Şimdi Ara

XP Homedan Proya Geçiş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Geçen hafta aldığım toshiba notebookumda ben istemediğim halde XP HOME TR yüklüydü.
    İşlerin acilliğinden hemen kullanmaya başladım ve hddnin yarısı çok önemli dökümanlarla dolmuş vaziyette...

Sorum şu: format atamam (zaten disket sürücüsü yok), elimdeki XP PRO cdsini takıp yükseltme yapsam sorun çıkar mı veri kaybı olur mu?

Ya da başka çözüm öneriniz var mı?

• ethernet kablosu ile başka bir pc ye bağlan at bilgilerini diğer pc ye daha sonra biçimlendir hdd yi ( 2 ye böl ) daha sonra xp pro yükleyerek yine ethernet ağı üzerinden bilgileri geri yüklersin
  • onemlı dosyalarını C: içinde bı yere al daha sonra kurulum asamasında Dosya sıstemını oldugu gıbı bırak dersen C: kısmına koydugun dosyalara zarar gelmez
  • Notebookun hddsi C ve D olmak iki parça, yedekleme konusunda bi derdim yok sadece iş çıkmasın istiyorum.

Kısacası; home u XP PROya yükseltirsem veri kaybı veya sistemde bi bozulma olur mu olmaz mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ErrOrMaN -- 8 Mart 2006; 3:02:19 >
  • bi ara bu tip yükseltme yaptım bi problem olmadı ama ne bileyim yinede içime sinmiyor onun için hep format atarım
  • tüm gerekli olana d ye aktar..
    yeni kurulum yapsan bile d ye hiç dokunmaz ...kurulum aşamasında d bölümüne hiç dokunmican tabiki...
    bildiğin kadarıyla yukseltmelerde var olanı koruyor...

her ihtimale karşı yedekle....
  • günül rahatlığıyla kur, windows modunda kuracaksın ama.
  • Verilerinin yedeğini D ye alırsan ve C ye yeni proyu yüklersen hiçbir şey kaybetmezsin.Yeni pro işletim sistemın olur
  • dosya sistemini ntfs olarak bırakırsan bişey olmaz
  • Arkadaşım, dosya sistemini olduğu gibi bırak demek kaydıyla ve masaüstü ile belgelerim dosyalarının D'ye yedeklerini alman kaydıyla (aslında olduğu gibi kalacaktır muhtemelen ama yine de riski azalt sen) eğer yükseltme yapabiliyorsan (aynı dil XP'ler olması lazım) hiç bişicik olmaz.. Eğer farklı dilde ise tekrar XP kurar, yani yükseltme değil yeni bir xp kurmuş olursun..
  • İş çıkacak, illa ki çıkacak...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Power7Gear

İş çıkacak, illa ki çıkacak...

Şimdi ne alaka, iş cıkacak die nie yazdın ki?
  • quote:

Orjinalden alıntı: frequen z

günül rahatlığıyla kur, windows modunda kuracaksın ama.

Windows modunda kur derken xp home açıkken pro cdsini takıp kurulma başlayayım değil mi?

quote:

Orjinalden alıntı: Power7Gear
    İş çıkacak, illa ki çıkacak...

Ne gibi bi' iş mesela ?
  • Madem hdd C vd D olmak üzere iki bölüm kafana takacak hiç bir şey yok. Önce D yi boşalt ve oraya at formatı. Daha sonra tüm verini D ye gönder. Yeni baştan format ve kurulumu C ye yap. Olsun bitsin...
  • quote:

Orjinalden alıntı: huysuzihtiyar

Madem hdd C vd D olmak üzere iki bölüm kafana takacak hiç bir şey yok. Önce D yi boşalt ve oraya at formatı. Daha sonra tüm verini D ye gönder. Yeni baştan format ve kurulumu C ye yap. Olsun bitsin...

Format atamıyorum arkadaşım, ilk mesajımı dikkatli oku disket sürücüsü yok!
  • Arkadaşım hangi modda kurarsan kur biçimlendir demediğin sürece sorun çıkmaz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.