Şimdi Ara

Yanlış Ram mi aldım , yardım!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Anakartımın özelliklerine bakarak yeni bir Ram aldım. Everest adlı programda Ram lerin miktarını 5 gb olara görüyorum.

Bilgisayarıma sağ tıklayıp özelliklerine baktığımda Ram miktarını 3 Gb olarak görüyorum.

Anakartta 2 tane DDR2 , 2 tane DDR3 slotu var. Nerde yanlış yaptım anlayamadım, yardımcı olursanız sevinirim

• İşletim sistemin 32 bitse 4 gb ve üstünü görmez. 64 bit kurarsan 5 gb görecektir...

Bu arada konu tekrarı yapmayın lütfen...

Edit : İşlemcinizin özelliklerine baktım, 64 bit yazıyor. 64 bit işlemcili sisteme 32 bit işletim sistemi kurarsanız yoracaktır. Hemde 4 gb ve üstü ram i görmeyecektir...

http://ark.intel.com/Product.aspx?id=36500

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jigs4w -- 25 Haziran 2011; 2:34:40 >
  • quote:

İşletim sistemin 32 bitse 4 gb ve üstünü görmez. 64 bit kurarsan 5 gb görecektir...

Bu arada konu tekrarı yapmayın lütfen...

Edit : İşlemcinizin özelliklerine baktım, 64 bit yazıyor. 64 bit işlemcili sisteme 32 bit işletim sistemi kurarsanız yoracaktır. Hemde 4 gb ve üstü ram i görmeyecektir...

http://ark.intel.com/Product.aspx?id=36500

+1 64 bit lik işletim sistemi yüklediğinizde sorun ortadan kalkacaktır.
  • Evet 32 bitlikler 4 gb ve üstünü görmezler normalde orda 5,00Gb (Kulanılabilir Miktar:3,00)Yazması gerekir ama kesin çözüm 64 bitlik format boşuna uğraşma...
  • işlemcimi de 1-2 güne kadar değiştiricem, işlemcinin 32 yada 64 bit olduğunu nasıl anlarım

''Bu arada konu tekrarı yapmayın lütfen...'' demişsiniz, bu benim bu konu ile ilgili ilk sorum oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi equigpt -- 25 Haziran 2011; 18:15:24 >
  • İşlemcinizin 32 ya da 64 bit olduğunu işlemcinizin serisini aratarak bulabilirsiniz.

Mesela google'ye Intel® Core™2 Duo E7400 yazarsanız direk intel'in sitesi çıkar. Orada teknik bilgiler listelenmiştir. Bakacağınız yer Instruction Set olmalıdır. Burada 64 bit yazıyorsa işlemciniz 64 bit demektir.
  • tşk, buldum 64 bitmiş :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.