Şimdi Ara

X2 6000+ Sahipleri buraya!! Bu islemcinin O.C özürlü olmadigini gösterelim :D (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
157
Cevap
0
Favori
3.468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Cok ytanılıyorsun verdıgım lısteye gırebılmek ıcın mın 8-10 saat ortos alınması zorunludur.Listeye bakarsan sogutmalarıda gorebılırsın voltajlarıda mhz lerıde.Ve senınde onayladıgın XS ten alınmadır.

Lİstede 2 adet hava sogutma ile 3.800mhz 10 saat ortos alabılen e6600 wardır.10 saat ortos alabılen ıslemcı gunluk kullanımda butun dunyaca stabl sayılır.

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=127379

• O işlemci overclock özürlü , bunun başka bir tabiri yok Zaten saat hızları tavana yakın o işlemcinin , bence default kullanın madem almışınız . Eğer overclock düşünülerek alınmış bir işlemciyse yanlış seçim , 5200 daha iyi bir tercih olabilirdi . Hatta şu dönemde overclock düşünülerek alınacak tek işlemci serisi var üst düzeyde oda Core 2 ....
  • quote:

Orjinalden alıntı: UUGURLUU

5. Bana 3.85 de günlük kullanilan (hava sogutma ile) 2 tane E6600 gösterin tüm dediklerinizi kabul edecegim

http://resim.donanimhaber.com/oc/oc_fq_siralama.asp bu linkteki 18. ve 21. sıralara bakar mısınız? Artık benim birşey dememe gerek kalmadı herhalde.
    İlave olarakta hederahelix'in yanıtıda yeterli olur herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoolnQuiet -- 10 Temmuz 2007; 0:18:03 >
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: CoolnQuiet

quote:

1. Kaldiki o tablodaki X2 6000+ O.C yetenegi ortalama %7.5 kesinlikle yanlis bir bilgidir
    2. ve size bunu linkleri ile gösterdim ama siz tutturmussunuz bir HWbot gidiyorsunuz. E hayirli yolculuklar
    3. Hatta ve hatta Conroelerden birinin ortalama O.C degerini %91.2 Ghz olarak belirtmissinizki bu tamamen sacmaliktir. Hic bir Conroe o ortalamayi yakalayamaz. %91.2 günlük kullanima müsait bir oran degildir
    4. ve stabiliteside yoktur.
    5. Bugün En iyi conroe nin günlük stabil kullanilabilecegi aralik 3.0 ile 3.5 Ghz arasidir (E6300 ve üstü islemciler icin, Onlarin altindaki islemciler icin bu deger 2.8 ve 3.0 Ghz arasinda degisir). Bunun üzerindeki hizlarada eger cok balli degilseniz stabilite saglayamazsiniz.

İddialarınızı sıralayarak yanıtlamaya çalışacağım zira bana yanıt vermeye çalışırken baya iddialı laflar etmişsiniz.

1. Bunu denediniz mi veya ölçülmüş değerlerin ortalamasına istinat ederek mi bunu iddia ediyorsunuz yoksa extremesystems deki birkaç değere mi, bana göre benim dayanak noktam daha sağlam, her ne kadar hwbot.org sitesini küçümsemeye dewam etsenizde o site O/C'cilerin dünya genelindeki en saygın veritabanı sitelerinden birisidir. Zaten ilk hatayı da burda yapmaktasınız.

2. Bence sizde artık burnunuzun dikine gitmek yerine etrafınızdakileri dinleseniz kendiniz açısından daha hayırlı işler yapmış olursunuz.

3. Evet onlardan birisi E2160 ve bu sayfadan kontrol edersenizhttp://hwbot.org/browseHardwareProcessors.do?cpuSubFamilyId=122 ortalama değerinin hala %91,2 olduğunu görürsünüz ve bu 30 adet CPU'nun ortalamasıdır, istatistikten birazcık anlayanlar için bu çok sağlıklı bir değerdir.

4. Bence böyle bir iddiada ikimizde bulunamayız çünkü bunu ölçüp biçmedik sadece başkalarının yaptığı O/C değerlerini biliyoruz, onların stabilite testi yapıp yapmadıklarınıda bilemeyiz. Bunu conroelar için yaptığınız stabilite iddiasına binaen söylüyorum.

5. Böyle bir iddiada bulunmanızda yanlış, verdiğim linke bakarsanız E6600'ün 3,85 GHz'e çıkabildiğini görürsünüz ve bu 1635 değerin ortalamasıdır.

Genel olarak konuşmam gerekirse: Kanılarımıza göre değil, sayısal değerlere göre konuşsak daha iyi olur, zira ilk çağlarda insanlar kanılarına göre dünyayı düz zannediyorlar ve aksini iddia edenleri asmaya kalkışıyorlardı ve yaptıkları yanlıştı. Bunlar bizim tavsiyelerimiz tabii sana dinleyip dinlememek sana kalmış ve son olarak atalarımızın dediği gibi, kendi düşen ağlamazmış.

Bende madde madde cevap vereyim.

1. Xtremsystems cok daha saygin bir basvuru kaynagidir HWbot' a göre. Dikkat ederseniz Cogu extrem skor HW botda yoktur. Ama bütün extrem skorlar xtrems de vardir.
    2. Burnunun dikine giden sizsiniz
    3. HW botttaki dereceler, derece yapmak icin alinmis skorlardir hic birisi günlük kullanim icin degildir.
    4. Ben stabilite testi yapmadim ama yapanlari biliyorum. 3.6 Ghz de bir conroe 8 saat Orthosu tamamlayabilmesi icin ya cok iyi cikmasi lazim ya da cok iyi sogutulmasi lazim
    5. Bana 3.85 de günlük kullanilan (hava sogutma ile) 2 tane E6600 gösterin tüm dediklerinizi kabul edecegim

Bende exterm degerlere göre degil günlük kullanim degerlerine göre konusalim diyorum

Ayrıca kullanmakta olduğum işlemciyi günlük 3600 Mhz de ve sorunsuz olarak kullanmaktayım . Ne bir kez restart attı nede mavi ekran , Speedstep de kapalı ayrıca , 3800 Mhz hava soğutmayla zor tabii ama TT Big typhoon la bukadar , hele bu yaz gününde . İsterseniz ss de koyabilirim . Tabii bu işlemcinin takoz olup olmamasıylada alakalı fakat şunuda söliyim en takoz E6600 bile 3600 Mhz yi görür ki ben duymadım daha görmeyeni...

Not: İşlemci 4000 Mhz görüyor , yani 2400@4000 bana bir tane 5200 yada 6000+ gösterin böle bir orana sahip , Şefik abinin 4500 Mhz olan E6600 ünü hesaba bile katmiyim o başlı başına istisna

• quote:

Orjinalden alıntı: pEgaTR

O işlemci overclock özürlü , bunun başka bir tabiri yok Zaten saat hızları tavana yakın o işlemcinin , bence default kullanın madem almışınız . Eğer overclock düşünülerek alınmış bir işlemciyse yanlış seçim , 5200 daha iyi bir tercih olabilirdi . Hatta şu dönemde overclock düşünülerek alınacak tek işlemci serisi var üst düzeyde oda Core 2 ....

Kardesim sen yazdiklarimi oku ondan yorumunu tekrar yap lütfen. X2 6000+ in özel bir durumu var. Defalarca söyledim tekrar söyletme bana yukariyi oku. Ayrica O.C özürlü oldugunuda kabul etmiyorum. Xtrems de gerekli kanitlar var. Arayan bulur.

Edit:
    quote:

Not: İşlemci 4000 Mhz görüyor , yani 2400@4000 bana bir tane 5200 yada 6000+ gösterin böle bir orana sahip , Şefik abinin 4500 Mhz olan E6600 ünü hesaba bile katmiyim o başlı başına istisna

Size cevap vermeye bile degmez. Okumadan bihaber olarak gözünüzü intel bürümüs sekilde yorum yapmaktan baska birsey bilmeyen birine bziyorsunuz. . Ama yine de efendilik bende kalsin cevapliyayim. Yukarida AMD nin intele oran daha iyi O.C oldugunu yazdigimi nerede okudunuz?

@Hedrahelix.

3800Mhz 8-10 saat stabil 2 adet degil mi? Bu gercekten büyük bir basari hava sogutma ile. Ama benim haksiz olmam icin E6600 lerin cogunun 3800 de hava sogutma ile orthosu tamamlamasi gerekir. Yaniliyor muyum?

Bakin yanlis anlasilmasin. C2D nin X2 ye üstünlügünü kabul ediyorum. Bu su götürmez bir gercek. Itirazimda yok zaten. Ama X2 6000+ in özel bir durumu var dedigim gibi. X2 6000+ voltajsiz 3.3 Ghz yi görebiliyorken. Baska hic bir AMD islemci hava sogutma ile o degere yaklasamaz bile. Bu noktaya özellikle dikkatinizi cekmek istiyorum ama basaramiyorum nedense

Halbuki Conroe de öyle degil. Mesela en yüsek Mhzli E6850 ortalam 3.7 ial 4.0 Ghz arasini görür ama E6320 veya E6420 de oralari görür. iste X2 6000+ in dikkat cekici özelligi bu.

Insallah bu sefer anlatabilmisimdir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UUGURLUU -- 10 Temmuz 2007; 0:25:06 >

• quote:

Orjinalden alıntı: CoolnQuiet

quote:

http://resim.donanimhaber.com/oc/oc_fq_siralama.asp bu linkteki 18. ve 21. sıralara bakar mısınız? Artık benim birşey dememe gerek kalmadı herhalde.
    İlave olarakta hederahelix'in yanıtıda yeterli olur herhalde.

Arkadasim anlatamiyor muyum nedir. Günlük kullanimdan bahsediyorum. Max Mhz den degil

• quote:

quote:

O işlemci overclock özürlü , bunun başka bir tabiri yok Zaten saat hızları tavana yakın o işlemcinin , bence default kullanın madem almışınız . Eğer overclock düşünülerek alınmış bir işlemciyse yanlış seçim , 5200 daha iyi bir tercih olabilirdi . Hatta şu dönemde overclock düşünülerek alınacak tek işlemci serisi var üst düzeyde oda Core 2 ....

Kardesim sen yazdiklarimi oku ondan yorumunu tekrar yap lütfen. X2 6000+ in özel bir durumu var. Defalarca söyledim tekrar söyletme bana yukariyi oku. Ayrica O.C özürlü oldugunuda kabul etmiyorum. Xtrems de gerekli kanitlar var. Arayan bulur.

Edit:
    quote:

Size cevap vermeye bile degmez. Okumadan bihaber olarak gözünüzü intel bürümüs sekilde yorum yapmaktan baska birsey bilmeyen birine bziyorsunuz. . Ama yine de efendilik bende kalsin cevapliyayim. Yukarida AMD nin intele oran daha iyi O.C oldugunu yazdigimi nerede okudunuz?

@Hedrahelix.

3800Mhz 8-10 saat stabil 2 adet degil mi? Bu gercekten büyük bir basari hava sogutma ile. Ama benim haksiz olmam icin E6600 lerin cogunun 3800 de hava sogutma ile orthosu tamamlamasi gerekir. Yaniliyor muyum?

Bakin yanlis anlasilmasin. C2D nin X2 ye üstünlügünü kabul ediyorum. Bu su götürmez bir gercek. Itirazimda yok zaten. Ama X2 6000+ in özel bir durumu var dedigim gibi. X2 6000+ voltajsiz 3.3 Ghz yi görebiliyorken. Baska hic bir AMD islemci hava sogutma ile o degere yaklasamaz bile. Bu noktaya özellikle dikkatinizi cekmek istiyorum ama basaramiyorum nedense

Halbuki Conroe de öyle degil. Mesela en yüsek Mhzli E6850 ortalam 3.7 ial 4.0 Ghz arasini görür ama E6320 veya E6420 de oralari görür. iste X2 6000+ in dikkat cekici özelligi bu.

Insallah bu sefer anlatabilmisimdir

Arkadaşım X2 6000 zaten 3000 Mhz değilmi ? yani default voltajla %10 overclock olabilirliğimi o işlemciyi özel ve dayanılmaz yapıyor ? Bunumu demek istiyorsunuz? hadi ben yanlış biliyorum ve yanlış hesaplıyorum bu kadar kullanıcıdamı yanlış biliyorda sizmi doğrusunuz orayı anlayamadım . Core ile karşılaştırmayalım tamam , Benim bu güne kadar 4 adet Amd işlemcim oldu 3000+ , 3700+ , x2 4200 ve opteron 170 . Ayrıca X2 5200 ü test etme ve kısa bir süre kullanma imkanımda oldu . Bu bahsettğim işlemcilerin hepsinin overclock olabilirlği x2 6000 den kat kat daha iyidir . Sebebi ise çok açık , Amd bu Mimari yapıda bu işlemcilerle ki özellikle X2 6000 le Saat hızları bakımından zaten sınıra dayandı . Günlük kullanım için 2400@3600 mhz %50 artış demektir siz bana bir tane X2 6000 gösterin günlük kullanımda hava soğutmayla % frekans artışı sağlayabilen bir işlemci ben bişey bilmediğimi kabul edicem ozaman ...

• quote:

Arkadaşım X2 6000 zaten 3000 Mhz değilmi ? yani default voltajla %10 overclock olabilirliğimi o işlemciyi özel ve dayanılmaz yapıyor ? Bunumu demek istiyorsunuz? hadi ben yanlış biliyorum ve yanlış hesaplıyorum bu kadar kullanıcıdamı yanlış biliyorda sizmi doğrusunuz orayı anlayamadım . Core ile karşılaştırmayalım tamam , Benim bu güne kadar 4 adet Amd işlemcim oldu 3000+ , 3700+ , x2 4200 ve opteron 170 . Ayrıca X2 5200 ü test etme ve kısa bir süre kullanma imkanımda oldu . Bu bahsettğim işlemcilerin hepsinin overclock olabilirlği x2 6000 den kat kat daha iyidir . Sebebi ise çok açık , Amd bu Mimari yapıda bu işlemcilerle ki özellikle X2 6000 le Saat hızları bakımından zaten sınıra dayandı . Günlük kullanım için 2400@3600 mhz %50 artış demektir siz bana bir tane X2 6000 gösterin günlük kullanımda hava soğutmayla % frekans artışı sağlayabilen bir işlemci ben bişey bilmediğimi kabul edicem ozaman ...

Offff offff

Sabahtir anlatmaya calistigim sey bu zaten. Evet AMD nin sınırı 3.0 ila 3.2 arasi. Buraya kadar tamam hem fikiriz. X2 6000+ in özelligi orada iste. X2 6000 voltaj vermeden 3.3 Ghz hatta ve hatta Default voltaji 1.4 ten 1.25 e düsürerek 3.3 ü görebiliyor. iyi bir hava sogutma ile de 3.5 i rahatlikla gecebiliyor. Ama baska hic bir AMD islemci (ne brisbane ne de baskasi) 3.2 yi Hava sogtuma ile gecemiyor. X2 6000+ in böyle bir sasirtici özelligi var. Bütün anlatmak istedigim bu.

Yani ben olaya % ye vurarak bakmiyorum. Max Mhz acisindan bakiyorum.

Yav daha nasil acik anlatilabilir bilemiyorumki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UUGURLUU -- 10 Temmuz 2007; 0:45:37 >

• Bir işlemcinin Overclock potansiyeli yada başarımı Mhz çıkabildiği max Mhz ye göre değerlendirilmez , default/max değer yani % artış olarak değerlendirilir . Eğer siz çıkabildiği max mhz değerine göre bakıyorsanız zaten baştan mantık yanlışlığı yapıyorsunuz demektir . örnek olarak X işlemcisi 3000 mhz de default ve fiyatı 200 $ ve overclock potansiyeli %10 yanii 3300 mhz , diğeri ise 2600 Mhz default ve fiyatı 120$ fakat %30 overclock olabiliyor yanii 3380 mhz . İşte bu overclock potansiyeli ona göre daha yüksek demek oluyor , aradaki 80$ farkıda cebinize koymuş oluyorsunuz .... ben X2 6000 kötüdür demiyorum asla , sadece demek istediğim overclock potansiyelinin % olarak kötü olduğudur ..
  • quote:

Bir işlemcinin Overclock potansiyeli yada başarımı Mhz çıkabildiği max Mhz ye göre değerlendirilmez , default/max değer yani % artış olarak değerlendirilir . Eğer siz çıkabildiği max mhz değerine göre bakıyorsanız zaten baştan mantık yanlışlığı yapıyorsunuz demektir . örnek olarak X işlemcisi 3000 mhz de default ve fiyatı 200 $ ve overclock potansiyeli %10 yanii 3300 mhz , diğeri ise 2600 Mhz default ve fiyatı 120$ fakat %30 overclock olabiliyor yanii 3380 mhz . İşte bu overclock potansiyeli ona göre daha yüksek demek oluyor , aradaki 80$ farkıda cebinize koymuş oluyorsunuz .... ben X2 6000 kötüdür demiyorum asla , sadece demek istediğim overclock potansiyelinin % olarak kötü olduğudur ..

Pes ediyorum

• Sirf meraktan soruyorum.

Defalardir anlatmaya calistigim X2 6000+ daki garip özelligi anlayabilen tek bir kisi bile yok mu?

• amd 6000 in o/c özürlüsü olabileceğine inanmıyorum. normalde 3000 de çalışıyorsa o/c ile 3500 olsa diyelim ki bence 3500 ü de rahat geçer,;;;;

amd 5200 2600 mhz normalde çalışan şu gün gigatekde 180$+kdv
    amd 6000 3000 mhz normalde çalışan şu gün gigatekde 199$ +kdv

arada sadece 19$ fark var. ben buna bakıyorum.

ayrıca o/c konusunda bu kadar kötü olduğunu düşünmüyorum. amd 5200 %30 overclock olabiliyorken, çok daha üst modeli niye %10 a tıkalı kalsın? sebebi neydir? öğrenmek isterim

amd 6000 199$ ise amd 5200 e 180$ vermem bu kesin görüşüm.
  • quote:

Bir işlemcinin Overclock potansiyeli yada başarımı Mhz çıkabildiği max Mhz ye göre değerlendirilmez , default/max değer yani % artış olarak değerlendirilir . Eğer siz çıkabildiği max mhz değerine göre bakıyorsanız zaten baştan mantık yanlışlığı yapıyorsunuz demektir . örnek olarak X işlemcisi 3000 mhz de default ve fiyatı 200 $ ve overclock potansiyeli %10 yanii 3300 mhz , diğeri ise 2600 Mhz default ve fiyatı 120$ fakat %30 overclock olabiliyor yanii 3380 mhz . İşte bu overclock potansiyeli ona göre daha yüksek demek oluyor , aradaki 80$ farkıda cebinize koymuş oluyorsunuz .... ben X2 6000 kötüdür demiyorum asla , sadece demek istediğim overclock potansiyelinin % olarak kötü olduğudur ..

x 3000 mhz = 200$ anladık
    x 2600 mhz = 120$ ?????

öbür x amd 5200 ise 180$ , 120 değil. arada şu gün 19$ var. yani o/clock olabilme özelliğiyle bize büyük avantaj sağlamıyor. çok daha üst modelden 19$ az sadece.

çok üst aramıyorsanız amd 4800 derim . 124$ a düşmüş. ama üst seviyelerde pek fiyat farkı kalmamış. o yüzden, üst seviye alıyorken 6000 i öneririm. 10-20 $ dolar yüzünden altını tavsiye etmem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buzmust -- 10 Temmuz 2007; 1:46:16 >

• X2 6000+ standart voltajla ve hava soğutmayla 3300MHz oluyor ama hiç bir AMD işlemci o hıza standart voltajla ve hava soğutmayla çıkamıyor.
    E6600 3600MHz yapıyor ama E4300, E6300, E6400 vb işlemciler de 3600MHz yapabiliyor.
    Eeee, böyle olunca ne oluyor, ben onu anlamadım?
  • quote:

Orjinalden alıntı: olivier_kahm

X2 6000+ standart voltajla ve hava soğutmayla 3300MHz oluyor ama hiç bir AMD işlemci o hıza standart voltajla ve hava soğutmayla çıkamıyor.
    E6600 3600MHz yapıyor ama E4300, E6300, E6400 vb işlemciler de 3600MHz yapabiliyor.

Yani su oluyor. Eger O.C den anliyorsaniz E6420 vs dururken E6850 almaniza gerek yok. Cünki zaten ikisininde O.C ile cikabilecegi deger hemen hemen ayni. Buraya kadar tamamsak geciyorum ikinci ve can alici bölüme.

Ancak AMD kullananlar icin aynı durum söz konusu degil. Yani X2 6000+ rahatlikla 3.4-3.5 i görürken iyi bir hava sogutma ile 3.6 nin bile üzerine cikabiliyor. Fakat baska hic bir AMD islemci 3.2 yi gecemez. Yani en iyi performansi arayan bir kisinin AMD deki tek secenegi X2 6000+ dir.

Fakat Conroelerde öyle degil. E6420 ile bile E6850 nin cikabilecegi yere rahat rahat cikabilirsiniz. Yani en iyi performans icin intelde fazlada 100 lerce dolar vermenize gerek yok (yasayabileceginiz sansizi islemciye denk gelme durumunu saymiyorum)

Sizde bir ışık gördüm hocam umarim size anlatabilmisimdir meramimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UUGURLUU -- 10 Temmuz 2007; 2:11:58 >

• quote:

Yani su oluyor. Eger O.C den anliyorsaniz E6420 vs dururken E6850 almaniza gerek yok. Cünki zaten ikisininde O.C ile cikabilecegi deger hemen hemen ayni. Buraya kadar tamamsak geciyorum ikinci ve can alici bölüme.

Ancak AMD kullananlar icin aynı durum söz konusu degil. Yani X2 6000+ rahatlikla 3.4-3.5 i görürken iyi bir hava sogutma ile 3.6 nin bile üzerine cikabiliyor. Fakat baska hic bir AMD islemci 3.2 yi gecemez. Yani en iyi performansi arayan bir kisinin AMD deki tek secenegi X2 6000+ dir.

Fakat Conroelerde öyle degil. E6420 ile bile E6850 nin cikabilecegi yere rahat rahat cikabilirsiniz. Yani en iyi performans icin intelde fazlada 100 lerce dolar vermenize gerek yok (yasayabileceginiz sansizi islemciye denk gelme durumunu saymiyorum)

Bi halttan haberin yok kesip biçip doğruyorsun

Öncelikle e6850 henüz retail olarak piyasaya çıkmadı ama öncül ürünlerin test sonuçları şu anXS'de yayınlanıyor.

E6850 İlk testlerde hava soğutma 1.47v ile 4.0Ghz orthos bitiriyor ama e6420 lerin 1.6-1.7 voltajla görebildikleri max yer zaten 4ghz civarı.

karşılaştırırken daha dikkatli ol deseydinki E6420-E6600-E6700 4ghz bariyerine takılıyor ona lafım yok....

Ama yeni stepping olan ve GO revizyon 2007 üretim olacak olan ve 22 temmuzda piyasaya çıkacak E6750 ve E6850 yi karıştırma bu işlere...

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: olivier_kahm

X2 6000+ standart voltajla ve hava soğutmayla 3300MHz oluyor ama hiç bir AMD işlemci o hıza standart voltajla ve hava soğutmayla çıkamıyor.

Arkadaşım sen almışın bu işlemciyi sanırım , hayırlı uğurlu olsun gülegüle kullan. Ama bu kadarda fanatizm yeter artık , okadar kullanıcı varki yüzlerce dolar verip aldıkları cpu nun takoz olduğunu forumlarda açık net utanmadan çıkıp sölüyorlar . O işlemci overclock için takoz kardeşim bundan ötesi yok artık . Alırsın almassın kulalnırsın yok kullanmassın ama takoza takoz diceksin , Akşaman beridir özelliğide 3300 Mhz yide felanda felanda . O işlemcinin fiyatı neredeyse 100 dolar aşağıya indi , şu durumda gayet albenisi var anlıyorum ama 22 temmuzdan sonra bir allahın kulu dönüp bakacakmı o işlemciye acaba ? Ya uzatmayalım bu meseleyi bu kadar tablo bukadar insan sana bişey anlatamadı sende anlatmaya çalışma artık ben anlayamıyorum bu mantığı .. Ya daha bişey yazmıyacam artık...........

• quote:

Orjinalden alıntı: buzmust

quote:

x 3000 mhz = 200$ anladık
    x 2600 mhz = 120$ ?????

öbür x amd 5200 ise 180$ , 120 değil. arada şu gün 19$ var. yani o/clock olabilme özelliğiyle bize büyük avantaj sağlamıyor. çok daha üst modelden 19$ az sadece.

çok üst aramıyorsanız amd 4800 derim . 124$ a düşmüş. ama üst seviyelerde pek fiyat farkı kalmamış. o yüzden, üst seviye alıyorken 6000 i öneririm. 10-20 $ dolar yüzünden altını tavsiye etmem

Ya bukadar olur artık , arkadaşım bana şimdi burda 2-3 bilinmeyenli denklem çözdürme , x idi y idi ya sen nasıl anlarsan anla , hangi işlemci işine geliyorsa git onu al yada onu öner . Gerçektende kimseye bişey anlatmaya çalışmayacaksın ağzı olan konuşuyor , biri bişey bilmeden onun şusu böle onun busu böle . . .
    Adam kalkmış model arayışına girmiş ben fiyat örneği verince bu kadar olur ben ne diyorum sen ne diyorsun . Ben yüzde performans diyorum adam fiyatı 180 $ diyor , Dam üstünde saksağan ,vur beline kazmayı ....

• quote:

X2 6000+ dan baska hic bir AMD islemci 3.3-3.5Ghz yi hava sogutma ile göremez. DOD veya LN2 ile belki . Hatta daha da abartiyorum Hic bir conroe islemci default voltaj ile 3.3 üde göremez görse bile günlük kullanilamaz. Dedigim gibi 1.25voltta 3300 yapan X2 6000+ var ve stabilite testinde gecmeyide basarmis . Vapo sogutma ile de 4100 küsür Mhz gören arkadaslar mevcut

sen hakikaten birşey bilmiyorsun
    X2 6000---> zaten fabrikadan çıkarken 3 ghz olarak çıkıyor.Yapmaa milleti kandırma

Birde işe conroeları katıyorsun.AMD tarafının Conroelara zerre laf söylemeye hakkı yok.
    E6700--> 2666mhz hızında bir taraf %27-28 ile voltaj verilmeden çıkacak
    öbür taraf --->%10-12 ile voltaj verilmeden çıkacak.Hakikaten yaptığın ayıp,bu resmen taraflılıktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hirotaro -- 10 Temmuz 2007; 4:44:56 >

• Bu formda kimse dikkatli okumuyor mu??? Ayrıca niçin bu denli sert eleştiriler var anlamış değilim doğrusu Arkadaş istediği ürünü alır hem arkadaşın istediği şeyi herkes göz ardı etmiş 3,3-3,5 GHZ civarında günlük kullanabilirsem bana yeter diyor bunu hedeflemiş. Daha çok yüksek hızı düşündüğünden bu işlemciyi almış. ŞİMDİ 4000+ Brisbane 3,4 GHZ e çıksa bile o hızda günlük kullanmak imkansız bence kaldı ki 2700-2800 civarından sonra belki de öncesi Cool'n Quite kapatılmak zorunda kalacak ve sürekli 6000+ dan daha fazla güç harcayacak. 6000+ yı Cool'n Quite açık bir şekilde 3,3 - 3,5 Ghz civarlarında kullanmak en güzel tercih bence.

Hem kaliteli bir AM2 anakartı da var ise şimdi kalkıp C2D ye geçmek mantıklı mı bence değil. Benim kanımca en güzel tercih i yapmış burada yorum yapanların çoğu bence uzman olmadıkları bir konuda bu denli sert eleştiriler yapmasınlar!!!

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.