Şimdi Ara

Yeni laptop önerisi lazım arkadaşlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bu bu forumdaki ilk günüm ve ilk mesajım, bildiğim en iyi forum burası olduğu için geldim. Tekrar MERHABA!!

Yaz geliyor, benim eski laptop, fosilleşti neredeyse, yeni bir canavar almak istiyorum. Bütçe olarak 4bin-5500. Oha o ne lan derseniz haklısınız fakat kendim almıyorum hiç değilse yarısını ben vereceğim.. Neyse..

Aklımda asus g75vx var fakat ben bu alacagım laptopu en az 3-4 sene kullanacagım ve ekran kartının biraz daha iyi olmasını isterim. İşlemci de hakeza öyle biraz daha iyi olabilir hiç değilse 4. nesil. Bildiğiniz gibi asus ekran kartı değiştirme gibi bir imkan sunmuyor o yüzden asusun g75vx modeline göre daha iyi ekran ve işlemci performansı istiyorum bütçeye uygun olarak. Onun dışında ekran 15 17 farketmez, 3d 2. planda , oyun bilgisayarı olacak haliyle, battlefield 3-4 vs.

ASUS G75VX LİNK ==>http://www.asus.com.tr/Notebooks/Gaming_Powerhouse/G75VX/#specifications

YARDIM EDERSENIZ SEVİNİRİM DOSTLAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kusera -- 5 Haziran 2013; 3:29:45 >

• eger acelen yoksa monsterdan onsiparisli modellere de bakabilirsin.
    butcen her ne kadar 5000tl olsa da tamamiyla bilgisayar almani tavsiye etmem. 3000lik bitane her isini gorur, 2 yil sonra da satar daha gicir bir model daha alirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ShotgunPadre

eger acelen yoksa monsterdan onsiparisli modellere de bakabilirsin.
    butcen her ne kadar 5000tl olsa da tamamiyla bilgisayar almani tavsiye etmem. 3000lik bitane her isini gorur, 2 yil sonra da satar daha gicir bir model daha alirsin

Evet haklısın, gece araştırdım ve gezdim forumu bu konuyla ilgili , 2-3 senelik daha faydalı. Teşekkür ederim o bilgi için. 3000-3500lük bir makina daha yararlı olacaktır.

Monster konusunda çok şikayet var gecikme süresi konusunda, zaten bana 15 gün içinde gelmiş olması lazım ve monster bu konuda çok acemiymiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kusera -- 5 Haziran 2013; 15:38:39 >
  • Ben şu an Packard Bell EasyNote TS kullanıyorum i5 2450M işlemci, NVIDIA GT 540M ekran kartı var, 4 GB ram var, valla canavar gibi BF3'ü High açıyor, fakat altına güçlü bir fan alırsan ultra'dada oynayabilirsin.
    Ayrıca ben bu laptopu Media Markt'tan 1500 TL'ye almıştım. Birde üstüne Everest Gaming Core mouse almıştım yaklaşık 1600 TL'ye bu işi bitirdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emirhanarda93

Ben şu an Packard Bell EasyNote TS kullanıyorum i5 2450M işlemci, NVIDIA GT 540M ekran kartı var, 4 GB ram var, valla canavar gibi BF3'ü High açıyor, fakat altına güçlü bir fan alırsan ultra'dada oynayabilirsin.
    Ayrıca ben bu laptopu Media Markt'tan 1500 TL'ye almıştım. Birde üstüne Everest Gaming Core mouse almıştım yaklaşık 1600 TL'ye bu işi bitirdim.

Teşekkürler fikrin için, gayet yararlı buldum. Zaten fiyatın yarısını ben ödeyeceğimden 1700 1800 veririm, diğer yarısı başka yerden gelicek 3500 e güzel bir makina arıyorum. MSI şuan gayet mantıklı geliyor. Önerebileceğin var mı MSI ?
  • msi gx60 öneririm. 2400tl gibi bir fiyata hd7970m gibi çok iyi bir ekran kartın oluyor. işlemci amd a10, yani i5 i3 arası bir şey, ancak daha çok fps oynuyorsan oldukça iyi iş görür. stratejiler içinse işlemci daha öne çıkıyor, ki zaten sistemi çok zorlayan strateji oyunu yok şu anda. yeni ge, gt serileri çıkıyor yurt dışında. istersen onları bekleyebilirsin gt765m çok iyi karttır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğer zamanın varsa, haziran sonu veya temmuz gibi yeni nesil ürünlerin geleceği söyleniyor. Hem işlemci hem de ekran kartı babında biraz daha yüksek konfigürasyonlu ürünler bulabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sipahi68

Eğer zamanın varsa, haziran sonu veya temmuz gibi yeni nesil ürünlerin geleceği söyleniyor. Hem işlemci hem de ekran kartı babında biraz daha yüksek konfigürasyonlu ürünler bulabilirsin.

Teşekkürler sipahi68, sana şöyle söyliyeyim içinde bulunduğum durumu ; elimde BF3 var BF4 ön siparişi verdim ama oynayabileceğim makina yok aslında bekleyip yeni parçalarla birlikte şuanın iyilerini daha uyguna alacagım kesin fakat sabırsızlık var.Tekrar sağol
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kusera

quote:

Ben şu an Packard Bell EasyNote TS kullanıyorum i5 2450M işlemci, NVIDIA GT 540M ekran kartı var, 4 GB ram var, valla canavar gibi BF3'ü High açıyor, fakat altına güçlü bir fan alırsan ultra'dada oynayabilirsin.

Teşekkürler fikrin için, gayet yararlı buldum. Zaten fiyatın yarısını ben ödeyeceğimden 1700 1800 veririm, diğer yarısı başka yerden gelicek 3500 e güzel bir makina arıyorum. MSI şuan gayet mantıklı geliyor. Önerebileceğin var mı MSI ?

MSI hakkında pek bir fikrim yok. Ama bilgisayarda çok uzun süre kalıyorsan ASUS'ün IceCool teknolojisi olan laptoplarından al derim. Çünkü bir makine fanı ne kadar güçlü olursa olsun eninde sonunda ısınacaktır, buda klavyeye işlediği zaman oynanmıyor ellediğin zaman ateşe dokunuyorsun sanki öyle deyim

• quote:

quote:

quote:

MSI hakkında pek bir fikrim yok. Ama bilgisayarda çok uzun süre kalıyorsan ASUS'ün IceCool teknolojisi olan laptoplarından al derim. Çünkü bir makine fanı ne kadar güçlü olursa olsun eninde sonunda ısınacaktır, buda klavyeye işlediği zaman oynanmıyor ellediğin zaman ateşe dokunuyorsun sanki öyle deyim

Son derece haklısın, 2 laptop o yüzden eridi gitti. En fazla 10 dk kullanabiliyordum sonra tarihe karıştı zaten

• Kötü tavsiyeler gelmiş :) Türk adetidir herkes karşısındakinin ihtiyacı ne olduğuna bakmadan kendisininkini önerir hesabı :) GX60 Bnmde aklımdaydı ama 7970 gibi üst düzey bir karta %20 kadar darboğaz yapıyor. i3 ila i5 arasında performans veren bir işlemci hem oyun açısından hemde 7970 gibi üst düzey bir kartla gelsede darboğaz yaptığı için tavsiye etmiyorum. 2-3 hafta sonra MSI ın Yeni GT ve GE serileri gelecek.. Haswell teknolojisi kullanan bu cihazlarda ekran kartlarıda en güncel seri olan Nvidia 700 serisi.. Benim tavsiyem 4000-5000 liralik bir bütçeyle GT70 Dragon ED yada düz GT70 cihazlarıdır. Bu cihazlarda GTX780M şuan dünyadaki en hızlı single Grafik işlemci ve 3 tane Msata ssd, SUPERRAID, Kıller Lan&wireless gaming ethernet kartı ve bence en önemlisi çok çok iyi bir kasa ile geliyor. Kasa ciddi olarak büyük ve ağır fakat çok iyi bir performans sunuyor. Soğutması üst düzey bu yüzden parçaların ömrüde uzuyor. Bence 4-5 yıl götürür o seviyede bir bilgisayar.. Hiçbir eksiği yok. Asusun yeni G75 modellerinde GTX780 kullanacağı söyleniyor, ne kadar doğrudur bilmem fakat asus cihazlar MSI a göre daha pahalı olacaktır.. 17" ekran büyük dersenizde GT60 tavsiye ederim

• Dragonun yeni modeli geldi , 2'yi getirmezler yeni ürünü var şuan..

http://www.ebrarbilgisayar.net/Urun/Msi-GT70-SuperR-Dragon-i7-3630-32GB-2x128GB-SSD-750GB-4GB-GTX-680M-173-Windows-8-pmu263366.html

G75'lerde yoktu. yeniden stoklara girmeye başlamış, bu model yok diye biz de gittik arkadaşa GT70 0NE-836TR aldık. Asus'un kasa tasarımı daha çok hoşuma gitmişti. özellık olarak hemen hemen aynılar zaten.. g75 lerde fan sistemi çift , o da hoşuma gitmişti. ama dragonun veri aktarım hızı da yüksek zor seçim sana kolay gelsin

http://www.ebrarbilgisayar.net/Urun/Asus-G75VX-CV056H-i7-3630-24Ghz-16GB-256GB-SSD-750GB-3GB-VGA-173-Windows-8-Notebook-pmu221659.html

@Kusera

• quote:

Orijinalden alıntı: Scor_pion_

Dragonun yeni modeli geldi , 2'yi getirmezler yeni ürünü var şuan..

http://www.ebrarbilgisayar.net/Urun/Msi-GT70-SuperR-Dragon-i7-3630-32GB-2x128GB-SSD-750GB-4GB-GTX-680M-173-Windows-8-pmu263366.html

G75'lerde yoktu. yeniden stoklara girmeye başlamış, bu model yok diye biz de gittik arkadaşa GT70 0NE-836TR aldık. Asus'un kasa tasarımı daha çok hoşuma gitmişti. özellık olarak hemen hemen aynılar zaten.. g75 lerde fan sistemi çift , o da hoşuma gitmişti. ama dragonun veri aktarım hızı da yüksek zor seçim sana kolay gelsin

http://www.ebrarbilgisayar.net/Urun/Asus-G75VX-CV056H-i7-3630-24Ghz-16GB-256GB-SSD-750GB-3GB-VGA-173-Windows-8-Notebook-pmu221659.html

@Kusera

Dostum bu ilk attığın linkteki MSI'in yeni modeli olduğuna emin misin ? Dragon Ed. 2'de işlemci 4. nesil ve ekran kartı 780m idi. Bence bu yeni değil ama yanılıyorumdur belki

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Scor_pion_

Dragonun yeni modeli geldi , 2'yi getirmezler yeni ürünü var şuan..

@Kusera

Dostum bu ilk attığın linkteki MSI'in yeni modeli olduğuna emin misin ? Dragon Ed. 2'de işlemci 4. nesil ve ekran kartı 780m idi. Bence bu yeni değil ama yanılıyorumdur belki

Bundan önceki dragonda 16gb ram vardı;

Msı GT70 0ND-Dragon i7-3630 2.4Ghz 16GB 750GB 256GB SSD 4GB VGA 17.3 Windows 8

bundan sonra linkini attığım ürün gelmiş. Ed.2 yi Türkiye'de görmedim. bu ürün yeni geldiyse diğerini getirmezler bence , en azından bi süre gelmez.

• Her halükarda Haziran sonu- Temmuz başını bekleyeceğiz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.