Şimdi Ara

Yeni anakart monitöre görüntü gelmemesi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi akşamlar. İkinci el bölümünden abimin aldığı bir anakarta sistemimi bağladım. Ancak her iki ekran kartı slotunda da ekran kartımı taktığımda fan tam güç çalışıyor ve ekrana görüntü hiçbir şekilde gelmiyor. 2 adet farklı ram ile denedim sonuç yine aynı 3 kez kasayı komple söktüm taktım farklı psuyla denedim farklı kasayla denedim olmuyor. Sorun nerede olabilir acaba? Teşekkürler.

• öncelıkle başıma böyle bır sorun gelmıştı,
    1) varsa onboarda takın , dvı dan vga ya takın

bırkeresınde ekran kartımda takılı oldugu halde goruntu gelmemıstı cıkarttım onboard vga ya bagladım daha sonra ekran kartının surucusunun kayboldugunu gördum pc den ekran kartının surucusunu yukleyıp gerı harıcı ekran kartına taktım sorunum halloldu, bı tur ekran kartı surucu dosyalarının sılınmesı gıbı
  • Denedim hocam ancak yine olmadı.
  • DVI dönüştürücü farkından olabilir...

onoard dan görütü gelebiliyor mu? Onboard var mı?
  • olmadı derken onboardan mı goruntu gelmedı
  • Hocam hayır on boardanda görüntü gelmiyor malesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tractor

Hocam hayır on boardanda görüntü gelmiyor malesef.

hocam adımları uyguladınız degılmı ?
    harıcı ekran kartına takılan powerdan gelen kabloları cıkardınız mı cıkarmadıysanız onboard calısmaya bılır bıostan bır degısıklık yaptınız mı onboard ıle ılgılı ?

onboard vga ya bagladınız degılmı monıtoru ?
    anakartınızda sorun var o halde onboarduda göstermıyorsa
  • hocam az önce komple söktüm sistemi tekrar .ama ekran kartımdan power kablolarını çıkarmayı unutmuşum vgadan denerken yani belki de onboard vga çalışıyor olabilir mi hocam ? Bir de adımları denedim hocam evet bios pil-cmos jumper vs. hepsini denedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tractor -- 7 Kasım 2011; 21:15:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tractor

hocam az önce komple söktüm sistemi tekrar .ama ekran kartımdan power kablolarını çıkarmayı unutmuşum vgadan denerken yani belki de onboard vga çalışıyor olabilir mi hocam ? Bir de adımları denedim hocam evet bios pil-cmos jumper vs. hepsini denedim.

senın konunun aynısı başka konudadada war ekran kartına gelen guc kablolarını cıkar kı anakart ekran kartını görup onboardu es geçmesın anakart vga sına tak monıtor kablosunuda bakalım gelecek mı
  • yardımınız için çok teşekkürler hocam deneyip yazacağım buraya.

Hocam şimdi denedim yine olmadı. Olayı özet olarak en başından geçeceğim bana yardımcı olabilmeniz hususunda işinize yarayacak bilgi çıkar mı bilmiyorum ama yine de özet geçeyim. Şimdi yaklaşık 3- 3.5 yıl kadar önce aldığım bir intel e6320 işlemcim vardı onu kullanıyordum sorunsuz. Ancak voltaj bulunduğum ilçede elektrik kesintisi sık olduğundan ve powersupplyım kalitesiz olduğundan anakartım yanmıştı. Ben de bu anakartın yerine işlemcime ve bütçeme uygun olan biostar ds3+ anakartı aldım 1 yıl kadar önce. Ardından bu yaz artık sistemimi biraz iyileştireyim dedim ve forumdan ikinci el e8600 işlemci aldım ardından xilence 750+ bronze powersupply aldım. Bir adet zalman kasa ve ati hd5850 kart aldım. Bunları ağustos ayından beri sorunsuz kullanıyordum. Abim bana hediye olarak forumdan asus p5e3 bir anakart almış ikinci el. Bu anakarta işlemcimi vs. taktık kurduk ancak ilk seferde sinyal yok uyarısı aldık monitörde.Defalarca denememize rağmen olmadı. Ardından evde bulduğumuz çok eski bi ekran kartıyla denedik ve görüntü almayı başardık. Hemen bios ayarlarını sıfırladık ve açmaya çalıştık ancak tam windows yükleme ekranı geldiğinde donup res atıyordu bilgisayar. Bir türlü bu aşamayı geçemedik.Bundan 1-1.5 ay evvel yine forumdan bi anakart almıştı abim ikinci el onda da aynı problemi yaşadık ancak anakartın elektriksel bir problemi olduğunu düşündük. Çünkü bilgisayar kapalı olduğu halde usb girişlerine bağladığımız vantilatör vs.ye elektrik gidiyordu. Tekrar biostarımı takınca sorun olmamıştı. Ancak bu defa asus söküp eski(yani normal sorunsuz kullandığım) anakartımı taktığımda yine çalışmıyor. Ne onboard vga dan görüntü alabiliyorum ne de 5850 den. Sinyal yok uyarısı alıyorum. Ancak tüm fanlar vs. çalışıyor yani elektriksel bir problem olmadığını zannediyorum. Özetten ziyade olayın tamamı oldu. Zamanınızı ayırdığınız için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tractor -- 8 Kasım 2011; 1:05:55 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.