Şimdi Ara

Yeni Ekran kartı alıcam,işlemcim ve PSU yeterlimi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar uzun bir aradan sonra ekran kartını yenilemeyi düşünüyorum.Bulabilirsemde bunu 2. elden yapıcam.

Bu iş için max 400 TL para ayırdım ama sizlerden tavsiye bekliyorum.

Düşündüğüm ekran kartları:hd 5850,5870,6950 veya bu segmentteki nvidia kartlar.

Sİstem:
    AMD Athlon II X2 245@3.5 GHz

Gigabyte GA-MA785GM-US2H

4GB kington ddr2 RAM soğutuculu 1066 MHz

500W high power güç kaynağı

Acaba bu işlemci alacağım ekran kartına darboğaz yapar mı?Yada onu geçtim

güç kaynağı yeni ekran kartının yükünü çekebilirmi?

Yorumlarınız için teşekkürler.

• güç kaynağın fazlasıyla yeterli ekran kartını gtx 460 almanı öneririm mükemmel bi kart eğer yinede ati almak istiyosan 6950 almanı öneririm hepsini geçersek ben olsam işlemcimi yükseltirim 200 liraya amd phenom 4 çekirdek alırım diğer 200 ede 9800gt alırım ama sen bilirsin
  • Bende bunu çok düşündüm işlemciyi phenom II X4 yapmayı ama bunu yaparsam istediğim kartı almam vakit alır.İsteğim daha çok 2 monitörlü eyefinity kurulumu yapmak.O yüzden amd ekran kartı tercih edicem gibi ama tabi 2. monitörüde hesaba katınca bütçe çok zorlancak.

Peki bu phenom ile athlon arasında oyunlarda çok fark var mı?Tabikide 2 çekirdek, 4 çekirdek kullananlarda düşük kalıcak ama genelde 4 çekirdek kullanan oyun piyasada az (varsa düzeltin).

Sonuç olarak bende şu anda hali hazırda kullandığım ATi radeon hd 4770 ekran kartı var ve çoğu oyunda düşük ayarlarda götürüyor ama BFBC 2 de oyun donma yapıyor ısıdan sanırım ve bu aralar grafiklerde bozulmalar olmaya başladı.Bu daha çok monitorde renk arızası gibiydi.
  • sıfır veya forumdan 5850 al . işini fazlasıyla görecektir
  • PC'de bütçe açısından bir unsuru çok fazla kısarak diğerine alan açmak emin olun ki sıkıntılar yaratacaktır. Grafik kartı da sonuçta işlemcinizin becerileri ile paralel performans gösterecektir. Bundan ötürü yapacağınız yatırımı dengelemeniz, pc deki her bileşenden zorlanmadan en verimli performansı elde etmenizi sağlar. Elbette dengeli olmak daha çok araştırma ve zaman gerektirir. Kullanıcılar genelde bütçelerini grafik kartı için zorlayıp o kartın gerisinde kalan diğer bileşenler yüzünden sıkıntı yaşıyorlar ve o güzelim karta rağmen mutluluk gecikebiliyor. Ben bir tercih yaptım ve Directx 11 e terfi etmek yerine uzun vadede güç kaynağı ve kasa almamak adına 700 TL yi bu iki bileşene ayırdım. Grafik kartım muazzam değil ama diğer bileşenler sayesinde yapabileceğinin en mükemmelini veriyor. Eyefinity umarım acil bir ihtiyaç değildir.
  • hocam senin işlemcide yeterli ben pentium dual core ve 8600gt ile son ayarda oynamadığım hiçbir oyun yok o zaman dediğim gibi gtx 460 almanı öneririm yok dersen 6950 bu iki kart ilede o dediğin herşeyi yaparsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dusetteram

Bende bunu çok düşündüm işlemciyi phenom II X4 yapmayı ama bunu yaparsam istediğim kartı almam vakit alır.İsteğim daha çok 2 monitörlü eyefinity kurulumu yapmak.O yüzden amd ekran kartı tercih edicem gibi ama tabi 2. monitörüde hesaba katınca bütçe çok zorlancak.

Peki bu phenom ile athlon arasında oyunlarda çok fark var mı?Tabikide 2 çekirdek, 4 çekirdek kullananlarda düşük kalıcak ama genelde 4 çekirdek kullanan oyun piyasada az (varsa düzeltin).

Sonuç olarak bende şu anda hali hazırda kullandığım ATi radeon hd 4770 ekran kartı var ve çoğu oyunda düşük ayarlarda götürüyor ama BFBC 2 de oyun donma yapıyor ısıdan sanırım ve bu aralar grafiklerde bozulmalar olmaya başladı.Bu daha çok monitorde renk arızası gibiydi.

2 yıl öncesime kadar 4 çekirdek kullanmayı bilmeyen oyunlar vardı ve 4 çekirdek bazı oyunlar için 2 çekirdekten daha düşük - garip performanslar yaratabiliyordu fakat şu an itibarıyla oyunlar 4 çekirdek işlemcili pc ler daha becerikli ki, elinizde işlemci yüzünden verim alamadığınız bir kart ile işlemcinizi geliştirmeyi beklerken, grafik kartınızın eskimesi gibi sürekli para harcatacak bir döngüye kapılmamanızı umarım. Acilen sisteminizi dengeleyip her parçanın birlikte keyifli bir koro gibi hareket edebilmesi daha makul olabilir. Elbette bu cümleler hiçbir teknik detay barındırmıyor fakat işin uzmanı arkadaşlar cevapladıkça umarım en uygun tavsiyeye ulaşırsınız.

• gerginix benim demek istediğimi ayrıntılı şekilde anlatmış işlemci iyi olmazsa istersen 2000 lira ver ekran kartına verim alamazsınız ben olsam önce işlemci yeniler ekran kartını bi kademe düşürürdüm ama sen bilirsin
  • Bende Uzun zamandır işlemciyi değiştirmeyi düşünüyordum ama athlonII x2 beni çoğu yerde bırakmadı.Eyefinity acil değil zaten önce benim monitore yakın özellikli yada aynısını bulmam lazım.Gönlüm hd 6950 den yana ama en mantıklısı phenom II x4 ile uygun bi hd 5850 almak galiba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dusetteram

Bende Uzun zamandır işlemciyi değiştirmeyi düşünüyordum ama athlonII x2 beni çoğu yerde bırakmadı.Eyefinity acil değil zaten önce benim monitore yakın özellikli yada aynısını bulmam lazım.Gönlüm hd 6950 den yana ama en mantıklısı phenom II x4 ile uygun bi hd 5850 almak galiba.

Denge her zaman iyidir:) Sonuçta alacağınız ürün konusunda acele etmemek yapacağınız en iyi şey olacaktır. Geçen yıl topladığım makinemde paramı çöpe attığım tek konu Kasa ve PSu oldu. İki bileşeni ucuza kapatmaya çalışınca 100 kiloluk bir adama small tişört giydirmiş oldum ve cezamı çektim. 5850, benim için lüks bir kart... Soracak olursanız iyi bir seçim fakat 6850, 5850'den geride bir performansa sahip olsa da PSU dostu - düşük güç tüketen ve ileride crossfire yapmak konusunda canınızı sıkmayacak ve her zaman bulunabilecek bir kart. 6850 nin farklı marka - modeller ile kıyaslamalarına ve crossfire sonucunda elde ettiği performans farklarını da araştırıp size uygun olup olmadığını ölçmenizi öneririm.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.