.default skor vermek için değil.başka sebeplerden bişekilde amacına ulaşamamış olabilir.valla en ufak bi lafım yok yani.unuttuğum arkadaşlar kusura bakmasın)

burda xtreme oc ben geldiğimde 2.5 sene önce o zamanlar police derdim pol ve civil yapardı.mod neydi ilk onlar yaptı herkes onlardan öğrendi.hatta peltier adlı topicini hiç unutmam polün.

şimdi artık paraya bakıyor iş ve maalesef fetiş metiş aştı şova dönüştü iş.adam fx55 alınca sli yapınca taksimde ferrari ile geziyorum zannediyor.işin bu kadar uzamasıda bu nedenle.

• quote:

Orjinalden alıntı: SebA_StiAn

konuyu ateşilicek gibi olucak ark. lar ama konuyu nerdeyse şimdi baştan sona okudum rabesantra ile (not: ben pasif adamlarım post larını es geçtim ondan daha hızlı bitirdim )

şimdi gelelim olaya
    candostum u az çok forumdan tanırım ve gayet sevidiğim bi büyüğümdür
    hakkındaki kişisel görüşüm parası ile exterm ürünler alıp oc yapan
    ancak yaptığı işin hakkını veren bi büyğümdür
    brandy yi de tanırım oda bu işe çok para harcayıp
    bu işin hakkını veren bi ark. mız
    tender,arbiter,meke
    bunlarda bu işin hakkını veren kişiler

birde gelelim diğer tayfaya
    elinde gene de çok ii sistemi olan hatta tr nin en ii si tpo team a kafa tutacak bi sistemi olupda daha bi bench bile alamayan ark. lamırmız var
    elinde fx55 olupda oc yapıyorum die geçinin ark. larımız var
    ( @865pe lafım sana deil seni tebrik ederim olaya hiç girişmemişsin bile )
    fx55 kullanan diğer ark. lar istedeiği üstüne alınabilir o onların sorunu

oc pc bana yetmiyor diyip de yapılmaz
    ha elinde 256mb ram li p400 makina vardır bunu 700mhz yaparsın tamm

ama elinde a64 3000+ venice var x800xt pe var yada onun ayarında bişe yada daha düşük bişe
    bunu bana yetmiyor die oc yapıyorum diyimpde ortalıkda ahkam kesmeye gerek yok
    benim cpu um 2800mhz yapıyo
    neyini yapıyo ya hani nerde ?
    bi orb mi ? var
    eğer sen a64 3000+ ı alıp oc yapıyorsan ben buna extrerm oc derim kardeşim
    ve sen bi başarı başarıyı geçtik bech yapamıyorsan
    git galata köprüsünde balık tut ne diyim sana

peki sen ne yaptın ?
    ben bu işe çok çok para harcayan biri si deil im
    ancak kendime göre gene çok fazla para harcadım bu işe
    elimdeki sistem belli 2800E 2*256 bh5 agp 6600gt asus p4p800se
    şuan kullandığım kart ile geçen sizde görmüşsünüzdür 10k aldım ki bu socket 478 kullanan tüm orb ler arasında sanırım 3. en ii skor du
    daha önce 9550 im vardı orb1 idim
    fx5700 vardı orb1 idim

elime ne geçti ise en ii sini yaptım
    diğer oc ciyim diyenler ne yaptı ?

forumda msj yazmak çok basit bi olay ipini koparan geliyor zaten baya bi soğumuştum bu forumdan
    eski nick im nedeni bilinmeyen bi sebebden dolayı ban lanınca ii ce soğmuştum zaten
    baya dır da nete girmiyordum geri döndüğümde ise forum almış başını gitmiş çoluk çocuk
    amd amd amd
    sanki amd babalarını malı kullandınız da bağrıyorsunuz dimi onun hakkını verdiniza konuşuyorusnuz

şimdi gelelim fx55 davasına
    fx55 evet oc olmaya bilir
    ama zaten onu alan kişi mhz için almıyor skor için alıyor
    evet hız olmya bilir ancak gel görki skor veriyor kardeşim napaılım
    ne ile soğutacağına karışmam önemli olan skor u alması

sonuçta bu işi exterm bi şekilde yapıcaz
    orb yi zorlucaz bi venice bunu yapmaya imkan vermiyo
    herhangi bi p4 de imkan vermiyor sd verirmi bilmm
    yani en ii olmak istiyorsan en ii lerini almak zorundasın
    tabi bilgide şart
    alıpda soliter oynamak oda farklı bi fantazy taibki orası beni bağlmaz

bu konuya ve foruma artık msj atmayı düşünmüyorum
    sadece gelicem okucam başka da bir şey yapmayı düşünmüyorum

forumda zati çivi kalmamış zaten artık oc de yapmıyorum gerek yok post atmaya
    eğer yönetim in böyle bi yetkisi varsa SebA_StiAn ve sebi_gokhan ın yaklaışk 4000post u olacakdı
    onları hayrına diğer ark. lara dağıtabilirsiniz

nası olsa pek bişe yaptığınız yok
    millet post için msj atmasın bari peşin peşin alsın

Hımm...

Aslında yazı çok ince şekilde yazılmış ve gerçekten benim söylemek istediğim çoğu şey söylenmiş.

Bu topiği en baştan beri takip ediyorum ve gereksiz çırpınışlar görüyordum ama sürekli sustum ve okudum

Nedir bu savunma bırak kardeşim isterse en iisi der isterse en kötü cpu der yani eğer bunu yazan kişi bazı

şeyleri kabullenmek istemiyorsa kesinlikle anlatamazsın.

Olay bu kadar benim için

Gokhan abi sanada

• quote:

Orjinalden alıntı: CanDostum

Hangi sol Pol? Bizim zamanımızda(70 lerde) insanın hobisinin olması bile lümpenleşmek ile eşdeğer tutulurdu,bırakalım bunları,Türkiye de sol da yoktu sağ da.....neyse konu dışı..

Overcloctan bahsediyorduk sanırım.

İsteyen istediği işlemci ile overclock yapar...yalnız overclock yapar.
    Laf üretmez.

Formula pistine ,fiat performans arabası ile çıkmaya niyetim yok.

Tek kelime,,,lütfen görelim şu fiat performans işlemcileri neler yapabiliyormuş,emin olun mutluluk duyarım.
    Canlanma olur forumda netekim(eski overclockçuların bu meşhur netekimini belki siz canlı duymadınız.Ben bizzat dinledim.Boğasım gelerek)

şu sıralar günlük 10.5x245 MHz'de 8RDA+ kullanan, neredeyse 1 yıldır 3dmark2001 bile almamış, takoz, eski bir overclockcu için birşeyler karalayacağım, aşağıdakileri okumanız için ısrar edemem.

candostum, sol muhabbetini nemesis açıklamış.

fx55 mubabbetine gelince, bazı değer yargılarının karşıt olması tartışma doğuruyor. işin özünde bir işlemciye 1000 dolar verilmesi tercih meselesidir, overclock için bir mecburiyet değildir. overclock bir hobidir, çoğu zaman performansta efektif sonuç için değil, bir gereklilik olduğundan değil, saf skor için yapılır; overclock bir iç tatmindir, bir mastürbasyondur; ve bu tatmin için bazıları kendine bir bütçe belirler, bazılarının bütçesinin zaten bellidir, bazılarının ise bütçesi sınırsızdır. bu topicdeki ana tartışma da, dikkat edilirse bütçeyi kendisi belirleyen zihniyetin, limit fiyat ve donanımlarıı kendi mantalitesinden bakarak eleştirmesidir.

kim ne derse, kim ne skoru alırsa alsın; benim görüşüm, seçimim bilgisayar donanımında fiyat/performansın yüksek olmasıdır, dip overclockla, standard bilgisayar kullanıcısının üç kat para vererek aldığı sistemi performans bazında ezmektir. "fx55 amdnin ürettiği en takoz işlemcidir" lafını okudum ve hoşuma gitti. extreme soğutma ile bile %35 overclock olabilen bir chip, istediği skoru alırsa alsın, yukarıda bahsettiğim tatmin olayında, beni kesmiyor. 350 dolarlık bir sd, 1000 dolarlık bir fx55'in yakınına gelebiliyorsa (ki bazı durumlarda sd fx'ten hızlı olabilir), ben fx'e 3 kat para vermem; para limitim olsa da olmasa da vermem. ben vermiyorum diye de kimse vermesin de diyemem, sadece fikrimi söylerim; ocosgun da öyle yapmış. hah, fx'e 1000 dolar verip de, o 1000 doları riske atıp dibine kadar overclocklayan adamı da limitlerde dolaştığı için takdir ederim, o da ayrı bir husus; güle güle kullansın. ama burda ben veya bir başkası, 350 dolarlık işlemciyi 1000 dolarlık pazarlama harikası bir işlemciye kıyaslayıp 1000 dolarlık işlemciyle maytap geçmişse, bunda da bu kadar büyütülecek bir şey yok; ne fx alınınca overclock öğreniliyor, ne de fx alınmayınca overclock bilmemezlik oluyor. tercih ve zevklerin tartışması, "senin skorun kaç ki konuşuyorsun"a dönüşmeye başlayacaksa, zaten tartışmayalım.

eskiden bu forumda bol tatışmalı ama tematik bir zihniyet vardı; bu topicde o günleri ucundan yakaladım. aylardır tek bir bench almasam da, forumu okumak takip etmek hala zevkli, netekim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PoL--E 2½ -- 3 Temmuz 2005, 23:49:26 >

• küçük bir yorumda ben yapayım.. öncelikle, overclock sadece Fx ile yapılmaz. evet extreme o/c için Fx in avantajları var. full kırık çarpan ve çok sağlam memory kontrolcü. ( iyi soğutma sğlandıktan sonra neler yapabildiği @candostum @brandy örnek olarak veilebilir.) önceden de belirmiştim yine tekrarlamak istiyorum. ben Fx daha almadan ne ile soğutacağımı dahi pilanlamıştım. hedef -40 larda 5-10 dakkalık benchler değil günlük kullanım için - C lerde sürekli kullanmak. bunun için alternatifler var tabiki Vapochill ve mach2 GT türü gaz soğutma. ancak işim gereği hani derler ya (evdeki hesap çarşıya uymadı.) misali. problemler oldu. bunu herkez yaşayabilir. yeni yeni düzelmeye başladı. tasarladığım soğutma halen geçerli benim için bunu bir kaç arkadaşlada paylaştım. gelelim esas konuya. Fx 55 aldık böyle kaz gibi kullanmicaz. burası kesin. Fx serisi fiyat/performans işlemcisi hiçbirzaman olmadı bundan sonrada olacağını sanmam. istediğim soğutmaya geçemez isem şayet, satarım bukadar basit. ancak bazı arkadaşlar nedense biraz dozunu aşmış ifadeler kullanıyorlar. burası sanırım biraz hatalı. birşeye kötü ise hep beraber kötü diyelim ama elimizde tutarlı bir kanıt olsun bu ayrıntı önemli. son olarak şunuda belirtmek isteyim Fx almakla adam olunmaz. bir kişi ne ise odur. adamın kullandığı sisteme göre değil kişiliğine saygınlığına güvenilirliğine göre yorumlarda bulunalım. sistem şu bu vs. bunlar hepsi geçici ancak dostluklar herzaman bakidir. hep bunu savundum. savunmaya da devam edeceğim. bundan sonra çok sık olarak bulunmasamda vakit ve imkan el verdiğince aranızda olmaya çalışacağım. kalın sağlıcakla..

• quote:

Orjinalden alıntı: lazo

bazı arkadaşlar hem bişey yapmıyorsunuz hemde kafanıza göre eleştiri yapıyorsunuz diyo
    ama yapılan hangi şeyi takdir ettilerki ??
    en sıradan konularda bile belli bi kesim biribirine iltifatlar ve fikirler yağdırırken önemli işler yapan ve bunu burda paylaşan ama kendi aralarından olmayan kimin konusuna giripde bi kaç kelam etti ??
    ben görmemiş diyecekler diye bench ss vermeyen insanlar tanıyorum ...
    sonrada bizden başka bişey yapan yoq gidin şurda ufkunuzu genişletin bunu yapın şöyle olursa bilmemne gibi sözler sarfediyosunuz
    ama burnunuzu biraz aşağı indirseniz etrafta başkalarınında olduğunu fark ediceksiniz ..
    ama işte tahammül yok
    aslında yazıcak çok daha fazla şey var ama yazmamak en iyisi
    zaten bundan sonrada forumdan alım satım işllerinden başka bişyede bakmanın benim için hiçbir anlamı yoq...

Burda haksızlık yapıyorsun,özellikle hevesli genç arkadaşların açtıkları topiclere destek vermeye çalışırım,hatta motive etmeye ve attığım postu da,bana bir şey sorulacakmı diye takip ederim.
    Bu güne kadar benden msn adresimi isteyen veya bana pm atan,soru soran paylaşmak isteyen geri çevirdiğim veya yanıt vermediğim bir arkadaş varsa çıksın söylesin burdan. Paylaşımcılığa önem veririm.
    Bu gün,bir arkadaş 980 modunu sormuş,üşenmeyip,iyi olmasada paint de çizdim,ne olur devamı gelsin,ya bir teşekkür et,yada bir şey sor.Hiç bir şey anlamadım diyen arkadaşa demekki çok iyi izah etmişim dedim.
    Ram topiği açılır çıkar örnek veririm,hele birinde tuzsuzun bir şekilde mudahil olduğu topicte üşenmedim,ram ss leri koydum.İlgi hiç mi olmaz,sanırım DjiNN
    yetişti,teyid etti bir takım yanlış bilgilenmeleri,
    şimdi bir şeyler söyliyecem,karşı olduğum kuşak çatışmasına dönecek iş,
    Haksızlık etmeyiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CanDostum -- 4 Temmuz 2005, 1:03:01 >

• quote:

bazı arkadaşlar hem bişey yapmıyorsunuz hemde kafanıza göre eleştiri yapıyorsunuz diyo
    en sıradan konularda bile belli bi kesim biribirine iltifatlar ve fikirler yağdırırken önemli işler yapan ve bunu burda paylaşan ama kendi aralarından olmayan kimin konusuna giripde bi kaç kelam etti ??
    sonrada bizden başka bişey yapan yoq gidin şurda ufkunuzu genişletin bunu yapın şöyle olursa bilmemne gibi sözler sarfediyosunuz
    ama burnunuzu biraz aşağı indirseniz etrafta başkalarınında olduğunu fark ediceksiniz ..
    ama işte tahammül yok
    zaten bundan sonrada forumdan alım satım işllerinden başka bişyede bakmanın benim için hiçbir anlamı yoq...

valla içimden geçenler herkes istediğini yapabilir ama gruplaşma var.

• quote:

Orjinalden alıntı: CanDostum

quote:

ama işte tahammül yok

Burda haksızlık yapıyorsun,özellikle hevesli genç arkadaşların açtıkları topiclere destek vermeye çalışırım,hatta motive etmeye ve attığım postu da,bana bir şey sorulacakmı diye takip ederim.
    Bu güne kadar benden msn adresimi isteyen veya bana pm atan,soru soran paylaşmak isteyen geri çevirdiğim veya yanıt vermediğim bir arkadaş varsa çıksın söylesin burdan. Paylaşımcılığa önem veririm.
    Bu gün,bir arkadaş 980 modunu sormuş,üşenmeyip,iyi olmasada paint de çizdim,ne olur devamı gelsin,ya bir teşekkür et,yada bir şey sor.Hiç bir şey anlamadım diyen arkadaşa demekki çok iyi izah etmişim dedim.
    Ram topiği açılır çıkar örnek veririm,hele birinde tuzsuzun bir şekilde mudahil olduğu topicte üşenmedim,ram ss leri koydum.İlgi hiç mi olmaz,sanırım nemesis yetişti,teyid etti bir takım yanlış bilgilenmeleri,
    şimdi bir şeyler söyliyecem,karşı olduğum kuşak çatışmasına dönecek iş,
    Haksızlık etmeyiniz.

candostuma sorduğum her sorunun karşılıpını samimi bir şekilde aldım.zatetn candostumu özelikle lazonun psostunun dışında tutarım.sanırım lazoda böyle düşünüyordur.

• @Pol-e.... oraya dönüşmez,tartışalım pol,
    İzninizle başlıyacam fx55 inede 57 sinede,mesele o değil,fx55 takozdur lafıda batmış değil bana,,, emin olun.
    Tek cümle ile özetliyecem.Hatta amiyane tabirle,,,,Elinde olan işlemcinle % bazında ve kendi kategorinde koy scorunu,dibini bul,gel o zaman ahkam kes,kimsenin lafı olmaz.Benim de canımı ye

Su soğutma ile bile o imzalarda ki venice ler spi dan 29 dan aşağı scor almaz.

Elimde takoz 3000+winchester vardı,takozu def vcore 250 fsb yapıyor.

Bu lafları overclock adına bir şeyler yapmış,ortaya bir şeyler koymuş birileri söyliyebilir,,,,,veya tartışmayı bu kadar uzatabilir.
    Tercihlere ve fikirlere zaten itiraz olamaz.
    Spekülasyonlar la da işim olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CanDostum -- 4 Temmuz 2005, 1:12:17 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.