Şimdi Ara

Yeni yazılacak web tabanlı oyun için fikir verebilecekler (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
0
Favori
4.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

zaten şuan yayında olan bi oyun var 2.sini geliştiriyoruz şuan

şuan açık olan ilk oyunda kayıtlar kapalıydı bi süredir merak eden arkadaşlar sormuşlar bilgilendirdim sadece ...

şuan yazdığım oyun ocakta açılacak
  • quote:

Orjinalden alıntı: yenicerix

madeniyet.com a üye alımı açıldı isteyen arkadaşlar üye olabilir

yapım aşamasındaki oyuna değinecek olursak

age of tarzı gibi olsun diyenler olmuş zaten o tarzda

tarz zten belli nasıl özellikler içersin bunu konuşalım
    aga bende üye oldum
  • aga burdada konu açsak madeniyetle ilgili
  • oyunda mesela ordu sağ ve sol kanatlarından saldır gibi taktikler ol güzel olurdu
  • sağdan soldan saldır diye birşey yok fakat

askerleri kendin diziyorsun o dizilime göre savaşıyorlar
  • Ne zaman açılacak ortalama 1 süre verirmisin?
  • ocak ayı içerisinde açılacak
  • evet çok güzel tam aradığım bir konu öncelikle kardesim ben web tabanlı oyun senaryoları yazdığım icin sana bayağı bir yardımcı olabilirim...

kücük bir senaryomdan bir kısım vereyim

tabi oyunu sıfırdan düsünürsek

simdi üye olurken 4 tane büyük imparatorluk olacak

osmanlılar persler bizanslar romalılar diyelim misal

sonra üye olan kisi bu 4 imparatorluktan birini seçerek kücük bir kasaba gibi yerin valisi mi dersiiz muhtarı mı dersiniz bilmem yöneticisi olacak iste tabi o gelistireceği kendi kasabası olacak ve bu 4 imparatorluğun kendi haritaları olacak seçtiğiniz imparatorluğun harita sınırları icinde yer alacaksınız hani oyunlarda toplist vs olur ya her imparatorluğun birincisi imparatorluğu yönetme durumu olacak söyle birşey düsündüm mesela ben A üyesiyim B üyesi de benim imparatorluğumda derebeyidir ben onla mesajlasıyorum ve X imparatorluğundan C kisiye saldırı yapıyoruz tabi bu saldırıyı planlarken örneğin ben 20 asker yolluyorum o da 10 asker yolluyor o askerler imparatorluğun baskentinde bulusup karsı imparatorluğa saldırıyor ve en güzeli söyle bir düsündüm 15 gunde ya da 1 ayda bir imparatorluklar arasında Fırtına Vadisi denilen yerde imparatorluklar savasacaktır mesela her ayın basında savas yapılacak 4 tane imparatorluk tan sayarsak mesela iki imparatorluk savasacak ben de osmanlı imparatorluğunun kralıyım imparatorluğumda bulunan tüm uyelere özel mesaj yollıyacam savas vardır asker yollayın derebeylikler baskente asker yollayacak tabi savastan bir gün önce yolluyayacaklar o toplanan askerler kralın emri altında fırtına vadisine gidip diğer imparatorlukla savasacak ve yenicerix senın istediğin savas planı da burada kolaylasıyor senaryonun tamamı çalınmasın diye bana pm atarsan yenicerix konusup görüsebiliriz oyunu tüm detaylarıyla senaryosunu yazdım sayılır güzel bulursna mantıklı bulursan iletişime geçsen benimle sevinirim

sağlıcakla

• Bu şekilde sağlıklı olcağına inanmıyorum. Ben oyuna başlarken bir ırk seçerim. Ama oynarken o ırkın liderini yada üyelerini sevmeyebilirim. ondan emir almak hoşuma gitmeyebilir. Böyle bir yapı yerine klasik ittifak mantığı daha iyi olacaktır. bu söylediklerinizden bütün ırkın birleşip saldırması fikir olarak güzel olsada tüm serverın katıldığı bir savaşı simüle etmek teknik açıdan zor bir işlem. onun yerine bir ittifağa üye 3-5 kişi savunurken diğer bir ittifağın 3-5 üyesinin saldırdığı savaşlar çok daha mantıklı böylece kamikaze yapmak yerine stratejiler konuşur.
  • aga ben madeniyette kullanıcı adı ve şifreyi giriyom açmıyor hata var sanırım aga bunu düzeltirsen sevinirirm
  • quote:

Orjinalden alıntı: Feel Me

İyi stratejili olmalı..Mesela 1000 asker 500 askeri yenememeli..

ondan sonrada baslarsınız
    ''bu ne bicim is yaa benim 1000 askerim var 500 askerli adam beni yeniyor böyle sacmalık olur mu '' diye.
  • evet yenicerix senınde haklı olduğun yönler var ama senaryoda kücük bir kac değişiklikle daha güzel şeyler ortaya çıkacağına inanıyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: Shadow_éMRé

:S:S bu oyun zaten vardı yine aynısı var

post kasmak için bu kadarda saçma bir youm yapılmaz
  • quote:

Orjinalden alıntı: SAGÔPA KAJMÊR

quote:

''bu ne bicim is yaa benim 1000 askerim var 500 askerli adam beni yeniyor böyle sacmalık olur mu '' diye.

strateji oyunu bu tabiki 500 asker 1000 askeri yenebilir
    yinede böyle sorular soranlar olacaktır.
    onlar içinde siteye supermario ve tetris linkleri ekleriz onlarda onu oynasın

• quote:

quote:

quote:

Nasıl bir zeka tasarlamayı düşünüyorsunuz bu oyun için?

• quote:

Peki.Aynı özelliklerde askerleri karsı karsıya getirip 500 e 1000 yapınca 500 ün yenmesinin ne anlamı var ?

Bitefiqht gibi sıkıcı buglar olur o zamanda
  • quote:

quote:

Peki.Aynı özelliklerde askerleri karsı karsıya getirip 500 e 1000 yapınca 500 ün yenmesinin ne anlamı var ?

Bitefiqht gibi sıkıcı buglar olur o zamanda

Oyunlarda kullanıcıların anlıyamıyacağı derecede gizli yapay zeka komutlaır mevcuttur... Bazı kriterler bulunabilir. Buna örnek vermek gerekirse, bir savaş oyununda adamın soluna doğru 0,48 cm'lik farkla ateş edilirse adam tepki verir. Üstten 0,5-1 arasında şunları yapar gibisinden ifadeler bulunur... Bunlar örnektir... Yani, 500 kişilik bir askeri ordu yeri geldiğinde 1000 kişilik orduyu yenebilmeli ama onun yerinin ne zaman geldiğini oyuna siz anlatacaksınız... Umarım yardımcı olabilmişimdir....

• Programmer oyun projen valan varmı ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Shadow_éMRé

Programmer oyun projen valan varmı ?

Şuanda yok...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Progr4mm3r

quote:

quote:

quote:

Nasıl bir zeka tasarlamayı düşünüyorsunuz bu oyun için?

çok basit her askerin bi antisi olur

öyle bir taktik yaparsınki adamın ordusunu yenecek anti orduyu üretir güzel bir dizilime sokarsın
    böylece çok daha az maden harcanmış yada sayıca daha az bir orduyla düşmanını alt edersin

gerçek olan şeyler. Uzakta aramayada gerek yok Türk tarihinde örnekleri bolca mevcuttur.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.