Şimdi Ara

Video Oynatma Kalitesi(Caps İçerde)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Geçtiğimiz günlerde Casper marka notebook aldım fakat film izlerken görüntü kalitesi problemi yaşıyorum. Görüntüyü tam ekran yaptığımda kalite bir hayli düşüyor. Oyunlarda herhangi bir problem yaşamıyorum. Video oynatıcı programlarıyla ilgili bir durum olduğunu sanmıyorum. Bir kaçını denedim(BS player, GOM player) Bilgisayar içinden bir ayar var mıdır? Görüşlerinizi bekliyorum.

Sistem Özellikleri:
    İntel Core i7 CPU Q 740 1.73 GHZ
    4 GB RAM
    NVIDIA GeForce GT 425M 1 GB

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sscc -- 21 Kasım 2010; 19:59:42 >

• Tam ekran modundayken görüntü aşağıdaki gibi

http://img40.imageshack.us/i/bttfje.jpg
  • filmle ilgilidir
    gerçek 720p bir film indirip denersen kesin bir fikrin olur
    tarihide biraz yeni olsun hd kamera ile çekilenlerden 2007 sonrası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 435431543543535 -- 21 Kasım 2010; 20:04:34 >
  • Filmle ilgili olduğunu düşünmüyorum. Önceki bilgisayarımda görüntü gayet netti. Sadece bu film için de değil, bütün filmlerde görüntü bu şekilde oluyor. Başka bir sorun var gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sscc

Filmle ilgili olduğunu düşünmüyorum. Önceki bilgisayarımda görüntü gayet netti. Sadece bu film için de değil, bütün filmlerde görüntü bu şekilde oluyor. Başka bir sorun var gibi.

sorun yaşadığın filmlerin formatı nedir?
  • codecleri kurdunmu peki
    oda kalitenin düşmesine sebebiyet verebilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: lovewhisper

quote:

Orijinalden alıntı: sscc

Filmle ilgili olduğunu düşünmüyorum. Önceki bilgisayarımda görüntü gayet netti. Sadece bu film için de değil, bütün filmlerde görüntü bu şekilde oluyor. Başka bir sorun var gibi.

sorun yaşadığın filmlerin formatı nedir?

Formatları Avi.Şöyle bir şey var; Orjinal DVD cdsiyle de görüntü benzer şekilde oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HeNRy__

codecleri kurdunmu peki
    oda kalitenin düşmesine sebebiyet verebilir

Codecler de kurulu durumda.
  • arkadaşların dediği gibi yeni çekilmiş gerçek hd kamera ile çekilmiş film olmalı

izlediğin film 80 ler yapımı ozamanlar hd cam yoktu negatiflerin taratılması ile hd ye çevrilen filmlerdendir..

örnek flash forward 720p çek bir bölümünü hatda 1080p çek

torrent linki

http://i_s_o_h_u_n_t.com/torrent_details/132868997/flash+forward+720p?tab=summary (altçizgileri kaldırarak tarayıcıya yapıştırınız)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi posıtıve -- 21 Kasım 2010; 21:06:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: posıtıve

arkadaşların dediği gibi yeni çekilmiş gerçek hd kamera ile çekilmiş film olmalı

izlediğin film 80 ler yapımı ozamanlar hd cam yoktu negatiflerin taratılması ile hd ye çevrilen filmlerdendir..

örnek flash forward 720p çek bir bölümünü hatda 1080p çek

torrent linki

http://i_s_o_h_u_n_t.com/torrent_details/132868997/flash+forward+720p?tab=summary (altçizgileri kaldırarak tarayıcıya yapıştırınız)

Bu filmi sadece örnek olsun diye koydum. Yüzüklerin Efendisi filminde de görüntü aynı şekilde oluyor. DVD sürücüsüne orjinal DVD filmi koydum. Görüntü yine aynı.

• ekran kartı driverını kaldırıp tekrar yüklemende bir çözüm olasılığı olabilir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.