Şimdi Ara

Yumuşak Oto Lastiği Tavsiye (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
0
Favori
3.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: road35

Cpc6 aldim 3 ay önce. Fena degil primacy4 daha yumuşak. Ventus prime taş gibi. Ellediklerim bunlar.
    Hocam sizin cpc6 ların ebatları nedir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BPG2004

Hocam sizin cpc6 ların ebatları nedir?

Alıntıları Göster
    195 65 15. O yuzden uygun fiyata aldım. 17" uzeri icin pahali bir lastik

• quote:

Orijinalden alıntı: road35

195 65 15. O yuzden uygun fiyata aldım. 17" uzeri icin pahali bir lastik

Alıntıları Göster
    Ses ve konfor durumu nasıl?

• road35 R kullanıcısına yanıt
    16 lar da pahalı, tanesi 1000 liranın üzerindeydi en son baktığımda (205 60 16 ebatı için).

• quote:

Orijinalden alıntı: CapriceClassic

16 lar da pahalı, tanesi 1000 liranın üzerindeydi en son baktığımda (205 60 16 ebatı için).
    205 55 R16 lar ucuz hocam. Sizin ebat genel olarak pahalı. Fluence, astra vb araçlarda var genelde. Ben yazın cpc6ları yetkili bayiden tanesi 425e almıştım. Sökme takma, rot, balans, sibop vs her şey dahil.

• BPG2004 kullanıcısına yanıt
    Doğru, 205 5516 en ucuz ebat, yaygın ve seçenek çok olduğu için herhalde.

• quote:

Orijinalden alıntı: BPG2004

Ses ve konfor durumu nasıl?

Alıntıları Göster
    Yol tutuş cok iyi, yağmurda frenleme çok iyi, ses fena değil fakat salınım çok iyi degil arabayı biraz tutuyor gibi. Konfor ilk zamanlar cok iyiydi ya ben alıştım yada cabuk eskiyor ama ilk ihtimal daha muhtemel.

• 10 bin km den fazladır 195/55/r16 ebadında Primacy 4 kullanıyorum.Hala aşınma ibaresi göstermiyor,konforu yerinde bir lastik.Konfor ve uzun ömürde öne çıkıyor zaten,ancak yol tutuş frenleme performansında daha iyi bir çok lastik vardır.Ha bir de ıslakta frenleme performansı çok iyidir.Benim aracım Accent Blue,ben memnunum.

• Eğer RS değilse aracınız EGP2 alın. Konfor konusunda sizi çok rahat ettirecektir.

Fakat RS ise, EGP2'leri asla önermem. Çok patinaja düşürür aracı.

RS ise Primacy 4 öneririm.

• Pek anlamam ama Dunlop lastiklerin yumuşak olduğunu duymuştum.

• Michelin diyenler direkt Primacy 4 demiş ama yumuşak lastik diye bakacaksan Primacy 4'e değil "Primacy 4 S1" modeline bakacaksın. Bayiye git iki lastiği yan yana elinle incele anlarsın ne olduğunu. Diğer lastikleri denemedim bilmiyorum ama Continental Premium Contact 6 çok başarılı geldi bana. Islak zeminde performansı üst düzeyde. Sessizlik olarak kıyaslamam doğru değil.

Bir de ucuz sınıfta yer alan Debica'yı incele. Hangi model bilmiyorum ama Michelin kadar yumuşak bir hamuru vardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huan8 -- 4 Ocak 2021; 16:58:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huan8

Michelin diyenler direkt Primacy 4 demiş ama yumuşak lastik diye bakacaksan Primacy 4'e değil "Primacy 4 S1" modeline bakacaksın. Bayiye git iki lastiği yan yana elinle incele anlarsın ne olduğunu. Diğer lastikleri denemedim bilmiyorum ama Continental Premium Contact 6 çok başarılı geldi bana. Islak zeminde performansı üst düzeyde. Sessizlik olarak kıyaslamam doğru değil.

Bir de ucuz sınıfta yer alan Debica'yı incele. Hangi model bilmiyorum ama Michelin kadar yumuşak bir hamuru vardı.

Cpc6 performansı hakkında dediklerinize katılıyorum. Kuru zeminde frenleme ve yol tutuşu ıslaktan da iyi seviyede.

Ayrıca 71 db etiketi yanıltmasın hiç sesle alakalı problem de yaşamadım. Tabiki bir Primacy 4 sessizliği beklemek yanlış olur.
    Fakat conti bu lastiği harbiden yapmış..

Bundan önce de araçta Cpc2 vardı. Aynı şekilde memnun kaldım. Hem de yaklaşık 90 bin km kullanarak :)

• Bana da 205 60 16 yaz lastiği lazım mart nisan aylarında. Ecocontactlardan kurtuldum sonunda bakalım ne alacağız! Lastikçiye sorsan falken al der de ben yine de bir araştıracağım zamanı gelince. Aşırı pahalı olmayan neler var piyasada şu anda?

• quote:

Bana da 205 60 16 yaz lastiği lazım mart nisan aylarında. Ecocontactlardan kurtuldum sonunda bakalım ne alacağız! Lastikçiye sorsan falken al der de ben yine de bir araştıracağım zamanı gelince. Aşırı pahalı olmayan neler var piyasada şu anda?

birebir bende aynı ölçü bakıyorum hocam. bu kışı atlatırım ama sonraki kışa girmeden almam lazım Ekim ayı gibi. nitekim ıslak zeminde tedirgin etmeye başladı lastikler.

bizim ölçüler ara ölçü olduğu için pahalı maalesef. iki seçenek var kafamda;

- bütçem uygun olursa ilk seçenek goodyear egp 2

- bütçem az olursa falken ziex310

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suatcagdas -- 4 Ocak 2021; 18:39:0 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • suatcagdas S kullanıcısına yanıt
    EG per2’ler de 1000 tl civarı hocam. Etiket değerleri ne acaba? Hiç goodyear kullanmadım ama bu seriden genelde memnun kullanıcılar. Bu fiyatlara çıkarsam herhalde cpc6 alır geçerim ama fiyatlar çok yüksek maalesef. Ya da yarı fiyatına falken alacağız bu gidişle. Bu arada falkenden memnunum, daha önce farklı bir araçta yazlık kullandım şu anki araçta da kışlıklar takılı. Her ikisinden de memnun kaldım...

• quote:

EG per2’ler de 1000 tl civarı hocam. Etiket değerleri ne acaba? Hiç goodyear kullanmadım ama bu seriden genelde memnun kullanıcılar. Bu fiyatlara çıkarsam herhalde cpc6 alır geçerim ama fiyatlar çok yüksek maalesef. Ya da yarı fiyatına falken alacağız bu gidişle. Bu arada falkenden memnunum, daha önce farklı bir araçta yazlık kullandım şu anki araçta da kışlıklar takılı. Her ikisinden de memnun kaldım...

750 civarı hocam. bu ölçüde conti ve Michelin daha pahalı kalıyor. fiyat-performans olarak tercih edilebilir. ama falkenle kiyaslayinca elbette baya fiyat farkı var arada. bende aynı ikilemdeyim. aynı ölçüde falken 450 lira (totalde 1200 lira fark ediyor!)

birde aracı biraz yumuşatmam lazım, o nedenle konforu beni üzmeyecek bişey bakıyorum.

https://www.hepsiburada.com/goodyear-205-60-r16-92h-efficientgrip-performance2-binek-yaz-lastigi-uretim-yili-2020-p-HBV00000S12ZR?magaza=Express+Lastik&wt_gl=cpc.6817.dsa.nelk.oto-oto-lastik&isFashion=true&gclid=EAIaIQobChMI8Z-exdGC7gIVhKZ3Ch1mPwIREAAYAiAAEgImhfD_BwE

B - A, ses seviyesi 2 (70-71dB) denmiş

Yumuşak Oto Lastiği Tavsiye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suatcagdas -- 4 Ocak 2021; 19:9:48 >

• quote:

Egp 2 lerin 205 60 R16 92H modelinde yakıt b, ıslak zemin a, gürültü 70 db olması lazım.

Başka etiketli de yok sanırım.

Fiyatları da 800 civarı.

92H olması ilginç.. Genelde V oluyor bu tarz lastiklerde hız endeksi.

• Kormoran nasıl acaba? Michelin yan ürünü dedi lastikçi ve michelin fabrikasında üretiliyor dedi, tavsiye etmişti bana

• quote:

Orijinalden alıntı: suatcagdas

750 civarı hocam. bu ölçüde conti ve Michelin daha pahalı kalıyor. fiyat-performans olarak tercih edilebilir. ama falkenle kiyaslayinca elbette baya fiyat farkı var arada. bende aynı ikilemdeyim. aynı ölçüde falken 450 lira (totalde 1200 lira fark ediyor!)

birde aracı biraz yumuşatmam lazım, o nedenle konforu beni üzmeyecek bişey bakıyorum.

https://www.hepsiburada.com/goodyear-205-60-r16-92h-efficientgrip-performance2-binek-yaz-lastigi-uretim-yili-2020-p-HBV00000S12ZR?magaza=Express+Lastik&wt_gl=cpc.6817.dsa.nelk.oto-oto-lastik&isFashion=true&gclid=EAIaIQobChMI8Z-exdGC7gIVhKZ3Ch1mPwIREAAYAiAAEgImhfD_BwE

B - A, ses seviyesi 2 (70-71dB) denmiş

Alıntıları Göster
    Aynı siteden benim baktıklarım -1000 tl civarı olanlar- run flat tipte olanlarmış. 750 tl fena değil aslında, düşünülebilir.

• BPG2004 kullanıcısına yanıt
    Değerler için teşekkürler 🙏
    V hız indeksine sahip olanlar run flat olanlar sanki...

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.