Şimdi Ara

Windows8 Siyah Ekran sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.250
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ben internetten indirdim ve windows8 i temiz kurulumla kurdum.İlk başlarda her şey iyiydi ama ben meraktan mağazadan uygulama indirdim.Ondan sonra sorun başladı eskiden kullanıcı yükleniyor dan sonra siyah erkan geliyordu ve ben ctrl+alt+delete ile oturumu kapatıp yeniden açıyordum bu büyük bi sorun değildi farketmiyordu benim için ama şimdi o kullanıcı ekranı gelmeden siyah ekranda kalıyor yardımlarınızı bekliyorum .
    EDİT:cevabınızı alıntılı yaparsanız sevinirim şimdiden teşeküürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Galiptan -- 18 Şubat 2013; 18:54:28 >

• Sistemini yazabilir misin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: FirstLevel

Sistemini yazabilir misin?

Sistem derken Windows8 Pro 64 bit
  • sistem özelliklerinden bahsediyorum(anakart,eşlemci,ram,ekran kartı vb.)
  • quote:

sistem özelliklerinden bahsediyorum(anakart,eşlemci,ram,ekran kartı vb.)

Anakart Packard Bell SJV50_HR (CPU1) işlemci İ5 2.50Ghz ram 8GB DDr3 ekran kartı Nvidia GeforceGt630 M
  • windows 8 kurulum diskinizi disk sürücüsüne takın.Sistemi diske boot edin.Windows 8 kurulum ekranı açıldığında, pencerenin sol alt kısmındaki Bilgisayarı Onar'a basın(Dili ve Klavyeyi filan seçtikten sonra galiba).Çıkan yeni pencerede açılış sorunlarını gidere basın.%99 sorununuz çözülecektir.
  • quote:

windows 8 kurulum diskinizi disk sürücüsüne takın.Sistemi diske boot edin.Windows 8 kurulum ekranı açıldığında, pencerenin sol alt kısmındaki Bilgisayarı Onar'a basın(Dili ve Klavyeyi filan seçtikten sonra galiba).Çıkan yeni pencerede açılış sorunlarını gidere basın.%99 sorununuz çözülecektir.

Ben kurmadımki kardeş indirdim temiz kurulumda kurdum yapamadım açılmadı pc heralde bi yerde hata yaptım bilgisayarcıya götürdüm o yükledi :/
  • Bir windows 8 kurulum diskine ihtiyacınız var.Eğer herhangi bir yerden temin edemiyorsanız mecbur yine bilgisayarcıya gideceksiniz.
  • quote:

Bir windows 8 kurulum diskine ihtiyacınız var.Eğer herhangi bir yerden temin edemiyorsanız mecbur yine bilgisayarcıya gideceksiniz.

Genel ayarlarda bilgisayarı yenile den yapsam ??
  • anladığım kadarıyla boot ekranından sonrası siyah ekran.Windows içinde bir şey yapamıyorsunuz yani.O yüzden yapabileceğiniz pek fazla seçenek yok
  • quote:

anladığım kadarıyla boot ekranından sonrası siyah ekran.Windows içinde bir şey yapamıyorsunuz yani.O yüzden yapabileceğiniz pek fazla seçenek yok

Yanlış anlamışsın kardeş yani ben anlatamamışım 1 yada en fazla 2 restart yapınca açılıyor pc gayet normal bi şekilde
  • O halde bilgisayarı başarılı bir şekilde açtığınızda, Bilgisayar'a sağ tıklayın ve "Özelliklere"e basın.Çıkan pencerede sol tarafta Gelişmiş Sistem Ayarları var.Oraya basınız.Çıkan yeni pencerede "Başlangıç ve Kurtarma" bölümündeki Ayarlar'a basınız.Yeni penceredeki "Gerekirse kurtarma seçeneklerini gösterme süresi" tikini işaretleyin ve süresi 30 saniye olsun.Bilgisayarı kapatıp açın.Beklediğimiz Başlangıç Kurtarma ekranı gelecektir. oradan başlangıcı kurtarabilirsiniz.

Eğer bu da olmazsa, başka nasıl çözülebilir hiç bir fikrim yok.
  • quote:

O halde bilgisayarı başarılı bir şekilde açtığınızda, Bilgisayar'a sağ tıklayın ve "Özelliklere"e basın.Çıkan pencerede sol tarafta Gelişmiş Sistem Ayarları var.Oraya basınız.Çıkan yeni pencerede "Başlangıç ve Kurtarma" bölümündeki Ayarlar'a basınız.Yeni penceredeki "Gerekirse kurtarma seçeneklerini gösterme süresi" tikini işaretleyin ve süresi 30 saniye olsun.Bilgisayarı kapatıp açın.Beklediğimiz Başlangıç Kurtarma ekranı gelecektir. oradan başlangıcı kurtarabilirsiniz.

Eğer bu da olmazsa, başka nasıl çözülebilir hiç bir fikrim yok.

Yine de saol arkadaşım hemen deniyicem :))
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.