Şimdi Ara

Yeni aldığım Asus laptop surekli kapanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
40
Cevap
3
Favori
23.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba yaklaşık 2 hafta önce asus x542ur model laptop aldım
    laptoptan memnunum ama son 3 4 gündür laptop kendi kendine kapanmaya başladı.Bazen 2 dk sonra kapanıyor,bazen 1 saat sonra kapanıyor
    sıcaklığında da sorun yok
    Ayrıca laptop şarjda iken hiç kapanma sorunu olmuyor
    Aniden klik sesine benzer bir ses gelip kapanıyor

bilgisayarı şu anda garantiye vermek istemiyorum çünkü yapmam gereken işler var

• problem batarya gibi

batarya sagligini kontrol eden bir uygulama ile bakabilirsin.

o duydugun ses pili takili olmayan cihazlarda guç aniden kesilince (kablo aniden cekilince) cikan ses olsa gerek.
  • Bıre bır aynı sorunu yasıyorum aynı modelde. Iade icin aldıgım alısveris sitesine geri yolladım yetkili servisten arıza raporu istediler. İnternette bir cok kaynağa baktım ingilizce olarakta ama cözümü olan bir konu gibi durmuyor. Yinede yetkili servisten yararlı bir bilgi gelirse size de iletirim.
  • Aynı sorun yeni aldığım aynı modelde var, alalı 2 hafta oldu yada olmadı, 3 kere kapandı, sorunun nedeni ne olabilir ?
  • aynı sorunu aynı modelde yasıyorum
  • Asus X542UR Şarj Aletini Çıkarınca Bilgisayarın Kapanmas

Ürünu alali 4 ay oldu.

Şarjda hiç sıkıntı yok ama bataryada birden bire kapanıyor

Batarya %100 olsa bile yapiyor

Batarya kullaniminda sıkıntı var

Garanti ye gönderen oldumu

Ne cevap aldı garantiden?

Yazabilirmi
  • Ne oldu son durum nedir
  • Aynı model aynı sorun bende de var

Laptopu alalı 3 ay oldu 1 aydır bu sorun var 2 hafta önce birçok gereksiz programı sildim temizledim bilgisayarı 2 hafta yapmadı ama dünden beri tekrar başladı kapanma sorunu

Son durum nedir çözebilen ve ya servise gönderen var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: KocaAdam93

Aynı model aynı sorun bende de var

Laptopu alalı 3 ay oldu 1 aydır bu sorun var 2 hafta önce birçok gereksiz programı sildim temizledim bilgisayarı 2 hafta yapmadı ama dünden beri tekrar başladı kapanma sorunu

Son durum nedir çözebilen ve ya servise gönderen var mı
    Sıcaklık değeri kontrolü yapın.
  • bynoname kullanıcısına yanıt
    Hocam sıcaklık değerlerinde sıkıntı yok ısınma problemi de yok yeni bilgisayar daha zaten yarın servisle görüşeceğim.
    bakalım ne diyecekler olmadı göndereceğim servise
  • bence bu sorunu yaşayan herkes birleşip servise öyle gidin daha etkili olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeki1981

bence bu sorunu yaşayan herkes birleşip servise öyle gidin daha etkili olur.
    Topluca gitsinler.
  • Aynı modelde aynı sıkıntıyı çekiyorum bir çözümü yok mu arkadaşlar?
  • laptop artık fişe takmadan çalışmıyor.ayrica fişe takar takmaz otomatikmen kendisi açılıyor.
  • Leptopu şarjda kullanarak bi süre idare et ve o şekilde işlerini bi an evvel halledip hemen garantiye başvur derim daha yeni almışsın para vermişsin sonuçta neden arızasıyla ugraşasın hatalı ürün falansa yenilerler sonra ani kapanmalar herhangi bi bileşende yanma vs yaparsa daha çok sorun yaşarsın açıp bakarsın tornavida izi yüzünden garanti dışı derler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2466E7047 -- 18 Mayıs 2018; 14:42:32 >
  • cihazı alalı 5 hafta oldu x542ur 977t
    ilk 4 hafta bildiğiniz gibi 100 disk problemi yüzünden kullanamadım 3 kere servise gittim neyseki bi kaç gün önce gelen son updatele sorun baya düzeldi.
    ancak 3 gündür bende kapanma sorunu yaşıyorum. ne yapmamız gerek acaba?
  • kullanıcı9999 K kullanıcısına yanıt
    düzeltme
    277t
    1 saattir üst üste 3 kere kapandı +90 şarj
    battery bar 10.6 gösteriyor yıpranma
  • Problemlerin temel nededi batarya gibi görünüyor.Garantisi varsa servise göndermenizde yarar var
  • Vatan computer garanti süreci sıkıntılı mı? Ayrıca laptobun sol ön tarafında ufak bi çatlama var sıkıntı yaratır mı?
  • arkadaşlar aynı model'den bende satın almıştım şubat gibi, aynı problemi bende yaşıyorum, asus utanmadan kusurlu ürün satıyor demekki , fiyatı da uygundu dışardaki piyasadaki ürünlere kıyasla ama garantiye verince sorun çözülüyor mu değişim mi yapıyorlar ? konu ile alakalı daha hızlı aksiyon alan varsa bilgilendirebilir mi ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.