Şimdi Ara

ygs yüzdesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• ÖSYM kılavuzunu okuyun, %40 yazar. Dershaneler her sene %27-28 diye geyik yaparlar, yalan.
  • Aslinda sorun su ygsnin yuzde bilmemnesi alinmaz. Ygs % 40 etkiler Lys yuzde 60. Ama kendi iclerinde. Taban puan ve okul puani zaten kendi geldiginden gercek etkisi yuzde 40 ygsnin.

Ogrenci 400 tam puan alabilir (100 tabani saymiyoruz)

160 i ygs 240 i lys.

Etki buradan gelir.

Yoksa sen ygs de 350 yap lys de +60 yap iki sinavi da o zaman kendi puaninin cogunu lysden almis olursun. Atiyorum ygsden %25 lysden %75 . Ama bunun etki ile ilgisi yok etki her zaman %40 tir. Kilavuzdaki Tm 2 agirliklarini soyluyorum mesela.

Turkce yuzde 14
    Mat % 14
    Sosyal % 7
    Fen % 5 Yani toplam %40

Edebiyat 22
    Cografya 8

Mat 22
    Geo 8

Yani toplam yuzde 60.

Onemli nokta ise su ygs puaninizin gidip de %40 ini alirsaniz sacma olur.
    Onemli olan netleriniz puaniniz degil .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • müjdesi diye okudum
  • Minimum %28, maksimum %40. Eğer ygsyi fulllediysen %40ı, atıyorum 140 net yaptıysan %35i gibi değişiyor
  • Ben araştırdım en sonunda BURAK KILANÇ a sordum net bir şekilde %40 tır dedi fakat o yüzde kırk sınav puanının %40 ını al ekle o şekilde hesaplanmıyormuş hesaplanması farklıymış.
  • Minimum maksimum yok.Etkisi yuzde 40.Senin kac net yaptigin ne kadar faydalandigindir o baska. Mesela tmcileri ygs fen %5 etkiliyor ister coz ister cozme. Etki degismez katki degisir. Etki yuzde 40 tir ne kadarini kaparsan kap

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nasıl hesaplayabilirim?
  • ygs den tercih etmeyeceksen fen matematik türkçe eşdeğer
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.