Şimdi Ara

Yeni direksiyon sınavı saçmalığı.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
3.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar bugün girdiğim direksiyon sınavında başıma gelenleri sizlerle paylaşacağım.
    -Öncelikle araca biner binmez ilk kontrollerimi eksiksiz yaptım ( koltuk ayarı , emliyet kemeri , yan ayna ayarları , dikiz aynası ayarı .)
    -Durduğum yerden çıkarken çıkış sinyalimi verdim ve kusursuzca çıkış yaptım
    -Kavşaklarda geçiş hakkına , takip mesafesine , Sağa ve sola dönüşlerde , şerit değiştirirken sinyallerimi kusursuzca verdim.
    -Vitesi aracın uygun devrine göre kullandım
    -Yokuşlarda kavramayı kusursuzca yaptım.
    -geri geri giderken aracın şeride paralelliğini bozmadan kullandım.
    Bu aşamalarda komisyon üyelerinin bana dedikleri ; Arabanız varmı ? , Sürekli kullanıyorsun galiba ? , Eksiksizce kullandım senin ehliyeti almanı isterim .
    Ancak sıra park aşamasına geldiğinde her zaman yaptığım park olayında kaldırıma çok fazla yanaşmamdan dolayı aracı toplayamadım ve arka koltuğa alıp sınavımı sonlandırdılar.Birde üzerine dalga geçer gibi sana ehliyeti vermeyi çok isterdik ama olmadı dediler.

Bilmek isterim ki hangi usta soför tek hamlede herzaman park edebilir ? İnsanların haklarını yemekten başka birşey yapmıyorlar baştan sona kadar kusursuz kullandığıma inanıyorum ki bunu komisyonda onayladı ancak sadece park başarısız diye kaldım.

• Komisyon'a göre değişiyor ben yokuş yukarı sağa yanaşırken stop ettirdim (fakat hemen çalıştırdım) bazı yerlerde de sinyal vermeyi unuttum. Yine de sürücü koltuğunda tamamladım sınavı. Geçmiş olsun.
  • Benimde korktuğum bu, umarım başıma gelmez. Geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WoodGuy

Benimde korktuğum bu, umarım başıma gelmez. Geçmiş olsun.
    Teşekkürler arkadaşlar biraz bahtsızımdır bu konularda bazı komisyon üyeleri park bile yaptırtmadan sınav tamamlatmışlar .
  • quote:

Orijinalden alıntı: kskmert

Teşekkürler arkadaşlar biraz bahtsızımdır bu konularda bazı komisyon üyeleri park bile yaptırtmadan sınav tamamlatmışlar .

Alıntıları Göster
    Hangi bölgede sınava girdiniz örnekköy mü organizemi
  • Bornova özkanlarda girdim.
  • quote:

Bornova özkanlarda girdim.
    Türkiye'de ehliyet sahibi olan kişilerin en az % 50 si geri geri park edemez.
    Kim ehliyeti alır almaz geri geri park ederki.Hepimiz iyice alıştıktan sonra park etmedik mi?
    Henüz yeni bir sürücüyken daha rahat park yerleri aramadık mı?
    Yazık şu insalara yapılan eziyete.
  • Komisyonun berbatmış bizdekiler çok cana yakın insanlardı full sohbet ede ede gittik tek kusuru park ederken yaptım bende biraz erken soktum arabanin kic tarafını müfettiş dedi biz görmedik hadi bidaha yap bakalım lafa tuttuk seni biraz diye ikinci girisimde kusursuz park ettim zaten sana çok insafsiz adamlar gelmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Man in the Suit

Komisyonun berbatmış bizdekiler çok cana yakın insanlardı full sohbet ede ede gittik tek kusuru park ederken yaptım bende biraz erken soktum arabanin kic tarafını müfettiş dedi biz görmedik hadi bidaha yap bakalım lafa tuttuk seni biraz diye ikinci girisimde kusursuz park ettim zaten sana çok insafsiz adamlar gelmiş
    Dün sınava girdim. Geri parkta sorun yaşadım. Fazla yanaşmamdan dolayı burnunu sokamadım ve düzleyemedim arabayı.
    Ancak sözlü olarak yardım ettiler, arabayı düzgünce soktum ve sınavıma devam ettim. Bir iki yerde sinyali unuttum veya sonradan hatırlayıp geçte olsa verdim. Onun dışında sorunum yoktu.
    Bakalım yarın açıklanacak umarım bu küçük sebeplerden dolayı bırakmazlar. (:D) Direksiyon dersinde tanık olduğum kadarıyla düzgün kullanamayanlar bile vardı. Bu sebepten kalırsam içime dokunur
    Geçmişimdir demi be?
    Ayrıca dostum hakkını yemişler

• Çok şanssızmışsın valla bence de hakkını yemişler. Yazık olmuş.

Ben de bugün girdiö sınava. Baya heyecanlıydım ama şansıma komisyon iyi çıktı. Sürekli muhabbet ettiler. Gerçi başlarken hadi başla diyip sonra dur dur daha 2 dk varmış falan diyince panik oldum. Kalkarken arkama bakmamışım araba geliyormuş o arada frene basarken stop ettirdim. Sonra güzel çıktım ve bi daha da stop ettirmedim zaten. Park ederken bariyerlere çok yaklaşmıştım çarpacak gibisin tekrar toparla dediler ama çok şükür çarpmadım. Yakından girince de tek seferde giriş yapabildim. Arka tekerlek kaldırıma çarptı ama bir şey demediler. Rampada da biraz geriye kaçırdım ama stop ettirmeden kaldırdım arabayı. Parkur bitince hadi hayırlı olsun falan dediler. Geçtim mi dedim sonra öğreneceksin dediler. İnşallah geçmişimdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Myronides

Komisyonun berbatmış bizdekiler çok cana yakın insanlardı full sohbet ede ede gittik tek kusuru park ederken yaptım bende biraz erken soktum arabanin kic tarafını müfettiş dedi biz görmedik hadi bidaha yap bakalım lafa tuttuk seni biraz diye ikinci girisimde kusursuz park ettim zaten sana çok insafsiz adamlar gelmiş

Aynısı bana oldu valla ilkinde biraz kenarda kalktı parkedince. Geçerli dediler ama tekrar dene dediler soktum geri arabayı bu sefer tam oldu. Bir de bazı ufak dönüşlerde sinyal vermeyi unuttum fakat birşey demediler. Millet patır patır arka koltukta bitirirken ben sürücü koltuğunda tamamladım geçeriz inş
  • quote:

Orijinalden alıntı: iwanthidan

quote:

Aynısı bana oldu valla ilkinde biraz kenarda kalktı parkedince. Geçerli dediler ama tekrar dene dediler soktum geri arabayı bu sefer tam oldu. Bir de bazı ufak dönüşlerde sinyal vermeyi unuttum fakat birşey demediler. Millet patır patır arka koltukta bitirirken ben sürücü koltuğunda tamamladım geçeriz inş

Dün 6 da açıklandı sonuçlar ara kursu sor ben geçmişim

• quote:

quote:

quote:

Dün 6 da açıklandı sonuçlar ara kursu sor ben geçmişim

Ben dün girdim Pazartesi açıklanacak benim sonuç. Hayırlı olsun darısı başımıza

• iwanthidan kullanıcısına yanıt
    bende dün girdim
  • quote:

bende dün girdim

Allah Allah, pazartesi açıklanacak demişlerdi bana ama. Garip bir durum arayıp sorayım açıklanmıştır belki
  • iwanthidan kullanıcısına yanıt
    valla sınava girmeden önce sordum kaçta açıklanır diye saat 6 dan sonra sonuçlar gelir dedi, arkadaşta aynı şekilde olmuştu 4 ay önce pazartesi diyorlarsa bile tamamen kendileri yüzündendir komisyon saat 6 dan sonra gönderiyor sonuçları
  • quote:

valla sınava girmeden önce sordum kaçta açıklanır diye saat 6 dan sonra sonuçlar gelir dedi, arkadaşta aynı şekilde olmuştu 4 ay önce pazartesi diyorlarsa bile tamamen kendileri yüzündendir komisyon saat 6 dan sonra gönderiyor sonuçları

Haftasonu devam ediyor bizim sınav bugün de sınav var aradım pazartesiden önce açıklanması imkansız dediler. Olsun bir gün bekleriz bizde.
  • quote:

quote:

Haftasonu devam ediyor bizim sınav bugün de sınav var aradım pazartesiden önce açıklanması imkansız dediler. Olsun bir gün bekleriz bizde.

Alıntıları Göster
    Aynen bizimde c.tesi-pazar vardı, gerçi yine belli ama bilerek söylemiyorlar.
    Yarın kurstan mesaj gelecekmiş. Bakalım sonuç ne

Edit: Geçmişim beyler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hibrit -- 14 Ekim 2014; 20:35:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hibrit

Aynen bizimde c.tesi-pazar vardı, gerçi yine belli ama bilerek söylemiyorlar.
    Yarın kurstan mesaj gelecekmiş. Bakalım sonuç ne

Edit: Geçmişim beyler

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar geçen pazar 2. ehliyet sınavına girdim yine herşeyi kusursuz yaptığıma inanıyorum ancak park ederken sarı çizgiye 0 park etmem gerektiğini burun kıvırarak söylediler ancak ertesi gün sınavı başarılı olarak geçtiğimi söylediler . Yeni dönem ehliyet sınavlarında fazla zorlayacaklar gibi Allah gelecek zamanda alacak arkadaşlarımıza kolaylık versin.

• quote:

Arkadaşlar geçen pazar 2. ehliyet sınavına girdim yine herşeyi kusursuz yaptığıma inanıyorum ancak park ederken sarı çizgiye 0 park etmem gerektiğini burun kıvırarak söylediler ancak ertesi gün sınavı başarılı olarak geçtiğimi söylediler . Yeni dönem ehliyet sınavlarında fazla zorlayacaklar gibi Allah gelecek zamanda alacak arkadaşlarımıza kolaylık versin.

Ben de 2. ye giricem hocam bu pazar, umarım geçerim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.