Şimdi Ara

Yurt Dışından Ürün İthal Etmek

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Küçük çaplı ticarete atılmayı planlıyorum, Yurt Dışından belli ürünlerden getirip TR pazarında satmak istiyorum.
    Şahış şirketi kurup işlemlerimi bu şirket üzerinden yapacağım, gümrüğe takıldığında gümrükten çekmesi daha kolay olacaktır. Yani her şeyi yasal olarak yapmayı düşünüyorum.
    Gümrükleme konusunda da sıkıntım yok 2000 yılından beri gümrükte çalışıyorum GTİP konusunda neyin gümrükte sorun çıkartacağını neyin çıkartmayacağını iyi bilirim. Zaten getireceğim ürünleri de ona göre seçeceğim.

İlk etapta parkende satılacak ürünleri seçmek istiyorum TR pazarında satış fiyatının maksimum 100,00 TL'ye kadar olmasını istiyorum.
    sahibinden tarzı sitelerden satıp daha sonrasında bir şirket adına bir site kurup onun üzerinden devam etmek istiyorum.

Sizden ricam "TR'de olsa kesin alırım ve şu kadar para veririm" dediğiniz ürünler var mıdır?

Girmek istemediğim sektörler; Gıda, Tekstil (belli ürünler haricinde olabilir), Satış sonrasında Garanti olmayacağı için (en azından işler oturuncaya kadar) elektronik ürünler. Bunların Haricinde hemen hemen bütün herşeyi getirmek mümkündür...

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler...

• Merhaba

Telefon kabı, ekran filmi falan alır bu millet.
    Bire alıp yirmiye satacağın ürüne bak yoksa stoktan batarsın
    Ne kadar sermaye var?

Güle Güle..
  • plastik Telefon kapları TSE'ye tabi, alınmayacak bir durum değil ama uğraşılması zahmetli bir iş ilk kurulan bir şirket için....
    ekran filmlerinin bir sürü tarifesi var, camdan olanlar plastikten olanlar, gözetim falan var ama uygun fiyat olursa çekilmesi mümkün...
    başlangıç olarak 1000-1500 TL (gümrükleme ücreti hariç.) arası bir ürün çekmeyi düşünüyorum...
  • Herkese selamlar,

Bir kaç aydır ticaret işine girmeyi planlıyordum, sonunda bazı ülkelerden bir kaç tedarikçi ile görüşüp A4 kağıt getirmeyi kesinleştirdim...
    Haziran başı yada ortalarına doğru 1 konteyner (1560 koli - 7800 top) A4 kağıt gelmiş olur...
    Gelecek olan kağıt "Double A A4 80gr" bir koli 2500 sayfa.

Şuan bir fiyat çalışması yapmak istiyorum, malum fiyatlar nette belli(perakende), toptan ve 10+ koli olmak üzere (10+ kolide nakliye yada kargo karşı tarafa ait olur) satış yapmayı düşünüyorum.

Düşünceleriniz nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HappTasarim

Herkese selamlar,

Bir kaç aydır ticaret işine girmeyi planlıyordum, sonunda bazı ülkelerden bir kaç tedarikçi ile görüşüp A4 kağıt getirmeyi kesinleştirdim...
    Haziran başı yada ortalarına doğru 1 konteyner (1560 koli - 7800 top) A4 kağıt gelmiş olur...

Şuan bir fiyat çalışması yapmak istiyorum, malum fiyatlar nette belli(perakende), toptan ve 10+ koli olmak üzere (10+ kolide nakliye yada kargo karşı tarafa ait olur) satış yapmayı düşünüyorum.

Düşünceleriniz nedir?
    hocam merakımda soruyorum yaklaşık olarak ne kadara mâl oldu bi konteyner kağıt ?
  • kargoyu anlaşma yaptır ve ucuz olsun.
  • TR satış fiyatlarına göre ucuza mâl oluyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: HappTasarim

Herkese selamlar,

Düşünceleriniz nedir?
    Getireceğin urunun gtip ini araştirdin mi?
  • trojana T kullanıcısına yanıt
    Gtip nedir?
  • qwsehmus kullanıcısına yanıt
    Ürünlerin gumruk tarife istatistik pozisyon numaralari vardir ve her yerde ayni numara kullanilir. İthalat isine gireceksen gtip le surekli muhattab olacaksin. İthal edecegin urunlerin ilk once gtip ini ogren ve gumrukcune o gtiple ilgili turkiye gumruklerinde vergi durumunu, tse sini, gozetim olup olmadigini sor, hersey tamam ise siparisini oyle ver. Gumruge geldikten sonra bir sey cikarsa donusu cok zor olur o işin. Bizim gumrukler Allah muhafaza bir hata yapma adamin canini cikarirlar.
  • Gümrük konusunda sıkıntım yok zaten Gümrük Komisyoncusuyum...
  • mesajim bulunsun,
    Ben de yurt disindan kucuk meblaglarda mal gonderip turkiyede amazon vs uzerinden satmak istiyorum ama cok karisik geldi gumruktur satistir sonrasinda vergidir.
  • Gtip i baskasi sormus ben ona cevaben yazmistim, ithalati o kisinin yapacagini zannetmistim.
  • Dh li olarak destek çikariz. Yaşadiginz gümrük surecini yazarsaniz bilgilenebiliriz. Belki farkli işlere girisen cikar :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.