Şimdi Ara

Yoğuşmalı kombi bacasından dışarı su akması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi günler .Yoğuşma kombi taktırdıkdan sonra usta 3 derece yukarı eğimli olucak şekilde kombiyi taktı.Lakin gelen servis artık bu şekilde olmadığını ya sıfır yada 2 derece aşşağı olması gerektiğini içersine su girerse garanti dışı kalıcağını belirtip değiştirmemi söyledi.Bende kurulumu yapan fırma ile irtibata geçtim aşşağı eğimli olucak şekilde düzeltildi.2 aydır kullanıyorum ama bu aralar bacadan dışarı su damlamaya başladı .Yoğuşma tahliye borusu da var .

Bunun bir sıkıntısı olur mu bana arıza falan tekrar 3 derece eğimlimi yaptırmam lazım.

• Yukari dogru%3-5 arasinda olmali,servisin dedigine bakma.Servis cahil bakma sen yarin bi gün su girerse su girdi diyip garanti dişi birakabilir.Eleman değişimi olur vs ispatliyamazsin
  • SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt

Zaten su girer diye yukarda olursa garanti dışı kalır eğimsiz yada aşşağı eğimli yaptırın dedi o yüzden yaptırdım

• iyi günler yoğuşmalı kombide baca eğimi yukarı olması isteniyor fakat baca dış borusu temiz hava geçen borudan yoğun yağmurlarda kombi içine su girer bunun için önlem yok bu konu çok önemli dış boru ustüne yağmur girmemesi için bir şeyler yapılabilir şapka gibi.

• extreme602 E kullanıcısına yanıt

Yuksri eğimlerde aşiri yagmur yağişli yerlerde suyun görmesi cok nadir olabilir.Ama kombideki yoğuşma buharinin yarattigi damlaciklarini dişari değil tekrar geri kazanimi için içerde kalmasi lazim.

• Yoğuşmalı kombi bacasından dışarı su akması
    Eğer kombi bacası eğimi yukarı doğru olmaz ise buradaki gibi bir durum ortaya çıkabilir. Üst katın kombi bacasınin eğimi aşağıya verildiği için alt katın bacasınin üzerine su damlıyor ve bacayı neredeyse tıkıyor, çok riskli bir durum, o nedenle eğim mutlaka yukarı doğru olmalı.
  • kir-pi K kullanıcısına yanıt

Hocam müstakil ev alt taraf toprak oldugu için sıkıntı gormedım .Bunlar dısında herhangi bir negatif durum yoksa bu şekilde kalması mantıklı gibi. 3 derece eğimli yaptılar yetkili servis aşşağı eğimliye çevirtti şimdi tekrar 3 derce yukarı eğim yaptırmamım bir anlamı olur mu

• extreme602 E kullanıcısına yanıt
    Ev müstakil ise ve baca bahçe içindeyse bir sorun olmaz, ancak yine de servis nasıl böyle birşey söylemiş hayret ediyorum.
  • https://forum.donanimhaber.com/yogusmali-kombi-baca-egim--68844736

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.