Şimdi Ara

Vectra 1.9 CDTI hakkında yardım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
3.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar, aracımı satıphttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-2005-model-vectra-temiz-ve-sorunsuz-bir-arac-39799635/detay şu aracı almayı düşünmekteyim.
    1. sorum design edition sanırım comfort ile elegance arasında bir donanım doğrumudur?
    2. sorum bu araçta ESP varmı?
    3. sorum, araçta sanırım yarı otomatik şanzıman (eastronic midir nedir) var. Bu bir sorun teşkil edermi? Kronik arızaları varmıdır? Vites geçişleri sarsıntılımıdır?
    4. ve son sorum; bildiğim kadarıyla 1.9 CDTI motorlar 150 hp. Bu motorda 150hp midir? Yoksa farklı versiyonları varmı?
    Teşekkürler, iyi forumlar.

• Easytronik değil bunlar onu biliyorum ama kronik sorunu var mı bilmiyorum.Vites geçişleri gayet iyi kötü değil en azından easytronik kadar.
  • Easytronik değil bunlar onu biliyorum ama kronik sorunu var mı bilmiyorum.Vites geçişleri gayet iyi kötü değil en azından easytronik kadar.
  • Motorda biraz turbo boşluğu varki tüm fiat ortaklığı olan motorlarda bu mevcut.

Motorda ayrıca değişken emme manifoldu ve denge milleri var.

Modele göre bazıları 5 ileri bazıları 6 ileri otomatik vites ki çoğu böyle.

Benim bildiğim otomatiklerde şanzımanı soğutan su hazensi çatlıyor ve sorun çıkarıyor.

Ancak sınıfındaki en iyi motorlu ve iyi modellerden biridir.
  • Yine yarı otomatik ama adı easytronic değil doğrumu anladım? Sizce aracın fiyatı nasıl, bu segmentte bu fiyatlara başka hangi araçlara bakılabilir?
    Aynı zamanda eski kasa mondeo 2.0 TDCI da bakıyorum ama tipi ve iç dizaynı hiç hoşuma gitmiyor.
  • easytronic değil.Tork konvektörlü bir şanzımandır bir gömlek daha iyisidir denilebilir.
  • Hocam ilan yanlış yazılmış tam otomatiktir şanzımanı
  • vallaha koltuğa yapıştırıyor yani
  • Ne dersiniz arkadaşlar, bu fiyata alınırmı? Kendi aracım 2009 civic dream düz vites 36bin kmde. D sınıfı daha oturaklı dizel araç istiyorum, otomatik tercihim olur. Mondeo,407,avensis,vectra listemde ama Vectra biraz ağır basıyor.
  • Eğer bakımları düzgün yapılmış bir araç ise çok kaliteli ve sağlam bir araçtır. Motorunun 1 milyon km ye kadar gittiğini söyleniyor sanayi ortamında. Kronik sorun duymadım ama zamanla bu araçların Xenonları gücünü kaybeder,yenilemeniz lazım o kadar.
  • Bir yıl listenizde olan Mondeo 2.0TDCI Ghia kullandım, tadı damağımda kaldı diyebilirim. Özellikle uzun yol performansı, konforu, yol tutuşu mükemmeldi. Mondeo'yu düşünün bence, tiptronik şanzımanı da son derece sorunsuz ve sağlamdır...
  • D sınıfı 2.0 dizel araçlar zaten tam uzun yol arabası genel olarak. Oturaklı, konforlu ve güvenli. Performans/Yakıt ise son derece iyi. Bence listenizde olan araçlardan bakımları düzgün yapılmış temiz kullanılmış bir araç denk getirirseniz alın.
  • Çok güzel arabaymış.

Bakımları zamanında yapıldıysa epey gider bu motor.

2.0 ve 2.2 DTI motora benzemez bu motor.
  • Az önce bahsettiğim aracın sahibini aradım, gayet temiz düzgün bir araç sadece ufak bir lokal boyası var dedi, ev durumundan satıyormuş, yoksa tam binilecek arabaymış vs. dedi, yarın bir arkadaşım o tarafa gidecek, araca baktıracağım. Hadi hayırlısı
  • Arkadaşım bugün aracı incelemiş, satıcınında bana telefondan söylediği arka çamurluk üzerindeki lokal boyadan başka hatası yokmuş, çok temiz diri duruyor dedi. Satıcıyla buluşup expertiz sonucu alabilirim aracı. şu noktadan sonra olumlu-olumsuz düşüncelerinize çok ihtiyacım var. Alsammı, almasammı?
  • güncel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çekomastik -- 6 Nisan 2011; 17:56:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: çekomastik

Selamlar, aracımı satıphttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-2005-model-vectra-temiz-ve-sorunsuz-bir-arac-39799635/detay şu aracı almayı düşünmekteyim.
    1. sorum design edition sanırım comfort ile elegance arasında bir donanım doğrumudur?
    3. sorum, araçta sanırım yarı otomatik şanzıman (eastronic midir nedir) var. Bu bir sorun teşkil edermi? Kronik arızaları varmıdır? Vites geçişleri sarsıntılımıdır?
    4. ve son sorum; bildiğim kadarıyla 1.9 CDTI motorlar 150 hp. Bu motorda 150hp midir? Yoksa farklı versiyonları varmı?

km biraz şüpheli gibi. expertizde kaportadan ziyade motora baksınlar iyice. iş almayın başınıza sonra. lastiklere yeteri kadar hava vurup 5. viteste bi kullanın bakalım hızlanması falan nasıl. (80-140 gibi) sonuçta 30 bint tl vereceksiniz.

Bu arada ben bu kasaya hastayım, makyajlı kasasından çok daha güzel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Michael Wittmann -- 6 Nisan 2011; 18:11:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Michael Wittmann

quote:

Orijinalden alıntı: çekomastik

Selamlar, aracımı satıphttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-2005-model-vectra-temiz-ve-sorunsuz-bir-arac-39799635/detay şu aracı almayı düşünmekteyim.

km biraz şüpheli gibi. expertizde kaportadan ziyade motora baksınlar iyice. iş almayın başınıza sonra. lastiklere yeteri kadar hava vurup 5. viteste bi kullanın bakalım hızlanması falan nasıl. (80-140 arası gibi) sonuçta 30 bint tl vereceksiniz.

Bu arada ben bu kasaya hastayım, makyajlı kasasından çok daha güzel.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.