Şimdi Ara

#YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ#

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yeni bir okul olduğu için çoğunluğun okul hakkında bilgisi yok.bir ybu öğrencisi olarak aklınıza takılan sorularda yardımcı olabilirim....

• Tıp fakültesi hakkında bilgi vermeniz mümkün mü, labarotuvarlar vs hakkında bilginiz var mı
  • ben tercih yapmayacağım ama sormak istiyorum
    ybu tipin yeni binası ne zaman açılacak , inşaat falan başladımı , kaç seneye geçecek diyanet işlerinin oraya ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xlood

Tıp fakültesi hakkında bilgi vermeniz mümkün mü, labarotuvarlar vs hakkında bilginiz var mı

tabiki....okul ankarada tıp fakültesi odaklı kurulan bi üniversite.eğer internette araştırırsanız okulun henüz 3. senesi olmasına rağmen çok başarılı bi tıp fakültesine sahip olduğunu görebilirsiniz.tıp fakültesi şuan Bilkent yerleşkesinde ve ankaranın en büyük kampüsü yapılana kadarda o yerleşkede eğitime devam edicek.ama ben okula başlıyalı 2 sene oldu ve başladığımdada okulun kampüsün iki senede biteceği söleniyodu şu anda okul idaresi tarafından 2 senede biteceği söleniyor.labaratuvar ve ekipman açısından ankaradaki çoğu okuldan daha ii.ilerleyen zamanlarda ankaranın en iileri arasında olacaktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: ToninoBaliardo

ben tercih yapmayacağım ama sormak istiyorum
    ybu tipin yeni binası ne zaman açılacak , inşaat falan başladımı , kaç seneye geçecek diyanet işlerinin oraya ?

kardeş biraz alaylı bi üslupla sormuşsun ama yinede cevaplıyım şu an için inşaat bölümü yok.tıp bölümü belirttiğim üzere Bilkent de ve kampüs bitene kadarda muhtemelen orada kalır.
  • Bilgi için teşekkürler son bir şey sormak istiyorum bilkent yerleşkesindeki yurtlardan faydalanabiliyor muyuz bu süre içersinde
  • sen soruyu yanlış anlamak istemişsin kardeş ben sunu sordum ybu tıpın tabelası orda fakat inşaat başladımı bunu sordum
  • hazırlık var mı tıpta
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xlood

Bilgi için teşekkürler son bir şey sormak istiyorum bilkent yerleşkesindeki yurtlardan faydalanabiliyor muyuz bu süre içersinde

tabiri caizse bilkentte yurt kıtlığı var.aslında Bilkent üniversitesinde olmayan öğrenciler için diyebiliriz bunu.bu yüzden sıkıntı çekebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hüseyin selvi

hazırlık var mı tıpta

tıp hem Türkçe hem inglizce iki ayrı alana ayrılmış.tercihlerdeki seçiminize göre 1 sene ekstra tıp eğitimi görüp görmemeniz size bağlı.ama şunu söyliyim ybu nin hazırlık eğitimi gerçekten zordur ve hazırlıktan atlamak için 70 üstü not ister muafiyet sınavından.abarttığımı düşünüyorsunuz bu sene hazırlıkta kalan öğrenci sayısına bakabilirsiniz.o yüzden tıpı Türkçe seçmeniz size avantaj sağlıyacaktır.
  • ToninoBaliardo kullanıcısına yanıt
    kardeş şuan okul yeni olduğu için ve yerleşkeyi odtü gibi toplu bir alana kurmak istediği için sürekli arazi bulabilme peşinde.fakat rektörümüz bu konuyu sonuca bağladı ankara savaşının gerçekleştiği yer olan çubukta Esenboğa havalimanının yanındaki arazi alındı ve kampüs yapılıyo şuan.
  • Kardeşim hukuk heralde cinnahta bu konu hakkında bilgi verebilir misin ? Ve ybu hukuk eğitimi iyi midir ? Son olarak geçen yıl 11bin ile almış bu yıl 14bin ile girme şansım sence ? Şimdiden teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Köklüce

Kardeşim hukuk heralde cinnahta bu konu hakkında bilgi verebilir misin ? Ve ybu hukuk eğitimi iyi midir ? Son olarak geçen yıl 11bin ile almış bu yıl 14bin ile girme şansım sence ? Şimdiden teşekkürler...

kardeşim öncelikle ben mühendislik öğrencisiyim bu yüzden sadece hazırlık fakültesi-etlik ve mühendislik fakültesi-ovacık yerleşkesini çok ii biliyorum.cinnah yerleşkesine bi kere gittim.seninde belirttiğin gibi hukuk eğitimi cinnah yerleşkesinde veriliyor ama bilidğim kadarıyla bizim üniversite hukuk böşümüne %30 inglizce eğitim şartı koymuş.rektör bunun ankarada sadece bizim okulda olduğunu belirtiyordu.ama inglizcenin hukuk eğitiminde ne kadar önemi vardır bunu sen tm öğrencisi olarak benden daha ii bilirsin kardeş.bu yüzden ilk sene eğitimi hazırlığı direk geçmezsen etlik kampüsünde görürsün daha sonra cinnaha geçersin.daha öncede sölediğim üzere üniversite teknik bi üniversite olmadığı için aslında klasik bi ankara devlet üniversitesi tıpki Hacettepe ve gazi gibi tıp bölümünü önde tutan daha sonrada hukuk ve mühendislik gibi fakülteleriyle öne çıkmaya çalışan bi üniversite.hocalarımızdan gazi ve diğer üniversitelerde eğitim veren hocalarda var.bu yüzden eğitimide diğer üniversitelerden çok farklı değil.kardeş sıralama içinde tm ci olmadığım için kesin bişi diyemem örneğin tıpta bu sene 2.5k lık bi artış oldu mf için o sıralamaarda olabilir bişey ama tm deki kontenjan artışlarını yeni açılan fakülteleri falan bilmiyorum o yüzden sağlıksız bilgi vermiyim.ama inşallah olur kardeş

• Çok teşekkür ederim eyvallah
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.