Şimdi Ara

Vergisiz pc satan bi yer biliyormusunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yaw şu kdv olayı fiyatı çok arttırıyor.fiş-fatura almazsam bana kdv'siz pc satacak biyer varmı?

• çok zor adam giriş yapıyor ve bunun bir çıkışı olması lazım :((
    vergiler düzgün kullnılsa isterse %50 olsun kdv ama nerdeee
  • bende bilgisayarı alırken fatura almasam diye sormuştum ama fatura almazsan garanti olmuyor ayrıca thetuzlanın dediği gibi giriş yaptıkları malı çıkartmaları lazım. ama abartmayalım vergiler ne kadar düzgün kullanılırsa kullanılsın %50 vergi olursa boku yeriz.
  • %50 vergi.. Yallaaahh.. bu sıfır gibi 2. el piyasanın da içine sıcar
  • oyle bir yer var...
    bakınız ikinci el ilanları :)
  • +1 :)
    [frndsp]
  • fazla söze gerek yok,vergiyle doğup,vergiyle yaşayıp vergi yüzünden geberiyoruz .
  • evt en iyisi ikinci el [frndsp]
  • resmi yollardan yani distributor araciligi ile gelen urunu KDV siz satamaz firmalar ... hali ile KDV siz alsaniz bile sifir urunu kacak yollardan Turkiyeye girmis demektir ki onunda garantisi olmaz ...
  • Vergisiz satan yer var. Maliye de tanıdık falan varsa icra edilmiş malları vergisiz neyim alabilirsin. Bir de ikinci el piyasası var. Buradan da garantili ürün bulman şansına bağlı. Doğal olarak satan arkadaşta vergisini ödeyip aldığı için sana da aynı fiyatı yansıtacaktır. Yani ona da bir nevi vergi ödemiş oluyorsun. :)
  • vergisiz almanın tek yolu var, o da yabancı ülke vatandaşı birini bulup, pc'yi onunla birlikte onun adına almaktır.. benim birçok tük asıllı yunanistan vatandaşı arkadaşım var ve onlar sayesinde fiyatı yüksek bazı elektronik aletleri vergisiz alıyorum..ayrıca her firma yapmıyor bunu.. uygulamanın adı "taxfree"...
  • Fena uygulama değil flogart.. İcra ve 2.elci arkadaşlar, onlarda vergi olmadığı gibi yaslanılabilen garanti de yok.. Hele hele icra malı ise çalışma olasılığını dahi düşünün..
  • flogartin soyledigi var birde ... ancak bunu her firma yapmiyor niye ise ... mesela ankaradaki metro markette yabanci uyruklu oldugunuzu ispat ederseniz KDV eklemiyorlar ...
  • bunu ispat etmek zor değil, sadece pasaport yeterli<blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by TuzsuzDELiBEKiR</i>
    <br />flogartin soyledigi var birde ... ancak bunu her firma yapmiyor niye ise ... mesela ankaradaki metro markette yabanci uyruklu oldugunuzu ispat ederseniz KDV eklemiyorlar ...
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>
  • ispati zor demedim zaten ... ama niye ise bazi firmalar takmiyor bu olayi onu soylemek istedim ...
  • işlerine gelmiyor olabilir, ama sonuçta firma bu satıştan zarar görmüyor ki, belki de prosedürü farklıdır
  • Ben parçaları almanyadan aldırtıyorum.Orada fiyatlar kdv dahil.Extra kdv hesaplama yok ve buraya oranlar fiyatlar iyi ve marka çeşit çok.
  • bizim bir tanıdık vardı ona sordum.taxfree yapılan alıverişlerde malın yurtdışına çıkması gerekiyormuş.bir de malı alırken KDV yi veriyorsun, havaalanında taxfree yaptığın alışverişin faturasını göstererek verdiğin KDV tutarını geri alıyorsun.ama malın-dediğim gibi- yurt dışına çıkartılması gerekiyormuş.İçimizi rahatlatacak daha iyi bir açıklaması olan var mı?
  • Ben taxfree nedir bilmiyorum.Bavulun bir köşesine atıp getiriyorlar.
  • İzmirde 2 tane yer olduğunu duymuştum PC toplayan arkadaşlardan birisi KDV siz olarak 1 PC topladı ama şu anda yerin ismini hatırlamıyorum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.