Şimdi Ara

VİSTA RESTART PROBLEM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bir ümit ile yüklemiş olduğum vista business da cihaz acılırken vista ilerleme barı devam ederken.Cihaz aşağıdaki hatayı vererek resetlenmekte.

VİSTA RESTART PROBLEM

Elimizde yedek donanım olmadıgı için donanımlar test edilememekte.

Aşağıdaki linkde de bir çok şey var ama sorun cozmemekte.

Biosda memory shadow caching disable edildiğinde düzelebileği ile ilgili bir şeyler duydum.

Fakat bios da boyle bir şeye rastlayamadım.

ANAKARTIM

http://www.gigabyte.com.tr/products/mb/manual/ga-965p-dq6_20.html

Bios dokumanıda linkde bulunmakta.

Bu konu ile ilgili nasıl yardımcı olabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mobman -- 21 Mayıs 2008; 12:08:22 >

• kesinlikle yani büyük ihtimal donanımsal sorun..
    yedek parça olmasa bile bilen birine yada baktırsan iyi olur..
  • donanımsal gibi görünüyor.eğer 1den fazla ram var ise tek tek deneyin.
    memtest ile ram ya da ramleri test edin.
    eğer pc güvenli modda açılıyor ise driverlarda da sorun olabilir doğru driverları indirdiğinizden emin olup driverları tekrar kurabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesuthaksoy -- 21 Mayıs 2008; 14:32:02 >
  • Cihaz ile ilgili önceki sorun

http://forum.donanimhaber.com/m_23030701/mpage_1/key_//tm.htm#23266637

Şunu belirteyim XP de hiç bir sorun yok, sorunsuz calışıyor.Ram testi yazılımlar ile test edildi.Vistanın kendi içerisindeki ram testı çeşitli.Ubuntu linuz cd leri ile sorun gözukmedı.Tedarik edebilirsem.Başka bir ram ile test edicem.Çünkü bu sorunile ilgili crakli vistadan yapabilecegini çeşitli forumlarda belirtenler var.
    Hatta tekrar kurmamızı bios update yapmayı.Ekran kartı sürücü yada sürücülerden olabileceğini belirtenler oldu.Ram testinı sanırım yenı bır ram ıle yapmam gerekıcek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mobman -- 21 Mayıs 2008; 15:36:27 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.