Şimdi Ara

Yeni sistem açılmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bugün bir sistem topladım. AMD Athlon X4 620 - Kingston DDR3 1333 ( 2 gb tek modül ) ram - GA-MA785GPMT-UD2H anakartım var. Ekran kartı almadım. Onboard kullanıcam. Tüm parçalarımı aldım eve geldim. ( Vatan Bilgisayar dan aldım ) . Fakat bilgisayarı açtığımda ekrana görüntü gelmiyor. Fanlar çalışıyor hdd de çalışıyor - ses geliyor takır takır :) - ama ekrana görüntü gelmiyor. Monitörün ekrarında Önce analog yazıyor sonra Digital en son görüntü algılayamayınca Check the signa cable yazıyor. Sistemi 2 kere söktüm taktım .Montajda bir sorun yok. Monitörüde laptopuma bağladım monitördede sorun yok ama bir türlü ekrana görüntü getiremiyorum. Ram i söktüm tekrar denedim yine aynı şekil hiç sökmemişim gibi ram i aynı durum devam ediyor. Ne bir uyarı sesi ne bir biiip var. Çıkamadım işin içinden. Artık yarın en son alıcam kasayı gidicem Vatan a. Ama montajı onlara yaptırmadığım için bir sorun çıkarırlar mı bilemiyorum.

• kullandığın monitör lcdmi hem vga hem dvi girişli ise bazen menusunden kaynağı seçmen lazım eğer samusngsa otomatik algılama tuşuna basman lazımki vgayı algılasın. eğer donanım bozuk ise vatana götür sorun olmaz montajdan dolayı anakartın yada işlemcin arızalı olabilir çünkü ramı sökünce biip gelmiyorsa büyük ihtimalle ya işlemci yada anakartdan
  • peki anakartında Bİp sesini veren buzzer varmı ona dikkat ettin mi bazı anakartlarda az önceki konunun bir tanesinde dediğim gibi üzerine monte edilmiş bir şekilde bazılarında ise ayrı bir buzzer takmak gerekiyor ve sorun için biosu sıfırlamayı denesen bi belki sorununa çare olabilir ve birde işlemcinin fanını sök birde öyle çalıştır işlemciyi elle bakalım ısınıyormu gerçekten çalışıyormu işlemci
  • bide işlemcinin tam oturup oturmadığına bak kontrol et yanii
  • quote:

Orijinalden alıntı: pandoras

kullandığın monitör lcdmi hem vga hem dvi girişli ise bazen menusunden kaynağı seçmen lazım eğer samusngsa otomatik algılama tuşuna basman lazımki vgayı algılasın. eğer donanım bozuk ise vatana götür sorun olmaz montajdan dolayı anakartın yada işlemcin arızalı olabilir çünkü ramı sökünce biip gelmiyorsa büyük ihtimalle ya işlemci yada anakartdan

her ikisinide denedim ama sonuç hüsran yine samsun monitor auto tuşunada bastım algılamadı.

quote:

Orijinalden alıntı: pandoras

bide işlemcinin tam oturup oturmadığına bak kontrol et yanii

işlemci zaten tek türlü yerine oturuyor. en az 2 kere kontrol ettim ama olmadı.

quote:

Orijinalden alıntı: sickdreth.01

peki anakartında Bİp sesini veren buzzer varmı ona dikkat ettin mi bazı anakartlarda az önceki konunun bir tanesinde dediğim gibi üzerine monte edilmiş bir şekilde bazılarında ise ayrı bir buzzer takmak gerekiyor ve sorun için biosu sıfırlamayı denesen bi belki sorununa çare olabilir ve birde işlemcinin fanını sök birde öyle çalıştır işlemciyi elle bakalım ısınıyormu gerçekten çalışıyormu işlemci

buzzer göremedim. kasanın speaker kablosunu doğru şekilde taktım. önce kendim yapmıştım sonra emin olmak için anakartın kitapçığına baktım ve teyid ettim. doğru şekilde takılı. ama yinede ses yok. işlemci fanını söktüm denedim ama durum yine aynı ama ısınıyor mu diye bakmadım. bios pilinide söktüm bir 3 dk falan bekledim tekrar taktım ama yinede olmadı.bakalım yarın Vatan bilgisayara götürücem. Umarım sorun çıkarmazlar montajı sen yaptın hatalı yapmışsın diye ki ben çok uzun zamandır sistem topluyorum montaj da sorun olması binde bir ihtimal bile değil. bir gecede 22 bilgisayarı montajladım sorun çıkmadı kendi bilgisayarımı montajlarken ekstra dikkat ettim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.