Şimdi Ara

Wireless Bağlantıyla ilgili küçük bir soru...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Geçenlerde Toshiba bir laptop aldım...
    bu son çıkan serilerden biri...

üzerinde vista home premium işletim sistemi var ve kablosuz bağlantı özelliklerinin arasında 802.11N iletişim standardını desteklediğini söylüyor....

Ben mevcut network sistemimde 802.11N standartlarında çalışan ekipmanlar kullanıyorum
    (adsl modem, access point, wireless adaptor)

Benim sorum ne yaptıysam yeni kullanmaya başlanılan bu bilgisayar network sistemine 802.11G standardında bağlanıyor... yani 56mbps ile....
    ben nasıl olursa bu bilgisayarı ekstra bir adaptör kullanmadan üzerinde olan network kartıyla 802.11N standardında (300mbps) ile networke dahil edebilirim..???

• ne yazikki 802.11n icin henuz tam bi standart yok. markadan markaya farklilik gosteriyor. access pointler wireless adaptor farkli chipsetse kafan uyusmuyorlar. ayni markanin farkli modelleri arasinda bile uyusmazlik olabiliyor. muhtelemen sendeki sorunda bu.

kullandigin access point, modem, wireless adaptorun (laptopa takili olan kartin modelinide) yazabilcenmi.
  • LINKSYS WAG325N Wireless-N ADSL2+Gateway ADSL Modem (x1)
    LINKSYS WRT300N Router (x3)
    LINKSYS WUS300N Wireless Adaptor (x6) kullanmaktayım...

laptop üzerindeki ise onboard gelen wirelles kartı... ama üzerinde abg ve n serisine uyumlu olduğunu belirtiyor... kutusunda bile yazıyor yani...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koraygökhan -- 23 Şubat 2008; 22:57:16 >
  • sorunun buyuk ihtimal n cihazlar arasindaki uyumsuzluk. butun cihazlara en son firmwarelerini yuklemen yardimci olabilir. laptopindaki wireless in da en son suruculerini yukle
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.