Şimdi Ara

YKS Mağdurunun Sınav Rehberi | Sınav Sürecinde Yapılan Hatalar ve Çözümleri | saddlemaker64 (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
148
Cevap
234
Favori
30.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
126 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam bir çalışma programı nasıl olmalı sizce veya sizin sınav senenizden kalma bir programınız varsa atabilir misiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TURAN.t -- 25 Nisan 2020; 18:13:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TURAN.t T kullanıcısına yanıt
    Benim pek programım yoktu, gelişigüzel çalıştım denebilir. Buna rağmen analizimi hep iyi yapardım neyim eksik neyi tamamlamam gerekiyor vs. Mesela martta ayt matta 40lamaya başlayınca bundan sonra artık ayt mat çalışmanın hiçbir faydası olmadığını anlayıp ağırlığı tar coğ edb üzerine yoğunlaştırmıştım.

Bence bir çalışma programı alışkanlık oluşturmaya bağlı olmalı, bir süre yaptıktan sonra otomatikleşmeniz lazım. Gün içerisinde çoğunlukla ne yapacağınız belli olmalı vs. Yarın yapacağınız şeyleri bugün akşam yatmadan planlamak baya önemli.

İleri okuma için
    Atomic habits, james clear

• sınava az kaldı up ı
  • saddlemaker64 kullanıcısına yanıt
    bu aralar deneme rutininiz nasıldı ya da genel olarak

• Hep çalışkan bir öğrenci miydin ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rainbow loriini

bu aralar deneme rutininiz nasıldı ya da genel olarak
    Hatırlamıyorum ama okul haftalık bir tyt bir ayt yapıyordu sene başından beri + üzerine kendi çözdüklerim. Çok sistematik bir düzenim yoktu galiba. Ama siz böyle olmayın tabi çözün ne varsa deneme olarak

• quote:

Orijinalden alıntı: Stewartteoremi

Hep çalışkan bir öğrenci miydin ?
    Değildim.

Pragmatist bi çalışma biçimim vardı. Bunda okulun bazı derslerini neden verdiğini anlayamamam ve yurttaki 9-10da yat 11-12de kas iyi üniye git propagandası etkili oldu. Bu yüzden mat ve fizik dışında hiçbir dersi sallamadım 9-10'da. Bizim dönem 9'da 120 kişiydi ben 92. olmuştum. 10'da 130 kişi oldu ben 108.ciliğe geriledim. Çalışkan bir öğrenci bu sıralamaları yapar mıydı? Pek sanmıyorum. Ama benim bir süpergücüm vardı: dhde takılmak İlk başladığım zamanlarda azimliyazar ve hikmet548'in konuları vardı. Dhde takılmak ve 12'de okuduğum kitaplar sınav hakkında olan know-how bilgimi trde çok az kişide olan über bir seviyeye çıkardı. O yüzden böyle oldu diyebilirim.

Edit: lisem %0.5le kapatan bi fen lisesiydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saddlemaker64 -- 23 Mayıs 2020; 19:30:15 >

Hiç mühendislik düşündünüz mü acaba merak ettim.bizim lisede de mat-fizik canavarı adamlar vardı ama genel ortalamaya göre en iyilerden değillerdi.bunlar sayısalcıydı alternatif olarak tmye çalışırlardı ama siz sanırım direkt tmye yönelmişsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yok ya ben de 12nin başına kadar sayısaldım sonra tm geçtim.

• Son ay soru bankası, ders tekrarı, deneme yoğunluğunuz nasıldı? Denemeye fazla abanmaya başlayınca verilen önem dolayısıyla dikkat de azalıyor gibi geliyor bana. Son ay matematiği nasıl götürdünüz? Bende de dönem başından beri +35 geliyor o yüzden pek yüklenmedim ama bu kadar güvendiğim alandan sınavda patlama ihtimali korkutuyor.

Anladım peki tmye geçmeden önce mühendislik var mıydı aklınızda?
    Umarım siizn gibi insanlar ekonomimizi yönetir ileride :(

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: heatcan

Son ay soru bankası, ders tekrarı, deneme yoğunluğunuz nasıldı? Denemeye fazla abanmaya başlayınca verilen önem dolayısıyla dikkat de azalıyor gibi geliyor bana. Son ay matematiği nasıl götürdünüz? Bende de dönem başından beri +35 geliyor o yüzden pek yüklenmedim ama bu kadar güvendiğim alandan sınavda patlama ihtimali korkutuyor.
    hatırlamıyorum hocam ya. 12. sınıfta üni kazanan üst dönemler konuşma yapmaya gelir biz aynı soruları sorunca hatırlamıyorum derlerdi. ulan derdim nasıl hatırlamazsın nasıl, ama unutuluyor hocam :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-A214F7C8B

Anladım peki tmye geçmeden önce mühendislik var mıydı aklınızda?
    Umarım siizn gibi insanlar ekonomimizi yönetir ileride :(
    vardı yaa tm geçmeden önce bilkent cs'ciydim xD
  • quote:

Orijinalden alıntı: İstanbul Hukukçu

Bu mesaj silindi.
    hocam the last dance 10. bölümü izleyip geliyorum. bunun hakkında kısa çaplı bir konu yazıcam ya bugün ya yarın. sizi etiketlerim.
  • İstanbul Hukukçu İ kullanıcısına yanıt
    Sizin de bayramını kutlu olsun hocam :)

• Hocam merhaba, yazmış olduğunuz yazıda gerçekten çok önemli noktalara değinmişsiniz bunun için teşekkürler.
    Size sormak istediğim bir şey var. Sizce sınav zamanında video oyunlarıyla, bilgisayar oyunlarıyla ilgilenmek ne kadar doğru? Bence dikkat dağınıklığına sebep olabilir, hatta bununla alakalı bir yazı var
    Sınavlarda Başarılı Olmak İstiyorsanız, Bilgisayar Oyununu Bırakın ve Koşuya Çıkın! | BilimFili.com
    Sınavlarda Başarılı Olmak İstiyorsanız, Bilgisayar Oyununu Bırakın ve Koşuya Çıkın! | BilimFili.com
    https://bilimfili.com/sinavlarda-basarili-olmak-istiyorsaniz-bilgisayar-oyununu-birakin-ve-kosuya-cikin

Ben oyunları silmekten yanayım. Bazısı kafa dağıtmak için -ödül,ara olarakta- oynanabilir dese de. Bu hobi yerini farklı hobilere bırakabilir bence. Sizin düşüncenizi merak ettim. Şimdiden teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.