Şimdi Ara

YENİ FORD FOCUSLAR NEDEN FAZLA YAKIYOR (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
222
Cevap
0
Favori
18.992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kaygerya

quote:

Orijinalden alıntı: ksk307

Eğer Focus 3 dizel aracın deposunu 500-550 km. de bitirebiliyorsanız helal olsun size; bunu başarabilmek büyük iş.
    Aracım 12.000 km. de ve bu km. deki ortalaması 5,3L/100 km. ilk aldığımda 6Litre ile başladı zaman içinde azala azala 5.3Litreye kadar geriledi.

Buyrun bu 10bine yakın km.deki durumu. Son halinide akşam çekip eklerim.
     YENİ FORD FOCUSLAR NEDEN FAZLA YAKIYOR

52 kilometre hız şehirdışı olarak kabul edilebilir. şehirdışı verisi olarak da yine de fazla yakıyor.

52 km/s ortalama hız şehir içi/dışı karışık kullanımda elde edilir. Sadece şehir dışı olan bir kullanımın ortalama 52km/s olması mümkün mü ?

• Buyrun bu da 5.000km deki ortalamalar.

YENİ FORD FOCUSLAR NEDEN FAZLA YAKIYOR
  • quote:

Orijinalden alıntı: kahraman202

quote:

Orijinalden alıntı: Rdiesel

Focuslar fazla yakıyor aslında (TDCİ)HDİ fazla yakıyor desek doğrudur arkadaşımda 2009 titanium x focus 2 var aracın yakıt ortalaması 8 litre ve agresif kullanan biri değil ve focus 2 1290kg lık bir araç bence TDCİ(HDİ) ekonomiden uzak bir motor özellikle şehir içinde ,ama uzun yolda her dizel araç gibi ekonomi sağlıyor...Bu konuda DCİ motoru tek geçerim kimse kusura bakmasın 1280 kg Megan şehir içinde 6.5 litre ortalama ile geziyor.Sonuç Ekonomi=DCİ

Arkadaşınızın size şaka yapmış olmasın? Ya da aracında bir problem? Hemen hemen aynı yol koşullarında 105'lik 2010 megane dci kullanan arkadaşım 7.5 yakıyor. Kullanan kişinin aracı hangi parkurda, hangi trafik yoğunluğunda,ve en önemlisi nasıl kullandığıyla alakalı bir durum.

+1

Focus 2'ler 1450 kg...8 litre tdci motora yaktırabilmek için o araçta sorun olması lazım.Pederi işe bırakmak için,Ankara kışında 1 km olmayan yolda iki yokuş çıkarak 7.5 litre yakıyorum en fazla

• TDCI motor Dci motordan fazla yakıyor gerçek olan bu..
  • quote:

Focuslar fazla yakıyor aslında (TDCİ)HDİ fazla yakıyor desek doğrudur arkadaşımda 2009 titanium x focus 2 var aracın yakıt ortalaması 8 litre ve agresif kullanan biri değil ve focus 2 1290kg lık bir araç bence TDCİ(HDİ) ekonomiden uzak bir motor özellikle şehir içinde ,ama uzun yolda her dizel araç gibi ekonomi sağlıyor...Bu konuda DCİ motoru tek geçerim kimse kusura bakmasın 1280 kg Megan şehir içinde 6.5 litre ortalama ile geziyor.Sonuç Ekonomi=DCİ

bendeki HDI 6 Litre yakıyor. yol bilgisayarı 5.1 gösteriyor fakat depo doldur boşalt yöntemi ile ölçtüm 6 litre çıktı.
  • Hocam o makyajlı kasada DPF var sanırım arkadaş bir ara onu temizletti ama benimde şimdi aklıma geldi sorunun kaynağı o olabilir mi acaba diye kendime alamadım.

focus 2 nin makyajlı ya da makyajsız 1450 kg olduğunu gösteren bir tane teknik veri yok!Araç D sınıfı da olmadığına göre biraz işkembei kübra olmuş sanırım bu yorumunuz.

Edit:ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rdiesel -- 13 Mayıs 2013; 21:06:30 >
  • Araçta kesin bir problem var, benim aracım 90HP TDCI, ortalama 5 litre yakıyor.
  • HDi motora çok yakıyor diyene sadece gülerim.
  • quote:

1389kg lık flu edc ile adapazarında şehir içinde 6lt/100km ortalama ile biniyorum.
  • Hocam normal İstanbul trafiği gibi bir trafik olduğunu düşünmüyorum.Ama iyi veri..
  • Oteki konuya yazdim burayada kopyaliyorum;

1.5 dci 105 sport tourer.

Guncel tuketimim,
    ortalama hiz 25 ortalama tuketim normal kullanim 7-7.5 ayni ortalama hiz ile gaz pedali yokmus gibi kullaninca 7nin biraz alti, gaz pedalini paspasa yapistirdigimda ise en fazla 9kusurleri gordum. 10 imkani yok olmaz.

Sehirler arasi gaz pedaliyla seviyeli bir iliski sonucu 1000 kmlik bir yolu 5 ltnin altinda gitmek fazlasiyla kolay.

Sehirler arasi oldukca sıkıstirdigimda 350 kmlik yolda 8 lt tuketim gordum bundanda yukarisini gormez.

Araclarimiz cok yakmiyor. Mazot benzin cok pahali sorun orada. Ayrica forumdaki degerlere cok aldanmayin. Millet aracini ovmek icin sekilden sekle giriyor. Otoyola cikip hiz sabitleyiciyi acip 70 e sabitleyin 3-4 lt arasi yakarsiniz sizde. O yuzden forumdaki tuketimlere kulak asmayin. Gercek sehir ici tuketimde ortalama hiz 20-27 arasi olur. Bu ortalama hizda guncel dizel motorlardan 6 ltrenin altinda yakan varsa bilinki gaz pedalini ve 2500 dd ustunu kullanmiyordur o kadar net soyluyorum.

Selamlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: olorinthewhite

Ford'un modelleri, muaddillerine göre çok yakıyor.
    Buna sebep olarak; ağırlık, motor hacmi, şanzuman vb gösterilebilir ama gerçek bu...

aynen katılıyorum

taunuslarla başlayan bir çizgide fazla yakma sırasında ford hep en önde
  • quote:

Orijinalden alıntı: TEPEE PREMİUM PACK

quote:

Buna sebep olarak; ağırlık, motor hacmi, şanzuman vb gösterilebilir ama gerçek bu...

aynen katılıyorum

Ne kadar fazla yakıyor?
    Kullanıcılar olarak bizim tüketimlerimiz ortada; ekran görüntüleri de ekliyoruz; araçların km. si belli tüketim ortalaması belli, çok yakan arkadaşlarında aynı şekilde veriler eklemesini bekleriz.

Valla yarım litre fazla yakıp sollamalarda bana sıkıntı yaşatmayacaksa 270nm. torku dibine kadar hissettiriyorsa; 1.6 atmosferik araçların üzerine 1.6 dizellerin hemen hemen hepsine nal toplatıyorsa yaksın zaten o yarım litre fazlayı ben razıyım.

• Ford'ların fazla yakması şehir efsanesinden başka bir şey değil. 550 km'de depo boşaltan arkadaşın ya aracında, ya da ayağında sorun vardır. Çok yakıyor denen Focus 1'de, 120 km ortalama hızla ve toplam yarım saatlik yavaş trafikte ortalamam 6 lt/100 km oldu. 2004 model ve 158.000 km'deki araçtan daha fazlasını istemek haksızlık olur zaten.

• ford focus 1.6 dizelin nerede ne yakacağını tanıyacak kadar kullanma şansım oldu.
    (eski kasa için konuşuyorum)
    şehir içerisinde ortalama hızın 30 km yi geçmediği durumlarda 6,5-7,5 litre arası yakıyor iyice zorlu şehir içi durumlarında ise 8 litreyi rahat geçiyor (kısa mesafe kış kullanımı gibi)
    şehir dışında ise iş tamamen sürücüde bitiyor isterseniz 4 litrede yaktırabilirsiniz, 7 litrede.(gaza ne kadar bastığınız ile ilgili)
    110-120 gibi hızlarda 5,5 litre civarında yakıyor.
    dci motorda ise 90 lık fluance için konuşabilirim.
    şehir içinde focustan 1 litre civarı daha az yakıyor.
    şehir dışında ise 0,5 litre civarında daha ekonomik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ksk307

quote:

Orijinalden alıntı: TEPEE PREMİUM PACK

quote:

aynen katılıyorum

Ne kadar fazla yakıyor?
    Kullanıcılar olarak bizim tüketimlerimiz ortada; ekran görüntüleri de ekliyoruz; araçların km. si belli tüketim ortalaması belli, çok yakan arkadaşlarında aynı şekilde veriler eklemesini bekleriz.

Valla yarım litre fazla yakıp sollamalarda bana sıkıntı yaşatmayacaksa 270nm. torku dibine kadar hissettiriyorsa; 1.6 atmosferik araçların üzerine 1.6 dizellerin hemen hemen hepsine nal toplatıyorsa yaksın zaten o yarım litre fazlayı ben razıyım.

Abi senin tüketimine o kadar laf söyleyenler benimkisi icin 3 maymunu oynuyorlar..

• C4 12000 km ortalama 5.2. Hiz 30 km. Güzergahta git gel 14 tane isik var. Trafik akıcı. Ilk bakım yapılmadı.hdi motor olduğu için yazdım şehir dışı 3.8 ile 4 arası ortalama 90.100 arası hızlar. Ağırlık 1440 kg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenermaniac -- 14 Mayıs 2013; 9:09:10 >
  • Focus 2012 dizel
    Çarşamba gününden beri şehir içi ve dışı karışık 1400 km.Ortalama tüketim 6,3 Lt.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

Ford'ların fazla yakması şehir efsanesinden başka bir şey değil. 550 km'de depo boşaltan arkadaşın ya aracında, ya da ayağında sorun vardır. Çok yakıyor denen Focus 1'de, 120 km ortalama hızla ve toplam yarım saatlik yavaş trafikte ortalamam 6 lt/100 km oldu. 2004 model ve 158.000 km'deki araçtan daha fazlasını istemek haksızlık olur zaten.

Bu "Ford'lar çok yakar" lafı 25 sene önceki Ford Taunus'lardan kalma bir laftır. Ama gelgelelim bu lafa takılmış kalmış, bu lafın günümüz Ford modelleri için hala geçerli olduğunu zanneden bir çok kişi var.

Şimdiye kadar Ford Focus1 (hala bende), Ford Mondeo 2.0TDCI araçlarım oldu. Babamda Focus2.5 dizel var, abimde Focus1 1.6 Otomatik var. Hiç birisi de muadillerine göre fazla yakmıyor.

İşin daha ilginç yani otomobil dergilerindeki testlerde elde edilen tüketim verilerinde de Ford araçların tüketimi normal. Hatta forumda paylaşılan BMW 116i, Golf 1.4TSI, Focus 1.6 EB, Astra 1.6T, Megane araçları içeren bir testte yanılmıyorsam Focus, BMW 116i ile birlikte en düşük tüketime sahipti.

Birilerinin Ford Taunus'lardan kalma bu lafı hala orda burda tekrarlayıp durmasına da diyecek bir şey bulamıyorum.

• 2008 focusum var şehir içi 6,5lt yakıyor. şehir dışı 100 km ile gidersem 5lt. dizel focusun en az yaktığı devir 1800-2000 arası.

araç yeni biraz fazla yakar şimdilik. bir de arabayı 200'e vurdurun motoru açın. açmadıysanız şayet.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.