Şimdi Ara

vestel 42vf8022 3d lcd tv birkaç foto ile inceleme yeni fotolar eklendi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
747
Cevap
3
Favori
40.242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kugutex

quote:

Orijinalden alıntı: egomencim

quote:

Orijinalden alıntı: kugutex

şimdi arkadaşlar konuyu özetlersek usb'den 3d destekliyormu desteklemiyormu. ayrıca usbden hdd takıp deneyen oldumu hdd'yi açıyormu. bu konuda çok yardımcı olucaksınız valla.

şimdi hocam yukarıda hafif bulanık görünen resimler 3d usbden oynatıyor.fakat 3d bir filmim olmadığı için onu deneyemedm yarın inşallah birazda 1080p görüntülerden fotolar koyacam. senin aklında varsa tvyi almak görüntüler inşallah fikir verir

cevabın için çok teşekkürler. aslında usbden film izlemek pek umrumda değil çünkü wd media playerim var ancak 3d'yi desteklemediği için usb'den hddyi takıp 3d seyretmek istiyorum bunun için ayrıca bir cihaz almayalım sonra. lg bunu kusursuz yapıyor acaba bu tvde varmı bu özellik. yani hem hdd desteklemesi hemde 3d olayı önemli benim için. yrınki görüşlerini merakla bekliyorum.

ne demek hocam rica ederim kafana takılan ne olursa sor yardımcı olmaya çalışırım. şimdi madem media playerın var bence hiç takılma o konulara nerdeyse her media player 3d half sbs filmi açıyor ama tv bunu 3d olarak algılarmı bu konuda fikrim yok.harici diskim olmadığı için o konuda birşey diyemiyeceğim am 3d olayı bence gayet başarılı.

• egomencim arkadaş. bu arada acaba gözlükler kutu içinden mi çıkıyor?

bir de, aslında ben de bu usb den 3d oynatma olayını merak ediyorum. aldığım satıcı oynattığını söyledi yanlış hatırlamıyorsam. benim elimde 3d film ve hdd var ancak tv yi henüz kurdurmadığım için denemedim. cumartesi kurulduktan sonra test edip ben de birşeyler yazabilirim sanırım.

edit : hmm... 6734 nickli arkadaş lg 3d demoyu usb den izlediğini söylemiş. şimdi gördüm. bu da usb den 3d oynattığını gösteriyor sanırım.

arkadaşlar ayrıca tv nin bayii ile görüşüp hediye çeki alabileceğimi söylemişler. aslında kesinlikle yapardım böyle birşey ancak öyle cins bir bayiiye denk geldim ki bırakın hediye çekini, tv yi bedavaya vereceğini bilsem bir daha kapısının önünden bile geçmem. adam tv yi satana kadar bi elimi öpmediği kalmıştı. ancak ürünü satıp parasını aldıktan sonra resmen yüzüme bakmadı doğru düzgün. parayı vs geçtim ilk fırsatta da şikayet edeceğim zaten bu elemanı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mengele71 -- 22 Mart 2012; 10:47:26 >

• USB'den 3D oynatır oynatmasına da DTS olayına dikkat edin film seçerken.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mengele71

egomencim arkadaş. bu arada acaba gözlükler kutu içinden mi çıkıyor?

bir de, aslında ben de bu usb den 3d oynatma olayını merak ediyorum. aldığım satıcı oynattığını söyledi yanlış hatırlamıyorsam. benim elimde 3d film ve hdd var ancak tv yi henüz kurdurmadığım için denemedim. cumartesi kurulduktan sonra test edip ben de birşeyler yazabilirim sanırım.

edit : hmm... 6734 nickli arkadaş lg 3d demoyu usb den izlediğini söylemiş. şimdi gördüm. bu da usb den 3d oynattığını gösteriyor sanırım.

arkadaşlar ayrıca tv nin bayii ile görüşüp hediye çeki alabileceğimi söylemişler. aslında kesinlikle yapardım böyle birşey ancak öyle cins bir bayiiye denk geldim ki bırakın hediye çekini, tv yi bedavaya vereceğini bilsem bir daha kapısının önünden bile geçmem. adam tv yi satana kadar bi elimi öpmediği kalmıştı. ancak ürünü satıp parasını aldıktan sonra resmen yüzüme bakmadı doğru düzgün. parayı vs geçtim ilk fırsatta da şikayet edeceğim zaten bu elemanı...

evet kutu içinden 4 adet pasif gözlük çıkıyor.demoları bende denedim oynatıyor zaten orada birkaç bulanık foto var onlar 3d gözlüksüz onun için bulanık gözüküyorlar ama filmler konusunda birşey diyemiyeceğim çünkü film denemedim ama mkvlerde codec çok fazla olduğu için sorun çıkabiliyor özellikle 3d sbs filmlerde ama avi ve mpegt lerde hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadım m2ts trailerları indirdim bir arkadaş sağolsun mkvye çevirmeyi gösterdi o mkvlerde hiç sıkıntı çıkarmadı.şuaralarda youtubeye sardım indiriyorum 1080p videoları izliyorum tvde.valla böyle olunca insana tv izlemek çok güzel geliyor öbür türlü tvlerde hiç birşey yok

• Arkadaşlar

1 aydır bu televizyonu kullanıyorum ve merak ettiğiniz birkaç soruya cevap vereceğim.

tv nin usb bazı 3d mkv formatlı filmleri oynatmıyor ben de çözümü 3d destekli media player almakla buldum.
    3d destekli media player ile izleyemeyeceğiniz 3d film yok.
    egreat r6 2 kullanıyorum ve her türlü 3d half sbs filmi izleyebiliyorum.

3d oyun konusuna gelince.

xbox 360 ile crysis 2 oyununu hiç bir takılmaya maruz kalmadan rahatça oynayabiliyorum.

hem 2 boyutlu hem de 3 boyutlu olarak oynadım.
    bence vestel 3d lcd tv konusunda piyasada ki rakipleriyle rahatça rekabet edecek bir ürün çıkarmış.

başlangıçta lg 3d tv almak istiyordum ama kampanyalı olarak 36 taksit ve 1300 tl fiyatı görünce hemen vestelden yana fikrim değişti.

bence bu tv yi alın.
    ekonomik bir 3d keyfi yaşayın.

son bir not daha var:

filmlerde gerçek 3d keyfi yaşanıyor.
    kardeşimde lg 3d tv var ve ker iki tv de 3d filmini izledim ve inanın 3d açısından hiçbir fark yoktu.

umarım yardımcı olabildim.

• quote:

Orijinalden alıntı: dusty

USB'den 3D oynatır oynatmasına da DTS olayına dikkat edin film seçerken.

hocam yeni fotoları düzenliyebilirmisin?yıl oldu 2012 ben fotoğraf işini çözemedim
  • Hocam çok kolay aslında. [simage]link[/simage] şeklinde kodu. Ona da gerek yok ama, linki seç, hemen yazdığın kutunun üzerindeki "S image" butonuna tıkla o kadar
  • sağolasın hocam kusura bakma her seferinde düzenlemek zorunda kalıyorsun
  • evet arkadaşlar. nihayet tv yi kurdurdum ve şöyle bir göz attım.
    ilk izlenimlerim :
    1- kullanılan plastik malzemesi olarak bakarsak tv de kullanılan malzeme kaliteli gibi görünüyor, şık ve görsel olarak tatmin edici bir televizyon diyebilirim. renk ise daha önce belirtildiği gibi piyano siyah.
    2- kumandası, muadillerinde olduğu gibi büyük fakat kullanımı kolay diyebilirim. çabuk alışıyorsunuz ancak ben dsmart akıllı kumanda kullandığım için çok da fazla incelemedim.
    3- tv nin menüsü basit, eğlenceli ve işlevsel.
    4- görüntüsü daha önce arkadaşların eklediği fotoğraflarda görebileceğiniz üzere tatmin edici. sd uydu alıcım olmasına ve 3 metre gibi kısa sayılacak bir mesafeden izlememe rağmen çok da gözlerimi yormadı.
    5- 3d gözlükleri (4 adet) vasat. gözlük camları ince esnek plastik bir filmden ibaret, aman çocukların eline geçmesin. ayrıca gözlük büyük olmasına rağmen kulak kısmından sıkıyor. yalnızca bende mi oldu, kafam mı büyük acaba diye düşündüm ama ailede herkeste aynı şikayet vardı. ya ailece koca kafalıyız ya da gözlükler ergonomik değil. 3d filmlerde ise 1-2 saatlik izlemede gözlerimde biraz yorulma oldu ancak görüntü kalitesi olarak muadili olan lg ler ile kıyasladığımda ben pek de bir fark göremedim.
    6- usb den film izlemek konusunda tereddütlerim vardı. pek de haksız çıkmadım. zira 640 gb lık harddiskime onlarca gb film indirdim ve kimisini hiç görmedi, kimisinin sadece sesini açmadı, kimisinin ise 3g görüntüsünde netlik problemi yaşattı. 1-2 filmi tam anlamı ile oynatabildi. sanırım bir media player almak gerekecek.
    ayrıca bazı filmleri harddiskten ilk bağlamamda görmezken 2. yada 3. bağlamamda gördü.
    7- tv nin ekran renk ve kontrast ayarlarını biraz değiştirdiğimde daha önce net olarak izlediğim 3d filmi flu olarak oynattığını gördüm. fabrika ayarlarına gelince düzeldi.
    8- Ses tatmin edici diyebilirim, tv nin sesini çok fazla açmadan uydu üzerinden sesi yükseltip alçaltırsanız sorun yok. ancak sesi tvden çok artırırsanız uğultu var. sanırım bu her tv de yaşanan bir durum.

şimdilik aklıma gelenler bunlar. tek cümle ile de özetlemem gerekirse "alındığına pişman etmeyen fiyat performans oranı yüksek bir tv" diyebilirim.

görüşmek üzere...

• quote:

evet arkadaşlar. nihayet tv yi kurdurdum ve şöyle bir göz attım.
    ilk izlenimlerim :
    1- kullanılan plastik malzemesi olarak bakarsak tv de kullanılan malzeme kaliteli gibi görünüyor, şık ve görsel olarak tatmin edici bir televizyon diyebilirim. renk ise daha önce belirtildiği gibi piyano siyah.
    2- kumandası, muadillerinde olduğu gibi büyük fakat kullanımı kolay diyebilirim. çabuk alışıyorsunuz ancak ben dsmart akıllı kumanda kullandığım için çok da fazla incelemedim.
    3- tv nin menüsü basit, eğlenceli ve işlevsel.
    4- görüntüsü daha önce arkadaşların eklediği fotoğraflarda görebileceğiniz üzere tatmin edici. sd uydu alıcım olmasına ve 3 metre gibi kısa sayılacak bir mesafeden izlememe rağmen çok da gözlerimi yormadı.
    5- 3d gözlükleri (4 adet) vasat. gözlük camları ince esnek plastik bir filmden ibaret, aman çocukların eline geçmesin. ayrıca gözlük büyük olmasına rağmen kulak kısmından sıkıyor. yalnızca bende mi oldu, kafam mı büyük acaba diye düşündüm ama ailede herkeste aynı şikayet vardı. ya ailece koca kafalıyız ya da gözlükler ergonomik değil. 3d filmlerde ise 1-2 saatlik izlemede gözlerimde biraz yorulma oldu ancak görüntü kalitesi olarak muadili olan lg ler ile kıyasladığımda ben pek de bir fark göremedim.
    6- usb den film izlemek konusunda tereddütlerim vardı. pek de haksız çıkmadım. zira 640 gb lık harddiskime onlarca gb film indirdim ve kimisini hiç görmedi, kimisinin sadece sesini açmadı, kimisinin ise 3g görüntüsünde netlik problemi yaşattı. 1-2 filmi tam anlamı ile oynatabildi. sanırım bir media player almak gerekecek.
    ayrıca bazı filmleri harddiskten ilk bağlamamda görmezken 2. yada 3. bağlamamda gördü.
    7- tv nin ekran renk ve kontrast ayarlarını biraz değiştirdiğimde daha önce net olarak izlediğim 3d filmi flu olarak oynattığını gördüm. fabrika ayarlarına gelince düzeldi.
    8- Ses tatmin edici diyebilirim, tv nin sesini çok fazla açmadan uydu üzerinden sesi yükseltip alçaltırsanız sorun yok. ancak sesi tvden çok artırırsanız uğultu var. sanırım bu her tv de yaşanan bir durum.

şimdilik aklıma gelenler bunlar. tek cümle ile de özetlemem gerekirse "alındığına pişman etmeyen fiyat performans oranı yüksek bir tv" diyebilirim.

görüşmek üzere...

hayırlı olsun hocam güle güle kullan.dediğin gibi gözlüklerin yapısı sonucu biraz sıkabiliyor ama bence rahatsız edici düzeyde değil.ayrıca bu tv için media player şart gibi duruyor oynatabildiğin filmlerin media info'dan özlelliklerine bakıp yazabilir misin?Ayrıyeten dts leri açmaması normal ac3 e çevirip sorunsuzca izleyebilirsin.Birde hocam konsolun varsa oyundan fotoğraflar eklersen çok iyi olur

• egomencim arkadaşım iyi dileklerin için teşekkür ederim. akşam eve gittiğimde çalıştırabildiğim ve çalıştıramadığım filmlerin dosya özelliklerine bakar buraya yazarım. oyun konsolu olarak ps3 vardı ancak şu anda iptal. eğer temin edebilirsem fotoğraf koyarım tabi ki.

bu arada arkadaşımın canon marka profesyonel makina (modelini hatırlayamadım) ile çektiği fotoğrafları mükemmele yakın gösterdi diyebilirim. yalnız notebookumun led ekranına göre birkaç ton koyu/karanlık idi renkler. bu durum bana kalırsa laptopun ekranının led ve daha parlak olması ile alakalı olabilir. yahut tv nin renk ayarlarından kaynaklanıyordur. emin değilim. ayrıca izlediğim maçlarda abartılı bir ghosting problemi de yaşamadım. bunları referans alarak oyunlarda iyi bir görüntü performansı bekliyorum. ancak tv nin 50 hz olması (ki ps3 60 hz de çalışıyor diye biliyorum) problem yaratır mı bilemiyorum. gerçi insan gözünün algılayabileceği bir görüntü sıkıntısı beklemiyorum.
    bu işlerden çok da anladığım söylenemez. daha iyi anlayan arkadaşlar daha açıklayıcı şeyler de yazacaklardır sanırım.

işin aslı tv yi çok fazla inceledim desem yalan olur. kullandıkça ve yeni şeyler denedikçe görüşlerimi buraya yazarım.

edit : dün formatlarına tekrar baktım. mp4 formatındaki dosyaları düzgün çalıştırabildiğim halde mkv dosyalarının kimini çalıştırdı kimini çalıştıramadı. üstelik bu mkvlerin tümü half sbs 3d idi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mengele71 -- 28 Mart 2012; 8:22:11 >

• quote:

egomencim arkadaşım iyi dileklerin için teşekkür ederim. akşam eve gittiğimde çalıştırabildiğim ve çalıştıramadığım filmlerin dosya özelliklerine bakar buraya yazarım. oyun konsolu olarak ps3 vardı ancak şu anda iptal. eğer temin edebilirsem fotoğraf koyarım tabi ki.

bu arada arkadaşımın canon marka profesyonel makina (modelini hatırlayamadım) ile çektiği fotoğrafları mükemmele yakın gösterdi diyebilirim. yalnız notebookumun led ekranına göre birkaç ton koyu/karanlık idi renkler. bu durum bana kalırsa laptopun ekranının led ve daha parlak olması ile alakalı olabilir. yahut tv nin renk ayarlarından kaynaklanıyordur. emin değilim. ayrıca izlediğim maçlarda abartılı bir ghosting problemi de yaşamadım. bunları referans alarak oyunlarda iyi bir görüntü performansı bekliyorum. ancak tv nin 50 hz olması (ki ps3 60 hz de çalışıyor diye biliyorum) problem yaratır mı bilemiyorum. gerçi insan gözünün algılayabileceği bir görüntü sıkıntısı beklemiyorum.
    bu işlerden çok da anladığım söylenemez. daha iyi anlayan arkadaşlar daha açıklayıcı şeyler de yazacaklardır sanırım.

işin aslı tv yi çok fazla inceledim desem yalan olur. kullandıkça ve yeni şeyler denedikçe görüşlerimi buraya yazarım.

edit : dün formatlarına tekrar baktım. mp4 formatındaki dosyaları düzgün çalıştırabildiğim halde mkv dosyalarının kimini çalıştırdı kimini çalıştıramadı. üstelik bu mkvlerin tümü half sbs 3d idi.

dediğin gibi hocam sbs mkvlerde codec sıkıntısı fazla küçük boyutlu dosyalarda değil o kadar uğraşıyorsun bir takıyorsun geçersiz dosya mp4 ve diğer mkvlerde de bir sorun çıkmadı mux etmeyi falan denedim ama başarılı olamadım

• General 
    Unique ID : 177302714977613583389465870773011676400 (0x856342C3C421474689A38441B6ECFCF0)
    Complete name : O:\Blu-ray Filmler\3d\Şirinler\Srnlr.3D.2011.BluRay.1080p.Half-SBS.x264.DUAL-HDC.mkv
    Format : Matroska
    Format version : Version 2
    File size : 6.95 GiB
    Duration : 1h 42mn
    Overall bit rate : 9 681 Kbps
    Encoded date : UTC 2012-03-28 12:19:21
    Writing application : mkvmerge v2.8.0 ('The Tree') built on May 9 2009 18:02:06
    Writing library : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1

Video
    ID : 1
    Format : AVC
    Format/Info : Advanced Video Codec
    Format profile : High@L4.1
    Format settings, CABAC : Yes
    Format settings, ReFrames : 4 frames
    Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
    Bit rate : 9 296 Kbps
    Width : 1 920 pixels
    Height : 1 080 pixels
    Display aspect ratio : 16:9
    Frame rate : 23.976 fps
    Color space : YUV
    Chroma subsampling : 4:2:0
    Bit depth : 8 bits
    Scan type : Progressive
    Bits/(Pixel*Frame) : 0.187
    Stream size : 6.67 GiB (96%)
    Writing library : x264 core 116 r2074 2641b9e
    Encoding settings : cabac=1 / ref=4 / deblock=1:-1:-1 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=10 / psy=1 / psy_rd=0.20:0.00 / mixed_ref=1 / me_range=64 / chroma_me=1 / trellis=2 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=0 / chroma_qp_offset=-1 / threads=12 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=0 / interlaced=0 / bluray_compat=0 / constrained_intra=0 / bframes=12 / b_pyramid=2 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=3 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=360 / keyint_min=6 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=150 / rc=crf / mbtree=1 / crf=17.5 / qcomp=0.65 / qpmin=0 / qpmax=69 / qpstep=4 / frame-packing=3 / ip_ratio=1.40 / aq=2:0.80
    Default : Yes
    Forced : No

Audio
    ID : 2
    Format : AC-3
    Format/Info : Audio Coding 3
    Mode extension : CM (complete main)
    Codec ID : A_AC3
    Bit rate mode : Constant
    Bit rate : 192 Kbps
    Channel(s) : 2 channels
    Channel positions : Front: L R
    Sampling rate : 48.0 KHz
    Bit depth : 16 bits
    Compression mode : Lossy
    Stream size : 141 MiB (2%)
    Title : HDM DVD AUDIO
    Language : Turkish

Menu
    00:00:00.000 : en:Chapter.01
    00:04:49.205 : en:Chapter.02
    00:11:22.765 : en:Chapter.03
    00:18:29.775 : en:Chapter.04
    00:23:44.589 : en:Chapter.05
    00:29:25.096 : en:Chapter.06
    00:35:03.351 : en:Chapter.07
    00:40:56.287 : en:Chapter.08
    00:46:05.471 : en:Chapter.09
    00:53:23.450 : en:Chapter.10
    00:59:29.941 : en:Chapter.11
    01:03:43.194 : en:Chapter.12
    01:08:16.550 : en:Chapter.13
    01:12:53.702 : en:Chapter.14
    01:20:37.541 : en:Chapter.15
    01:30:51.737 : en:Chapter.16

arkadaşlar elimde media infosu bu olan şirinler 3d filmi var mkv uzantılı usbden attığımda 3d özelliklerinden yan yanayı seçerek 3d izleyebildim. bugün servis geldi onlara sordum usb'den 3d nasıl izlicem diye. 1920x1080 çözünürlükdeki ve yukarıdaki özelliklere sahip mkv uzantılı bütün 3d filmleri izleyebiliyormuşuz. 720p olan filmleri desteklemiyormuş usbden. ancak pc vb bir aygıtla bağlandığında izlenebiliyormuş. pcden 720p özellikli bi film açtım 3d desteklenmiyor dedi. ekran çözünürlüğünü 1080p yapınca 720p yi de destekler hale geldi. ürün pazartesi evime geldi ve ilk 3d film olarak avatarı izledik. unutmadan şunuda söyleyim mpeg2-ts gibi formatlara sahip 3d filmleri pc üzerinden izlemeniz gerekmekte. usbden ts uzantılı videoları açmamakta.

not: filmlerde derinlik özelliği çok önemli. avatar 3dnin 2 versiyonu var birinde derinlik adına hiç birşey yok 8-9gb civarında ben 13gb olanını indirip denedim filmin içinde hissi yaratıyor. boyutlara ve çözünürlüklere dikkat edin her 1080p denen 3d filmleri indirmeyin. çizmeli kedininde 2 çeşiti mevcut. 1080p diyen bir filme paktığımda çözünürlüğünün 1920x800 olduğunu gördüm. bunlara dikkat edin. boyutu ne kadar yüksek olursa derinlik de okadar iyi olur. performans olarak sinemadakini beklemek büyük saçmalık olur. sinemadaki gözlükler ve 3d sistemlerle bu tür tvlerdeki sistemler çok farklı bunları ayırt etmek gerek. umarım yardımcı olmuşumdur. 3d maç yarış gibi şeyleri uydu alıcısından izlemek için hd özellikli bi uydu alıcınız olması yeterliymiş bunuda ekleyim dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dnzcmln -- 28 Mart 2012; 15:52:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: goldberg06

General 
    Unique ID : 177302714977613583389465870773011676400 (0x856342C3C421474689A38441B6ECFCF0)
    Complete name : O:\Blu-ray Filmler\3d\Şirinler\Srnlr.3D.2011.BluRay.1080p.Half-SBS.x264.DUAL-HDC.mkv

Video
    Encoding settings : cabac=1 / ref=4 / deblock=1:-1:-1 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=10 / psy=1 / psy_rd=0.20:0.00 / mixed_ref=1 / me_range=64 / chroma_me=1 / trellis=2 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=0 / chroma_qp_offset=-1 / threads=12 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=0 / interlaced=0 / bluray_compat=0 / constrained_intra=0 / bframes=12 / b_pyramid=2 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=3 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=360 / keyint_min=6 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=150 / rc=crf / mbtree=1 / crf=17.5 / qcomp=0.65 / qpmin=0 / qpmax=69 / qpstep=4 / frame-packing=3 / ip_ratio=1.40 / aq=2:0.80

Audio

Menu

arkadaşlar elimde media infosu bu olan şirinler 3d filmi var mkv uzantılı usbden attığımda 3d özelliklerinden yan yanayı seçerek 3d izleyebildim. bugün servis geldi onlara sordum usb'den 3d nasıl izlicem diye. 1920x1080 çözünürlükdeki ve yukarıdaki özelliklere sahip mkv uzantılı bütün 3d filmleri izleyebiliyormuşuz. 720p olan filmleri desteklemiyormuş usbden. ancak pc vb bir aygıtla bağlandığında izlenebiliyormuş. pcden 720p özellikli bi film açtım 3d desteklenmiyor dedi. ekran çözünürlüğünü 1080p yapınca 720p yi de destekler hale geldi. ürün pazartesi evime geldi ve ilk 3d film olarak avatarı izledik. unutmadan şunuda söyleyim mpeg2-ts gibi formatlara sahip 3d filmleri pc üzerinden izlemeniz gerekmekte. usbden ts uzantılı videoları açmamakta.

not: filmlerde derinlik özelliği çok önemli. avatar 3dnin 2 versiyonu var birinde derinlik adına hiç birşey yok 8-9gb civarında ben 13gb olanını indirip denedim filmin içinde hissi yaratıyor. boyutlara ve çözünürlüklere dikkat edin her 1080p denen 3d filmleri indirmeyin. çizmeli kedininde 2 çeşiti mevcut. 1080p diyen bir filme paktığımda çözünürlüğünün 1920x800 olduğunu gördüm. bunlara dikkat edin. boyutu ne kadar yüksek olursa derinlik de okadar iyi olur. performans olarak sinemadakini beklemek büyük saçmalık olur. sinemadaki gözlükler ve 3d sistemlerle bu tür tvlerdeki sistemler çok farklı bunları ayırt etmek gerek. umarım yardımcı olmuşumdur. 3d maç yarış gibi şeyleri uydu alıcısından izlemek için hd özellikli bi uydu alıcınız olması yeterliymiş bunuda ekleyim dedim.

sağolasın hocam bilgiler için ts videoları için bi arkadaşın smart tv incelemesi var vestel smart tv orada bana anlatmıştı mkv ye çevirip izleyebiliyorsun bu arada benim youtubeden mpt formatında indirdiğim 720p ve 1080p videoları açıp 3d moduna geçiyor ama bazı mkv filmlerde 720p olanlarda 3d desteklenmiyor demişti bilgiler için tekrar teşekkür ederim sende güle güle kullan hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: egomencim

quote:

Orijinalden alıntı: goldberg06

General 

Video

Audio

Menu

sağolasın hocam bilgiler için ts videoları için bi arkadaşın smart tv incelemesi var vestel smart tv orada bana anlatmıştı mkv ye çevirip izleyebiliyorsun bu arada benim youtubeden mpt formatında indirdiğim 720p ve 1080p videoları açıp 3d moduna geçiyor ama bazı mkv filmlerde 720p olanlarda 3d desteklenmiyor demişti bilgiler için tekrar teşekkür ederim sende güle güle kullan hocam

ne demek kardeşim işinize yaradıysa ne mutlu bana :) 150-200 lira verip media oynatıcı alıcağınıza pcnize kablo alıp tvye bağlayın daha iyi olur bence ts leri mkv yapıp izleme şansımız elbetteki var iki tane kural var bu konuda birincisi çözünürlüğün 1920x1080p olması diğeride h.264(x264) olması bukadar basit. umarım bilgiler işinize yaramıştır.

• Arkadaşlar bu televizyon benim de dikkatimi çekti. Ürünün sitesinde bile ekran frekansı yazmıyor. Bazı sitelerde ise 50 Hz olduğu belirtiliyor. Bana kalırsa sitesinde bulunan giriş gücü 220-240 Volt 50 Hz ibaresini ekranın frekansı olduğunu zannedip siteye yazanlar var. hiçbir 3d televizyon 50 Hz olamaz. Bunun için müşteri hizmetlerinden teknik bir personel ile görüştüm. Kendisi şu an elimizde 3d olup 100 Hz'in altında televizyon bulunmamaktadır. modeline göre 400 Hz'e kadar ürünümüz var dedi. geçenlerde vestel genel merkezinden kendilerine bir e-mail gelmiş. bu e-maile göre sitedeki veriler güncellenecekmiş ve soran olursa değerler bu şekildedir diye bilgi verilmiş. televizyonun frekansı 100 Hz, tepkime süresi 5 ms imiş. ayrıca vestel konusunda tereddütü olan arkadaşlara sesleniyorum. evimde vestelin 84 ekran tüplü bir televizyonu var.8 sene oldu ben alalı. 6 sene kadar önce evlendiğimde kutusundan çıkardım ve maşallah tek bir arıza bile yapmadı. ayrıca buzdolabı var bende. birkaç kez buzlukta sorun yaşadık. 3. kez geldiklerinde kapağı komple değiştirdiler sorun kalmadı ve teknik servisleri çok iyi. size hangi gün müsait olduğunuzu soruyorlar ve randevu veriyorlar. gelmeden 2 saat kadar önce geleceklerini hatırlatıp müsait olup olmadığınızı soruyorlar. gelen eleman temiz ve tertipli. ayağına galoş geçirip sorunu çözüyor ve çok detaylı bilgilendiriyor. servis elemanı gittikten 1-2 gün sonra müşteri hizmetleri sizi arıyor ve memnun olup olmadığınızı soruyor, servis elemanının temiz ve tertipli olup olmadığını özellikle soruyor. aynı zamanda arçelik çamaşır ve bulaşık makinamız var ve berbat bir servis hizmetleri var. size gün içerisinde kaçta geleceklerini bile söylemiyorlar. servise çıkıldı,sıraya göre size de gelinecek deniliyor. bütün gün evde oturup beklemenize rağmen gelmedikleri bile oluyor. servis elemanları hiç temiz ve tertipli sayılmazlar.
    bu televizyonu mağazasında görüp inceledikten sonra almayı düşünüyorum.

• 50 hz konusunda haklı olabilirsiniz. zira ürünün kullanım kılavuzunda dahi giriş gücü 220-240 Volt 50 Hz ibaresinden başha hz ibaresi görmedim. ayrıca bilgisayarımı tvye bağladığımda bir ara 60 hz ibaresi görünüp kayboldu.
    bu arada ürünle ilgili 1-2 ekleme yapayım :

1- bazı videoları açamadığı gibi (hangileri olduğu diğer arkadaşlarca da anlatıldı) bu videoları açmaya kalktığınızda televizyon kilitleniyor ve kapatıp açmak gerekiyor. bu 4-5 kez başıma geldi. ayrıca daha önce harddiskimden gördüğü ve çalıştırdığı kimi dosyaları daha sonraki takmamda görmedi bile. bu gibi sıkıntılar yaşanabiliyor.

2- lg demoyu çalıştırdım (köpekbalığı videosu) ancak görüntü flu idi ve gözümü mahvetti.
  • quote:

50 hz konusunda haklı olabilirsiniz. zira ürünün kullanım kılavuzunda dahi giriş gücü 220-240 Volt 50 Hz ibaresinden başha hz ibaresi görmedim. ayrıca bilgisayarımı tvye bağladığımda bir ara 60 hz ibaresi görünüp kayboldu.
    bu arada ürünle ilgili 1-2 ekleme yapayım :

1- bazı videoları açamadığı gibi (hangileri olduğu diğer arkadaşlarca da anlatıldı) bu videoları açmaya kalktığınızda televizyon kilitleniyor ve kapatıp açmak gerekiyor. bu 4-5 kez başıma geldi. ayrıca daha önce harddiskimden gördüğü ve çalıştırdığı kimi dosyaları daha sonraki takmamda görmedi bile. bu gibi sıkıntılar yaşanabiliyor.

2- lg demoyu çalıştırdım (köpekbalığı videosu) ancak görüntü flu idi ve gözümü mahvetti.

hocam usb çoklayıcı kullanıyor musunuz? usb çoklayıcının bazı sorunlara neden olduğundan bahsediliyordu. eğer böyle bir sorun varsa televizyon için bir yazılım güncellemesi yapması gerekir firmanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi id2003 -- 2 Nisan 2012; 11:56:44 >

• hayır hocam usb çoklayıcı kullanmıyorum. usb yi direk bağladığım halde bahsettiğim sorunları yaşadım.
  • valla arkadaşlar 3d videoyu oynatması için ekranların en az 120hz olması gerekmekte. 50hz denen yer sizin elektrik voltajınızın özelliği 50hz den düşük veya yüksek olursa elektriğiniz ozaman ekranda sorunlar yaşabilirsiniz denmekte. usbden 8gb hafıza kartıyla çok deneme yaptım alt yazılarda sorun yaşasım dün bi yerden sonra alt yazıyı karıştırıyo. bununda çözümünü çok geçmeden buldum: internetten inen alt yazıların çoğu "ANSI" kodlamasına sahip alt yazı düzenleme programlarıyla "ANSI" olan karakter kodunu "TURKCE" olarak değiştirdiğimde sorun ortadan kalktı. filmin ortasında usbyi çıkardığımda takılma kitlenme falan olmadı. tvde bi sorun yok arkadaşlar kitlenme falan eğer varsa bir sorununuz 30 gün içinde servis gelip sorunu burada çözemeyiz derlerse eğer kutusuna koyup götürüyorlar firma çözüm bulamazsa soruna sorunsuz yenisini gönderiyor. buzdolabı aldık 2 yıl önce kışın çalışmıyordu geldiler alıp götürdüler yenisini gönderdiler ;)

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.