Şimdi Ara

Wireless yayını?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar biz apatrmanımızda wireless yayını yapmak istiyoruz. Herhangi bir sağlayıcıdan internet alıp modem vasıtasıyla tüm apartmana internet vermeyi düşünüyoruz. Fakat tüm apartmana sadece bir modemle internet duvarlardan geçecek kadar güçlü sinyal vermez bunun için ne kullanmalıyız anten mi?

• Hocam anten kullansanda veremessin önemli olan apartmanın kaç katlı oldugu ama, yaygın çözüm her kat için bir tekrarlayıcı almak şeklinde... Yoksa verimli olması çok zor...
  • outdoor access point alacaksin...apartmanin durumuna gore belki 1 tanesi bile isini gorebilir...ortalama kapali alanda 700-800mt menzili var...tabi fiyatlari biraz tuzludur...fakat her kata acces point takmaktansa soyledigim cozum daha iyidir..zira tek tek bir suru AP ile ugrasmak zorunda kalmassin...

ayrıca her kata ayrı ayrı AP koymak arkadasin soylediginin aksine baglantini daha da verimsizlestirir...

ornek teskil etmesi amaci ile linkteki urunu inceleyebilirsiniz..urune ek olrak yuksek kazanclı bir anten ilede baglantinizi cok daha guclendirebilir ve uzak mesafelere erisebilirsiniz...

http://www.alpagut.com/Default.aspx?pageID=18&PID=1103

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ENIGMA -- 16 Kasım 2009; 1:07:10 >

• Anten v.b kullansan bile verimli olmaz.Benim tavsiyem kabolu olarak dağıtmandır
  • Heralde kablolu dağıtacağız acess pointler baya tuzlu. :) Cevap verenlere teşekkür ederim...
  • bencede kablo en mantıklısı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ENIGMA
    outdoor access point alacaksin...apartmanin durumuna gore belki 1 tanesi bile isini gorebilir...ortalama kapali alanda 700-800mt menzili var...tabi fiyatlari biraz tuzludur...fakat her kata acces point takmaktansa soyledigim cozum daha iyidir..zira tek tek bir suru AP ile ugrasmak zorunda kalmassin...
    ayrıca her kata ayrı ayrı AP koymak arkadasin soylediginin aksine baglantini daha da verimsizlestirir...
    ornek teskil etmesi amaci ile linkteki urunu inceleyebilirsiniz..urune ek olrak yuksek kazanclı bir anten ilede baglantinizi cok daha guclendirebilir ve uzak mesafelere erisebilirsiniz...

Isterse menzili 1km olsun araya çimento yapili bir duvar girdiginde olay biter..

quote:

Orijinalden alıntı: blaunacht
    Heralde kablolu dağıtacağız acess pointler baya tuzlu. :) Cevap verenlere teşekkür ederim...

Istersen binaya tesisatin kurulumunu yapabiliriz..

• arkadaşlar bu bir çok ağ kurdum prof bir ağ kurulum ustasıyım ve iki şirket ile anlaşmalı çalışıyorum bir tanede kendi firmama var. bütcenize göre bu tür ağlarda kullanılacak ürünler seçilir prof da kullansanız amatör de kullansanız yapabilirsiniz ortalama 6 katlı bir apartmana 2 ap yeterli olacaktır. daha çok fazla alternatif için buraya tıklayın

• quote:

Orijinalden alıntı: msty19

arkadaşlar bu bir çok ağ kurdum prof bir ağ kurulum ustasıyım ve iki şirket ile anlaşmalı çalışıyorum bir tanede kendi firmama var. bütcenize göre bu tür ağlarda kullanılacak ürünler seçilir prof da kullansanız amatör de kullansanız yapabilirsiniz ortalama 6 katlı bir apartmana 2 ap yeterli olacaktır. daha çok fazla alternatif için buraya tıklayın

" 6 katlı apartmana 2 ap yeter. " diye bir tanım olamaz. Apartmanın yapısı, duvarların konumu, ap'in çıkış gücü, antenin kalitesi, sinyal seviyesi vs vs.. bunların hepsi bir etkendir. Sakın yanlış anlamayın polemik yaratmak gibi bir derdim yok... Kimi apartman olur 2 ap yeter kimi olur 6 tane gerekir... Arkadaş bence her kata kablo çeksin, her kattan da ap aracılığıyla interneti yaysın... Kablosuz menzilini genişleterek kurulan ağdan daha kararlı bir sistem olacaktır diye düşünüyorum...

• Merhabalar;

polomik olarak algılamak çok yanlış olur ki kesinlikle öyle algılamıyorum. Dediğim gibi birçok sistem kurdum ve donanımlara hakim biriyim. Bu işin üstesinden gelecek donanımların neler olduğunu çok iyi biliyorum ve onun için 2 ap yeter dedim. sizin dediğinizde bir çözüm tabiki. her sorunun birden fazla çözüm yolu mevcuttur ki ben bunlardan birini ve en az kablo, en kısa montaj ve kurulumdan bahsettim. tabiki diğer alternatifleri uygulamak ve seçmek sistemi kuracak şahsa kalmıştır ben her türlü alternatifleri ve ürünleri anlatabilirim.

Amacımız kişilerin sorunlarını çözmek ise herzaman yardımcı oluruz.

saygılarımla kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: msty19

arkadaşlar bu bir çok ağ kurdum prof bir ağ kurulum ustasıyım ve iki şirket ile anlaşmalı çalışıyorum bir tanede kendi firmama var. bütcenize göre bu tür ağlarda kullanılacak ürünler seçilir prof da kullansanız amatör de kullansanız yapabilirsiniz ortalama 6 katlı bir apartmana 2 ap yeterli olacaktır. daha çok fazla alternatif için buraya tıklayın

ağ ustasından bunları duymak güzel.usta olamayanlar napcak...

• quote:

Orijinalden alıntı: ENIGMA

outdoor access point alacaksin...apartmanin durumuna gore belki 1 tanesi bile isini gorebilir...ortalama kapali alanda 700-800mt menzili var...tabi fiyatlari biraz tuzludur...fakat her kata acces point takmaktansa soyledigim cozum daha iyidir..zira tek tek bir suru AP ile ugrasmak zorunda kalmassin...

En kesin çözüm ama amatör bir iş için fazla zor.Kullanımı kurulum zor olan cihazlarz.Örnek toprak hattı olmadan çalımazlar.Bu tip garip durumlarıda var.
    Parayı basıp alsanız bile cihaz için gereken şartlar var.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.