Şimdi Ara

yemeklerde şap olduğunu kanitlarsam....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
43.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beyler yurt yemeklerinde şap olduğuna dair şüphelerimiz var. nedeni ise internette gördüğümüz bir testi uygulamamız oldu. Tabağın dibinde kalan yemeğin üzerine tuz döktük ve limon sıktık sonuç tuz morardı şap çift tuz bileşeni olduğu için iyot ayıraci oluyor sanırım. Bunu bir şekilde yurt yönetimine belgeler ile kanitlarsam yemekleri düzeltirler mi? Sonuçta şap insan vücuduna zararlı bir madde ve kullanımı yasal değil.

bu tuz ve limon olayının doğruluk payı nedir? evde kalan biri ev yemeklerininde deneyebilir mi ben nisasta dan şüpheleniyorum onun ayıraci da iyot tam emin olmadan da yönetime gitmek istemiyorum.

• Yapay Zekanın Yanıtı

Yemeklerde Şap Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Yemeklerde şap olabileceğine dair endişeler yaşıyorsanız, bunu doğrulamak için bir dizi yöntem bulunmaktadır. Şap, yemeklerin bozulmasına neden olan, ''Bacillus cereus'' adlı bir bakteri türüdür. Bu bakteriler, pilav, makarna ve et gibi gıdalarda çoğalabilir.

Şap Nedir?

Şap, Bacillus cereus bakterisinin ürettiği bir toksindir. Bu toksin, kusma, ishal ve karın ağrısı gibi gastrointestinal semptomlara neden olabilir. Şap belirtileri genellikle yemek yedikten 12 ila 24 saat sonra ortaya çıkar.

Yemekte Şap Belirtileri

Yemekte şap olup olmadığını anlamanın birkaç belirtisi vardır:

• Ekşi veya garip bir koku
    • Sümüksü veya kaygan bir doku
    • Küf veya maya benzeri büyümeler

Yemekte Şap Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Yemekte şap olup olmadığından şüpheleniyorsanız, aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

• Şap Testi: Bir bardak suya bir kaşık yemek koyun. Şap varsa, su bulanıklaşacak ve köpürecektir.
    • Gözlem: Yemeği dikkatlice gözlemleyin. Küf, maya veya başka anormallikler olup olmadığını kontrol edin.
    • Koku: Yemeğin ekşi veya garip bir kokusu olup olmadığını kontrol edin.

Yurtlarda Yemeklere Şap Neden Atılır?

Yurtlarda yemeklere bazen şap atılır çünkü bu ortamlar, şap bakterilerinin büyümesi için uygun koşullar sağlayabilir. Yurt yemekhaneleri genellikle çok kalabalıktır ve yiyecekler uzun süre sıcak tutulabilir. Bu koşullar, şap bakterilerinin çoğalmasına ve toksin üretmesine izin verebilir.

Sonuç

Yemeklerde şap olup olmadığını belirlemek önemlidir, çünkü şap tüketmek sağlık sorunlarına neden olabilir. Yukarıda belirtilen yöntemleri kullanarak yemeğinizin güvenli olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Şap belirtileri gözlemlerseniz, yemeği tüketmemeli ve tıbbi yardım almalısınız.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • cemaat yurdunda kalıyorsan hiç girişme bile böyle şeylere.. Eğer şapı kaldırırlarsa başına kötü şeyler gelebilir maazallah biliyorsun ki şap ile sap ters orantılı
  • Askeriyede de koyuyorlar. Düzeltmezler çünkü şap bildiğim kadarı ile cinsel dürtünün azalmasını sağlıyor, koymazlar ise tren yapabilirler orada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fayntenksendyu

cemaat yurdunda kalıyorsan hiç girişme bile böyle şeylere.. Eğer şapı kaldırırlarsa başına kötü şeyler gelebilir maazallah biliyorsun ki şap ile sap ters orantılı

cemaat yurdunda kalmıyorum ama karma yurt olduğu için bi ihtimal koymuş olabilirler.
  • Yemekciyle muhabbete gir sonra sorarsin 2-3 haftalik bir surex tabi bu ben yemekciyle kankayim her seferinde "Abla guzel elinden guzel yemeklerinden bol koy lutfen" diyorum
  • Koyabileceklerini sanmam yönetmeligi var meb in
  • kaldirsinlar da duz duvara tirmanin demi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jawenk

quote:

cemaat yurdunda kalıyorsan hiç girişme bile böyle şeylere.. Eğer şapı kaldırırlarsa başına kötü şeyler gelebilir maazallah biliyorsun ki şap ile sap ters orantılı

cemaat yurdunda kalmıyorum ama karma yurt olduğu için bi ihtimal koymuş olabilirler.

karma yurt mu

• quote:

quote:

afedersin ama cavus tokatlarken zevk aliyorsan sap yoktur.

• quote:

Orijinalden alıntı: my62231

Koyabileceklerini sanmam yönetmeligi var meb in

bu limon ve tuzun olayı nedir peki doğru olma ihtimali varmı yoksa numune alıp okulun laboratuvarında inceletecegim rapora göre yönetime gitmeyi düşünüyorum. Ama emin olmadan bu kadar şey yapmak istemiyorum nedir bu limon tuz olayının doğruluğu bilen deneyen varmı
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: my62231

Koyabileceklerini sanmam yönetmeligi var meb in

bu limon ve tuzun olayı nedir peki doğru olma ihtimali varmı yoksa numune alıp okulun laboratuvarında inceletecegim rapora göre yönetime gitmeyi düşünüyorum. Ama emin olmadan bu kadar şey yapmak istemiyorum nedir bu limon tuz olayının doğruluğu bilen deneyen varmı

Limon tuz olayıni bilmiyorum ama kanıtlamak icin yeterli olmaz laboratuvar testi ile kanitlarsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: CagBaBa

kaldirsinlar da duz duvara tirmanin demi?

düz duvara gerek yok zaten dediğim gibi karma yurt kimin kimin odasında sabahladığı belli değil çok rahat bir yurt ama bu limon tuz kafamı karıştırdı
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CagBaBa

kaldirsinlar da duz duvara tirmanin demi?

düz duvara gerek yok zaten dediğim gibi karma yurt kimin kimin odasında sabahladığı belli değil çok rahat bir yurt ama bu limon tuz kafamı karıştırdı

karmaysa tamam
  • Gencin şap ile imtihanı. Şap olası tehditleri ortadan kaldırır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Pisagor-

Askeriyede de koyuyorlar. Düzeltmezler çünkü şap bildiğim kadarı ile cinsel dürtünün azalmasını sağlıyor, koymazlar ise tren yapabilirler orada.

Akıl var mantık var askerin yediği yemekte aynı yerden çıkıyor binbaşınında albayında. Bu adamlarında karısı bilmemnesi var , öyle olsa onlarda aynı yemekten yerler mi?
  • Yatılı okurken, gıcık olduğumuz nöbetçi öğretmenlerin yemeğine müshil atardık.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kingrush

quote:

Askeriyede de koyuyorlar. Düzeltmezler çünkü şap bildiğim kadarı ile cinsel dürtünün azalmasını sağlıyor, koymazlar ise tren yapabilirler orada.

Akıl var mantık var askerin yediği yemekte aynı yerden çıkıyor binbaşınında albayında. Bu adamlarında karısı bilmemnesi var , öyle olsa onlarda aynı yemekten yerler mi?

Yüksek rütbeli komutanlar, erler ile yemek yemezler. Erlere farklı yemek veriliyor daha doğrusu en kötüsü, yüksek rütbeli komutanlara ise farklı yemek veriliyor zaten ayrı yerlerde yiyorlar. Abim anlatmıştı, trabzonda 6 ay yapmıştı askerliğini.

bizim güvenlikler yurt yönetimi aşçılar temizlik görevlileri vs hepsi bizimle birlikte yiyor öyle birşey varsa yandı adamlar. Birde bu şap kızlarda nasıl bir etki yapıyor

• Bizde askerlik yaptik karakol komutani dahil bizimle yerdi ayni kazandan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ketçaplı Pilav

quote:

quote:

afedersin ama cavus tokatlarken zevk aliyorsan sap yoktur.

Alıntıları Göster
    şapın öyle etkileri yok tamamen hurafe. bazı cilt problemleri tahriş azaltma yaralanmada damar büzücü ve ter önleyici deodorant olarak etkileri var. potasyum aluminyum sülfat tuzu. bu hurafeye inanan sivri zekalı aşçının biri ,bir tabak yemeğin içine bir kalıp şap bile koysa zehirlemekten başka etkisi olmaz. şapın öyle etkileri olsa berberlerin hepsi kısır olurdu

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kingrush

quote:

Yüksek rütbeli komutanlar, erler ile yemek yemezler. Erlere farklı yemek veriliyor daha doğrusu en kötüsü, yüksek rütbeli komutanlara ise farklı yemek veriliyor zaten ayrı yerlerde yiyorlar. Abim anlatmıştı, trabzonda 6 ay yapmıştı askerliğini.

bizim güvenlikler yurt yönetimi aşçılar temizlik görevlileri vs hepsi bizimle birlikte yiyor öyle birşey varsa yandı adamlar. Birde bu şap kızlarda nasıl bir etki yapıyor

Erkeklerde nasıl bir etki yapıyor ise kızlarda da aynı etkiyi yapıyordur dediğim gibi cinsel dürtüleri azaltıyor, yurtta kaldığın günden bu güne kadar değişiklik hissetmedin mi?

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.