Şimdi Ara

Yeni HDD alacağım ama...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Sistemim çok eski. Önce onu belirteyim. Anakartım Abit BE6 II, işlemcim PIII 450MHz, harddisk de 40GB. Biliyorum Nuh nebiden kalma bir sistem. Ama maalesef maddi imkansızlıklar yüzünden sistemimi yenileyemiyorum. Şimdi sadece HDD alma imkanım var. Şimdi sizin değerli bilgilerinize danışmak istiyorum. Bu anakarta 200 GB lık HDD alsam, tam randıman alırmıyım? Çünkü bildiğim kadarıyla benim anakart, UDMA 33'ü destekliyor.

• tam randıman alamazsın heralde.
  • sabitdisk'i tam anlamı ile randımanlı kullanamazsın ama çalışır merak etme sadece performans sorunu yaşarsın bu sorunuda bir İDE CONTROL CARD'ı alarak çözebilirsin.Bu sayede sabitdisk'i tam randımanıyla UDMA 133 ile kullanırsın istersen SATA CONTROL CARD satın al.Bu sayede aldığın sabitdisk sata olsa dahi kullanabilirsin...

Yeni HDD alacağım ama...
  • be6-2 200 gb yi hayatta desteklemez bende be6 var 30 dan yukarısını görmüyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: selomcak

be6-2 200 gb yi hayatta desteklemez bende be6 var 30 dan yukarısını görmüyor.

Şimdi sen bunu dedin ya hevesim kursağımda kaldı. BIOS güncellemesi yapayım diyecem ama araki bios güncellemesi bulasın. Tek şansım IDE kontrol kartı. Arkadaşlar internette IDE kontrol kartı bulabileceğim biryer var mı? hepsiburda da bulmadım da.

Edit: BIOS güncellemelerini buldum. Ama sanırım benim anakart, BE6 II değil. Çünkü anakartın üzerinde sadece ABIT BE6 yazıyordu. Arkadaşlar şimdi ben anakartın üzerinde ne yazıyorsa ona mı güveneyim yoksa benim anakartın modelini gösterecek ufak bir programa bakarak mı belirleyeyim? Arkadaşlar kusura bakmayın. Saçma sorular sorduğumun farkındayım. Ama yanlış bir şey yüklersek bu seferde anakart gümleyecek. Yardımlarınızı bekliyorum. Bu arada arkadaşlar, HPT 366 UDMA 66 demek oluyor değil mi? Bunu BIOS güncellemesi ile HPT 370 yapabilirmiyiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaizer -- 12 Mayıs 2006; 16:41:28 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Cagri

sabitdisk'i tam anlamı ile randımanlı kullanamazsın ama çalışır merak etme sadece performans sorunu yaşarsın bu sorunuda bir İDE CONTROL CARD'ı alarak çözebilirsin.Bu sayede sabitdisk'i tam randımanıyla UDMA 133 ile kullanırsın istersen SATA CONTROL CARD satın al.Bu sayede aldığın sabitdisk sata olsa dahi kullanabilirsin...

Yeni HDD alacağım ama...

kardeş benim sistem ide hdd yi destekliyor. sataII hdd alsam yanında bundan alsam kullanabilir miyim?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.