Şimdi Ara

vestel 55CA9550&UA9400, philips 55pus6561, samsung 55ju7500, Grundig 55vlx9600, Hangisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
4
Favori
6.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba degerli forum buyuklerim, 55' tv almak istiyorum;

1-3d hic onemli degil
    2-smart olsun ama o da cok baglayici degil.
    3-bilgisayari tv ye baglayip yuksek çözünürlükte film izleyip kendi uydu alıcısı ile ulusal kanallari izlemek asıl amacim,
    önemli olan hareketli goruntulerde yirtilmalar, titremeler olmasin ve siyah kalitesi iyi olsun ve görüntü keskin, net olsun.
    4-philips in amblight teknolojisini cok begeniyorum ve benim icin onemli bir etken olabilir.
    5- net bir fiyat yok aklimda, 3.500tl bandında olursa iyi olur, ciddi kalite farki olacaksa 4.200tl olabilir, benim icin onemli olan 3. maddenin fiyat performansi
    6- kavisli de duz ekran da olabilir

aklimda olan modeller;
    vestel 55CA9550
    vestel 55UA9400
    lg 55UF8507
    samsung 55JU7500
    philips 55PUS6561

Bonus
    arcelik A55L 9683 5S
    grundig 55VLX9600
    ozellikle bu arcelik ve grundig de,
    HDR, wide color gamut ve Micro Dimming Engine ozellikleri var ancak 1 tane yorum yok bu tvlerle ilgili.

sizin onerilerinizi de bekliyorum, cok tesekkur ederim.

• arkadaslar bugun teknosa ya girdim, aslinda kendim bircok test videosu indirmistim ama yaninda olmadigindan ordaki çalışanlardan flash diskte video aldim. Philips in sniper konulu bi demo videosu var, onu tv lerde denedim. video yu cok begendim, tam test videosu, akan goruntu var ve titremeyi yırtılmayi anlayabiliyorsunuz

55UA9400 ya taktigimizda malesef goruntu de asiri titreme vardi, kesin baska bir problem vardi bu kadar sikinti olmamali

55CA9550 titreme yırtılma az da olsa vardi, piyasa da 2.800tl ye alinabilir oldugunu dusununce kesinlikle fiyat performans urunu diyebilirim.

philips 55pus6561 ve 7101 ikisi bana ayni geldi, hic fark yoktu sanki, sadece sunu soylemek istiyorum android isletim sistemi tv de sıkıntılı, android kullananlar bilir MX player var android markette ordan oynattilar once, o kadar cok titreme ve yirtilmalar oldu ki, boyle olmamasi gerektigini söyledim. tv nin icinde baska bir yerden philips in kendi tarayicisi ile actilar titreme ve yırtılmalar azaldi, vestel ca9550 den cok az daha iyi diyebilirim.

Samsung 55KU7000 de denedim, malesef cok basarisizdi, vestel ca9550 daha iyi bile diyebilirim. bariz yırtılmalar titremeler vardi.

Sony 55XD8505 malesef video yu acamadi, baya bekledik, sonra baska video denedik yine yok, sonra bi baska yine yok, cikardik flasi tv den gittik grundig e

GRUNDİG 55VLX9600, arkadaslar diger tv lerden acik ara önde, cok net, ozellikle akici goruntude goruntu diğerlerinden daha netti, bilenler bilir akici goruntude goruntu buhulu gibi olur net olmaz, grundig paneli gercek 200hz oldugundan olsa gerek, orda belli etti diyebilirim. yırtılma yoktu diyemem ama en az grundig de diyebilirim, sesi muhteşemdi, philips in de sesini açmıştı, ses yukseldikce boguldu, ancak grundig in sesi i kadar net ve dolgundu ki uzaktan bile kendini belli etti. 4.099tl dediler, indirime girer mi dedim, merkeze soralim %10a kadar indirim yapabiliyorlar bazen dediler, 20 dakika bekledim, sonuc %0 indirim :) %10 yapsalar hemen alirdim, biraz bekleme karari aldim.

aklimda kalan bu kadar, sizlere nacizane tavsiyem, gidin teknoloji marketlere DENEYİN, ben neredeyse Sony i alacaktim, direkten dönmüşüm. su gercek vestel 55CA9550 fiyatina gore gercekten cok iyi ürün, philips de fiyatına gore uygun cihaz denebilir. Samsung KU7000 i hic begenmedim, 55UA9400 de kesin sıkıntı vardi 100hz panelde o kadar yirtilma olmamasi lazim. ben kendi videolarimi da alip, ozellikle futbol karsilasmasi gibi hizli görüntüleri deneyecegim, alınca bi inceleme konusu acarım insallah

• sHowManTR kullanıcısına yanıt
    Hocam samsung ju7500 modelinide denemeniz lazımdı.
    Açıkçası bende grundig 9600 ve 9595 modellerini merak ediyorum teknosada bende 9600 modelini test etmistim philips 7101 ve 6501 modelleri samsung ju7000 modeli vestel ca9550 grundig banding olarak bunlardan iyiydi ses sistemi falan benimde hoşuma gitmişti bende sizin gibi internet fazla bir yorum goremedigim için ondan vazgeçip samsung ju7500 modelini test ettim oda hepsinden iyiydi ve ju7500 almaya karar verdim yaklaşık 20 gündür kullanıyorum ve tvde şuan iki ölü piksel var değişim gelirse lg uh850v almayi dusunuyorum ama yinede grundig 9600 modeli aklimin bir köşesinde duruyor. Detaylı bir inceleme ve olumlu yorumlar gorursem ciddi ciddi düşünebilirim.
  • teknosa calisaninin dediğine gore lg 850v ile grundig 9600 ayni panelmis, o nedenle ikiside gercek 200hz, ikiside 10 bit, ikiside hdr panel dedi,
    ancak ses olarak acik ara önde grundig dedi, bircok kisi harman kardon ses var diye lg lere yoneliyor ama kolonları degil sadece ses dizayni harman kardon, yani bi etkisi yok dedi,

ben 850v ye hic bakmadim cunku forumda kendi konusunda cok şikayet var, kavisli tv yi de cok istemedigimden ju7500e bakmadim.

aslinda bugun amacim test yapmak falan degildi, oyle bi bakinmakti ama iyiki gitmisim, forumda herkesin gorusune saygi duyuyorum ama gidip gormek lazim, kagit uzerinde yazan verilerle bu is olmuyor.

amblight ozelligi cok hoşuma gidiyordu philips in ama sesini actilar tv nin tüm hevesim kacti, resmen boguldu ses, 7101 in arkasinda buyuk hoparlor var onun sesini denemedim acikcasi ama grundig in sesi gerçekten cok netti,
    9600 modeli şık ve guzel duruyor goruntu olarak hoparlörü güzel dizayn edilmis ve tvnin hemen altında sesini bende test etmistim son ses vermistim bayada yüksek sesi var hic bozulma boğulma hisetmedim oldukça iyiydi. Fakat bu markayı fazla kullanan olmadığı için nette fazla bahsi geçmiyor ya arkasinda arçelik olduğu için markaya güvenmiyor yada kimsenin bu tvden haberi yok birde smart olayi var uygulamaları nasıl uygulama destegi varmı güncelleme veriliyor mu bu sonucta akilli tv web tarayıcısı ve hızı nasıl kanal geçişleri 3d özelliği ne durumda hicbir yorum yok o yüzden şuan yüzde on düşünüyorum dedigim gibi olumlu yorumlar görsem çılgınlık edip 55vlx9600 modelini alabilirim.

Ayrica bu tv Beko B55L 9683 5S ile aynı sadece isim değişik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi focus1 -- 11 Temmuz 2016; 2:11:36 >
  • panel pasif 3d zaten lg nin paneli sikinti olacagini sanmam ama kanal gecis hizlari icin birsey diyemem gormedim. ama benim icin onemli olan harici depolama ile film izlemek ve sesin kalitesi. parca kalitesinin lg samsung philips gibi firmalarin altinda olacagini sanmam, servis olarak arcelik in musteri memnuniyet politikası zaten diger markalardan cok daha iyidir. ben uygun fiyata bulursam alicam.

beko ayni degil sanıyorum, kasanin altındaki hoparlor yok, hdr panel mi? sitesinde yazmamislar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sHowManTR -- 11 Temmuz 2016; 9:41:38 >
    Baska siteler inceleme yapmışlar

• quote:

Orijinalden alıntı: focus1

Baska siteler inceleme yapmışlar

Arkadaşlar buyurun;
    Grundig Immensa 9600 inceleme videosu.

• quote:

Orijinalden alıntı: NRCLK

Arkadaşlar buyurun;
    Grundig Immensa 9600 inceleme videosu.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar bugün teknosada 55inch 9600 ü biraz inceledim paneli İPS aklınızda olsun, görevliye rica ettim usb 3,0 üzerinden birkaç dizi ve maç yayını izledim görüntüyü ortalama buldum.

• Hortlatıyorum ama insanlara fikir vermesi açısından söylemek zorunda hissediyorum kendimi.Bende birkaç gün önce grundig 49 9600 ü inceledim.Kesinlikle harikulade buldum.
    Ses konusundan çok anladığımı düşünmüyorum (herkes çok iyi olduğunu söylüyor) ama görüntü kesinlikle çok iyi idi.
    Kendi fiyatındaki en iyi televizyon olduğunu düşünüyorum.
    Bir zamanlar Philips bu şekilde çok iyi fiyat performans ürünleri sunuyordu ama yetersiz tanıtımdan satamadılar ve mali sıkıntıya girip seviyeyi düşürmeye başladılar.Aynı şey grundig e de olmasın.
  • dogru soze ne gerek, acik ara f/p urunu 9683 ve ya 9600 serisi. cok memnunum aldigima, ben 55' olanini aldim muadilleri 5.000tl civari,
  • quote:

Orijinalden alıntı: sHowManTR

dogru soze ne gerek, acik ara f/p urunu 9683 ve ya 9600 serisi. cok memnunum aldigima, ben 55' olanini aldim muadilleri 5.000tl civari,
    philips 55pus6561 hakkında yorumlar nedir?
    Android işletim sistemi,gerçek 100hz,uydu tkgs dikkat çeken özellikleri
  • denedim, android zaten basarisiz, mx player ile video acti calisan, o kadar titreme yaptı ki herkes cok sasirdi, sonra philips in kendi tarayicisi ile video acti o iyidi,
    ses performansı da grundig in baya gerisinde,

kesinlikle grundig vlx9600 veya arcelik beko 9683 derim ben,

sizin yerinizde olsam teknosa ya gider kendim denerim, atarim flash a saglam video
  • quote:

Orijinalden alıntı: baysafran

Bu modeller ilgilerniyorum acaba aldiniz mi? suan fiyast olaran 3500 TL buldum gittigidiyorda. Aldiysaniz tevsiye ediyor musunuz?
  • quote:

denedim, android zaten basarisiz, mx player ile video acti calisan, o kadar titreme yaptı ki herkes cok sasirdi, sonra philips in kendi tarayicisi ile video acti o iyidi,

sizin yerinizde olsam teknosa ya gider kendim denerim, atarim flash a saglam video

MX player zaten sorunlu boşuna denemişşin. KODI Player yükleyip deneseydin ? androidde hiç sorun yok. senin yorumuna gelince komiğime gitti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emin616

quote:

Orijinalden alıntı: baysafran

Bu modeller ilgilerniyorum acaba aldiniz mi? suan fiyast olaran 3500 TL buldum gittigidiyorda. Aldiysaniz tevsiye ediyor musunuz?

Almadım ama araştırdığım modeller içinde
    Öğrendiğim kadarıyla donanım olarak iyi ama işletim sisteminde sıkıntılar olabiliyormuş güncelleme falan düzelir mi bilemiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: bytrojan29

quote:

denedim, android zaten basarisiz, mx player ile video acti calisan, o kadar titreme yaptı ki herkes cok sasirdi, sonra philips in kendi tarayicisi ile video acti o iyidi,

MX player zaten sorunlu boşuna denemişşin. KODI Player yükleyip deneseydin ? androidde hiç sorun yok. senin yorumuna gelince komiğime gitti.

komik olan nedir?
  • Ben Philips' in TVsini (6561) denemiştim panelin boyutu nedeniyle cd değeri olarak biraz daha sönük olması dışında bir problemini görmemiştim cihazın. Gayet iyiydi. Evinde Beko lcd tv kullanmış 1 ay önce büyüklere Arçelik akıllı tv almış birisi olarak android' i kötü diyorsanız Philips' e büük haksızlık ediyorsunuz bence. Daha almadım bu tv yi ama alacağım inşallah. Arçelik ve Beko' nun akıllı tv si o kadar kötü idi ki bu kadar övülmesine anlam veremedim, bayii falan mısınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BekirHan -- 22 Ağustos 2017; 8:47:32 >
  • hocam ne bayisi, baktığım tv ler arasında en vasati Philips idi, zaten foruma da bakarsan ambilight harici bi olay yok Philips te, görüntü kalitesi ve ses kalitesi yerlerdeydi ki bilerek son ses actim, cizirtidan birşey duyulmuyordu.

Arçelik & Beko nun 9683 modeli Philips e nazaran çok daha başarılı, smarta birşey diyemem ikisi de vasat, bi samsung lg degiller, özellikle 9683 un tarayıcısı başarısız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sHowManTR -- 15 Ekim 2017; 17:7:22 >
    Hocam Grundig aldınız mı ? Memnunmusunuz ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.