Şimdi Ara

YKS 2024 İTİRAZ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
3
Favori
1.436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu sene 32-1 beklerken 30-3 gibi bi sonuçla karşılaştım ayt mat adına. 2 soruyu sitede yayınlanan optik kağıdımdan kontrol ettim ve kesinlikle yanlış yapmadığıma emin olduğum iki kolay sorudan oluşuyor yanlış işaretlemişim gibi görünüyor. Ama doğru işaretlediğime de doğru çözdüğüme de eminim. Bu tarz bi olay yaşayan oldu mu?

Ayrıca ben buna ne gibi bi itirazda bulunabilirim? Kitapçıklarımızı ve optiklerimizi saklıyorlarsa somut bir şekilde ikisini de görme şansım olur mu acaba? Cünkü dijital ortamda optik kağıt üzerindeki cevabı değiştirebilirler photoshop ile fakat somut şekilde değiştirirken illaki bi kalıntı olur.

Bu kadar iddialı konuşma sebebim sene boyu hiçbir denemede optik hatası yapmadım ve sınava çok rahat girmiştim heyecan yapacak bi insan değilim. Doğru çözüp işaretlediğime gerçekten eminim.

İstediğim üniversiteye girmeme engel bu 2 soru şu an...

• Bende de kimyadan organik sorusu yanlış geldi normalde doğru bekliyordum bakınca hatırlayamadım ama sınavdan sonra hatırladıklarımı not alıp kontrol ettiğimde öyle bir yanlış yoktu. varsa bilgisi olan itiraz ile ilgili up
  • En azından kitapçığı nasıl görebiliriz acaba?
  • Hocam buna benzer bir şey geçen sene de yazılmıştı aşağıda paylaştığım linkte en altta yazdığı maddede de belirttiği gibi şahsen soru kitapçığınızı ve cevap kağıdını incelemek isterseniz ankarada incelemeniz mümkün ama bunun için dilekçe vermeniz gerekiyor. Tam bilmiyorum ama sanırım böyle kozmik oda gibi kamera telefon vs alınmayan bir yere alıp incelemenize imkan veriliyor diye okumuştum sanırsam geçen sene ama ayrıntılara çok vakıf değilim ösymyi arayıp sorun daha detaylı bilgiyi o sayede alabilirsiniz

Bu linkte en aşağıya inin orada ilgili madde yazıyor ve dilekçe örnekleri de varmış

www.osym.gov.tr
    T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı
    https://www.osym.gov.tr/TR,29085/adaylar-tarafindan-dilekce-gonderilmesi-ve-islem-ucretleri-03012024.html

• egehan_45 kullanıcısına yanıt

Hocam mükemmelsin.

YKS 2024 İTİRAZ

Bunu yarın inceleyeceğim tam aradığım şey buydu

• benim tüm tanıdıklarımın bende dahil beklediğinden çok yanlışı geldi bi bokluk var ben eminim ama itirazda avukat fln para gider mi çok bilmediğimden girişmedim

• Benimde 1 ayt fizik 2 tyt mat yanlis kodlanmis halde geldi. Cok üstüne düşmedim ama bir sey cikarsa uplar misiniz biz de itiraz edelim
  • behindhand kullanıcısına yanıt

Rica ederim hocam ne demek

• benim de 1 ayt mat sorusu öyle geldi ama bilemiyorum kaydırmadır herhalde

• Kitapçıkta doğru, cevap kağıdında yanlış işaretlediysek yapacak bir şey var mı ki?
    Edit: ama yok ya ben cevap kağidini da kitapçıkla kontrol etmiştim sınavda kaydırma yaptım mı diye nasıl oldu peki yanlış hatırlıyorum herhalde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi minamina222 -- 18 Temmuz 2024; 8:44:29 >
  • İtiraz süresi dolmuş hocam.

• minamina222 M kullanıcısına yanıt
    sence olabilir mi abi böyle bir şey?
  • 3Rayy kullanıcısına yanıt
    Olamaz ki optikte yanlış işaretlediysek yanlış sayılır tabi
  • Evdekalınturkiye E kullanıcısına yanıt

Hocam 2024 yks kılavuzuna aşağıdaki linkten baktım soru kitapçıklarını ve cevap kağıtlarını inceleme süresi imha edilene dek sürüyormuş kanunen. Elektronik ortama atılınca bu süre beklenmeyebilir denmiş ama öyle olsa bile onu göstereceklerdir muhtemelen. Sınav sonucu için itirazların süresi ne zamana kadar oluyordur bilmiyorum ama sınav evraklarını incelemek için süre daha bitmemiştir diye düşünüyorum

Belgede 47. sayfada (pdfin de 51. sayfasına denk geliyor) yazan şey şu:

'6114 sayılı Kanun gereğince sınavlarda kullanılan soru kitapçıkları sınav sonuçlarının ilanından 6 ay sonra, cevap kâğıtları ise 1 yıl sonra imha edilir. Soru kitapçıkları, cevap kâğıtları ve diğer sınav evrakının imajlarının güvenli bir elektronik ortama aynen aktarılması halinde bu süreler beklenmeksizin bunlar imha işlemine tabi tutulabilir. Bu suretle elektronik ortama aktarılan belgeler tüm iş ve işlemlerde geçerli olmak üzere sınav evrakının aslı hükmündedir. ÖSYM’de bulunan her türlü sınav evrakının aslı veya sureti, yargı organlarının aksi kararları olmadıkça, aday dâhil hiçbir kişi ya da kuruma gösterilmez ve verilmez. Ancak, “Adaylar Tarafından Dilekçe Gönderilmesi ve İşlem Ücretleri” konulu duyuru doğrultusunda adaylar, sınavda kullanmış oldukları kendi soru kitapçığı ve cevap kâğıdının görüntüsünü ÖSYM’de (Ankara’da), her oturum ayrı ayrı olmak üzere ücreti karşılığı, 6114 sayılı Kanun’un 7. maddesinin dördüncü fıkrasında belirtilen imha süresi sona ermeden inceleyebileceklerdir.'

Kılavuz linki de bu

YKS 2024 İTİRAZ
    YKS 2024 İTİRAZwww.osym.gov.tr
    T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı
    https://www.osym.gov.tr/TR,29147/2024-yuksekogretim-kurumlari-sinavi-yks-kilavuzu.html

• Benim bir derste beklediğimden 2dogru az geldi başka dersten bana 2 doğru beklediğimden fazla gelince telafi oldu.
  • Niye bakmak istiyorsun ki her şey bitmiş artık optige de bakmışsın yanlış gözüküyor
  • ratsastaja kullanıcısına yanıt
    Optikler sitede var oradan bak
  • optiğin taratılmış hali sistemde var. orda yanlış işaretlemişsen boşuna uğraşma.

• Arkadaşlar diyelim kitapçığa doğru işaretleyip optige yanlış aktarmissa biri itiraz edince bunu öne sürerek netkeri artarmi
  • Havadan56 H kullanıcısına yanıt

sence hulk gerçek olabilir mi?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.