Şimdi Ara

YENİ FORD FOCUSLAR NEDEN FAZLA YAKIYOR (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
222
Cevap
0
Favori
18.992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Rdiesel

Hocam o makyajlı kasada DPF var sanırım arkadaş bir ara onu temizletti ama benimde şimdi aklıma geldi sorunun kaynağı o olabilir mi acaba diye kendime alamadım.

focus 2 nin makyajlı ya da makyajsız 1450 kg olduğunu gösteren bir tane teknik veri yok!Araç D sınıfı da olmadığına göre biraz işkembei kübra olmuş sanırım bu yorumunuz.

Edit:ekleme

Sen arkadasının ağzından konusuyorsun ben elimdeki ruhsattan aracın ağırlığı 1450 değilmiş ama 1440 yazıyor

dpf 109 beygir olan euro 5 motorlarda mevcut 90 beygirlerde yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zugasi_berepe -- 14 Mayıs 2013; 11:26:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Toygun_ank

quote:

Orijinalden alıntı: AO

Az yakan araç isteniyorsa Dci veya CRDi. 1 yıl Focus 2 115hp kullandım mazotu yakmıyor içiyordu. Satıp Fluence almıştım mazot neden eksilmiyor diye düşündüğüm zamanlar olmuştu.

Cmax alma hedeflerim yavaştan öldü bu konuyla birlikte

hocam sakin olun benim c-max sehir içinde en agresif kullunımda 7 litreyi gördü henüz 500 km de isterseniz foto koyayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: zugasi_berepe

quote:

Hocam o makyajlı kasada DPF var sanırım arkadaş bir ara onu temizletti ama benimde şimdi aklıma geldi sorunun kaynağı o olabilir mi acaba diye kendime alamadım.

focus 2 nin makyajlı ya da makyajsız 1450 kg olduğunu gösteren bir tane teknik veri yok!Araç D sınıfı da olmadığına göre biraz işkembei kübra olmuş sanırım bu yorumunuz.

Edit:ekleme

Sen arkadasının ağzından konusuyorsun ben elimdeki ruhsattan aracın ağırlığı 1450 değilmiş ama 1440 yazıyor

dpf 109 beygir olan euro 5 motorlarda mevcut 90 beygirlerde yok

Alıntıları Göster
    Bu arada şehir içi gezindiğimde benimde tüketimim 6.5 litre öyle aman yakmasın diye yumurta pedal giden biride değilim.Şehir dışında ise zaman zaman 4.8 ile 5.2 arası tüketimim mevcut oluyor yolun durumuna göre

• quote:

Orijinalden alıntı: Alpine.

HDi motora çok yakıyor diyene sadece gülerim.

o zaman güldüreyin seni eski aracim 3008 sehir icinde 10.1 litreyi gördüm resmini 3008 forumunda bulabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

quote:

Orijinalden alıntı: ksk307

Eğer Focus 3 dizel aracın deposunu 500-550 km. de bitirebiliyorsanız helal olsun size; bunu başarabilmek büyük iş.
    Aracım 12.000 km. de ve bu km. deki ortalaması 5,3L/100 km. ilk aldığımda 6Litre ile başladı zaman içinde azala azala 5.3Litreye kadar geriledi.

Buyrun bu 10bine yakın km.deki durumu. Son halinide akşam çekip eklerim.
     YENİ FORD FOCUSLAR NEDEN FAZLA YAKIYOR

ankara İsranbul arası uzun yolculukta 4.9 luk bir değer yakalamıştık, araçta iki kişiydik, cc de yoktu araçta.

konu sahibi arkadaş hakikaten çok yakmış, ayağı döşemede şirket aracı kullananlar gibi mi kullanıyorsunuz yoksa

Şirket aracı olduğu doğru ama kendi şirketimin aracı daha önce mazot fiyatları düşmeden önce 100 tl ile 450 km görebiliyordum şimdi arkadaş 100-120 km hızlarda 550 km de mazotu bitirince çok şaşırdım ne olduysa yazılımdan sonra oldu sanırım rolantide sarsıntı var dedim 115 lik focusda yok olduğunu bildiğim için söylediğim halde çözmemişler.

• quote:

Orijinalden alıntı: teomanakyar

quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

quote:

Eğer Focus 3 dizel aracın deposunu 500-550 km. de bitirebiliyorsanız helal olsun size; bunu başarabilmek büyük iş.
    Aracım 12.000 km. de ve bu km. deki ortalaması 5,3L/100 km. ilk aldığımda 6Litre ile başladı zaman içinde azala azala 5.3Litreye kadar geriledi.

Buyrun bu 10bine yakın km.deki durumu. Son halinide akşam çekip eklerim.
     YENİ FORD FOCUSLAR NEDEN FAZLA YAKIYOR

ankara İsranbul arası uzun yolculukta 4.9 luk bir değer yakalamıştık, araçta iki kişiydik, cc de yoktu araçta.

konu sahibi arkadaş hakikaten çok yakmış, ayağı döşemede şirket aracı kullananlar gibi mi kullanıyorsunuz yoksa

Şirket aracı olduğu doğru ama kendi şirketimin aracı daha önce mazot fiyatları düşmeden önce 100 tl ile 450 km görebiliyordum şimdi arkadaş 100-120 km hızlarda 550 km de mazotu bitirince çok şaşırdım ne olduysa yazılımdan sonra oldu sanırım rolantide sarsıntı var dedim 115 lik focusda yok olduğunu bildiğim için söylediğim halde çözmemişler.

Alıntıları Göster
    galon galon yakıyor bu ne

• quote:

Orijinalden alıntı: hard_hacker

Bende 1.4 tsı 122 golf var bi depoyla 900 km yapıyorum ışık yanıyor yani bi 60 km daha gideri var bazen dizel yakıtlarını görünce arabanın koklandigini düşünüyorum. Ne kadarda hantal olsada sanırım ekonomi için 1.3 dizel en mantıklisi

hocam güzel denk geldiniz aklımdaki bir diğer araçda golf ama kimisi fazla yakıyor diyor kimiside dizele göre iyi diyor kullanım şartlarınız nedir hangi koşullarda kullanıyorsunuz depo kaça doluyor gibi sorularım olacak size (golf 6 düşünüyorum bu arada sizinki hangisi bilmiyorum golf7 lere pek ısınamadım)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hard_hacker

Bende 1.4 tsı 122 golf var bi depoyla 900 km yapıyorum ışık yanıyor yani bi 60 km daha gideri var bazen dizel yakıtlarını görünce arabanın koklandigini düşünüyorum. Ne kadarda hantal olsada sanırım ekonomi için 1.3 dizel en mantıklisi

hocam güzel denk geldiniz aklımdaki bir diğer araçda golf ama kimisi fazla yakıyor diyor kimiside dizele göre iyi diyor kullanım şartlarınız nedir hangi koşullarda kullanıyorsunuz depo kaça doluyor gibi sorularım olacak size (golf 6 düşünüyorum bu arada sizinki hangisi bilmiyorum golf7 lere pek ısınamadım)

Alıntıları Göster
    golf 6 var bende 2010 model kullandıgım guzergahlar sehır ıcı sayılabılecek yerler deıl onu soylıyım yanlıs bı yonlendırmem olmasın. ılcede yasıyorum ve kullandıgım yerde trafık sıkıntısı , dur kalk pek yok. aracım 32bın km de ve genel ortalaması su anda 6,3lt yanı 6,3*4,58=28,854 yakmıs genel olarak km de sehır arası yolculukta 5-5,5 arasına dusuyor yakıt cok yogun trafıkte arac ne yakar onu soylemem zor cunku cok yogun trafıkte uzun surelı bı kullanımım olmadı

• quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

Ford'ların fazla yakması şehir efsanesinden başka bir şey değil. 550 km'de depo boşaltan arkadaşın ya aracında, ya da ayağında sorun vardır. Çok yakıyor denen Focus 1'de, 120 km ortalama hızla ve toplam yarım saatlik yavaş trafikte ortalamam 6 lt/100 km oldu. 2004 model ve 158.000 km'deki araçtan daha fazlasını istemek haksızlık olur zaten.

ayağımda sorun yok bilader araç yazılım güncellemesinden sonra çekiş artışı ve alt devirde gaz kesmeyi düzeltti ama yakıtı arttı zaten otokoç ataşehir adam gibi ilgilenmedi arabayla almaya gittiğimde 4 cam inik dışarda bekliyordu . Daha önce 100 liralık mazot alıyordum 2 kere tekrar yapınca 860 civarında ışık yakıyordu normal gazlayınca anlık yakıt tüketimine bakarak gittim denedim birde 930 da ışık yaktı 48-50 lt mazotla ama o yazılım güncellemesi ne yaptıysa sonuç bu opet maslakdan aracı doldurdum arkadaşa verdim 3 kişi eskişehire gitti ailesiyle dönerken 550 km de ışık yakmış ve kendi denemem de 100 tl mazot 350 km de ışık yaktı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Atmosphere

2008 focusum var şehir içi 6,5lt yakıyor. şehir dışı 100 km ile gidersem 5lt. dizel focusun en az yaktığı devir 1800-2000 arası.

araç yeni biraz fazla yakar şimdilik. bir de arabayı 200'e vurdurun motoru açın. açmadıysanız şayet.

Alıntıları Göster
    bizde de 2010 90 hp focus vardı gidişi çok iyiydi gerçekden acil bir durum için konyaya 5.5 saatte gittik tek depo da 720 km görebildi ortalama 150-170-200 arası hızlarda gittim az yaktırayım dediğimde 4.5 gösterirdi ve 850 km yapardı bence ortalama iyi bir arabaydı. Motor açılmadı tam ama otobana çıkınca direk 170 lerde geziyor arada 200 civarı çıkılıyor alt devirlerde gitmek çok işe yaramıyor anlık yakıt tüketimine bakarak gidince daha iyi yakıtı.

• quote:

Focuslar fazla yakıyor aslında (TDCİ)HDİ fazla yakıyor desek doğrudur arkadaşımda 2009 titanium x focus 2 var aracın yakıt ortalaması 8 litre ve agresif kullanan biri değil ve focus 2 1290kg lık bir araç bence TDCİ(HDİ) ekonomiden uzak bir motor özellikle şehir içinde ,ama uzun yolda her dizel araç gibi ekonomi sağlıyor...Bu konuda DCİ motoru tek geçerim kimse kusura bakmasın 1280 kg Megan şehir içinde 6.5 litre ortalama ile geziyor.Sonuç Ekonomi=DCİ

hdi nin fazla yaktıgı filan yok. sehir dışı 60 lt 1250 km yol yaptım c4 le daha 120 km menzil gösteriyordu.

arkadaşın focusunda bir sıkıntı vardır muhakkak.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TEPEE PREMİUM PACK

quote:

Orijinalden alıntı: olorinthewhite

Ford'un modelleri, muaddillerine göre çok yakıyor.
    Buna sebep olarak; ağırlık, motor hacmi, şanzuman vb gösterilebilir ama gerçek bu...

aynen katılıyorum

taunuslarla başlayan bir çizgide fazla yakma sırasında ford hep en önde

Ne kadar fazla yakıyor?
    Kullanıcılar olarak bizim tüketimlerimiz ortada; ekran görüntüleri de ekliyoruz; araçların km. si belli tüketim ortalaması belli, çok yakan arkadaşlarında aynı şekilde veriler eklemesini bekleriz.

Valla yarım litre fazla yakıp sollamalarda bana sıkıntı yaşatmayacaksa 270nm. torku dibine kadar hissettiriyorsa; 1.6 atmosferik araçların üzerine 1.6 dizellerin hemen hemen hepsine nal toplatıyorsa yaksın zaten o yarım litre fazlayı ben razıyım.

115 lik motor 10,000 km de ve ş.içi normal kullanımda 650 kmde ışık yakıyor. Ama trafik olmayan saatlerde çıkarak otoban ataşehir bayrampaşa arası kullanımıyla zor bela 860 km de ışık yaktı 900 küsür yapardı yani bence gene fazla rahat bi 1000 km devirmeliydi ve ben daha tek depo da 1000 km deviren ford göremedim ama aynı miktarda mazot alan dacia logan mcv ile yapılabiliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teomanakyar -- 14 Mayıs 2013; 12:39:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-38F9BBB0B

quote:

Focuslar fazla yakıyor aslında (TDCİ)HDİ fazla yakıyor desek doğrudur arkadaşımda 2009 titanium x focus 2 var aracın yakıt ortalaması 8 litre ve agresif kullanan biri değil ve focus 2 1290kg lık bir araç bence TDCİ(HDİ) ekonomiden uzak bir motor özellikle şehir içinde ,ama uzun yolda her dizel araç gibi ekonomi sağlıyor...Bu konuda DCİ motoru tek geçerim kimse kusura bakmasın 1280 kg Megan şehir içinde 6.5 litre ortalama ile geziyor.Sonuç Ekonomi=DCİ

hdi nin fazla yaktıgı filan yok. sehir dışı 60 lt 1250 km yol yaptım c4 le daha 120 km menzil gösteriyordu.

arkadaşın focusunda bir sıkıntı vardır muhakkak.

Alıntıları Göster
    Arkadaşım Bence Senin aracında bi problem var . 1 yıldır focus 3 1.6tdci kullanısıyım. bi depoda 550 gitmek çok büyük başarı. benim ortalamam 6.3 lt. uzun yolda 5.1 lt. asıl konu yukarıda focusa binmemiş olan arkadaşların psa grubu çok yakar gibi yorumları var komik bi durum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Toygun_ank

quote:

Az yakan araç isteniyorsa Dci veya CRDi. 1 yıl Focus 2 115hp kullandım mazotu yakmıyor içiyordu. Satıp Fluence almıştım mazot neden eksilmiyor diye düşündüğüm zamanlar olmuştu.

Cmax alma hedeflerim yavaştan öldü bu konuyla birlikte

Alıntıları Göster
    hocam 2012 model dizel c-max sahibiyim
    aracım kışın en soğuk olduğu dönemde (bu sene fazla soğuk olmadı geçen sene fenaydı kış boyu kar yerden kalkmadı şehir eskişehir:)) 6,5 lt ortalama ile bir depo 750 km civarı full şehir içi tüketim yaptı

şu sıralar havalar gayet iyi ortalama tüketimim 6,0 lt tamaman şehir içi.bu rakamlarla tahminen yaklaşık 900 km yapacak şehir içinde
    bu arada tüketime dikkat ederim ancak daha az tüketmek gibi bir derde girmedim hiç o yüzden dizel aldım zaten

araçtan çok memnunum şu ana kadar ekranda hiç 7,5 üzeri değer görmedim

• quote:

Orijinalden alıntı: aob_hatay

hocam 2012 model dizel c-max sahibiyim
    aracım kışın en soğuk olduğu dönemde (bu sene fazla soğuk olmadı geçen sene fenaydı kış boyu kar yerden kalkmadı şehir eskişehir:)) 6,5 lt ortalama ile bir depo 750 km civarı full şehir içi tüketim yaptı

şu sıralar havalar gayet iyi ortalama tüketimim 6,0 lt tamaman şehir içi.bu rakamlarla tahminen yaklaşık 900 km yapacak şehir içinde
    bu arada tüketime dikkat ederim ancak daha az tüketmek gibi bir derde girmedim hiç o yüzden dizel aldım zaten

araçtan çok memnunum şu ana kadar ekranda hiç 7,5 üzeri değer görmedim
    Haftasonu avis ten focus 3 1.6 tdci 95ps kiraladı şirket 2 gün boyunca istanbul şehir içi ve otoban karışık 5.5 lt geçmedi daha ne olsun
  • quote:

DCI'ı anladım bende yakıt tüketimi konusunda başarılı buluyorum DCI motoru; fakat CDRI motor için az yakıyor diyorsanız söyleyecek söz bulamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: monomu

quote:

DCI'ı anladım bende yakıt tüketimi konusunda başarılı buluyorum DCI motoru; fakat CDRI motor için az yakıyor diyorsanız söyleyecek söz bulamıyorum.

Alıntıları Göster
    Dizelleri bilmiyorum ama benzinli 1.6 motorları çok yakıyor. Fabrika verileriyle alakası yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Capoeira19

Arkadaşım Bence Senin aracında bi problem var . 1 yıldır focus 3 1.6tdci kullanısıyım. bi depoda 550 gitmek çok büyük başarı. benim ortalamam 6.3 lt. uzun yolda 5.1 lt. asıl konu yukarıda focusa binmemiş olan arkadaşların psa grubu çok yakar gibi yorumları var komik bi durum.

PSA grubunda durum nasıl acaba demiştim bir kişi fazla demiş geri kalan iyi demiş aynı motor denildiğinden sordum onlarda durum nasıl acaba diye malum fransızlar az yakar diye bilinir.
  • quote:

quote:

crdi motor az yakıyor diyeni görmedim ama sanırım otomatik vites olduğundan 1 aylık hyundai era kullandım çok seri araç ama ankaraya gittim gelemedim :)
  • quote:

quote:

quote:

crdi motor az yakıyor diyeni görmedim ama sanırım otomatik vites olduğundan 1 aylık hyundai era kullandım çok seri araç ama ankaraya gittim gelemedim :)

Alıntıları Göster
    Sizlerdeki araçlarda sorun var.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.