Şimdi Ara

Yeni yazılacak web tabanlı oyun için fikir verebilecekler (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
0
Favori
4.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • eğer bir orta çağ oyunu yazacaksan osmancık kitabını oku(tarık buğranın)küreselleştirip bizans osmanlı tekfürler,vezirler ,padişahlar,hisarlar,kaleler,şerhirler,köyler.ohoo.say say bitmez.bir şehr bağlım köyler hisarlar filan güzel olur.
  • Her savaştan sonra exp gibi bir puan alabiliriz ve bu puan ünitelere extra güç verecek araştırma vb şeyler yapılabilir. Aklımda bir kaç fikir daha var ama yarın sabah yazacam :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SeRKaN943 -- 25 Eylül 2008; 22:24:24 >
  • çok güzel fikirler devam edin
  • donanma gücü olsun güzel çizilmiş orta çağ tarzı gemiler falan bu arada jackzay arkadaşımın komutan fikride hoşuma gitti
  • Ve en önemlisi reklam olacaksa fazla abartılmadan olsun.

• nie serverın parasını senmi ödicen ?
  • gene iyi okumamışın,
    Olacaksa dedim.olmasın demedim.

ortaçağ oyununun sağ tarafında örneğin donanımhaber forumunun reklamı.yada en üstte bol janjanlı flash reklam bannerı.Yakışır mı?
    Bunu kastedtim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jackzay -- 25 Eylül 2008; 22:40:51 >
  • yenicerix
    Ben madeniyet'te oynuyorum ellerinize sağlık güzel ve kaliteli bir oyun hemde ucretsiz olarak oynanıyor .
    benim size yeni oyun için önerim ; madem flahs bir oyun düşünüyorsunuz " darkorbit " gibi hareketli olursa hem oynayan çok olur hemde maddi yönden sizi tatmin eder . sizinde bildiğiniz warcityonline , ikariam , hansavaşları ve age of empire gibi oyunlardaki grafik ve stratejileri birleştirerek kimsenin vazgeçemeyeceği bir oyun yapılabilir .
    size başarılar dilerim .

( madeniyet ' te kerametli olarak varım )
  • sirkülerde ne yazmışım be:)
  • ordunun özelliklerini geliştirebilelim örneğin kalkan,kılıç,yay,mifer,tüfek alarak daha güçlü bi ordu yapalım
    Sonra bi şehiri kuşatma olsun surlar okçular kuleler vb.
    Savaşırken savaşın gidişatına göre geri cekilme gibi taktikler olsun
    donanma olsun.
    Cokmu şey istiyorum ne
  • flash dendiği için benim bu oyundan beklentim görsellik olur haliyle.oyun için fikirlerimse şöyle;mesela savaş meydanında strateji belirlenebilsin mesela bir askeri tıklayıp sürükeleyerek bir okla yönü ayarlanabilir hatta hızıda ayarlanırsa çok güzel olur.bi kaç basit komut olmasıda güzel olur mesela savunma yap ,saldır,geri kaç vs....
    benim bide strateji oyunlarında en uyuz olduğum şey tüm askerlerin eşit olmasıdır bence böyle bir şey yok mesela Türk,İran ve Rus askeri güçleri dünyanın en güçlü askeri gücüdür yada mesela Amerikanın hava kuvvetleri iyidir.bu nasıl olucağı konusuna gelince mesela Türk ordusunun bu şekilde olmasının sebebi hem inançları hemde geçmişten gelen delikanlılık ruhu:P :D bunuda camilerdeki imamların vaaz konusunu seçerek yapabiliriz ne biliyim seçenekler olur mesela milli duyguları güçlendirmek yada eğitim için böylelikle halkın gelişim şekline yön verebiliriz

ayrıca biliyorum biraz fazla olucak ama mesela bir askeri yada komutanı seçerek rpg modunda oynatabilelim işte ona silah filan verelim ayrıca askerler içinde aynısı olsa iyi olur (kıyafet giydirme silah filan)bide bence strateji oyunlarının en büyük eksiği bu siyaset yapılamıyo.asıl iş siyasette biter bu bi şekilde sağlanırsada güzel olur:D şöle bişeyde güzel olurdu mesela padişah biz sayılıyoz adımıza para bastırsak manyak olurdu:D bide mesela savaş meydanında askerle atı bir olmasın centaur lar gibi:D ya at ölsün yada asker yada her ikiside ama her seferinde 2side ölürse olmaz tabi bunun içinde at çiftlik olayı olması lazım her asker atlara binebilsin ama özellikle atlı süvari grupları yetiştirilsin.şöyle bişeyde olabilir diyelim oyuna ilk başlıyan için Osman Bey'in en önemli özelliklerinden 2-3 tane olsun ve bunlardan biri seçilebilsin aynı Age of Mhytology deki gibi :D deniz bence mutlaka olsunişte büyük bi harita olur denize yakın olmayanlar denize inme politikası güderler:D her bölgeye ait farklı özelliklerde olabilir.yada diyelim oyuna ilk başlayan yeni 1 kralmış gibi başlayabilir ordaki halk rasgele denk gelir bu krala (yeni başlayan) kimisine savaş yeteneği yüksek bi halk gelir kimisine bilgisi çok olan bi halk gelir bunun gibi şeyler neyse aklıma geldikçe yazarım önce sen şunları oku bi Alper abi :D bu arada kolay gelsin:D

• her türlü fikre açığım saçma olduğunu düşündüğünüz fikirler bile çağrışım yaptırıp değişik bi özelliğin doğmasına sebep olabilir
  • ittifak toprakları olsun
    Örneğin bir ittifağa girdik diyelim bizim topraklarımız ittifağın sayılsın,ittifak ordusu gibi bişey olabilir biri bize saldırdımı ittifağa saldırdı sayılsın
    yani bireysel savaşlardan cok ittifakların savaşları olsun
    Aklıma geldikçe yazıyorum
  • lorenzo warcityde world 1 turksteki kerametli senmiydin
  • Oyun içinde çeşitli imparatorluklar olabilir,kurulabilir(kurulması çok zor olur)..

Üyeler çeşitli imparatorluklara katılabilir,savaşlara çıkabilir..Bu imparatorluğun başında lord,kral olabilir..
  • mesala kılıçları ve gemileri biz tasarlayabileleim miğferlerini falan biz yapalım oyuna daha renk katar
  • savaşa girmeden önce bir dizilim belirleterek oyunda stratejinin ağırlık kazanmasını istiyorum

sizce savaş mantığı nasıl olmalı
  • savaş mantığı hakkında fikri olan yokmu ?

askerleri dizip ona göre savaştırmak istiyorum fakat kim kime nasıl atış yapmalı bunlara karar veremiyorum bir türlü

tüm fikirlere açığım
  • quote:

Orjinalden alıntı: yenicerix

savaş mantığı hakkında fikri olan yokmu ?

askerleri dizip ona göre savaştırmak istiyorum fakat kim kime nasıl atış yapmalı bunlara karar veremiyorum bir türlü

tüm fikirlere açığım
    aga osmanlının kullandıkları taktikler ve diğer devletlerin kullandıkları taktiklar ve bizim taktiklerimiz olsun oyunda yaratıcılık ön plana çıksın
  • quote:

Orjinalden alıntı: yenicerix

savaşa girmeden önce bir dizilim belirleterek oyunda stratejinin ağırlık kazanmasını istiyorum

sizce savaş mantığı nasıl olmalı
    orduyu kurduktan sonra taktğiği biz veya hazır taktiklerden yararlanılım
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.