Şimdi Ara

Yeni sistemim - Sizce upgrade gerekli mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

SıcakCikolata kardeşimle Monster laptopumu takas ettim, bir ekran kartı da aldım, elimdeki SSD'yi de taktım ve aşağıdaki sistemim oluştu. Starcraft2 oynuyorum, Battlefield 3 niyetim de ciddi ciddi var, sizce bu sistem beni Battlefield'de öyle en üst ayarlara gerek yok güzel bir görünümle takılmadan götürür mü yoksa aklınıza gelen upgraed seçenekleri var mı?

Sistem şu anda şu şekilde:

Athlon II X4 640
    Asus M4A88TD-V EVO
    4GB 1600 Mhz Kingston CL9 RAM
    Sapphire HD5850 Toxic
    Intel X25-M G2 80 GB SSD
    WD Caviar Green 2TB HDD
    750W HighPower Absolute Güç Kaynağı
    Cooler Master RC690 2 Pencereli kasa.

Samsung D550 32 inç LCD:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nosfecagri -- 2 Aralık 2011; 21:50:20 >

• BF3 ultra ayarlarda oynanabilir bir fps ile oynatabilir ama yine de kasma olur. ama bütçeniz varsa 448 SP GTX 560 Ti alabilirsiniz. gtx 560 ti 448 sp alırsanız işlemciye bir miktar oc yapmayıda ihmal etmeyin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Benjamin.Linus -- 2 Aralık 2011; 21:56:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Benjamin.Linus

BF3 ultra ayarlarda oynanabilir bir fps ile oynatır. ama bütçeniz varsa 448 SP GTX 560 Ti alabilirsiniz. gtx 560 ti 448 sp alırsanız işlemciye bir miktar oc yapmayıda ihmal etmeyin...

Yorum için teşekkürler

Ekran kartını daha taze aldım Teknobiyotik indiriminden; yabancı forumlarda benim işlemcinin darboğaz yapmayacağı en iyi ekran kartı olarak 5850 demişlerdi o nedenle tercih ettim;

Yani GTX560TI alırsam işlemci sıkıntı çıkartmaz mı bu defa da? İşlemci+anakart+ram değiştirsem bu defa 700 TL civarı masraf oluyor sizce değer mi?
  • işlemciyi şöyle bi 4.0 ghz yapabilirseniz gözle görülür bir sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. başka arkadaşlarda bir fikir versinler bakalım.
  • Hayırlı olsun hocam öncelikle.Sistem gayet güzel,ekran kartını şuanlık değiştirmenize gerek yok.İşlemci olarak x4 955'e geçmeyin evet arada fark var ama masrafa değmez :D Ama uygun fiyata 1090T falan bulursanız tamam olurRamde Windows 7+Oyunlarda limitde :D
  • Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar

Sanırım bir BF3'ü denedikten sonra eğer ciddi sıkıntı görmezsem ben bu sistemle Ivy Bridge + 7000/600 serisine kadar devam edicem.
  • 5850 iyi karttır ben olsam 5850 den 560 ti ye geçmek için o kadar para harcamazdım
  • Upgrade gerekip gerekmemesi göreceli bir kavramdır .Bilgisayarı ne için kullanıyorsun ? Eğer internet içinse sistemin fazla ,oyun içinse ne tür oyunlar oynuyor bla bla diye subjektif çıkarımlar yapılabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GS_1905_

Upgrade gerekip gerekmemesi göreceli bir kavramdır .Bilgisayarı ne için kullanıyorsun ? Eğer internet içinse sistemin fazla ,oyun içinse ne tür oyunlar oynuyor bla bla diye subjektif çıkarımlar yapılabilir.

Kesinlikle katılıyorum, dediğim gibi BF3 performansına göre karar vermeyi düşünüyorum BANA GÖRE iyi gelirse söylediğim gibi ivy bridge / 7000/600 serilerini beklerim yok değilse de hala sizlere soruyorum neler yapılabilir bu sisteme
  • quote:

Orijinalden alıntı: nosfecagri

quote:

Orijinalden alıntı: GS_1905_

Upgrade gerekip gerekmemesi göreceli bir kavramdır .Bilgisayarı ne için kullanıyorsun ? Eğer internet içinse sistemin fazla ,oyun içinse ne tür oyunlar oynuyor bla bla diye subjektif çıkarımlar yapılabilir.

Kesinlikle katılıyorum, dediğim gibi BF3 performansına göre karar vermeyi düşünüyorum BANA GÖRE iyi gelirse söylediğim gibi ivy bridge / 7000/600 serilerini beklerim yok değilse de hala sizlere soruyorum neler yapılabilir bu sisteme

Sistemler 3 e ayrılır sonra tekrar birleşirler.

• quote:

Orijinalden alıntı: nosfecagri

Merhaba;

SıcakCikolata kardeşimle Monster laptopumu takas ettim, bir ekran kartı da aldım, elimdeki SSD'yi de taktım ve aşağıdaki sistemim oluştu. Starcraft2 oynuyorum, Battlefield 3 niyetim de ciddi ciddi var, sizce bu sistem beni Battlefield'de öyle en üst ayarlara gerek yok güzel bir görünümle takılmadan götürür mü yoksa aklınıza gelen upgraed seçenekleri var mı?

Sistem şu anda şu şekilde:

Athlon II X4 640
    Asus M4A88TD-V EVO
    4GB 1600 Mhz Kingston CL9 RAM
    Sapphire HD5850 Toxic
    Intel X25-M G2 80 GB SSD
    WD Caviar Green 2TB HDD
    750W HighPower Absolute Güç Kaynağı
    Cooler Master RC690 2 Pencereli kasa.

Samsung D550 32 inç LCD:)

athlon II x4 640 yerine phenom x4 955 black edition alabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Benjamin.Linus

BF3 ultra ayarlarda oynanabilir bir fps ile oynatabilir ama yine de kasma olur. ama bütçeniz varsa 448 SP GTX 560 Ti alabilirsiniz. gtx 560 ti 448 sp alırsanız işlemciye bir miktar oc yapmayıda ihmal etmeyin...

Gtx 560 ti ile ultrada aa kapalı oynanılabilir veya high'de x4 aa ile.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.