Şimdi Ara

VOLKSWAGEN Jetta Sizce Nasıl Bir Seçim ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
0
Favori
36.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • daha önceki mesajlarımda s40 ve da yamıştım ama siz yinede seat leonuda inceleyin derim
  • Bayan kısmını bende anlamadım Cetta kullanan bayan Focus ta kullanır Astra da
    Çok çizildi çok yazıldı ama tipi özgün değil,fiyatı çok pahalı ayrıca çok kaliteli araçta değil ama güvenilir sahibini üzmez.
    Fakat arkadaşında dediği gibi ben olsam VW Gruptan Skoda Octovia 1.4 TSi DSG Elegance alırım.Hem daha ucuz,hem daha donanımlı hem hemen hemen tüm önemli aksamları Cetta ile aynı.Daha ucuza daha çok araba.
  • bayan kullancak derken cok sorun cıkaran bir aracsa tek basına yolda kalması su bu o yüzden diyorum. bilgi veren arkadaslara teşekkürler verdiğiniz diğer alternatifleride bir arastırcam
    ama golf falan olmaz sedan arıyorum :)
  • Firma arabası olarak şu an jetta kullanan arkadaşla konuştuk daha önceki arabası vectra ondan öncede megane kullanıyordu..En kötü jetta dedi..İçine çok ses alıyormuş özellikle şehir dışı çok rahatsız ediciymiş..sürüş zevki olarakta bu üç arabadan en kötüsü jetta dedi..
  • lamborghini yazmakta zor :)...
  • Jetta harika bir seçim olur
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alkoc

jetta önermem çok deli ses alıyor içerisi onun yerine başka orta sınıfa bakın derim.

yeni nesil golf 2010 model de yalıtım olayına ağırlık verdiler ama aile arabası diyorsanız jetta önermem o paralara alternatif çok

Parasının arabası değil.
    1-2 kişi firma arabası olarak kullanıyor, artık firmalar kiralıyor. Ben olsam firmaların kiraladığı araçları tercih etmezdim.
    Arkadaş doğru söylemiş, içeri aşırı ses alıyor. Benim araba Civic ve içeri ses alması eleştirilir ama Jetta çok daha fazla rahatsız ediyor bu konuda.
    Bu fiyatlarda mantıklı seçim s40 olur bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi medonk -- 1 Ekim 2009; 17:43:35 >
  • Merak etmeyin ben sizi sürekli bilgilendiririm
  • civic öneririm

cetta gibi çirkinlik abidesi değil en azından
  • quote:

Orijinalden alıntı: antares07

civic öneririm

adam karar vermiş kardeşim alcagım dıyo sen hala civic dıyosun

kardeş ben golf kullanıyorum yol tutuş sessizlık vs bır cok şeyi aynı muhtemelen artı bagajı var bence gönül rahatlıyla al bakımlarını duzenlı yaparsan hiç sorun cıkmadan yıllarca bınersın
  • Kesinlikle harika bir seçim, otobanda kaale alınmayan araba gibi dökülmez
  • Kardeşim Harika bir araç bende var 1.6 FSI Comfortline modeli yol tutuşu konforu donanımı herşeyi mükemmel aracımdan şikayetim yok şuan satılık satarsam 1.4 TSI 122 HP Comfortline modelini almayı düşünüyorum eğer 2.el düşünüyorsan benim aracıma bir bakmanı tavsiye ederim

http://www.sahibinden.com/bu_temizlikte_jetta_bulmaniz_imkansiz_!-90WQQaXQQ17164995WQQpXQQdisplayitem
  • quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

Sadece forumda değil, birçok yerde ne yazık ki VOLKSWAGEN yazılamıyor. Ancak özel servislerde yazılmamasının sebebi var. Doğru şekilde VOLKSWAGEN yazdığında Doğuş Otomotiv itiraz edip VOLKSWAGEN araçların bakım ve servis hakkının kendisinde olduğunu iddia edip ya kapattırma, ya da ad değiştirmeyi talep ediyormuş. Genelde de WOLKSVAGEN yazıyorlar ama forumda öyle bir sorun yok

CITROEN değil doğrusu CITROËN
    RENO, RENAVULT değil RENAULT
    HUNDAI, HUYUNDAI değil HYUNDAI
    TOYATA veya TOYOTO değil TOYOTA
    PEJO, PECO, PUG değil PEUGEOT
    DAYHATSU değil DAIHATSU
    WOLKSVAGEN değil VOLKSWAGEN
    PORCHE değil PORSCHE (en çok hatalı yazım bunda)

SEAT, FORD, OPEL, AUDI zaten basit sözcükler, yazarken pek sorun olmuyor.

Otomobil markalarının doğru yazılmasına dikkat etmek, yanlış yazılmış bir marka adının düzeltilmesi gerektiğini hatırlatmak bence forum üyelerinin hem uyması hem de devam ettirmesi gereken bir uygulama. Bilmemek değil, öğrenmemek demiş atalarımız, buraya da insanlar doğruyu öğrenmek için geliyor.

Arkadaşımız VOLKSWAGEN JETTA yerine WOLKSVAGEN yazmış, doğaldır, Türkçede "V" sesi Avrupa dillerinde "W" olarak çıkar, Avrupa dillerindeki "V" sesi de Türkçede "F" olarak çıkar, öyleyse VOLKSWAGEN olarak yazılan bir marka bir Alman tarafından (Türkçe okunuşuyla) /folksvagın/ olarak telaffûz edilir.

İngilizce konuşulan ülkelerde durum apayrı. "V" harfinin Türkçe okunuşu "V" ama "W" harfinin Türkçe okunuşu "U" şeklinde olduğundan Amerika'da /folksvagın/ yerine /volksuvagın/ derler.

Kısaltılmışı da

Almancada (Türkçe okunuşuyla) "FAUVE"
    İngilizcede (Türkçe okunuşuyla "VEEDUB"
    Hollandacada (Türkçe okunuşuyla) "FEE-VEE"
    Türkçede W harfinin V sesi nedeniyle "VE-VE"

Foruma ilk geldiğimde yazılışı VOLKSWAGEN olan marka sözcüğünün okunuşunu /folksvagın/ şeklinde önerdim. Bence Türkçe telaffûzunda en doğrusu da bu.

Edit: TOYOTA

Okunuşu doğru yapınca da millet bakıyor tip tip,havalı mı söylemeye çalışıyor diye

Halkımız alışmış vosvogen demeye,biraz zor düzelir.

Jetta'ya gelince,

Bindim,beğendim.C sınıfında çok iyi bir model.Fiyatı daha uygun olsaydı şüphesiz satış adedi de artardı.Bagajı geniş,konforunu beğendim.Tabi ki yalıtımı çok iyi değil,sınıfına göre normal.Focus'tan iyi en azından.Güvenlik açısından başarılı (keşke ESP standart olsaydı),yol tutuşu iyi.Tasarımını beğenmeyenler var, arkadan Passat'a benziyor (bu durumdan pek memnun değilim aslına bakarsanız).

Fiyat kimilerine pahalı gelebilir (sonuçta Jetta 1.6 102 HP fiyatına,Focus Trend HB 1.6 TDCI 90 HP alabiliyorsunuz);ama güzel bir model.

• 30-35 bin tl aralığında satış fiyatı olsa zibil gibi satabilecek olan oldukça güzel güncel bir araç.
    Tipi şekli şemali moturu yerinde.
    Almakta fayda var ama aldıktan sonra foruma girme yanarsın burası vw cehennemi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Smh!!

quote:

Orijinalden alıntı: fastforyou

arkadaş araç hakkında bılgı ıstemış karar verdık demış hala sen şuna bak bıde dıyorlar garıp ınsanlar bı haylı fazla

evet gerçekten oyle. eskiden boyle değildi. zaten bu yüzden uzun zamandır girmiyodum şimdide fikir almak için girdim bir kac kişi dısında yardımcı olan cıkmadı garip.

Siz buraya neden konu açtınız o halde, sakın yanlış anlamayın ancak sadece olumlu mesajları okuyup orgazm olmak istemek gibi birşey bu.

Karar verdiyseniz, kimseyi uğraştırmayın; hayırlı olsun diyelim. Kimseye sen bunu alacaksın demek kimsenin haddine değil, karar verildikten sonra. Fakat kendiniz konuyu açarken ne yazdığınızı okudunuz mu?
    "fikirleriniz benim için önemli, sizce iyi bir fikir mi; bir haftaya kadar karar verip almak istiyoruz" diyorsun. Kimisi diyecek ki "bu en iyi seçim, çok konforlu çok uygun" ...
    Kimisi de diyecek ki, "bence bu model uygun değil, şuna bir bak..." Siz tabii ki detaylı açıklama isteyebilir, üç kelimelik cevapları kale almaya bilirsiniz...

Fakat

bence siz önce şuna karar verin; bu aracı almaya karar verdiniz mi, yoksa vermediniz mi? yoksa kimseye bir hayrı olmayacak konunun!

saygılarımla.

• BMW 'ye Biğemdabılüğ

Mercedes'e Mersidız

Volvo'ya Folfo

Ferrari'ye Fırary

Opel'e Yüopıl

diyen mi varki vw ye FOLKSVAGIN desinler

Açıkcası cok yapmacık ve şimarık geliyor gercek telfuzlarıyla soyleyınce.

Adam gibi Türkçe'si ile sölerim arkadas maymun gıbı sekılden sekılemı girecem iki saat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Division Bell -- 1 Ekim 2009; 19:54:57 >
  • Bence Ferit Şahenk bile Vosvogen diyordur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

BMW 'ye Biğemdabılüğ

Mercedes'e Mersidız

Volvo'ya Folfo

Ferrari'ye Fırary

Opel'e Yüopıl

Adam gibi Türkçe'si ile sölerim arkadas maymun gıbı sekılden sekılemı girecem iki saat

Sanayide muhabet ediosun.

-Hoca senin araç ne ya ?
    -Folksvagın
    -Alala yeni mi çıktı o yaw

• quote:

Orijinalden alıntı: antares07

civic öneririm

civicde ne konfor var ne de performans

yüksek hızlarda uçacak gibi zerre güven hissi vermiyor

jettadan fersah geri araç

sorunları zaten arabadan büyük
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ac Schnitzer.

quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

BMW 'ye Biğemdabılüğ

Mercedes'e Mersidız

Volvo'ya Folfo

Ferrari'ye Fırary

Opel'e Yüopıl

Sanayide muhabet ediosun.

-Hoca senin araç ne ya ?
    -Folksvagın
    -Alala yeni mi çıktı o yaw

Ben düzgün konuş lan diye dalabilirim bile hiç belli olmaz o anki ruh halime bagli bir durum

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.