Şimdi Ara

VİTESİNİZİ KAÇINCI DEVİRLERDE BÜYÜTÜYORSUNUZ? (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
2
Favori
33.365
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Araç dizel era 110hp 2500 devirde bir üst vitese geçerim.Aracı 1800-2300 aralığında kullanmaya dikkat ederim.
  • arabadan ses gelcek diye beklersek bizim araba 4000deviri bulur hele radyo acıksa biraz, devir 4500 bile olur hiç annamassın
  • quote:

Orjinalden alıntı: callandor

quote:

Orjinalden alıntı: leventodemis

benim auris spor viteste roketleyince 6bin deviri goruyor 7 bin redline zaten... araba benzinli bu arada

Selam,

Normal kullanımda araç 2000'de düşürüp 3000'de arttırıyor vitesi. Azıtırsam yukarıdaki durum sözkonusu

6000 devirdeki sesi mükemmel

• 2500 - 3000 aralığı ideal gibi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ==>KAPADOKYALI<==

VW CADDY TDI 2500 3000 devir arasında vites deiştiriyorum..
    zaten 2000'i geçince turbo açıyo 3000'de vitesi çekiyorum..bazende 2800 2700 gibi'lerde.
    ama sapıtırsam hakkını veririm 4000'devire çekerim..tabi biri sataşmaz bulaşmazsa..

yani görende altında bmw veya n bileym böyle lüx bi araç var zannedecek ha ilker..
  • ısuzu nkr yi 2500-3000 arası aragaz vererek değiştiriyom
  • ayrıca volkswagen transporteri 2500-3000 arası değiştiriyom
  • 6500 devir..yakıt biraz fazla oluyor ama değer vtec'in tadını alın zaten daha alt devire gelmek bile istemiyorsunuz

düzeltme: ayağınızı gazdan çekmeden vites değiştirince daha bir güzel oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virtue61 -- 5 Nisan 2008; 13:14:05 >
  • renault laguna aracım 2.0 düz vites 115lik yerine göre değişiyor aslında bazen 4500 5000 devirde attığım oluyor bazen 3500 4000 bin devirde attığım oluyor dediğim gibi yerine göre değişiyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: virtue61

6500 devir..yakıt biraz fazla oluyor ama değer vtec'in tadını alın zaten daha alt devire gelmek bile istemiyorsunuz

Ne gibi ?

• 1.3 accent
    genellikle performanslı sürüşte
    3500 dd vites degiştiririm.
  • bence bir denemeniz lazım :):)anlatılmaz yaşanır
    quote:

Orjinalden alıntı: Sessiz@Saglıkcı

quote:

6500 devir..yakıt biraz fazla oluyor ama değer vtec'in tadını alın zaten daha alt devire gelmek bile istemiyorsunuz

Ne gibi ?

• quote:

bence bir denemeniz lazım :):)anlatılmaz yaşanır
    quote:

Orjinalden alıntı: Sessiz@Saglıkcı

quote:

Ne gibi ?

haklısın

• tsi(170hp) dsg ler "s" modunda 7000 de vites değiştiriyor.sesine hayran kaldım

bendede olsa bende "s" de kullanırdım hep herhalde
  • kardeş o kullanıma göre arabanın arkasına birde benzin tankı baglaman lazım. vede motorun ömrü pek uzun olmaz
    yerine göre kullanmak gerekir
    en ideali arabanın max tork bandına göre kullanmadır.
    ideal kullanım 2500 ile 3500 devir arasıdır diye düşünüyorum tabiki tork çok önemli. benzinli araçlarda 3000 devir bence muazzam. araba fazla yakıtta yakmıyor
    quote:

Orjinalden alıntı: weycell89

tsi(170hp) dsg ler "s" modunda 7000 de vites değiştiriyor.sesine hayran kaldım

bendede olsa bende "s" de kullanırdım hep herhalde
  • maxımum tork bandına göre ve yolun egımıne göre değiştiririm ama düz yolda ekonomık kullanılıcaksa dizelde 2700 benzınlıde 3000 devırde değiştiririm
  • genelde 3000 devirde değişirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: sadall

kardeş o kullanıma göre arabanın arkasına birde benzin tankı baglaman lazım. vede motorun ömrü pek uzun olmaz
    yerine göre kullanmak gerekir
    en ideali arabanın max tork bandına göre kullanmadır.
    ideal kullanım 2500 ile 3500 devir arasıdır diye düşünüyorum tabiki tork çok önemli. benzinli araçlarda 3000 devir bence muazzam. araba fazla yakıtta yakmıyor

yakıt kısmına kesinlikle katılıyorum
    ancak motor ömrü konusuna pek katılmıyorum.

hocam zaten vites oranlarını firma ayarlıyor.sorun çıkartacak birşeyi zaten satışa sunmazlar bence ki tsi motorlar çok uzun km'lerce test edildi satış öncesi.
    oldu da bir sorun olsa zaten vw garantiden halleder.

tabii araçsız kalmak bir süre için hoş olmasa gerek

• 2007 tsi 140hp gol var 45000 de ve motor gitmiş durumda sadece uzun yolda kullanılmış bence ömürlü değil şu tsi olayı
  • quote:

Orjinalden alıntı: eeerdinc

2007 tsi 140hp gol var 45000 de ve motor gitmiş durumda sadece uzun yolda kullanılmış bence ömürlü değil şu tsi olayı

bu ciddi bir iddia arkadaşım
    daha açık konuşursan, bir çok TSI sahibi arkadaş var burada, onlar da bilgilensin
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.