Şimdi Ara

VOLKSWAGEN Jetta Sizce Nasıl Bir Seçim ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
0
Favori
36.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Amca oğlunun jettası var 160hp TSI. Kendi söylemiyle şehir içinde 100 km de 10lt den aşağı düşmek imkansız gibi bişey diyor. 10 kere filan kullanmışlığım var. yol tutuşu güzel. yalnız arada ben asfalttan inerim dersen çakıllı yolda çok kötü. yere çok yakın. Jettada arka koltuklar çoookk rahatsız geldi bana. arka kısımdaki yassılık biraz fazla olmuş ve yolculuk sırasında rahatsız edici oluyor.

Bende caddy var geçende servise gittim ve servisteki usta TSI motorlarda çok arıza olduğunu söyledi. Bu konuda hiçbir araştırmam yok ama konuşurken konu bi anda jettaya geldi ve jetta TSI larda sorunların fazla olduğundan bahsetti. ben onun yalancısıyım. bana kalırsa jetta alma. zaten 100 kmde 10 lt yakan bi araçta nasıl bi ekonomiklik var ben göremedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

quote:

Orijinalden alıntı: Ac Schnitzer.

quote:

BMW 'ye Biğemdabılüğ

Mercedes'e Mersidız

Volvo'ya Folfo

Ferrari'ye Fırary

Opel'e Yüopıl

diyen mi varki vw ye FOLKSVAGIN desinler

Açıkcası cok yapmacık ve şimarık geliyor gercek telfuzlarıyla soyleyınce.

Adam gibi Türkçe'si ile sölerim arkadas maymun gıbı sekılden sekılemı girecem iki saat

Sanayide muhabet ediosun.

-Hoca senin araç ne ya ?
    -Folksvagın
    -Alala yeni mi çıktı o yaw

Ben düzgün konuş lan diye dalabilirim bile hiç belli olmaz o anki ruh halime bagli bir durum

Hiç gülceğim yoktu akşam akşam.

• quote:

quote:

quote:

quote:

BMW 'ye Biğemdabılüğ

Mercedes'e Mersidız

Volvo'ya Folfo

Ferrari'ye Fırary

Opel'e Yüopıl

diyen mi varki vw ye FOLKSVAGIN desinler

Açıkcası cok yapmacık ve şimarık geliyor gercek telfuzlarıyla soyleyınce.

Adam gibi Türkçe'si ile sölerim arkadas maymun gıbı sekılden sekılemı girecem iki saat

Sanayide muhabet ediosun.

-Hoca senin araç ne ya ?
    -Folksvagın
    -Alala yeni mi çıktı o yaw

Ben düzgün konuş lan diye dalabilirim bile hiç belli olmaz o anki ruh halime bagli bir durum

Hiç gülceğim yoktu akşam akşam.

Bi de SCANIA yı türkçe okusak

• @Teneke Kutu

O nasıl okunuyor cidden doğrusu ne ?

Ben sıkaynıa diyorum ama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: over and under

quote:

Orijinalden alıntı: antares07

civic öneririm

cetta gibi çirkinlik abidesi değil en azından

civicde ne konfor var ne de performans

yüksek hızlarda uçacak gibi zerre güven hissi vermiyor

jettadan fersah geri araç

sorunları zaten arabadan büyük

Performansı bana yetiyor da,diğer konulara katılıyorum.Adam bastı Civic ile,gerçekten de bana pek güvenli gelmedi.Belki yol tutuşu iyidir (virajlara yavaş girildi zaten,o yüzden sağlıklı bir şey söyleyemem);ama benim görüşüm bu şekilde.Dedim içimden biraz daha hızlanırsak herhalde havalanacağız (Kuş serisinde de bu hisse kapılmıştım).Fakat ne VW'de,Ne Ford'da,Ne Opel'de bu duyguyu yaşamıyorum.

@juniyear

Amca oğlunuzun Jettası 160 HP dikkat ederseniz.122 HP değil,160 HP ekonomi için değil,performans içindir.Unutmayın ki o TSI motor,Passat'ı şehiriçinde 8.5 lt/100 km yakıt tüketiyor.Bence gayet iyi bir değer,Golf V TSI sahibi olan arkadaşım da gayet memnun.Tabi ki bir dizel kadar yakmaz.

Ayrıca biraz agresif kullanımla 12-13 lt/100 km tüketimleri de görmek hiç şaşırtıcı olmayacaktır.

• quote:

@Teneke Kutu

O nasıl okunuyor cidden doğrusu ne ?

Ben sıkaynıa diyorum ama.

"sanya" şeklinde olması lazım. emin değilim.
  • Bu Jettaya çirkinlik abidesi,çok tipsiz diyenleri anlayamıyorum.
    C sınıfı bir araç ama hemen hemen D sınıfı boyutlarında,konforunda,donanımında ve fiyatı D sınıfı aynı donanımdaki bir araçtan(bkz:passat 56.000 - olarak dokunmatik ekran yok passatta)neredeyse 15.000 lira ucuz.Tipide hoşuma gidiyor açıkçası hiçte kötü durmuyor.Farlar biraz çırtlak gibi o kadar.Onuda mecek ve siyah zeminle halletmek mümkün.

Araba aksine pretijli duruyor
    150 Lira gibi ufak bir masrafla farları bu hale getirip D sınıfı havasında dolaşıyorsunuz

VOLKSWAGEN  Jetta Sizce Nasıl Bir Seçim ?

Özellikle 2010 modellerin iç mekanını çok beğendim.
    Dokunmatik ekran,yeni klima kontrolleri,yeni direksiyon,yeni ibreler,yeni koltuk döşemeleri süper olmuş.
    Hemde fiyata indirim geldi kısa süre önce.

Ben kesinlikle Jetta alınır diyorum

• Jetta iyidir
  • quote:

Orijinalden alıntı: feanorringeril

quote:

Orijinalden alıntı: Smh!!

quote:

Orijinalden alıntı: fastforyou

arkadaş araç hakkında bılgı ıstemış karar verdık demış hala sen şuna bak bıde dıyorlar garıp ınsanlar bı haylı fazla

evet gerçekten oyle. eskiden boyle değildi. zaten bu yüzden uzun zamandır girmiyodum şimdide fikir almak için girdim bir kac kişi dısında yardımcı olan cıkmadı garip.

Siz buraya neden konu açtınız o halde, sakın yanlış anlamayın ancak sadece olumlu mesajları okuyup orgazm olmak istemek gibi birşey bu.

Karar verdiyseniz, kimseyi uğraştırmayın; hayırlı olsun diyelim. Kimseye sen bunu alacaksın demek kimsenin haddine değil, karar verildikten sonra. Fakat kendiniz konuyu açarken ne yazdığınızı okudunuz mu?
    "fikirleriniz benim için önemli, sizce iyi bir fikir mi; bir haftaya kadar karar verip almak istiyoruz" diyorsun. Kimisi diyecek ki "bu en iyi seçim, çok konforlu çok uygun" ...
    Kimisi de diyecek ki, "bence bu model uygun değil, şuna bir bak..." Siz tabii ki detaylı açıklama isteyebilir, üç kelimelik cevapları kale almaya bilirsiniz...

Fakat

bence siz önce şuna karar verin; bu aracı almaya karar verdiniz mi, yoksa vermediniz mi? yoksa kimseye bir hayrı olmayacak konunun!

saygılarımla.

sizde yazılanlara dikkat ederseniz görürsünüz ben fikir veren arkadaşlara birşey demiyorum ama konuyla alakasız şeyler soyleyenler var üstlerde biri wolksvagen değilde volkswagen jettayı biliyorum yazmıs sizce bu benim soylediğim şeylerlemi alakalı ? ben o yüzden dedim. ben bu arabayı zaten alıcam ama kullananlardan bilgi istiyorum

• fikir veren herkese teşekkürler.
  • Sanırım arabayı aldınız ancak, Jetta kullanan hatta hastası olan bu forum üyesinin de görüşlerini iletmesine izin verin :)
    1-) Evet ses yalıtımı çok iyi değil ancak ben yüksek seste Heavy Metal dinlediğim için sorun yok
    2-) Konforu o kadar iyi ki , Jetta'dan inip Megane'a ( şirket arabası) binince, attan inip eşşeğe binmiş oluyorum, Honda Civic Elegance 2007'ye de bindim Jetta'daki rahatlığı bulamadım
    3-) Süspansiyonları biraz sert, ancak yeni arabaların hepsinde bu vardır.
    4-) Bence tasarımı mükemmel, C segmenti olmasına rağmen D segmenti kasası var, zaten sanayiye girsem millet Passat diyor arabaya
    5-) Maddi durumunuz müsaitse TSI motor almanızı tavsiye ederim, 0-100 km performansı iyi değil 102 BG'in. Vites küçülterek sorunu hallediyorsunuz ancak o zamanda yakıt artıyor. Ayrıca LPG'ye çok uygun bir araç ve 12-14 KR arası yakıyor şehirlerarası, sakin kullanımda, garanti süresince belki taktırmazsınız ama sonuna doğru düşünün bence
    6-) 2 senedir kullanıyorum, şurasından ses geliyor, bilmem ne oluyor diye servise götürdüğüm baki değil
    7-) Mayıs ayında taklalı bir kaza yaptım arabayla, araba pert oldu, dışardan gören içinden kaç ölü çıktı dedi, benim burnum bile kanamadı, o kadar sağlam bir arabadır.
    Selamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: bmnankara

Sanırım arabayı aldınız ancak, Jetta kullanan hatta hastası olan bu forum üyesinin de görüşlerini iletmesine izin verin :)
    1-) Evet ses yalıtımı çok iyi değil ancak ben yüksek seste Heavy Metal dinlediğim için sorun yok
    2-) Konforu o kadar iyi ki , Jetta'dan inip Megane'a ( şirket arabası) binince, attan inip eşşeğe binmiş oluyorum, Honda Civic Elegance 2007'ye de bindim Jetta'daki rahatlığı bulamadım
    3-) Süspansiyonları biraz sert, ancak yeni arabaların hepsinde bu vardır.
    4-) Bence tasarımı mükemmel, C segmenti olmasına rağmen D segmenti kasası var, zaten sanayiye girsem millet Passat diyor arabaya
    5-) Maddi durumunuz müsaitse TSI motor almanızı tavsiye ederim, 0-100 km performansı iyi değil 102 BG'in. Vites küçülterek sorunu hallediyorsunuz ancak o zamanda yakıt artıyor. Ayrıca LPG'ye çok uygun bir araç ve 12-14 KR arası yakıyor şehirlerarası, sakin kullanımda, garanti süresince belki taktırmazsınız ama sonuna doğru düşünün bence
    6-) 2 senedir kullanıyorum, şurasından ses geliyor, bilmem ne oluyor diye servise götürdüğüm baki değil
    7-) Mayıs ayında taklalı bir kaza yaptım arabayla, araba pert oldu, dışardan gören içinden kaç ölü çıktı dedi, benim burnum bile kanamadı, o kadar sağlam bir arabadır.
    Selamlar

1) ses yalıtımı biraz kötü.
    2) konfor orta düzey. bir miktar sert süspansiyonlar bozuk yollarda yorucu. malzeme kalitesi orta üst denebilir. Fakat kokpit tasarımı artık çok sıradan, dolayıısıyla sıkıcı geliyor. VW' e yenilik lazım. direksiyon özellikle.
    3) süspansiyonlar dediğim gibi, hafif sert.
    4) Tasarım mükemmel filan değil. Passat ile Golf' ü karıştırmışlar bir kapta bu çıkmış. Aracın kıçı biraz fazla kalkık duruyor. Ön kısım daha iyi. Genel olarak biraz kaba biraz sade. Sonuçta vasat.
    5) TSI motor iyidir. biraz çok yakar. TSI' dan önemlisi DSG.
    6) Ben kullanmıyorum da birkaç ay önce samimi bir arkadaşım aldı, hatrı sayılır miktarda kilometre yaptık birlikte yazın.
    7) --

sonuç olarak bu araba at değil, diğerleri de eşşek değil. Hepsi aynı şeyin lacivert tonları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kalsiyum 17 -- 3 Ekim 2009; 10:46:11 >

• kardeşim içine sinen model jetta ise bence daha fazla karıştırma, git al jettayı güle güle kullan..herzaman derim içine sineni alacaksın ve aracını severek kullanacaksın. araçtan soğuma diye bir olay var ve çok severek aldığın otomobillerde bile olabiliyor ki, biraz istemeyerek-milletin gazıyla aldığın otomobillerde çok daha çabuk olur..gidersin bi focus, civic, corrolla alırsın buradaki yazılanlara göre, sonra araçta bir sorun çıkar, soğursun kullanmak istemezsin...sen jettayı sevmişin onunla evlen

jetta ile ilgili görüşlerime gelince..çok uzun km ler boyunca kullanmadım ama gerek tsi olsun gerek 1.6 olsun gayet güzel bir araba..zaten bende şu anda kullandığım civiği alırken 3 model üzerinde yoğunlaşmıştım, bunlar corolla, civic, jetta idi. benim seçimim civicten yana olmuştu, ama jettayı da gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim

iyi günlerde, kazasız belasız bir şekilde kullanmanı dilerim

• Folksvagın Çetta Citi iyidir
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverDrıve

Bu Jettaya çirkinlik abidesi,çok tipsiz diyenleri anlayamıyorum.
    C sınıfı bir araç ama hemen hemen D sınıfı boyutlarında,konforunda,donanımında ve fiyatı D sınıfı aynı donanımdaki bir araçtan(bkz:passat 56.000 - olarak dokunmatik ekran yok passatta)neredeyse 15.000 lira ucuz.Tipide hoşuma gidiyor açıkçası hiçte kötü durmuyor.Farlar biraz çırtlak gibi o kadar.Onuda mecek ve siyah zeminle halletmek mümkün.

150 Lira gibi ufak bir masrafla farları bu hale getirip D sınıfı havasında dolaşıyorsunuz

Hocam naptın..

Prestijli duruyo denilir mi hiç burda..

Başının etini yerler Ahmet abi demedi deme..

Gayet güzel açıklamışsın..

• Çok para vermek prestij değildir, eğer öyle olsaydı dünyanın en prestijli arabaları altın kaplı arap işi Porsche'ler olurdu.
  • Herkese iyi forumlar. Hocam ben geçenlerde 2010 jetta aldım comfortline 1.4 tsi. şu an için herhangi bi sorun görmedim. çok atak bi araba.yol tutuş ve güvenlik olarakda iyi. bence düşünmeden al pişman olmayacağın bi araç. Aynı zamanda golf' u övmelerine bakma sen. golf'de bi kere bagaj denen bişe yok. jetta şu an C sınıfında alınabilecek en performanslı en konforlu en güvenlikli araç. bazı D sınıfı araçlara görede gerçekten ileri seviyede
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH-ALEMDAR

quote:

Hocam naptın..

Valla hocam yoruma açığım.
    Zevkler ve renkler tartışılmaz derler,insanlar kendi zevklerine göre yorumunu yapar izlemeye koyulur.
    Ama malesef forumda böyle olmuyor bazen.
    Snein prestij meselesini okudum ve gerçekten çok şaşırdım.
    Çıktığı günden beri sınıfının lideri olan bir araca bile öyle bir yakıştırma yapmış söz konusu arkadaş.En iyisi kulak asmamak.

Ben forumda hep objektif olmaya çalıştım.
    Vw i övdüm,yeri gelince sövdüm,Opelde aynı şekilde.
    İyiye gerçekten iyi diyorum ama bazıları işi kötü lanse ediyor ve forumda yanlış tanınıyoruz.

Neyse fazla uzatmaya gerek yok,iyi forumlar...

• aldınız mı bilmiyorum ama eğer sıfır alacaksanız yüzü çok eskidi başka alternetiflere yönlenebilirsiniz. eğer ikinci el alacaksanız önemli kazası olup olmamasına bakın ve yetkili servise almadan önce gösterip öyle alın. tabi yine de alternatiflere bakmayı unutmayın. ince eleyip sık dokuyun donanımını yakıt tüketimini ve/veya sizin için önemli olan başka avantajları alternatifleriyle beraber karşılaştırın. sonuçta jetta da olsa başka araç da olsa çok paralar dökülüyor bunun için.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DH-ALEMDAR

quote:

Hocam naptın..

Valla hocam yoruma açığım.
    Zevkler ve renkler tartışılmaz derler,insanlar kendi zevklerine göre yorumunu yapar izlemeye koyulur.
    Ama malesef forumda böyle olmuyor bazen.
    Snein prestij meselesini okudum ve gerçekten çok şaşırdım.
    Çıktığı günden beri sınıfının lideri olan bir araca bile öyle bir yakıştırma yapmış söz konusu arkadaş.En iyisi kulak asmamak.

Ben forumda hep objektif olmaya çalıştım.
    Vw i övdüm,yeri gelince sövdüm,Opelde aynı şekilde.
    İyiye gerçekten iyi diyorum ama bazıları işi kötü lanse ediyor ve forumda yanlış tanınıyoruz.

Neyse fazla uzatmaya gerek yok,iyi forumlar...

Hocam bence de en iyisi kulak asmamak..Zaten senin de tahmin ettiğin gibi kaale alınmayacaklar var..

Amaçları,niyetleri belli zaten..Boşuna uğraşıyoruz laf anlatcaz diye..Anlatmaya da fikirlerimizi söylemeye de devam ediyoruz,etcezde zaten..

Neyse konuyu dağıtmayalım hocam..

Jetta sınıfının en komplike araçlarındandır..Eksileri tabiki olacaktır..Nihayetinde C segmenti bir araç..

Aracı kullandığınız zaman daha iyi anlarsınız dediklerimizi..

İyi Günler,İyi Forumlar..

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.