Şimdi Ara

Video İzlerken Tam Ekran Sorunu !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar basit bir sorunla karşılaştım ama bi türlü çözemedim.
    Sorun şu şekilde; İnternete girip Kanal D nin sitesinden video izliyorum. Genelde Chrome'dan giriyorum nadiren de explorer'dan fakat her ikisinde de şöyle bir sorun var; Videoyu ''Tam Ekran'' yaptığımda şekli bozuluyor ve görüntü boyutu uzuyor, yani görüntü dikine uzuyor halbuki ekrana yayılması lazım.
    Videoyu küçük boyutla izlerken normal ama ''Tam Ekrana'' geçince böyle oluyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim. Kanal D video oynatıcı olarak; Quark Player v3.3.0 kullanıyor. (İşletim sistemim: Windows 7)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gökmen_ -- 18 Nisan 2014; 1:44:49 >

• Gökmen_ kullanıcısına yanıt
    kanal d 16:9 formatında yayın yapmaktadır...
    Hangi yöne uzuyor
  • İlk mesajımda da dediğim görüntü dikine doğru yani yukarıdan aşağıya doğru uzuyor. Yani göeüntünün normal bir şekilde ekrana Tam Ekran yayılması gerekirken, sanki görüntüyü iki yanlardan eşit şekilde baskı yapılmış gibi ekrana geliyor.

Bunu tam açıklayamıyorum anlatması biraz zor ama kısacası görüntü olması gerektiği gibi değil. Örneğin videoda bir Kare var diyelim eğer görüntüyü Tam ekrana alırsam o görüntü Diktörgen haline geliyor. Sorun bu.
  • Bu basit sorunu nasıl halledebilirim. Yardım edebilecek olan bi arkadaş yok mu acaba?
  • videonun üzerine sağ tıklatıp oradaki ayarları bi karıştır bakalım belik orası ile alakalıdır bende normal görünüyor
  • Valla denedim ama olmuyor. Kanal D ile ilgili bir sorun mu acaba? Anlayamadım. Yapılabilicek başka birşeyler olabilir diye düşünüyorum ama bilgi veren yok.
    faklı tarayıcı ile dene
  • Chrome ve İnternet Explorer ile denedim ama ikisinde de aynı. Mozilla ile denemedim ama aynı sonuç olur diye düşünüyorum. Ben hep chrome kullanıyorum, onun içinde chrome da bu sorunu çözmem lazım.
  • Ss

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    sadece kanal d nin sitesinde oluyorsa kanal dnin sorunu
  • Valla tam emin olamadım, ama yinede öyle gibi görünüyor. Çünkü; netd.com'da aynı kanal d gibi Quark player kullanıyor ama netd.com'un Quark player sürümü daha yüksek, kanal d nin Quark player sürümü ise daha düşük. Belkide sorunun sebebi bu olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gökmen_ -- 22 Nisan 2014; 14:17:24 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.