Şimdi Ara

YENİ MERCEDES W205 C CLASS FAR ŞAŞIRACAKSINIZ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
2
Favori
5.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • zamanında imza projesi vardı mesela onun önünü kesmeselerdi iyi işler çıkabilirdi, 2000 oto fuarında aracın prototipini bile incelemiştim tabi küçüktük o zamanlar ama otomobil sevdamız her daim vardı :)
  • Audi bmw'nin gögüsleride Türkiyede üretiliyor...
  • Sasilcak bir durum yok. Avrupadaki ve rusyadaki tum mc donalds burgerking popeyes sbarro kfc bardak tabak ve kartonet uretimlerini bir turk firmasi yapiyor silivride.yillik 200 milyon cirolu bir sirket bu. Normal.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 100 liraya sattigimiz fari 1.000TL'ye geri aliyoruz adamlardan bu yuzden de benim icin pek bir anlam ifade etmiyor acikcasi.(fiyatlari ornek verebilmek icin sallamasyon yazdim) Artik bizim de 100 liraya alip 1.000TL'ye satmamizin zamani geldi. Oto yedek parca ihracati yapiyoruz cok iyi cok guzel ama bizim adamlara sattigimizi adamlar daha pahaliya bize geri satiyor ne anlami kaldi o zaman? Dunyanin en buyuk findik ureticisiyiz hangi ulkede findikli cikolata denince akla Türkiye geliyor? Çok mu zor yapmasi inanin anlayamiyorum.

• Bu farlar cari açığa da neden oluyor.

Arkadaşın dediği gibi maliyeti 100 lira bizim önümüze opsiyon olarak geliyor 5000 kağıda.

Yok led yok bi-xenon.

Bu tarz işlerde sadece burda olur.

Sen adamlara fındık satarsın yok pahasına buraya çikolata olarak döner yine zarar

Hiç üretme daha iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DXM06

quote:

Orijinalden alıntı: yasin90

Paşabahçe

Sesli güldüm

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alinti: DXM06

quote:

Orijinalden alinti: yasin90

Pasabahçe

Sesli güldüm

otomobil camy üretiyorlar hemde çok büyük firmalara. Hala üretimdeler mi bilmiyorum ama bir dönem ürettiler muhtemelen devam ediyorlardyr.

• quote:

Orijinalden alıntı: snncbc

Sasilcak bir durum yok. Avrupadaki ve rusyadaki tum mc donalds burgerking popeyes sbarro kfc bardak tabak ve kartonet uretimlerini bir turk firmasi yapiyor silivride.yillik 200 milyon cirolu bir sirket bu. Normal.

Şaşılacak bi durum yok derken verdiğiniz örnek ve yaptığınız kıyaslama beni gerçektende şaşırtmışdır. Sanırım otomotiv standartlarından ve proseslerinden haberiniz yok hele ki daimler mercedes binek araçları için. Elbette silivrideki firmada kendi çapında büyük işler başarıyordur ancak bununla kıyaslanmayacak bir örnek olmuş. Burger king patatesleri feast üretiyor. mc ve burger kingde de ketcap mayanoz pınar, tat ve calve ürünleri. Bunlar çok dogal. @snncbc
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

Bu farlar cari açığa da neden oluyor.

Arkadaşın dediği gibi maliyeti 100 lira bizim önümüze opsiyon olarak geliyor 5000 kağıda.

Yok led yok bi-xenon.

Sen adamlara fındık satarsın yok pahasına buraya çikolata olarak döner yine zarar

Hiç üretme daha iyi.

Hic uretme daha iyi olur mu hic. Ha cevreye zarar veriyorsa, baska zararlari varsa olabilir ama normalde kucuk buyuk ne satiyorsan kardir.

Mesela sizin verdiginiz ornekte cari acigi 4900 lira etkilerken eger hic uretmezsek cari acigi 5000 etkiler. Biz uretmiyoruz diye Mercedes den xenon far opsiyonunu kaldiracak degiller herhalde.

(ayrica sizin 5000 kagit opsiyon dediginiz seyin yarisindan fazlasi zaten vergi yani cari aciga etki eden bir sey degil, adamlarin opsiyon fioyatlari cok daha dusuk.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hemican -- 28 Nisan 2014; 22:02:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hemican

quote:

Yok led yok bi-xenon.

Hiç üretme daha iyi.

Hic uretme daha iyi olur mu hic. Ha cevreye zarar veriyorsa, baska zararlari varsa olabilir ama normalde kucuk buyuk ne satiyorsan kardir.

Mesela sizin verdiginiz ornekte cari acigi 4900 lira etkilerken eger hic uretmezsek cari acigi 5000 etkiler. Biz uretmiyoruz diye Mercedes den xenon far opsiyonunu kaldiracak degiller herhalde.

(ayrica sizin 5000 kagit opsiyon dediginiz seyin yarisindan fazlasi zaten vergi yani cari aciga etki eden bir sey degil, adamlarin opsiyon fioyatlari cok daha dusuk.)

Hocam maalesef bizim gibi ülkeler bu tarz "tedarikçi" statüsüyle yine sömürülüyor.

Çevreye zarar bu üründe nasıldır bilemem ama mesela çimento,beton üretiminde baya yükseklerdeyiz dünyada ama bu çevreyi katleden bişeymiş

Böyle tedarikçi olunacağına 3-5 tane has marka olsa daha iyi olur.

• quote:

quote:

quote:

Yok led yok bi-xenon.

Hiç üretme daha iyi.

Hocam maalesef bizim gibi ülkeler bu tarz "tedarikçi" statüsüyle yine sömürülüyor.

Çevreye zarar bu üründe nasıldır bilemem ama mesela çimento,beton üretiminde baya yükseklerdeyiz dünyada ama bu çevreyi katleden bişeymiş

Tedarikçi olmak kötü birsey değildir. Heleki dünya çapında far-led stop far üretimi yapmak ve bunları mercedes, porsche, ferrari, bmw, bently, rolls royce gibi firmalara tedarik etmek takdir edilmesi gereken bir durumdur. siz kalkmışşınız '' böyle tedarikçi olunacağına 3-5 has marka olsa daha iyi olur'' demişşiniz ben bi önceki sayfada neden araç üretemiyoruzu dilim döndüşünce ve bilgim dahilinde yazmaya çalıştım.

• ruzbe_ R kullanıcısına yanıt
    Kötü değil zaten dostum da o tarz bir markamız olsa daha iyi olur.

Hadi premium markayı geçtim neden Renault ya da Honda ayarında bir arabamız olmasın ki

Mesele yanlış anlaşılmasın Almanlar hem araç yapıyorlar hem de taş gibi tedarikçiler.

Sadece birisiyle yürümüyor.
  • quote:

quote:

quote:

Yok led yok bi-xenon.

Hiç üretme daha iyi.

Beton ne yazikki oyle, cevreye etkisi cok kotu o yuzden Avrupada uretilmiyor, Turkiyede uretiliyor.

Tabii ki tedarikci yerine 3-5 global marka olsa daha iyi ama bu ha deyince olmuyor. Bu bir karar sonucu olan bir sey degil. Yani biz tedarikcilikten vazgecttik 3 tane marka kuruyoruz diye bir mecliste karar verip uygulamaya gecilebilcek bir sey degil. Damlaya damlaya gol olur deyip en ufak uretime bile onem vermek lazim. Yoksa buyuk oynayacagim bu kucukleri istemiyorum dersek sonumuz daha da kotu olur. Gonul ister Apple gibi bir markamiz olsun, uretimi bile kendimiz yapmadan kar edelim cari acigimiz kapansin.

Bunun icin ise gerek egitim sisteminde gerek vergi sistemizde koklu degisiklikler lazim. Adam universitede okurken yurt odasinda ya da evinin garajinda sirket kuruyor ve sonra milyarlarca dolara satiyor. Ha o adam cok zeki de Turkiye`de hic zeki insan yok mu? Hayir tabiiki olay o degil, bunun sebebi sistem, kultur, egitim vs.

• Sevgili Thomasse kendi fikrimce Kendi aracımızı üretip küresel otomotiv devleriyle başa çıkabilmemiz bence maalesef çok zor ve bazılarının dediği gibi treni kaçırmış bulunuyoruz.
    Bilinmesi gerekirki Araba üretimi demek sadece parça üretmek değildir. En temel gereksinimlerden sadece birkaçını tek başlık altında toplarsak;
    Başarılı, rekabet edebilir düzeyde, pazara ulaşma hızı ve ürün tazeliği her daim korumamız gerekli.

Başarılı ve rekabet edebilir düzeyde olmak için, daha az platform kullanırken daha geniş bir araç çeşitliliği sunmamız gerekiyor. A , B, C, D, E segmentlerini tek bantda montajlamak gibi.
    Ortalama bi araça harcanan saat Gm'nin oshawa fabrikasında araba başına 15,9 saat Nissan'ın Tennessee fabrikasında 16,1 saat Ford'un Atlanta fabrikasında 16,6 saattir.

Pazara ulaşma hızı ve tazeliği her daim korumak içinde sürekli olarak şaşi ve aktarma organlarıyla birlikte yeni araba karoserleri üretmemiz gerekiyor. Bugün yeni bir arabayı sıfırdan geliştirmek 24 ay kadar bir süre gerekiyor. Bu alandan uzman olan Toyoya'da 15 ay gibi kısa bir süredir.
    Global markaların araba gelistirme ve piyasaya sürüş aralıkları sadece 1,2 - 2 yıl arasındadır.
    Bu şartlar altında 1-2 yılda bir yeni model araç üretebilcek babayiğit bulmak gerçektende zor. Elektrikli otomobile yoğunlaşmak daha akıllıca olabileceği kanısındayım.

Bugun araba alırken sadece fiyatlarına ve kalitelerine göre şeçim yapmıyor; tasarımını ve özelliklerini de göz önünde bulunduruyoruz. Müsteri odaklı küresel firmalar ürün geliştirmeyi hızlandırarak ve müsterinin istediği ürünleri müşterinin istediği zamanda piyasaya sürerek müşteri taleplerini karşılamak zorundalar. Bu temel pazar eğilimlerini gözden kaçıran sirketler dünün ürünlerini ne kadar verimli üretirlerse üretsinler, başarısızlığa mahkumdurlar.
    @Thomassee

• Hortlatalım
    W205 serisinin orjinal stopları farba üretiyor bursada aynı parça çin fabrikasındada üretiliyor
    S205 (sw) oda bursada üretiliyor.
    W204 seriside farbada üretilmiş.
    Proje bitince çinde yedek parça olarak üretiliyor.
    Mcv stop ( fiorino)
    Travego far, stop
    Megane 3 makyajsız stop
    Ford courier stop , far
    Karsan far,stop
    Audi a8 stop
    Bursa farba tarafından üretiliyor.

• b7 passatın camlarıda Türk malıydı farklı farklı markalardı ama sanırım.B8 de durum nedir bilmiyorum
  • 2 senedirmerak ediyordum bu mercedesin farlarını hangi firma üretiyor diye.farbamı marettimi makatomu fakomu diye.
    farbaymış öğrendim ve gidiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: echomaniac

Hortlatalım
    W205 serisinin orjinal stopları farba üretiyor bursada aynı parça çin fabrikasındada üretiliyor
    S205 (sw) oda bursada üretiliyor.
    W204 seriside farbada üretilmiş.
    Proje bitince çinde yedek parça olarak üretiliyor.
    Mcv stop ( fiorino)
    Travego far, stop
    Megane 3 makyajsız stop
    Ford courier stop , far
    Karsan far,stop
    Audi a8 stop
    Bursa farba tarafından üretiliyor.

Ee yani?

Bir de sizin ilerideki Mako'da kimlere neler üretiliyor onları da yazın.

Sonra başlamışken, martur, a-b-c plas çoşkunöz şu bu diye devam edin lütfen..

• Farba nın çalışma şartlarını ve işçilerine verdiği değeri de yazayım mı buraya?

işçinin emeğinin hakkını vermeli herkes

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tsclub53 -- 1 Haziran 2015; 0:01:12 >
  • TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    süoer ya beni güldürdün allah da seni güldürsün florhasan

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.