Şimdi Ara

YENİ COROLLA YI NASIL BİLİRSİNİZ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Astra Sedan düşünüyorduk. Ancak bulunduğumuz yerde Toyota yok satıyor çok tutuldu corolla yine. bir de biz hb kullandık astranın değişiklik olsn diyoruz hem. 1.4 d4d elegant düşünüoruz gümüş gri. ancak otomatik mi düz mü karar veremedik siz ne diyorsunuz bu konuda. Bir de kullananlar varsa onların görüşünü almak isterim. Opelciler lütfen kızmasın opel in bizdeki yeri ayrı zaten. hb astra dan hep övgüyle söz edicez. Ancak sedan olarak oturmuş bi araba almak istiyoruz. Bir de eğer yeni corolla alan varsa kaça aldıgını ve nerden aldıklarını söylerlerse cok memnun olurum.Teşekkürler..

• öncelikle iki aracında test sürüşüne cık bence yeni astra sedan cok iyi corolladanda geniş corolla hakkında şikayetvar.. da cok sorunlu olduğu yazıyor özellikle otm. vites cok sorun cıkartıyormuş siteye bakabilirsin opeller hakkındada cok şikayet var ama yeni astra bence daha iyi birde siyah olursa offf corollanın içi dar gelmişti bana

tabi şuda var orda yazılananlar ne kadar doğru ne kadar yanlış bilinmez ama bence daha yeni olan ve geniş olab astrayı alın ben öyle yapardım corolladan daha iyi duruyor bence
  • Astra sert süspansiyon sebebiyle corolla kadar konforlu değil. İç mekan sesiszliği olarakta yeni corolla çok iyi (dizel motoruda sessiz). Yol tutuş ve sürüş performansı astranın daha iyidir. Dizel motorları aynı güçte (90 hp) ama astranın motor hacmi 1.3 olduğundan vergisi düşük. Otomatik vites ve dizel alacaksan iki aracada yanaşma derim. Astra dizeli benim yeğenim yeni sattı ve 6 ileri otomatik şanzımandan hiç memnun değildi, araç çekmiyor diyor, hantal. Corolladada aynı sorun var. MMT otomatik şanzımandan genelde mennun değiller (testlerdede aynı fikir hakim). Bu iki aracın otomatiği normal otomatik değil, otomatikleşytirilmiş düz vites (tiptroonic vs....) Motor hacmi küçük olduğundan otomatik şanzımanlı modeller çok ağır kalıyor. Birde meganenin otomatiği var. Bu otomatik bildiğimiz normal otomatik vites. Yalnız buda 4 ileri. 4 ileri olması fazla tüketim ve ağır hızlanma olarak geri dönüyor. Reno bir adıp atıp 5 ileri yapsa daha iyi olurdu. Bence tercihin corolla olmalı ve düz vites olmalı. İllede dizel otomatik alacaksanda motoru büyük olan dizellere bak.

• corolla ve düze vites cok iyi secim olur bence zaten 90 hp motor a otomatik gitmez
  • Bizde corolla düz vites düşünüyoruz. başka yorumları da rica edebilrmym
  • astra sedan yerine corolla tercih edilebilir . bizde astrayı sattıktan sonra sedan alırız diyoduk ama insan aynı arabadan sıkılıyor bir süre sonra
  • ablamda 2007 model elegant var benzinli arkası olsun önü olsun gayet geniş bi arac ayrıca d sınıfı etkisi bırakıyo insanda boyutlarında dolayı ayrıca servisi opelle kıyaslanmıcak kadar kaliteli ve ucuz en azından kazıklamaya calısmıyolar durum bu ama yeni astra sedanda hoş duruyo ama opel olunca tavsite etmeye korkuyo insan ikisinide kullan kesin kullanmadan mercedes bile almam
  • düz vitesi güzeldir.Motoru gücüne göre mükemmeldir.Klasik japon aracı biraz lastik sesi içeri alır.Bana kalırsa tek eksiği arkada burulma kirişli sistem olmasıdır(Benim gibi bir deli için büyük bi eksi) Onun dışında alınması gayet mantıklı olan araçtır.Tavsiye ederim

Benzinli düşünürseniz elegance bi civic bakın

Otm toyota önermem
  • düz corolla daha iyi olur bence.
  • kesinlikel düz toyota daha konforlu bir araç astraya göre bizim burda bitane siyah var içok hoşuma gidiyor
  • Tamam arkadaşlar inş. önümüzdeki ay a kadar alıoruz düz vites corolla yı :)
  • valla ben test sürüşü yaptım ve sonra almaktan vazgeçtim.sende mutlaka bir test sürüşü yap,çünkü iç malzeme ve plastik kalitesi önceki kasaya göre daha kötü geldi bana,yani pek tutmadım...
  • açıkçası benim gibi şehir içi kullanıyorsan sana mm/t tavsiye ederim.
    performansı biraz oynar ama adam akıllı rahat edersin
    hem manuel moduyla istediğinde üst devirlerle de kullanabilirsin
    parası olup da sıkışık trafikte sürekli debrija basmak artık bana enayilik geliyor...
  • Bu arada yine asılsız karalamalar almış gitmiş.
    Kimmiş Toyota Corolla MM/T den şikayet eden?

Bende dizel yeni kasa mmt var. 9000km'de her Allah'ın günü kullanıyorum işim gereği. Benim gibi eski kasa olanını her gün kullanan var. Babam da dizel mmt kullanıyor. Daha sorun yaşamadık Allah'a şükür ama araca çamur atmak isteyenler yok yokuşta çekmiyor yok ferrariyi geçmiyor tarzında konuşup duruyor.

Varsa paran al koç gibi mmt dizeli, hem cebini yakmaz, hem sorun yaratmaz hem de satarken pek çoğu gibi elinde patlamaz. Araba dört dörtlük mü? Değil! Ama bu segmentte hangisi dört dörtlük?

Benim için güvenlik, sağlamlık, ekonomi önemli, parayı yolda bulmadım, gerektiğinde de 180 basarım diyorsan tavsiyem dizel bir mmt alman.

Tabi yine de sen bilirsin...

Aramızda kalsın "sen her palavracıya inanma....."

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.