Şimdi Ara

Volkswagen golf 7 1.6 tdi dsg test ettim (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
2
Favori
41.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Koltuk kalitesi başta olmak üzere iç mekanda kalite ve işçilik olarak Golf 6 efsane olmaya aday güzel bir araçtır.

Golf 7 ise mantık olarak 1.2'si ön plana çıkan bir araç bana göre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onder46

Koltuk kalitesi başta olmak üzere iç mekanda kalite ve işçilik olarak Golf 6 efsane olmaya aday güzel bir araçtır.

Civic nasıl arkadaşım?

Memnun musunuz?

Lpg taktırdınız mı?

Selamlar.
  • vw fan boyları gelir birazdan.
  • 1.6 TDI 7-DSG alınacak bir kombinasyon değil, alınacaksa 1.2 TSI alınır; isteniliyorsa 7-DSG de eklenir.

Bu araba gereğinden fazla övüldüğünden, insanlarında bu arabadan beklentileri gereğinden fazla artış gösterdi. Halbuki Golf, C sınıfı HB bir model, ondan daha fazlasını beklemek yanlış olur. Dizel otomatik çılgınlığı nedeniyle gereğinden fazlaca pahalıya satılmaya çalışıldı ama nafile, tanıdığım galerilerde 3-4 ay bekleyen 1.6 TDI 7-DSG Highline Golf vardı. Araba 65.000 TL olunca, aylarca bekledi.

Donanım konusunda bu sefer adam akıllı bir iş çıkarmışlar bence, en azından güvenlik donanımları bakımından bir eksiği yok. ESP gibi bir donanımın standart sunulması oldukça hoş olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lady GarGara
    O yüzden en mantıklı seçenek 5.0 litre/100 km benzin tüketimi ortalamasıyla 1.4 TSI 122 hp manuel.

Hocam, karışık kullanımda 5 litre ortalama, çok inandırıcı gelmiyor.
    Kullanıcılardan tutturan var mı merak ediyorum...
  • arkadaşlar yaptığım hesaba göre yılda 20k km yapanlar gerçekten uzun süre beklemesi gerekiyor kara geçebilmek için.

Volkswagen golf 7 1.6 tdi dsg test ettim

edit: 50k km için amorti süresi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ancakveancak -- 5 Şubat 2013; 17:47:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

quote:

Koltuk kalitesi başta olmak üzere iç mekanda kalite ve işçilik olarak Golf 6 efsane olmaya aday güzel bir araçtır.

Civic nasıl arkadaşım?

Memnun musunuz?

Lpg taktırdınız mı?

Selamlar.

Hemen cevap vereyim. :)

Hocam birincisi Civic'ten çok memnunuz, bunu da şu sebeplere dayandırmam mümkün:

1)Araç kullandığım 1.6 atmosferik motorlar içerisinde performans olarak bana göre en iyisi.(Opel Astra Sedan 1.6 115 hp-Toyota Corolla 1.6 124 hp-VW Golf 1.6 102 hp)

2)Şu an için tıkırtı ya da iç malzemelerde eskimeye dair en ufak bir emare yok.Bu tıkırtı olayı 2008 Corolla'da beni araçtan soğutmuştu.

3)Aldığımızdan bu yana(Temmuz Ayı) 7200 km yol yapmışız ve yakıt ortalamam 6.4 litre. Bana göre bu büyük bir başarı.

LPG olayı ise hep aklımın bir tarafında, ne zaman taktırırım kestiremiyorum. :)

Geniş, kullanımı yumuşak, LPG uyumlu bir motora sahip, yol tutuşu normal(baz donanımda dahi ESP var), performansı iyi (0-100: 9.7 Saniye), iç malzeme kalitesi vasat, 2. eli değerli bir araç kısaca Civic'imiz.

Selamlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onder46 -- 6 Şubat 2013; 8:09:35 >

• quote:

Kesinlikle katılıyorum size
  • hocam cc takılabılıyormu opsıyonel olarak comfortlıne ve mıdlıne plus a
  • quote:

bende sızın gıbı dusunuyorum dızele 10 bın lıra fark vermektense hem onun kadar ıyı gıden yakıttada sehır ıcı 5.9 lıtre yakan 1.2 tsı yı tercıh ederdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: 307 1.6xr

hocam cc takılabılıyormu opsıyonel olarak comfortlıne ve mıdlıne plus a

Donanım listesi yukarıda var takılıyor
  • http://youtu.be/EBLjj5apwq0

Katalog verisi 10.7 saniye yazıyor. Arada biraz fark var gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ancakveancak

arkadaşlar yaptığım hesaba göre yılda 20k km yapanlar gerçekten uzun süre beklemesi gerekiyor kara geçebilmek için.

Guzel hazirlamissiniz ugrasmissiniz fakat ciddi bir mantalite hatasi var ki hemen hemen herkes bu hesabi yaparken gozden kaciriyor..

Dizele verilen fazla paranin cikmasi gerektigini kim soylediki ? 2.elde koyun bakalim ilana hangisi kac paraya gidiyor ? :) Dizele verilen para zaten 2.eldede geri aliniyor bu biiiirrr...

Her iki arac (1.2 tsi ve 1,6 tdi) ederlerinden ilana koyulsalar yinede dizel daha hizli satilacaktir bu ikiii...(benzinli arac hizli satilmasi icin ederinin altina indirilir buna kimse itiraz etmez heralde)

Tsi 5 litre yakacagi sartlar ile dizelin 3.9 litre yakacagi sartlar yerine daha gercekci olan istanbul sehir ici verilerini dikkate almani oneririm bu hesabindaki hata payini daha dusuge indirecektir.. Tdi sehir ici 5-5.5 litre yakar. Tsi ise 7-7.5 litre civari. Arada nereden baksan 2 litre fark olur.. Agir kosullar altinda bu makas acilir ama asla kapanmaz..

Bu soyledigim 2 durumu goz onune alirsan tdi in amorti suresinin tahmininden bile kisa olacagini gorursun :) ( ki dedigim gibi amorti etmesine gerekte yok )

• quote:

Orijinalden alıntı: YEY

quote:

arkadaşlar yaptığım hesaba göre yılda 20k km yapanlar gerçekten uzun süre beklemesi gerekiyor kara geçebilmek için.

Guzel hazirlamissiniz ugrasmissiniz fakat ciddi bir mantalite hatasi var ki hemen hemen herkes bu hesabi yaparken gozden kaciriyor..

Dizele verilen fazla paranin cikmasi gerektigini kim soylediki ? 2.elde koyun bakalim ilana hangisi kac paraya gidiyor ? :) Dizele verilen para zaten 2.eldede geri aliniyor bu biiiirrr...

Her iki arac (1.2 tsi ve 1,6 tdi) ederlerinden ilana koyulsalar yinede dizel daha hizli satilacaktir bu ikiii...(benzinli arac hizli satilmasi icin ederinin altina indirilir buna kimse itiraz etmez heralde)

Tsi 5 litre yakacagi sartlar ile dizelin 3.9 litre yakacagi sartlar yerine daha gercekci olan istanbul sehir ici verilerini dikkate almani oneririm bu hesabindaki hata payini daha dusuge indirecektir.. Tdi sehir ici 5-5.5 litre yakar. Tsi ise 7-7.5 litre civari. Arada nereden baksan 2 litre fark olur.. Agir kosullar altinda bu makas acilir ama asla kapanmaz..

Bu soyledigim 2 durumu goz onune alirsan tdi in amorti suresinin tahmininden bile kisa olacagini gorursun :) ( ki dedigim gibi amorti etmesine gerekte yok )

Kesinlikle katılıyorum. Bencede hep yanlış hesaplanıyor bu durum. Dizel her durumda karlı geliyor. Yok bakımları pahalıymış, parça pahalıymış hepsi hikaye. Ben yıllardır dizel kullanıyorum ve ne zaman hesaplasam yaptığım harcamaları karlı çıkıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: YEY

quote:

Söyledikleriniz doğru ancak eksikleri tamamlamak icap ederse yatırım maliyetini ve diğer bazı faktörleri de hesaba katmak gerek. Çoğumuz araçlarını krediyle alıyor ve 10bin TL ekstra ödeme için 3 yılda yüzde 10 faiz desek 3bin civarı bir rakam eder. Servis ücreti çok yüksek değil artık, yılda 100-150 TL fark eder en fazla. Diğer yandan kısa mesafelerde kullanımda dizel motorlar daha geç ısınacağı için tüketim değerleri benzinliden çok düşük olmayacaktır, dizelin sarsıntısı ve çıkardığı traktör vari sesler de hesaplamaya dahil edilebilir ancak pek ölçülebilir bir etken değil. Performansa gelirsek de şu an için 1.6 ve altı motorlarda en fazla 130 beygir veren Renault motoru var Türkiye piyasasında,ortalama ise 110 beygir civarında. Dizeli satmak daha kolay olsa da ilk verdiğiniz 10bin TL farkı alamazsınız. Bir de 100bin km üzeri araçlara kuşkuyla bakılır memleketimizde. Aslında bu motorlar çok daha fazlasına dayanıklı olarak üretilseler de bazı vatandaşlarımız araç bakımlarına gereken özeni göstermediklerinden bu çekince de normal karşılanabilir. Kısacası gerçeğe yakın bir karşılaştırma için daha pek çok faktörü de eklemek lazım.

• Valla 100 bin km ustude olsa 2.el alacak olan gider dizel alir. Benzinli aracini sahibinden.com a koydugunda bu dediklerimi daha iyi anlayacaksin.

Yani bizim insanimiz duz mantik 10 bin fazla veriyorum satarken 10 bin alamicam gibi gorsede rahat olun golfte bile 2.elde 10 bin tl farkedecektir. Diyelim o anki sartlara gore 2.el piyasasi bazinda 10 bin tl fark yok . Bu sefer satis hizinda cok fark olacaktir. Dizel golfu al, 1 sene sonra ayni fiyata satamayani doverler. Birde benzinlisini koy bakalim ilana gorelim :)

Sahsen ben vw i hic sevmeme ragmen bir golf tdi aldim kelepir fiyata dustu diye. Isinamadim araca ve 3 hafta satisa koydum,48 saat sonra tam 7500 tl yukarisina sattim ve dahada yukari satardim arayanlardan bunaldigim icin ilk gelen ciddi aliciya verdim.

Benzinli araci olu fiyata vermedikten sonra aylarca bekler ilanlarda buda asikar.10 bin km faktoru benzinlidede var fazlasiyla,malum dsg si turbosu kiviri ziviri benzinlide artik 1.6 102 hp atmosferik basit motor degil..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YEY -- 13 Mart 2013; 21:36:31 >

• @caldexter bu arada faiz dinimizce yasaklanmistir. Dolayisiyla o hesap beni pek ilgilendirmiyor

Ayrica 10 binlira farki 2.elde oyle bir geri alirsiniz ki :) Bu dedigimi imzanda yer alan aracini 2.el ilanlara koydugunda cok daha iyi anlayacaksin.. Sen alicini beklerken dizeller yuksek fiyatlara bir bir satilacak.

Artik bu devirde benzinli arac 200 hp civari ve ustu uretmiyorsa anlamsiz otesidir. Kimse bana 110 beygir bir benzinlinin surus keyfinden falan bahsetmesin cidden komik olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YEY -- 16 Mart 2013; 18:19:38 >
  • Katiliyorum. Su anda devir dizel devri. Gerisi hikaye. Dizel 1.3 astrami 5 sene sonra aldigim fiyata sattim. Hemde ertesi gunu. Gezdigim bindigim yanima kar kaldi. Benzinli almis olsaydim hem aldigim fiyata satamazdim hemde aylarca beklerdim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2004 C KASA COMFORT VECTRA SAHİBİYİM LPG Lİ

COCUKLUGUMGUMDAN BU YANA NE ZAMAN Bİ GOLF GÖRSEM DÖNER BAKARIM

1 YIL ÖNCE MADDİ DURUMDAN DOLAYI GOLF YERİNE C KASA VECTRA ALDIM ARAC FENA DEGİL KONFOR OLARAK AMA BANA GORE HANTAL Bİ ARABA SERİ DİYORLAR 3000 DD DEN SONRA AMA O ZAMANDA ORT YAKIT 13-14 LERE DAYANIYOR :(

ESP OLMADIGINDAN DOLAYI SERT VİRAJLARDA ARKASINI ATIYOR

DEDİM ARTİK Bİ GOLF ALAYIM HAYALİMİ GERCEKLEŞTİREYİM TABİ ÖNCESİNDE Bİ ARAŞTIRAYIM DEDİM VE GOOGLE AMCAMA YAZDIM GOLF MOTORU OTOMATİK VİTESİ FALAN VE MALUM 6 AYDIR ARASTIRIYORUM VE BU FORUMDAN :)

1)GOLF 6 COMFORTLİNE BİLE DONANIM ÖZÜRLÜ
    2)OTOMATİK SANZIMANI SORUNLU TAMİR MASARAFI GARANTİ OLMAZ İSE 4000-5000 TL CİVARINDA
    3)YAKIT OLARAK HERKESİN DEDİGİ KADAR 7 LİTRE YAKTIRAMADIM 400 KİLOMETRE KULLANMA FIRSATIM OLDU İZMİRDE
    4)TURBO PROBLEMLİ

VS VS

BU YAZDIGIM MADDELER BENİM İÇİN ÖNEMLİ OLAN MADDELER FARKLI ŞİKAYETLERDE MEVCUT

SONUC OLARAK BU BİLGİLERİN HEPSİNİ DONANIM HABER ÜYELERİNDEN EDİNDİM SERVİSE GİTTİM BU SORULARI SORDUGUMDA KABULLENMEDİLER

HATTA Bİ ARA SONUCTA LEONDA DA AYNI MOTOR VE SANZIMAN VAR DEDİM BİDE ORA İLE GÖRÜŞEYİM DİYE GİTTİGİMDE ORDA SATIŞ TEMSİLCİSİ BAYANA DSG SORUNU İLE İLGİLİ SORU SORDUGUMDA KIZ KENDİNİ TACİZ ETMİŞİM GİBİ BİR TEPKİ VERDİ NERDEYSE OLURMU BEYFENDİ NERDEN CIKARTIYOSUNUZ ÖLE SEYLERİ YAPMAYIN LÜTFEN DEDİ :)))

SONRA DEDİM MADEM OLE BENDE DİZEL ALAYIM MALUM ONUNDA 1.4 TSİ 122 PS'E GÖRE TORKUNUN FAZLA OLDUGU VE DSG NİN DİZEL MOTOR SEÇENEGİNDE DAHA FAZLA SORUN CIKARDIGINIDA BU FORUMDAN OGRENMİŞ OLDUM

TANER GÖDEYİ LPG KONUSUNDA EPEY Bİ OKUDUM GERCEKTEN YAZILARI Bİ SANAT ESERİ OKURKEN KİTAP OKUYORMUS GİBİ HİSSEDİYORUM

ÇEVREMDE BAZI ARKDASLARIM GOLF ALCAKLARDI VE BU FORUMLA ONLARI TANIŞTIRDIM ONLARDA GOLF ALAMIYORLAR :))

AMA SUDA VAR GÜZEL YORUMLARDA HAYLİ FAZLA İNSANIN İÇİ GİDİYOR ALMAK İÇİN AMA BAYİYE GİTTİGİMDE OLUMLU YORUMLARIN HİÇBİRİ KAFAMDA OLMUYOR SADECE OLUMSUZLUKLAR..

ŞU YORUMU YAPABİLİRSİNİZ D SINIFINDAN C SINIFINA GECERSEN ALIŞAMAYABİLİRSİN DİYEBİLİRSİNİZ

AMA GOLFU YA ALCAM İLERDE DİYCEM BU İŞLER SANS İŞİ MERCEDES TE ALSAN AYNI SORUNLARI YAŞAYABİLİRSİN DİCEM FORUMDAKİ ARKDASLARA BU TECRÜBEMİ AKTARCAM

YADA GOLFU ALIP BURDA KONUSULAN SORUNLARIN HEPSİNİ YASAYIP EN KÖTÜSÜNÜ SÖYLÜYORUM 16 BİN SANZIMANA 5 BİN DE TURBOYA HARCAYIP KAFAMA TÜKÜREYİM O KADAR ADAM SENİ UYARDI NE VARDIDA ALDIN BU BELAYI DİYCEM

GERCEKTEN BU KARARSIZLIK BENİ COK KÖTÜ ETKLİYOR

• Neye niyet neye kısmet 2011 model ov civic aldım şimdilik mennunum golf 8 i bekliycez artık bekle bekle çok zam koydular golfem malesef

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.