Şimdi Ara

YENİ FORD FOCUSLAR NEDEN FAZLA YAKIYOR (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
222
Cevap
0
Favori
18.992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: AO

Az yakan araç isteniyorsa Dci veya CRDi. 1 yıl Focus 2 115hp kullandım mazotu yakmıyor içiyordu. Satıp Fluence almıştım mazot neden eksilmiyor diye düşündüğüm zamanlar olmuştu.

Cmax alma hedeflerim yavaştan öldü bu konuyla birlikte
  • quote:

Orijinalden alıntı: kahraman202

quote:

Orijinalden alıntı: Rdiesel

Focuslar fazla yakıyor aslında (TDCİ)HDİ fazla yakıyor desek doğrudur arkadaşımda 2009 titanium x focus 2 var aracın yakıt ortalaması 8 litre ve agresif kullanan biri değil ve focus 2 1290kg lık bir araç bence TDCİ(HDİ) ekonomiden uzak bir motor özellikle şehir içinde ,ama uzun yolda her dizel araç gibi ekonomi sağlıyor...Bu konuda DCİ motoru tek geçerim kimse kusura bakmasın 1280 kg Megan şehir içinde 6.5 litre ortalama ile geziyor.Sonuç Ekonomi=DCİ

Arkadaşınızın size şaka yapmış olmasın? Ya da aracında bir problem? Hemen hemen aynı yol koşullarında 105'lik 2010 megane dci kullanan arkadaşım 7.5 yakıyor. Kullanan kişinin aracı hangi parkurda, hangi trafik yoğunluğunda,ve en önemlisi nasıl kullandığıyla alakalı bir durum.

Alıntıları Göster
    Hocam ist anadolu yakası trafiğinde kullanıyor,agresifte değil 8 litre ortalamayı kendi gözlerimle her seferinde görüyorum ortalamayı dediğim gibi focus 2 1.6 tdci 109 bg için geçerli bu ve aracı km 86 binlerde yanlış hatırlamıyorsam.Megan ise dediğim gibi diğer bir arkadaşın aracında 6.5 ortalama ile geziyor.Hatta focusu olan arkadaş çok yakıyor diye sürekli söyleniyor...Şahsım ise şuan araçsız ama 1.2 tdi polo bm düşünüyorum ama malum distribütör beni düşürüyor forumda açılan konulardan sonra ayrıca 2 hava yastığı ise ayrı bir muamma!!!

Edit:ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rdiesel -- 13 Mayıs 2013; 13:28:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gezginbur

Yorum yapabilmem için benimde aynı arabaylar şehir içi bir depo bitirmem gerekiyor. Fakat şöyle söyleyeyim, manuel dizel arabalar 1400-1500 kilogram arası ağırlıkta olduğu için araba atalet kazanana kadar kalkışta gazı kökleyeceksiniz. 1. ve 2. viteslerde fazla tutmayacaksınız. Kalkış sırasında az yaksın diye sürekli gaza azıcık dokunursanız normalden daha fazla yakar. Arabayı kalkışta iyi hızlandırın sonra zaten rölantide gibi yakıyor. Sürüş şekliyle alakalı tamamen. Alışmanız lazım.

Aynen katılıyorum, güzel açıklamışsınız.

Dizellerdeki kısa 1 - 2. vites oranlarından dolayı daha bariz bir gereksinim olsa da benzinlilerde de ortalamayı düşük tutumak için ilk viteslerde fazla oyalanmamak gerekiyor.

Bu arada 67.000km kullandığım 2009 Focus dizelimle ş.dışı minimum - ş.içi maksimum tüketim değerlerim 3.4 ve 7.8 litre olmuştu, tüketiminden memnundum, F3 dizel kullanan arkadaşlarımda tüketimden genelde memnunlar misal bir arkadaşım İzmir de 5.4 ortalama ile kullanıyor aracını.

• quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

quote:

Yorum yapabilmem için benimde aynı arabaylar şehir içi bir depo bitirmem gerekiyor. Fakat şöyle söyleyeyim, manuel dizel arabalar 1400-1500 kilogram arası ağırlıkta olduğu için araba atalet kazanana kadar kalkışta gazı kökleyeceksiniz. 1. ve 2. viteslerde fazla tutmayacaksınız. Kalkış sırasında az yaksın diye sürekli gaza azıcık dokunursanız normalden daha fazla yakar. Arabayı kalkışta iyi hızlandırın sonra zaten rölantide gibi yakıyor. Sürüş şekliyle alakalı tamamen. Alışmanız lazım.

Dizellerdeki kısa 1 - 2. vites oranlarından dolayı daha bariz bir gereksinim olsa da benzinlilerde de ortalamayı düşük tutumak için ilk viteslerde fazla oyalanmamak gerekiyor.

Bu arada 67.000km kullandığım 2009 Focus dizelimle ş.dışı minimum - ş.içi maksimum tüketim değerlerim 3.4 ve 7.8 litre olmuştu, tüketiminden memnundum, F3 dizel kullanan arkadaşlarımda tüketimden genelde memnunlar misal bir arkadaşım İzmir de 5.4 ortalama ile kullanıyor aracını.

Alıntıları Göster
    Aç gözlülük Amerikan kültüründe var olan bir durumdur.

• quote:

Orijinalden alıntı: *President*

Konunun biraz daha anlaşılır olması açısından litre bazından örnek verebilir misiniz? karşılaştırılan araçların depo hacimleri aynı mı? kaç litre ile kç km gidiyor araçlar?

Evet işin garibi orda başlıyor 5.2 lt gösteriyor ama 550 km yapabildi 50 lt mazot ile hadi 50 daha gitsin sizin için
  • quote:

Orijinalden alıntı: empire_loups

Aç gözlülük Amerikan kültüründe var olan bir durumdur.

Alıntıları Göster
    Hocam dediğim gibi, aynı parkurda benim araç 5.6 - 6.5 arası ortalamalar çıkarırken dci megane sahibi arkadaşımda 7.5 çıkıyor. Kullanım karakteri çok etkili. Şu da var, arkadaşınızdaki aracın aynısını kullanan arkadaşımın (2010 - 109'luk) ortalaması da 5.5. Bahsettiğiniz araçta bir sorun olabilir diye düşünüyorum.
  • quote:

Hocam dediğim gibi, aynı parkurda benim araç 5.6 - 6.5 arası ortalamalar çıkarırken dci megane sahibi arkadaşımda 7.5 çıkıyor. Kullanım karakteri çok etkili. Şu da var, arkadaşınızdaki aracın aynısını kullanan arkadaşımın (2010 - 109'luk) ortalaması da 5.5. Bahsettiğiniz araçta bir sorun olabilir diye düşünüyorum.
    TDCI 115hp motor max torka 1750 rpm'de ulasiyor. Kasayi tasiyabilmek icin deviri bu civarda tutmak gerekiyor. Maximum tokunu 1500 rpm'de veren bir motora gore biraz daha fazla yakabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

quote:

İzmirin güzel yanı Hiç yokuş yok klima açık 5-5.4'ü geçmiyor. Yokuşta trafiğe takılmak da mazot tüketimini 2 ye katlıyor. Ankarada çileden çıktım bu konuda.

• quote:

İzmirin güzel yanı Hiç yokuş yok klima açık 5-5.4'ü geçmiyor. Yokuşta trafiğe takılmak da mazot tüketimini 2 ye katlıyor. Ankarada çileden çıktım bu konuda.

Yapmayın hocam, neresi düz? Hatay - Üçyol - Buca...
  • quote:

quote:

Karşıyaka-konak-başçova arası gittiydim öğrenciyken arabada 7 kişi

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Eğer Focus 3 dizel aracın deposunu 500-550 km. de bitirebiliyorsanız helal olsun size; bunu başarabilmek büyük iş.
    Aracım 12.000 km. de ve bu km. deki ortalaması 5,3L/100 km. ilk aldığımda 6Litre ile başladı zaman içinde azala azala 5.3Litreye kadar geriledi.

Buyrun bu 10bine yakın km.deki durumu. Son halinide akşam çekip eklerim.
     YENİ FORD FOCUSLAR NEDEN FAZLA YAKIYOR

• quote:

Orijinalden alıntı: ksk307

Eğer Focus 3 dizel aracın deposunu 500-550 km. de bitirebiliyorsanız helal olsun size; bunu başarabilmek büyük iş.
    Aracım 12.000 km. de ve bu km. deki ortalaması 5,3L/100 km. ilk aldığımda 6Litre ile başladı zaman içinde azala azala 5.3Litreye kadar geriledi.

ankara İsranbul arası uzun yolculukta 4.9 luk bir değer yakalamıştık, araçta iki kişiydik, cc de yoktu araçta.

konu sahibi arkadaş hakikaten çok yakmış, ayağı döşemede şirket aracı kullananlar gibi mi kullanıyorsunuz yoksa

• Bende 1.4 tsı 122 golf var bi depoyla 900 km yapıyorum ışık yanıyor yani bi 60 km daha gideri var bazen dizel yakıtlarını görünce arabanın koklandigini düşünüyorum. Ne kadarda hantal olsada sanırım ekonomi için 1.3 dizel en mantıklisi
  • quote:

Orijinalden alıntı: monomu

Alıntıları Göster
    Focus2.5 1.6TDCI babamda var. Tüketimi çok falan değil, ağırlık ve segmentine göre tüketimi normal. Şehir içi 6.5-7, uzun yolda 4.5-5 civarı yakıyor.

Başlığı açan arkadaş "Full depo Focus 550km'de ışık yakıyor" demiş. Depo 55 litre. Işık yaktığında 47-48 litre harcamış olsa ortalama 9 litreye falan gelir. O araçta %100 bir problem var, serviste bakılması lazım. Yoksa dizel Focus'un normal şehir içi şartlarında o kadar yakması imkansız. Bende bir ara Mondeo 2.0TDCI vardı, o bile şehir içi 9 litre yakmıyordu.

• Harbiden cok yakiyormus.

Agirlik farki da oyle aman aman degil.
  • quote:

quote:

quote:

Karşıyaka-konak-başçova arası gittiydim öğrenciyken arabada 7 kişi

Tebrikler, İzmir'in tek düz parkurunda gezmişsiniz :) ayrıca başçova degil Balçova. Gerçek İzmir (hatta eski İzmir diye geçer), o daracik sokaklar, "Allah'ım sana geliyorum" tarzında rampalar.. Ben de Ankara'liyim, ancak İzmir'de ikamet ediyorum. Buraya taşındıktan sonra dedim ki, "İzmir gibi bir yerde ileri sürüş ve park teknikleri konusunda uzman olunur!"

• quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

Harbiden cok yakiyormus.

Agirlik farki da oyle aman aman degil.
    Turbo hortumuna bir baktırın
  • quote:

52 kilometre hız şehirdışı olarak kabul edilebilir. şehirdışı verisi olarak da yine de fazla yakıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaygerya

quote:

52 kilometre hız şehirdışı olarak kabul edilebilir. şehirdışı verisi olarak da yine de fazla yakıyor.

52 kilometre ort. hızın içinde otoyoldan çeşme- aydın bodrum git gelleri var; bu km. ortalama km. hem şehiriçi hem ş.dışı var. Otoyolda da hayatımda hiç 90-100km. hızla gitmedim ki hız ortalamasından belli. Ayrıca bu km. içinde geçen yaz hiç kapanmayan klima kullanımı da var; yazlıklara gider gelirken tek gidiş geliş yollardaki sollamalar var; ama arka koltukta çocuk uyuyor diye usul usul gidişte var; hız ortalaması ve yakıt tüketimi izmirde yaşayan, işe gidip gelen ş.içi trafiğine giren haftasonları yakın yerlere gidip gelen bir kullanıcının ortalama verileridir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaygerya

quote:

Ben eklemiştim s.icini, oradan bakabilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.