Şimdi Ara

[YARDIM] AS5536G model alete ddr3 takviyesi yapsam nasıl olur ? oyun oynayamıorumda..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Acer AS5536G model notebook sahibiyim. İnterntteki (genelde donanımhaberdeki) yorumlara bakarım bu makinyı tercih ettim ama pişmanım. Diğer uygulamalarda hız sorunu yaşamıorum ancak iş oyun oynamaya gelince mesela Battelfield 2 yi en düşük çözünürlük (800*600) ve endüşük detaylarda (hepsi low) bile makina kasılıyor. İnternetteki kullanıcı yorumlarında Battlefield 2 için medium detayda 1024*768 çözünürlükte rahat oynanır yazıyor ama tam tersi bir durumla karşılaştım:
    Bu problemi çözmek için sistemdeki ddr2 800 4gb rami ddr3 800 e mi çıkarsam (ddr2 den ddr3 e upgrade) ? bi faydası olurmu oyunlarda Battlefield 2 ve muadili oyunları rahat rahat oynayabilirmiyim ? şu anda hdmi film izlerken bir sorun yok 1080 dpi filmi rahat izliorum ama oyunlarda kasılıo. Sadece BF 2 de deil BF 1942 de bile az da olsa kasılıo alet çok uyuz bi iş.

makinanın özellikleri: AMD Turion X2 RM-75 (2.2 ghz)
    4 gb ddr2 800 ram
    ATI Mobility Radeon HD4570 512 dahili 1790 a kadar paylaşımlı bellek veri yolu 64 bit (bundan dolayımı acep bit değeri çok düşük)
    anakart ddr3 800 ü destekliyor. AMD M780 citset

yardımlarınızı bekliyorum...
    saygılar...

• ddr3 ile drr2 nin soket yapılarımı aynımı bilemiyorum. Ddr3 ram almadan bir yerlerden bulup denerseniz sıkıntı çıkmaz. Eğer sokete uyuyorsa birtaz fark eder performansda. Ekran kartının 64 bit veri yoluna sahip olması en büyük nedne bence.
  • DDR3 takamazsın soket yapıları aynı değil.Ayrıca sorunun ram ile alakalı değil ekran kartıyla alakalı.Saat hızları düşük ve bit rate en azından 128 olmalıydı.
    Almadan önce konu açsaydınız daha iyilerini yakın bir fiyata bulabilirdik ama geçti artık.Mecburen böyle oynamak zorundasınız.Biraz overclock bilginiz varsa ekran kartını hızlandırabilirsiniz.Bir de söyleyeyim ram oldukça yeterli fazlasına gerek yok
  • RAM'le falan olmaz hocam o iş. Aletin kapasitesi bu.

İdare edeceksin bir şekilde.
  • 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.