Şimdi Ara

Vw 19TDI mı 1.8T mi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Model olarak 97-2000 arası passat almayı düşünüyorum. Ancak kararsız kaldım. 1.9tdi tasarruflu ancak beygiri az görünüyor. 1.8T fazla yakıyor ancak LPG takıldığında kullanılabilir görünüyor.
    Model olarak 98 in üstünü öneriyorlar.

Kararsız kaldım. Help pls!!!

• bana göre tartışmasız TDI başka seçeneğe hiç gerek bile yok
  • bana göre de 1.8 T ve en kalitelisinden LPG! 150 HP ve 20 VALF'ten, üstten çift eksantrikten söz ediyoruz. Evet, 1.9 TDI de taş gibi araba ama 1.8 T de benim gözümde efsane bir motor, bir daha da gelmedi. 20 VALF = SAYGI!
  • Yakıtları arasındaki oranı bilmiyorum ama Bende beygir gücü ve daha temizini bulableceğinizi düşünerek 1.8T motoru öneriyorum.LPG ile uyumlu ve sessiz olucaktır sizin için. 1.9TDİ ile yakıt farkı nasıldır bilemiyorum.Dizel biraz dahamı az yakıyor?
  • Bu linkte ne kadar yaktıkları karşılaştırmalı olarak var:http://www.arabadergisi.com/sv/vw/passat.htm

Buna göre tdi elbette avantajlı. Ancak 1.9 ve 1.8 e binen arkadaşlar için soruyorum. Acaba hangisi sürüş keyfi bakımından iyi?

1.8 in avantajı beygir gücü. Ancak LPG takılırsa aranın orjinalliği gidiyor. 1.9 biraz daha hantal kalıyor sanırım...
  • 1.8T
  • 1,8T 150- 1,9TDİ ise 130 hpdir. 1,8T ye lpg ve chip takdırırsanız yani yaklaşık 2500TL maliyetle 180-190Hplik lpgli bir aracınız olur.. 1,9TDi da ise sadece 200-250euro civarına chip taktırarak 170-190 hp değerlerine ulaşabilirsiniz.

Yani güç olarak çokda farklı olan motorlar değil. Konfor olarakda aynılar.. Can sıkacak tek şey olsa olsa LPG olur. Onuda sineye çekerseniz, farkları yok.
  • merhaba. bende 2000 model 18t passat var. araç tiptronik. yakıtı şehir içi otomatik olmanında etkisiyle biraz yüksek. bu sebeple 5-6 ay kadar önce lpg dönüşümü yaptırdım. başta rölantide oynama sorunuyla karşılaştım fakat birkaç ayar ve zamanla bu sorun ortadan kalktı. yakıt olarak biraz fazlaydı(şehir içi 27-30 krş) bende gülü seven dikenine katlanır diyerek sorun etmedim. 2-3 hafta önce muhabbete gittiğim lpg servisinde konu açıldı ve yakıtını söyledim. sorumlu arkadaş yakıtını çok gördü ve nozıl (böylemi yazılıyor bilmiyorum) diye tabir ettikleri parçaları değiştirelim dediler. sebebini sorunca motor güçlü olduğu için nozılların ufak geldiğini söylediler. nozılları değiştirip bir ayar yaptılar. Aracım şaşılacak derecede rahatladı. şu an yakıtı şehir içi km de 23-25 krş. (lpg litresi 1.61) 180 190 km gibi süratlere farketmeden ve zorlanmadan rahatlıkla çıkabiliyorum. denemedim ama zorladığımda 250 km bulur diye düşünüyorum. zaten ibre 260. şayet tercihiniz 18t olursa ki ben tavsiye ederim, lpg taktıracağınız markayı vede özellikle ve daha önemlisi ustayı iyi araştırın. ben kme taktırdım ve çok memnunum şuan hiçbir sıkıntısı yok. vogaz diye yeni çıkan dual sistemli teknolojininde çok güzel olduğunu söylüyorlar. marka olarak seçenekler var. önemli olan montajı yapan usta. şayet 18t alırsanız kesinlikle işi bilen ehil bir ustaya taktırın ve başınız ağrımasın. lpg konusundada canınızı sıkmayın hiç düşünmeden taktırın. hep 18t den bahsettim. çünkü 19tdi konusunda bilgim yok. umarım yazdıklarım seçiminize yardımcı olmuştur.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.