Şimdi Ara

Yeni yazılacak web tabanlı oyun için fikir verebilecekler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
0
Favori
4.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ortaçağda geçen tamamen flash arayüzlü bir oyun üzerinde çalışıyorum.

Böyle bir oyunda ne gibi özellikler görmek istersiniz.

• Metin 2 Gibi Olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: desiremusic

Metin 2 Gibi Olsun
    aga osmanlı falan filan olsun değişik ülkelere olur onun alt kademesinden başlarız mesala osmanlı için yeniçeri ile başlar sonra rütbeler artarak devam eder güç'te görevlerle atlenır
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperenadigüzel

aga osmanlı falan filan olsun değişik ülkelere olur onun alt kademesinden başlarız mesala osmanlı için yeniçeri ile başlar sonra rütbeler artarak devam eder güç'te görevlerle atlenır

Alıntıları Göster
    başka fikri olan ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yenicerix

başka fikri olan ?

Alıntıları Göster
    Travian benzeri
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alkalen Fosfataz

Travian benzeri

Alıntıları Göster
    başka bişeyin benzerini yazmaya gerek yok zaten olan bişeyi neden bi daha yazayım :)
  • quote:

başka bişeyin benzerini yazmaya gerek yok zaten olan bişeyi neden bi daha yazayım :)

Alıntıları Göster
    Sokak Futbolu konulu bir olyun olabilir..

Bizde yapacaktık ama çeşitli nedenlerden dolayı bırakmıştık..
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmRar

Alıntıları Göster
    metin2 gibi olsun harbi
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmRar

Alıntıları Göster
    cyborg ler insan konulu oyun olabilir böyle 2020+ yıllarda geçen teknolik oyun olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leonthas

cyborg ler insan konulu oyun olabilir böyle 2020+ yıllarda geçen teknolik oyun olabilir

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: ok now

öyle bir oyunumuz zaten var :)

bu oyun ortaçağda geçecek

en baştada belirttiğim gibi konu belli ortaçağ ama içinde ne gibi özellikler olsun istersiniz.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ok now

öyle bir oyunumuz zaten var :)

bu oyun ortaçağda geçecek

en baştada belirttiğim gibi konu belli ortaçağ ama içinde ne gibi özellikler olsun istersiniz.

Alıntıları Göster
    bence osmanlı döneminde yaşam olsun flash olacak sanırsam.O yüzden balık filan tutardık süpeer olurdu...

• quote:

Orijinalden alıntı: bakos145

bence osmanlı döneminde yaşam olsun flash olacak sanırsam.O yüzden balık filan tutardık süpeer olurdu...

Alıntıları Göster
    Sanırım sen madeniyetin admini yenicerixsin öncelikle çok güzel bir oyun yapmış olduğunuz için seni ve takımını tebrik ederim asıl konuya gelince eğer yazı tabanlı deseydin bir strateji oyunu konusu verirdim madeniyet benzeri ama madem flash yapacaksın önerim şudur

===========>>>>>>>>>>>>> BİR YARIŞ OYUNU<<<<<<<<<<<<<<<<<===================

ÖZELLİKLER:

1- Oyuncu oyuna ilk girdiğinde elinde bir miktar para olacak ve bu paranın bir kısmı ile hurdacıdan bir araba alacak

2-Daha sonra kalan paranın bir kısmı ile bu arabayı modifiye edecek örneğin görsel olarak donatırsa bu ona görsellik puanı kazandıracak ve yarışta rakiblerinin kaza yapma riskini arttıracak yada tekerler motor gibi edevatları alıp hızına hız katacak

3-Geriye kalan en son para ilkede yarış kısmına girip kendine pist arayacak bu pistlerde yarışlar gerçekleşçek ki bu pistler 10 kişilik 8 kişilik 5 kişilik hatta 2 kişiliğe kadar farklılaşçak ve her pistin yanında hangi seviyedek oyuncuların yarışmasına izin verildiği yazacak oyuncu beğendiği piste giriş parasını ödeyerek girecek

4-Ve pist tamamen dolduğunda yarış başlayacak yarışı oyuncular yapmayacak onlar sadece flash olarak arabalarını izleyecek herşey matematiksel formüllere göre işleyecek tabi bazı şans unsurlarıda olacak örneğin araçlardan birinin başka bir aracın yüksek görsel puanı yüzünden kaza yapması ve yarış dışı kalması yada yarışta oyuncuların karşısına çıkacak item yada paraları alması gibi bunlar şansa bağlı özellikler olcak yarış bitince ise dercelere göre para ödülleri verilcek ve paranın bir kısmı pistte kalcak bu para oyuncuların pist ücreti için ödediği para bu arada onları siz ayarlarsınız

5-Bunun dışında yarış başlamadan önce oyuncu yarış stratejisini belirleyebilcek ilk turda yüzde 50 motor gücü ikinci turda yüzde 70 motor gücü gibi bunlarda yarışa etki edecek

DÜŞÜNCEM BU EĞER DAHA FAZLA YARDIM İSTERSENDE YARDIMCI OLURUM HER ZAMAN İYİ İŞLER SİZE

• quote:

Orijinalden alıntı: winerrolemm

Sanırım sen madeniyetin admini yenicerixsin öncelikle çok güzel bir oyun yapmış olduğunuz için seni ve takımını tebrik ederim asıl konuya gelince eğer yazı tabanlı deseydin bir strateji oyunu konusu verirdim madeniyet benzeri ama madem flash yapacaksın önerim şudur

===========>>>>>>>>>>>>> BİR YARIŞ OYUNU<<<<<<<<<<<<<<<<<===================

ÖZELLİKLER:

1- Oyuncu oyuna ilk girdiğinde elinde bir miktar para olacak ve bu paranın bir kısmı ile hurdacıdan bir araba alacak

2-Daha sonra kalan paranın bir kısmı ile bu arabayı modifiye edecek örneğin görsel olarak donatırsa bu ona görsellik puanı kazandıracak ve yarışta rakiblerinin kaza yapma riskini arttıracak yada tekerler motor gibi edevatları alıp hızına hız katacak

3-Geriye kalan en son para ilkede yarış kısmına girip kendine pist arayacak bu pistlerde yarışlar gerçekleşçek ki bu pistler 10 kişilik 8 kişilik 5 kişilik hatta 2 kişiliğe kadar farklılaşçak ve her pistin yanında hangi seviyedek oyuncuların yarışmasına izin verildiği yazacak oyuncu beğendiği piste giriş parasını ödeyerek girecek

4-Ve pist tamamen dolduğunda yarış başlayacak yarışı oyuncular yapmayacak onlar sadece flash olarak arabalarını izleyecek herşey matematiksel formüllere göre işleyecek tabi bazı şans unsurlarıda olacak örneğin araçlardan birinin başka bir aracın yüksek görsel puanı yüzünden kaza yapması ve yarış dışı kalması yada yarışta oyuncuların karşısına çıkacak item yada paraları alması gibi bunlar şansa bağlı özellikler olcak yarış bitince ise dercelere göre para ödülleri verilcek ve paranın bir kısmı pistte kalcak bu para oyuncuların pist ücreti için ödediği para bu arada onları siz ayarlarsınız

5-Bunun dışında yarış başlamadan önce oyuncu yarış stratejisini belirleyebilcek ilk turda yüzde 50 motor gücü ikinci turda yüzde 70 motor gücü gibi bunlarda yarışa etki edecek

DÜŞÜNCEM BU EĞER DAHA FAZLA YARDIM İSTERSENDE YARDIMCI OLURUM HER ZAMAN İYİ İŞLER SİZE

Alıntıları Göster
    Kusura bakma orta çağı yeni gördüm okumamışım dalgınlıktan o konuda bir fikrim yok size iyi çalışmalar

• quote:

Kusura bakma orta çağı yeni gördüm okumamışım dalgınlıktan o konuda bir fikrim yok size iyi çalışmalar

Alıntıları Göster
    evet madeniyet adminiyim.

görsel yönden büyük bi yenilik getirmek istiyorum web tabanlı oyunlara.

3d çizimler ve flashın animasyon yeteneklerini kullanarak gelişmiş bir web tabanlı oyun oluşturmayı planlıyorum

oyunun şuan %60 civarını kodladım.

oyun şuan age of + simcity + risk karışımı şeklinde özelliklere sahip.

ancak herzaman enteresan fikirlere açığım

• quote:

evet madeniyet adminiyim.

görsel yönden büyük bi yenilik getirmek istiyorum web tabanlı oyunlara.

3d çizimler ve flashın animasyon yeteneklerini kullanarak gelişmiş bir web tabanlı oyun oluşturmayı planlıyorum

oyunun şuan %60 civarını kodladım.

oyun şuan age of + simcity + risk karışımı şeklinde özelliklere sahip.

ancak herzaman enteresan fikirlere açığım

Alıntıları Göster
    Taktiksel düellolar olabilir burada askerleri satranç tahtası üzerinde dizersin her askerin belli bir gidiş yönü olur ve özellikleri olur örneğin bir süvari bir hamle yaptıktan sonra 2.hamleyi yapınca görünmez olur bir tur ve karşı taraf o süvarinin nerde olduğunu bilmeden hamle yapar bunun gibi değişik özelliklere sahip askerlerle taktiksel düello olabilir bu düelloalr sonunda asker kaybolmaz yenendende yenilendende anak yenen büyük paralar kazanır yenilen büyük paralar kaybeder ve yenene ünvan puanı gelir bu ünvan puanlarıda askere binaya veya paraya çevrilebilir yada o şekilde kalıp ünvan sıralamasında yükselmesini sağlayabilir oyuncunun çokmu saçma oldu ne

• quote:

Taktiksel düellolar olabilir burada askerleri satranç tahtası üzerinde dizersin her askerin belli bir gidiş yönü olur ve özellikleri olur örneğin bir süvari bir hamle yaptıktan sonra 2.hamleyi yapınca görünmez olur bir tur ve karşı taraf o süvarinin nerde olduğunu bilmeden hamle yapar bunun gibi değişik özelliklere sahip askerlerle taktiksel düello olabilir bu düelloalr sonunda asker kaybolmaz yenendende yenilendende anak yenen büyük paralar kazanır yenilen büyük paralar kaybeder ve yenene ünvan puanı gelir bu ünvan puanlarıda askere binaya veya paraya çevrilebilir yada o şekilde kalıp ünvan sıralamasında yükselmesini sağlayabilir oyuncunun çokmu saçma oldu ne

Alıntıları Göster
    asker kaybolmadan olmaz kan görmek istiyoruz :D

askerler kaybolcaksa olabilir :D

• quote:

asker kaybolmadan olmaz kan görmek istiyoruz :D

askerler kaybolcaksa olabilir :D

Alıntıları Göster
    Oyunu yapan sensin kaybolsun o zaman :D bu arada madeniyetteki özel ünite olayını burdada görmek isterim
  • quote:

Oyunu yapan sensin kaybolsun o zaman :D bu arada madeniyetteki özel ünite olayını burdada görmek isterim

Alıntıları Göster
    o taktik işini bende düşündümde
    savaş algoritmasını bi türlü kuramadım kim kime hangi sırayla saldırcak

savaşlarda 5 savunan 5 saldıran olabilcek 10 kişi aynı anda savaşınca işler karışıyo biraz :D
  • quote:

Alıntıları Göster
    Sevgili adminim senin zorunla üye oldum ve senin zorunla yorum yapıyorum(elbette şaka)

Benim önerim şudur,Ortaçağ tutkunu olduğumdan dolayı her bölümde o konuyla ilgili bir Özdeyiş olabilir.Örneğin:ekomomi varsa oraya ''Maliye Devletin Temelidir'' M.Kemal Atatürk Gibi şeyler koyabilirsin.(söz yanlış olabilir.)

sonra savaştan önce ve sonra savaştaki asker sayısına göre gerçekte olmuş savaşların tarihlerini koyabilirsin.Mesela; Savaş raporu olur, sonunda örnek veriyorum toplamda 650bin birlik varsa Malazgirt Savaşının tarihini verebilirsin(link ver geç)

Ayrıza halk isyan edebilsin.ve başka oyuncular devleti yıkmak amaçlı muhbirler gönderebilsin.

En sevdiğim bölüm olan askeriyede ise şöyle olabilir,Osmanlı Devletinde askerlerden mesela Solaklar.Solakları yetiştiren ocağı kademe kademe artırabilelim.Sonra komutan seçimleri yapabilelim.şu komutan özellikleri şu savaşa gödnermek istermisiniz gibi....
    Adalette kadıları olsun.her eyalet için hakim gibi birşey...

sonra dinler olsun.Yahudiler,Müslümanlar,Hristiyanlar vs.. Bunlara ayrı ayrı ilgilenelim.Mimari yada kültürel.

ayrıca özel ünite burda olmasın diyorum.çünkü orta çağda askerler hep insandı,insanlarn zırh tekniğini yükseltemessin:)

Başarılar diliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jackzay -- 25 Eylül 2008; 22:13:15 >

• quote:

o taktik işini bende düşündümde
    savaş algoritmasını bi türlü kuramadım kim kime hangi sırayla saldırcak

savaşlarda 5 savunan 5 saldıran olabilcek 10 kişi aynı anda savaşınca işler karışıyo biraz :D

Alıntıları Göster
    Bir aralar bende bi online oyun yapmayı düşününce böyle birçok fikir gelmişti üstüne yazıp çizdiydim ama şimdi sadece bu yüzeysel halleri kaldı aklımda fikirden vazgeçince bu arada bak bir fikir daha geldi belki bir zamanların en taktiksel oyunu warcityoblinedaki önsaf arka saf taktiğinide kullanabilirsin özenti olur dersen onu bilemem o taktiğe görede savaşta ilk ön saftakiler hasar alıyor ardından arka saftakile hasar alıyordu böylece çok güzel savaşlar çıkıyordu tabi algoritması ile ilgili en ufak fikrim yok

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.