Şimdi Ara

Wireless kurulum - modemsiz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İki bilgisayarı kablosuz olarak nasıl bağlayabilirim (wireless modem olmadan, bilgisayarlarda usb wireless var)

• modem veya ikinci bir aparat olmadan bağlanamaz diye biliyorum ben...
  • Adhoc diye aratırsan sanırım istediğin bilgiye ulaşırsın
  • quote:

Orjinalden alıntı: darkaura

ag baglantilarindan kablosuz adaptore sag tiklayip ozelliklere gel. acilan pencereden kablosuz aglara git. orda simdiye kadar baglandigin kablosuz aglarin isimlerini gorcen listenin altinda ekle buttonu var ona tikla. en ust kisma wireless in ismi ssid onun altindaki yer sifreleme ayarlari ilk denemede web yapma duzgun baglandiktan sonra sifreleme ile ugrasirsin. bu penceredeki en onemli kisim en alttaki check, 2 bilgisayar arasinda baska bi cihaz olmadan ad hoc baglanti icin onu checklemen lazim. ondan sonra tamam tamam de. diger laptop bi sure sonra ayar yaptin laptopin ssid sini gorur. normal wireless a baglaniyor gibi baglanir. ilk baglanti sorunlu olabiliyor ozellikle ip alirken.

• sağolun çok yardımcı oldunuz. yaptık sonunda
  • slm ben wireless kablosuz modem almak istiyorum fakat ben bunun ne işe yarıyacağını daha tam olarak anlamadım

Yani benimm wireless modemi kullanmam için önce bir internet paketine abonemi olmam gerekiyor birde laptopta ne kadar mesafede kullanabilirim yada laptopa bu modemi takabilirmiyim istediğim yerde kullanabilirmiyim teşk ederim baya bir cahilim bu konularda...
  • ADSL abonesi olduğunuzda wireless modemi ücretsiz olarak alabilirsiniz. Bu modem evin herhangi bir yerinde bulunabilir. Ev içerisinde herhangi bir yerden laptop'unuzla internete girebilirsiniz. Herhangi bir kablo bağlantısına gerek olmaz. Ayrıca alt ve üst kattaki komşularınız da internete girebilir. (tabii siz paylaştırısanız) Yani kapalı ortamda 50-100 metre kapsama alanı olur.
  • Arkadaşlar ben de iki bilgisayar arasında dosya paylaşım amaçlı ağ kurmaya çalıştım. Ancak her iki bilgisayarda aynı ağa bağlı olmasına rağmen birbirlerini göremiyorlar. Ayrıca kablosuz modemim de var ancak nasıl denersem deneyim sorun çözülmedi bitürlü! Bilgisayarlardan biri vista diğeri xp kullanıyor. Daha önce de kablolu bağlantıda sorun yaşamıştım ama kısmen düzelmişti. Ancak kablosuz bağlantı ile bitürlü sonuç alamadım. Yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.